Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Τα Πρωτα iPhone XR / Εντυπωσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
101 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/12/2018 - 17:31

Πήγα στην isystem σήμερα για καθαρισμό του Imac και είδα το Xr. Δεν μου άρεσε η οθόνη του, φαινόταν κάπως ξεπερασμένη ενώ το πίσω μέρος σαν ψεύτικο-πλαστικούρα και ας ήταν αλουμινο. Καλώς κακός αυτή την αίσθηση κράτησα καθώς έφευγα. Ίσως επειδή συνηθίσα με το X και τώρα με το xs max. Άλλη ποιότητα τι να πω. Μιλάω μόνο για την αίσθηση που σου δίνει. Όντως όσοι είναι με x ή xs max δύσκολα γυρίζουν πίσω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 04/12/2018 - 21:54

Πήγα στην isystem σήμερα για καθαρισμό του Imac και είδα το Xr. Δεν μου άρεσε η οθόνη του, φαινόταν κάπως ξεπερασμένη ενώ το πίσω μέρος σαν ψεύτικο-πλαστικούρα και ας ήταν αλουμινο. Καλώς κακός αυτή την αίσθηση κράτησα καθώς έφευγα. Ίσως επειδή συνηθίσα με το X και τώρα με το xs max. Άλλη ποιότητα τι να πω. Μιλάω μόνο για την αίσθηση που σου δίνει. Όντως όσοι είναι με x ή xs max δύσκολα γυρίζουν πίσω.

Δεν έχει αλουμίνιο στην πλάτη το Xr αλλά γυαλί.Ιδια πλάτη με τα 8,Χ και Χs έχει.


Sent from my iPad using Tapatalk

#93   Jimmiss

Jimmiss

    iPH Member

  • 288 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/12/2018 - 10:16

Καλημερα και χρονια πολλα!

Για αγορα απο Αμερικη (bestbuy) θα δουλευει στην Ελλαδα?



#94   NG73

NG73

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 25/12/2018 - 11:46

Καλημερα και χρονια πολλα.
Εδω και 5 ημερες κατοχος iPhone XR black 64 GB....και επιτελους επιστοφη σε iphone μετα απο 4 χρονια σε samsung (S5 & S7)...οχι λογω προσωπικης επιλογης αλλα εταιρικης.
Απλα μαγεια...το τηλεφωνο τα σπαει...πρεορχομενως απο την αντικειμενικα πολυ καλη οθονη του S7 η οθονη του XR δεν με εχει προβληματισει ή απογοητευσει καθολου...crystal clear.
Δεν συζηταω για εμφανιση, κατασκευη, ταχυτητα, κλπ....τα σπαει. Παρα πολυ καλο κινητο, το συνιστω ανεπιφυλακτα σε οποιον το σκεφτεται και εχειδευτερες σκεψεις

#95   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 25/12/2018 - 11:51

Καλημερα και χρονια πολλα!
Για αγορα απο Αμερικη (bestbuy) θα δουλευει στην Ελλαδα?


Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Όσες φορές έχω πάει Αμερική και έχω επισκεφθεί BestBuy δεν δίνουν sim free παρά μόνο με σύνδεση ή ανανέωση συμβολαίου. Αφού είσαι που είσαι ή κάποιος γνωστός σου είναι μονόδρομος το apple store.

#96   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/12/2018 - 12:01

Καλημερα και χρονια πολλα!

Για αγορα απο Αμερικη (bestbuy) θα δουλευει στην Ελλαδα?

Για ποιό λόγο να μπλέξεις με US και να χάσεις τον 2ο χρόνο της εγγύησης εδώ?

 

Η συσκευή θα λειτουργεί εφόσον είναι ξεκλείδωτη ως SIM Free.

 

Εναλλακτικά απο Apple Store αυτό της Verizon ή T-Mobile. Που και εκεί βρίσκεις πάλι SIM Free.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#97   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/12/2018 - 15:05

ερωτηση: 

τραβαω φωτογραγιες σε landscape αλλα οταν τις βλεπω μεσα απο την εφαρμογη φωτογραφιων, δεν τις γυρνα (landscape view) οπως γινοταν μεχρι τωρα, αλλα μου τις εμφανιζει σε portrait διαταξη, οποτε και πρεπει μια-μια να τις γυρναω εγω χειροκίνητα. Αυτο δε το κανει ακανονικστα, κι όχι παντα.

Δεν ξερω αν εχει να κανει με το ios (latest) η με το τηλεφωνο, εχει παρατηρησει κανεις κατι αντιστοιχο;


legit


#98   idimpo

idimpo

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 26/12/2018 - 18:11

ερωτηση:
τραβαω φωτογραγιες σε landscape αλλα οταν τις βλεπω μεσα απο την εφαρμογη φωτογραφιων, δεν τις γυρνα (landscape view) οπως γινοταν μεχρι τωρα, αλλα μου τις εμφανιζει σε portrait διαταξη, οποτε και πρεπει μια-μια να τις γυρναω εγω χειροκίνητα. Αυτο δε το κανει ακανονικστα, κι όχι παντα.
Δεν ξερω αν εχει να κανει με το ios (latest) η με το τηλεφωνο, εχει παρατηρησει κανεις κατι αντιστοιχο;


Πρεπει να προσεχεις οταν τραβας τη φωτο να ειναι γυρισμενο το camera app σε landscape mode. Το καταλαβαινεις απο τα εικονιδια flash κλπ να εχουν γυρισει σε landscape. Αν ειναι τελειως οριζοντιο το κινητο δεν γυρναει. Κανε ενα τεστ και θα καταλαβεις τι λεω. Παντα ισχυε αυτο βεβαια δεν ειναι κανουριο.

#99   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/12/2018 - 19:58

Πρεπει να προσεχεις οταν τραβας τη φωτο να ειναι γυρισμενο το camera app σε landscape mode. Το καταλαβαινεις απο τα εικονιδια flash κλπ να εχουν γυρισει σε landscape. Αν ειναι τελειως οριζοντιο το κινητο δεν γυρναει. Κανε ενα τεστ και θα καταλαβεις τι λεω. Παντα ισχυε αυτο βεβαια δεν ειναι κανουριο.



Εχεις δικιο. Αυτο που καταλαβαινω, γιατι ανεκαθεν ειχα iphome, ειναι πως για καποιο λογο στο xr που εχω τωρα, ειναι αρκετα πιο αρκγη η εναλλαγη μεσα στην εφαρμογη της καμερας, με αποτελεσμα να γυρναω το τηλ σε landscape να τραβαω φωτο, αλλα τα controls εχουν παραμενει σε portrait.
Anyway thanks! Θα το προσεχω απο εδω και περα.

legit


#100   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/12/2018 - 19:59

.

Τελευταία επεξεργασία από: paparainbow, 26/12/2018 - 19:59

legit


#101   newoldbei52

newoldbei52

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:none

Δημοσίευση 02/01/2019 - 22:53

Μετα απο σχεδον δυο μηνες χρηστης και οσον αφορα τη διαρκεια της μπαταριας του iphone XR μου , ειμαι πολυ ευχαριστημενος (σχεδον δυομισυ 24ωρα !) ,για τη χρηση που κανω, ( μερικα, 10-15 τηλεφωνηματα με διαρκεια γυρω στο 20λεπτο,  μηνυματα viber , WhatsApp και σεφαρισμα μονο οταν ειμαι σε wifi) . Ευκαιριακα ανοιγω τα δεδομενα για λιγο οσο απαιτειται για χρηση χαρτων η viber . Πλεον απαλλαχτηκα απο το αγχος της φορτισης της συσκευης καθε βραδυ !



#102   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 28/06/2019 - 10:12

Kαλημερα σε ολους παιδια!!!κατοχος XR και εγω και θελω να κανω μια ερωτηση..ενω εχω επιλεξει σε συγκεκριμενο σημειο την φωτεινοτητα παντα οταν ανοιγω/ξεκλειδωσω το κινητο μου ειναι πειραγμενη...Το true tone ειναι σβηστο και η αυτοματη φωτεινοτητα επισης...Τι μπορει να παιζει???






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες