Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Apple Watch Series 4: Πρώτες εντυπώσεις/πληροφορίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2681 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2026   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/06/2019 - 10:23

Έχω ένα θέμα συγχρονισμού των ημερολογιών google στο aw.

Στο κινητό έχω συγχρονισμένα 4-5 ημερολόγια. Ανάμεσά τους και ένα κοινόχρηστο της δουλειάς, στο οποίο έχω μόνο δικαίωμα ανάγνωσης.

 

Στο κινητό εμφανίζονται όλα σωστά και ενημερώνεται άμεσα το ημερολόγιο.

Στο ημερολόγιο του aw, όμως, δεν εμφανίζεται. Το πολύ περίεργο είναι πως κάποια ραντεβού από το ημερολόγιο αυτό εμφανίζονται. Χωρίς να έχουν κάτι ιδιαίτερο αυτά τα ραντεβού ή να ανήκουν σε κάποιο άλλο ημερολόγιο.

 

Υπάρχει κάποια ιδέα γιατί γίνεται αυτό?

 

Το ίδιο συμβαίνει και στο ipad, με την διαφορά πως εκεί εμφανίζει λίγα περισσότερα από το συγκεκριμένο ημερολόγιο.

Υπάρχει περίπτωση το ipados 13 να έχει δημιουργήσει δυσλειτουργία στον συγχρονισμό? 

Στο ρολόι όμως γιατί?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2027   deltakilo

deltakilo

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/06/2019 - 11:07

Ξανά προσπάθησα αγγλικό,γερμανικό,αμερικανικό και στα 3 βγάζει αυτό ατο τέλος...
Να χει θέμα γενικότερα;
1af8db45caaad677f6de03c50e64e0a5.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Φίλε είχε αναφερθεί και παλιότερα αυτό το θέμα. Κι εγώ από απλ στορ Μαδρίτης πήρα το δικό μου και δεν κατάφερα με τίποτα να του βάλω απλ κερ. Άλλαξα κάρτες, άλλαξα region, έβαλα τυχαίες διευθύνσεις ξένων πόλεων, τελικά τίποτα. Δεν θα τους παρακαλάμε κιόλας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2028   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/06/2019 - 13:53

Έχω ένα θέμα συγχρονισμού των ημερολογιών google στο aw.

Στο κινητό έχω συγχρονισμένα 4-5 ημερολόγια. Ανάμεσά τους και ένα κοινόχρηστο της δουλειάς, στο οποίο έχω μόνο δικαίωμα ανάγνωσης.

 

Στο κινητό εμφανίζονται όλα σωστά και ενημερώνεται άμεσα το ημερολόγιο.

Στο ημερολόγιο του aw, όμως, δεν εμφανίζεται. Το πολύ περίεργο είναι πως κάποια ραντεβού από το ημερολόγιο αυτό εμφανίζονται. Χωρίς να έχουν κάτι ιδιαίτερο αυτά τα ραντεβού ή να ανήκουν σε κάποιο άλλο ημερολόγιο.

 

Υπάρχει κάποια ιδέα γιατί γίνεται αυτό?

 

Το ίδιο συμβαίνει και στο ipad, με την διαφορά πως εκεί εμφανίζει λίγα περισσότερα από το συγκεκριμένο ημερολόγιο.

Υπάρχει περίπτωση το ipados 13 να έχει δημιουργήσει δυσλειτουργία στον συγχρονισμό? 

Στο ρολόι όμως γιατί?

Τελικά με επαναφορά των ρυθμίσεων συγχρονισμού, μέσα από την εφαρμογή watch---> γενικά έγινε η δουλειά.

Ελπίζω να μην ξαναχαθούν οι ρυθμίσεις.



#2029   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/06/2019 - 13:57

Εμενα παντως στο τσατ της apple μου ειχαν πει πως apple care αγορασμενο απο αλλη χωρα πχ Αμερικη η Αγγλια, κτλ, δεν καλυπτεται οταν ειναι αλλη η χωρα διαμονης. Μαλιστα με παρεπεμψαν να διαβασω τα terms and conditions του apple care. Ειχα ποσταρει και το screenshot του τσατ τοτε. Μου ειχαν πει οτι υπαρχει μονο για οποια προιοντα εχει apple care η χωρα σας (αν δειτε στο apple care για την ελλαδα δεν ειναι ολες οι συσκευες).

Ολο αυτο εγινε γιατι ηθελα να ρωτησω ποιο apple care plus πλανο να αγορασω επειδη το xs max μου ειναι το δικαρτο -το μοντελο απο hong kong, ομως ηταν αγορασμενο απο αγγλια, και ετσι προεκυψε η ολη κουβεντα για το ποια χωρα να βαλω στο apple care.


Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 30/06/2019 - 14:00


#2030   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 30/06/2019 - 14:33

Εμενα παντως στο τσατ της apple μου ειχαν πει πως apple care αγορασμενο απο αλλη χωρα πχ Αμερικη η Αγγλια, κτλ, δεν καλυπτεται οταν ειναι αλλη η χωρα διαμονης. Μαλιστα με παρεπεμψαν να διαβασω τα terms and conditions του apple care. Ειχα ποσταρει και το screenshot του τσατ τοτε. Μου ειχαν πει οτι υπαρχει μονο για οποια προιοντα εχει apple care η χωρα σας (αν δειτε στο apple care για την ελλαδα δεν ειναι ολες οι συσκευες).

Ολο αυτο εγινε γιατι ηθελα να ρωτησω ποιο apple care plus πλανο να αγορασω επειδη το xs max μου ειναι το δικαρτο -το μοντελο απο hong kong, ομως ηταν αγορασμενο απο αγγλια, και ετσι προεκυψε η ολη κουβεντα για το ποια χωρα να βαλω στο apple care.


Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

Πάντως η πράξη έχει δείξει άλλα. Apple Watch S3, σπασμένο τζάμι, Apple Care, αντικατάσταση συσκευής . Η διαδικασία αυτή πριν 2 χρόνια.


Monese code: DIMIT036 κερδίζεις 15€. Το link για την εφαρμογή: Monese

#2031   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/06/2019 - 14:48

Εμενα παντως με απετρεψαν. Τωρα γιατι δεν ξερω.
Μπορει και να μην ηταν σιγουρος η να μην ηξερε ο τυπος στο τσατ. Το ασφαλισα στη revolut και ειμαι κομπλε.


Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

#2032   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/06/2019 - 14:55

Εδω με ειχε παραπεμψει:

APPLE CARE T&Cs
(vi) Το παρόν Πρόγραμμα παρέχεται και ισχύει μόνο σε περίπτωση που είστε κάτοικος χώρας στην οποία η Apple ή οι συνδεδεμένες με αυτήν εταιρείες παρέχουν το Πρόγραμμα και οι οποίες ορίζονται στην εξής διεύθυνση: www.apple.com/legal/applecare/countrylist.html. Το παρόν Πρόγραμμα δεν παρέχεται σε ανηλίκους. Το παρόν Πρόγραμμα δεν είναι διαθέσιμο σε μέρη όπου απαγορεύεται εκ του νόμου.

Και μετα μου ειπε οτι ειναι διαθεσιμο στη χωρα σας απο apple care, δηλαδη τα παρακατω:


-AppleCare Protection Plan για Mac («APP για Mac»)
-AppleCare Protection Plan για iPod («APP για iPod»)
-AppleCare Protection Plan για οθόνη Apple («APP για οθόνη Apple»)
-AppleCare Protection Plan για συσκευή Apple TV («APP για Apple TV»)






Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

#2033   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/06/2019 - 14:55

Εδω με ειχε παραπεμψει:

APPLE CARE T&Cs
(vi) Το παρόν Πρόγραμμα παρέχεται και ισχύει μόνο σε περίπτωση που είστε κάτοικος χώρας στην οποία η Apple ή οι συνδεδεμένες με αυτήν εταιρείες παρέχουν το Πρόγραμμα και οι οποίες ορίζονται στην εξής διεύθυνση: www.apple.com/legal/applecare/countrylist.html. Το παρόν Πρόγραμμα δεν παρέχεται σε ανηλίκους. Το παρόν Πρόγραμμα δεν είναι διαθέσιμο σε μέρη όπου απαγορεύεται εκ του νόμου.

Και μετα μου ειπε οτι ειναι διαθεσιμο στη χωρα σας απο apple care, δηλαδη τα παρακατω:
-AppleCare Protection Plan για Mac («APP για Mac»)
-AppleCare Protection Plan για iPod («APP για iPod»)
-AppleCare Protection Plan για οθόνη Apple («APP για οθόνη Apple»)
-AppleCare Protection Plan για συσκευή Apple TV («APP για Apple TV»)






Sent from my iPhone using Tapatalk VIP

Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 30/06/2019 - 14:57


#2034   Psychosocial

Psychosocial

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2019 - 15:22

Πάντως η πράξη έχει δείξει άλλα. Apple Watch S3, σπασμένο τζάμι, Apple Care, αντικατάσταση συσκευής . Η διαδικασία αυτή πριν 2 χρόνια.


Monese code: DIMIT036 κερδίζεις 15€. Το link για την εφαρμογή: Monese

Ετσι ακριβως ειναι. Περυσι αλλαξα και γω το S3 μου. Να ναι καλα ο Νικος που μας εμαθε για το applecare.



#2035   Maria21

Maria21

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 30/06/2019 - 17:22

Και μένα μου το έκανε συνέχεια ότι και να έκανα και τελικά η λύση ήταν κωδικός κλειδώματος στο ρολόι. Από τότε έχουν περάσει μήνες και δεν το έχει ξανακάνει.

οχι εγω εζω κωδικο κλειδωματος...

#2036   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2019 - 17:34

Να πω για όσους το βάζουν θάλασσα η πισίνα μονο το sports band ειναι κατάλληλο.
Το sports loop ενώ ειναι πιο βολικό φεύγει και ξεκολλάει πολυ πιο ευκολα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2037   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 30/06/2019 - 23:17

Καλησπέρα σε όλους, καινούργιος κάτοχος Apple Watch 4 40mm είμαι σούπερ ικανοποιημένος από αυτή την αγορά, είχα ένα 42mm Series 2 πριν αγοράσω το καινούργιο. Παρατήρησα και εγώ με την σειρά μου battery drain χωρίς να κάνω τίποτα. Δεν ξέρω εάν φταίει η τελευταία έκδοση η κάτι άλλο, στην αρχή νόμιζα πως ήταν το Carrot οπότε το έβγαλα αλλά δεν άλλαξε κάτι, τώρα μόλις έκλεισα την ανανέωση των εφαρμογών στο υπόβαθρο μήπως και φταίει αυτό, έχετε καμία καλύτερη ιδέα?


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

#2038   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/06/2019 - 23:21

Για τι κατανάλωση μιλάς και επίσης πότε?

 

Τη νύχτα?

 

Δες τις υπ. συστήματος στο τηλ. τι είναι εν/ποιημένο, επίσης αν ο καιρός είναι στο Always απο υπ. τοποθεσίας.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2039   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 30/06/2019 - 23:33

Για τι κατανάλωση μιλάς και επίσης πότε?

Τη νύχτα?

Δες τις υπ. συστήματος στο τηλ. τι είναι εν/ποιημένο, επίσης αν ο καιρός είναι στο Always απο υπ. τοποθεσίας.


Συγγνώμη, δικό μου λάθος που δεν το διευκρίνησα, για το βράδυ χρησιμοποιώ το AutoSleep αλλά μιλάμε για φυσιολογική κατανάλωση από την στιγμή που κάνει monitoring, εννοώ για την υπόλοιπη ημέρα και χωρίς να κάνω τίποτα, ο καιρός χρησιμοποιεί την τοποθεσία μόνο οταν χρησιμοποιώ την εφαρμογή, το είχα ήδη κοιτάξει γιατί θυμάμαι που το είχες γράψει και σε ένα άλλο άτομο που είχε πρόβλημα.


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

#2040   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/06/2019 - 23:51

Γιατί το βράδυ το 10-12% είναι φυσιολογικό και σύνηθες.

 

Δες τις υπ. συστήματος τότε απο το τηλ.

 

Αν συνεχίζει, Unpair/Pair ξανά.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 30/06/2019 - 23:51

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)