Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

Shortcuts App


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
817 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#811   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2022 - 21:15

Αν έχεις συνέχεια ανοιχτά τα δεδομένα;
Όταν συνδέεται σε Wi-Fi άλλωστε δίνει προτεραιότητα εκεί.

Όταν δεν έχεις γνωστό Wi-Fi θα γυρνάει στα δεδομένα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Εν δεν έχει απεριόριστα data καλό θα είναι να το αποφύγεις , γιατί μπορεί να φάει καμμία φρίκη και να κατεβάσει update εφαρμογές μέσω data

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#812   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 23/03/2022 - 21:26

Εν δεν έχει απεριόριστα data καλό θα είναι να το αποφύγεις , γιατί μπορεί να φάει καμμία φρίκη και να κατεβάσει update εφαρμογές μέσω data


Αν δεν κάμω λάθος υπάρχει σχετικός διακόπτης που δεν σε αφήνει να κάμει ενημέρωση με data.
Anyway, απλά το είπα. Τα έχω εδώ κ πολλά χρόνια μόνιμα ανοιχτά όλα κ μου φάνηκε περίεργο.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#813   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2022 - 21:46

Αυτο το Shorcut κάνει για το iOS 14 ;

Εδώ https://www.icloud.c...8128e468f993644

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει αυτοματισμός ώστε με την αποσύνδεση από ένα δίκτυο Wi-Fi να ενεργοποιούνται τα δεδομένα. Το αντίθετο βρήκα ότι υπάρχει. Γιατί μου φαίνεται πιο χρήσιμο από το να το κάνω με την τοποθεσία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δυστυχώς δεν υπάρχει τέτοιου είδους αυτοματισμός. Δεν έχει και νόημα κατά την άποψή μου.

Εν δεν έχει απεριόριστα data καλό θα είναι να το αποφύγεις , γιατί μπορεί να φάει καμμία φρίκη και να κατεβάσει update εφαρμογές μέσω data

Γενικά είναι ανούσιο όπως ειπώθηκε να κλείνει κάποιος τα δεδομένα ενώ βρίσκεται σε wifi.
Όταν είναι ανοιχτό το wifi έχει τον απόλυτο έλεγχο στην ανταλλαγή δεδομένων με το διαδίκτυο. Απαραίτητη προϋπόθεση να είναι κλειστός από τις ρυθμίσεις ο διακόπτης WiFi assist.
Big things have small beginnings

#814   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2022 - 22:17

Εδώ https://www.icloud.c...8128e468f993644

Δυστυχώς δεν υπάρχει τέτοιου είδους αυτοματισμός. Δεν έχει και νόημα κατά την άποψή μου.

Γενικά είναι ανούσιο όπως ειπώθηκε να κλείνει κάποιος τα δεδομένα ενώ βρίσκεται σε wifi.
Όταν είναι ανοιχτό το wifi έχει τον απόλυτο έλεγχο στην ανταλλαγή δεδομένων με το διαδίκτυο. Απαραίτητη προϋπόθεση να είναι κλειστός από τις ρυθμίσεις ο διακόπτης WiFi assist.


Ναι αυτή είναι μια φρίκη
Νομίζεις ότι συνδέεται στο Wi-Fi και παίζεις μπάλα ενώ έχεις την βοήθεια Wi-Fi να σου πίνει τα data.Όπως το θέλει ο καθένας και εγώ πάντως στο σπίτι ( αν το θυμηθώ ) κλείνω data. Μου έχει φάει data από το πουθενά παλιότερα.

#815   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/03/2022 - 03:21

Εδώ https://www.icloud.c...8128e468f993644

Δυστυχώς δεν υπάρχει τέτοιου είδους αυτοματισμός. Δεν έχει και νόημα κατά την άποψή μου.

Γενικά είναι ανούσιο όπως ειπώθηκε να κλείνει κάποιος τα δεδομένα ενώ βρίσκεται σε wifi.
Όταν είναι ανοιχτό το wifi έχει τον απόλυτο έλεγχο στην ανταλλαγή δεδομένων με το διαδίκτυο. Απαραίτητη προϋπόθεση να είναι κλειστός από τις ρυθμίσεις ο διακόπτης WiFi assist.

Ναι αυτή είναι μια φρίκη
Νομίζεις ότι συνδέεται στο Wi-Fi και παίζεις μπάλα ενώ έχεις την βοήθεια Wi-Fi να σου πίνει τα data.Όπως το θέλει ο καθένας και εγώ πάντως στο σπίτι ( αν το θυμηθώ ) κλείνω data. Μου έχει φάει data από το πουθενά παλιότερα.

Αν δε το λέγατε χαμπάρι δε θα έπαιρνα ότι υπάρχει τέτοια επιλογή. Και τώρα έρχεται το ερώτημα, γιατί είναι θολή και δε με αφήνει να την απενεργοποιήσω; cf42ea6f340c0d5095859e27a85b6c29.jpg

Τελευταία επεξεργασία από: billviper, 24/03/2022 - 03:21


#816   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2022 - 07:40

Προφανώς έχεις τα δεδομένα σου κλειστά.
Άνοιξε τα δεδομένα, κλείσε το διακόπτη, και μετά αν θέλεις κλείσε τα ξανά.
Big things have small beginnings

#817   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 14/09/2023 - 11:35

Καλησπέρα. Λόγω των ημερών υπάρχει συντόμευση που να μπορεί να στείλει sms σε πολλούς παραλήπτες; Έχω δε την Mass Message αλλά δεν στέλνει σε πάνω από 12 και κάθε φορά πρέπει να πατάω το sent?
Το σφάλμα που παίρνω
0a76c5661bc77117ec21d63998e7445b.jpg

#818   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 21/09/2023 - 12:42

καλησπερα σας,

υπαρχει καποια εφαρμογη η shortcut που μπορει να γινει , οπου με μια βαση δεδομενων με ονοματα-πολη(περιοχη) , να μπορεις να καταχωρησεις καποιες συντομες πληροφοριες, ημερομηνια και να μπορει να ρυθμιστει αυτοματα ενα follow up σε συγκεκριμενο ευρος ημερομηνιας?






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)