Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iCard


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/10/2018 - 11:58

Τα loyalty cards τι ακριβώς σουπροσφέρουν με το να τα καταχωρήσεις μέσα στην εφαρμογή?

 

για την ώρα το μόνο που προσφέρουν είναι απλά αντί να τις κουβαλάς στο προστοφόλι σου σκανάρεις το barcode τους μέσα από το iCard app και τις περνάς μέσα στο app.

 

Όταν χρειάζεται να τις δείξεις (πχ στο ταμείο για να πάρεις τους πόντους) το κάνεις μέσα από το app και η επιχείρηση σου σκανάρει το barcode μέσα από το app ή αν δε μπορεί να το σκανάρει πληκτρολογεί τους αριθμούς του barcode.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 19/10/2018 - 12:04

Άρα προς το παρόν τίποτα περισσότερο από να τις κουβαλάς σε φωτό στο άλμπουμ κάμερας ή στην ξεχωριστή εφαρμογή της κάθε εταιρείας.

 

Άσε που όπως λες τελικά πιο πολύ σε καθυστερεί όλο αυτό γιατί πολλές επιχειρήσεις δεν έχουν scanner που να διαβάζει κινητό και καθυστερούν πληκτρολογώντας...



#18   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/10/2018 - 12:33

Άρα προς το παρόν τίποτα περισσότερο από να τις κουβαλάς σε φωτό στο άλμπουμ κάμερας ή στην ξεχωριστή εφαρμογή της κάθε εταιρείας.

 

Άσε που όπως λες τελικά πιο πολύ σε καθυστερεί όλο αυτό γιατί πολλές επιχειρήσεις δεν έχουν scanner που να διαβάζει κινητό και καθυστερούν πληκτρολογώντας...

όπως βολεύεται ο καθένας... 



#19   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/10/2018 - 17:30

Διάβασα αυτά που γράφεις, είδα λίγο και τα σχετικά links. αλλά και πάλι δεν κατάλαβα αν με συμφέρει να χρησιμοποιήσω αυτή αντί της Ν26 που χρησιμοποιώ τώρα. Η Ν26 με βολεύει γιατί δίνει καλό convertion rate (αν το λέω σωστά) από δολλάρια σε ευρώ και γιατί μου δίνει πέντε δωρεάν αναλήψεις τον μήνα από οποιοδήποτε ΑΤΜ χωρίς κάποιο όριο στο ποσό ανάληψης (η Revolut νομίζω έχει κάποιο όριο στα ποσά ανάληψης).

Θα μπορούσες ίσως να μου διευκρυνίσεις αν για τις παραπάνω συναλλαγές που περιέγραψα, με συμφέρει περισσότερο η icard από την Ν26 ;


Τελευταία επεξεργασία από: bakchr, 19/10/2018 - 17:36


#20   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/10/2018 - 17:57

Διάβασα αυτά που γράφεις, είδα λίγο και τα σχετικά links. αλλά και πάλι δεν κατάλαβα αν με συμφέρει να χρησιμοποιήσω αυτή αντί της Ν26 που χρησιμοποιώ τώρα. Η Ν26 με βολεύει γιατί δίνει καλό convertion rate (αν το λέω σωστά) από δολλάρια σε ευρώ και γιατί μου δίνει πέντε δωρεάν αναλήψεις τον μήνα από οποιοδήποτε ΑΤΜ χωρίς κάποιο όριο στο ποσό ανάληψης (η Revolut νομίζω έχει κάποιο όριο στα ποσά ανάληψης).

Θα μπορούσες ίσως να μου διευκρυνίσεις αν για τις παραπάνω συναλλαγές που περιέγραψα, με συμφέρει περισσότερο η icard από την Ν26 ;

Για τις αναλήψεις όχι γιατι σε χρεώνει (δεν έχει δωρεάν αναλήψεις). Τα exchange rates μπορείς να τα δεις εδώ: https://www.icard.co.../legals/pricing (για μετατροπή δε σε χρεώνει). Από εκεί και πέρα εσύ κρίνεις τι σε συμφέρει.



#21   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/10/2018 - 18:49

Σε ευχαριστώ πολύ !

Προς το παρόν θα μείνω με την Ν26 λοιπόν, αφού με συμφέρει καλύτερα για την χρήση που κάνω.



#22   crossmo

crossmo

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 25/02/2019 - 08:43

Εμένα πάντως μου έχουν βγάλει την πίστη για να μου ανοίξουν το λογαριασμό

Τίποτε από αυτά που αναφέρει ο OP στην αρχή δεν τους κάνει, θέλουν διαβατήριο ή άδεια οδήγησης με βιομετρικά στοιχεία, και όχι δεν γνωρίζουν Ελληνικά αφού τους έστειλα bank statement με τη δ/νση πάνω και δεν κατάλαβαν μία, ζήτησαν να τους την γράψω εγώ στα αγγλικά

Τους ενημέρωσα επίσης πως η Ν26, δέχτηκε την εγγραφή μου μόνο με την ταυτότητα μου και μια σελφι και

τους ξεκαθάριασα πως δεν υπάρχει περίπτωση να πάω να εκδόσω διαβατήριο ή νέα άδεια οδήγησης από τη στιγμή που στη χώρα μου είναι νομιμότατα έγγραφα, όπως επίσης και η ταυτότητα μου η οποία χρησιμοποιείται νομιμότατα για τα ταξίδια μου εντός ευρώπης και να μου ανοίξουν ξανά την πρόσβαση στην εφαρμογή για να μεταφέρω τα 10 ευρώ που έχω μέσα και άντε γεια

 

Σιγά μη τους παρακαλάμε κιόλας, ειδικά από τη στιγμή που υπάρχουν πολύ καλύτερες εναλλακτικές και χωρίς να σε τραβολογάνε σαν Ελληνικές δημόσιες υπηρεσίες, αν ήθελα τέτοιου είδους γραφειοκρατεία δεν θα τους επέλεγα καν.

 

Παραθέτω μέρος της επικοινωνίας

 

 

"LeoPay (Support)

Feb 24, 14:33 EET

Dear Mr.MA***, 

Thank you for your prompt response!

Please note that as a Financial Institution we need to follow strict rules, and we are requested to collect documents containing biometric authentication (international Passport, plastic driving license or plastic ID).

Please provide us with the requested document whenever convenient for you!"---->   εδώ γελάνε!!!
 
Και η απάντηση μου
Hello
I 've been trying for the past two days to explain to you that in Greece driver's licenses are still in paper format and valid
I do not have a plastic driver's license nor will i issue one since i do not need it in my country
Also i am not going to issue a passport just for registering in icard, i can travel all over Europe with my ID which is valid but you do not accept it for some reason. I am very dissatisfied with this procedure.
Note that N26 which is a German based bank has accepted my registration and created an account only with my ID and my photo sent from the N26 app
I do not understand why you do not accept my ID and my VALID driver's license.
Now, since you do not do that , please at least release my app account so that i can withdraw my 10euros and close the account
 
Regards
cleardot.gif
 

 

Τελευταία επεξεργασία από: crossmo, 25/02/2019 - 08:50





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες