Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

An unkown error occurred(21)


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   liddelstorm

liddelstorm

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2009 - 03:14

ειμαι εντελως νεος χρηστης iphone 3g.Ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες του pwnageTool-θελω να πιστευω σωστα-αλλα προς το τελος οταν πρεπει να κανω restore μεσω itunes μου βγαζει το παρακατω μηνυμα "The iphone ''iphone'' could not be restored.An unknown error occurred(21) ??? ???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 01/02/2009 - 03:25

Quote

ειμαι εντελως νεος χρηστης iphone 3g.Ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες του pwnageTool-θελω να πιστευω σωστα-αλλα προς το τελος οταν πρεπει να κανω restore μεσω itunes μου βγαζει το παρακατω μηνυμα "The iphone ''iphone'' could not be restored.An unknown error occurred(21) ??? ???


Aν έχεις αγορασμένο iphone απο Ελλάδα δεν έχεις καμία δουλειά να παίξεις με το pwnage tool.

Εφόσον ότι έγινε έγινε πάμε για λύση.
Το error 21 διάβασα σε μερικά sites ότι είναι θέμα usb υπολογιστή. Οπότε πριν δοκιμάσεις οτιδήποτε άλλαξε usb θύρα κάνε και ένα restart.
Αν παρόλαυτα ΔΕΝ λειτουργήσει βάλε το κινητό σε DFU mode. Κλείστο σύνδεσε το με το pc και κράτα πατημένο το home button μέχρι να ακούσεις τον χαρακτηριστικό ήχο. Αφού γίνει αυτό κάνε το restore (όχι απο backup).
Αν δεν δουλέψει ούτε έτσι κατέβασε απο το forum manually το firmware της 2.2  και προσπάθησε να περάσεις αυτό σε περίπτωση που το ήδη υπάρχων είναι corrupted. Αν όχι ασδφ. Κάντα και βλέπουμε.

#3   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/02/2009 - 03:28

Μήπως έχεις την 10.5.6?
Έχεις κάνει το DFU fix?
Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις το Quickpwn για mac

#4   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 01/02/2009 - 03:29

As noted previously OS X 10.5.6 introduced a bug that affected the use of DFU mode. There have been previously published hacks and techniques to fix this, but there is another method that can be used to easily restore functionality.

  1. You will need an account with ADC (Apple Developer Connection) this is free and takes a few minutes to sign up, you should read the terms and conditions carefully and you should only sign up if you are thinking of developing applications in the future - http://developer.apple.com/mac/
  2. Download the disk image “IOUSBFamily Log release for Mac OS X 10.5.5 Build 9F33” (yes, that is a “5” in 10.5.5 - this is a developer debug package of the USB kernel extension).
  3. Install IOUSBFamily-315.4.1.pkg from within the disk image
  4. Reboot your system!


Aν έχεις mac κάνε το παραπάνω.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες