Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Νέα iPad Pro (2018) με Face ID και Apple Pencil 2ης γενιάς


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
211 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/01/2019 - 14:26

Higher is better. Κυρίως για ένα εργαλείο που θα κρατήσεις για χρόνια όπως αυτό.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   Reystar

Reystar

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 12/01/2019 - 14:27

Higher is better. Κυρίως για ένα εργαλείο που θα κρατήσεις για χρόνια όπως αυτό.


Χαιρω πολύ

Αξίζει όμως τα έξτρα χρήματα διότι αν δεν τα κάνεις αππσβεση τα gb τότε ήταν λάθος αγορά


Sent from my iPhone using Tapatalk

#183   tazanikos

tazanikos

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/01/2019 - 15:13

Προσωπικά είχα το iPad Air 2 10¨ 64 gb 4G και πήρα το iPad Pro 11¨ πάλι 64 χωρίς 4G όμως αυτή τη φορά.
Το 4G δεν το είχα χρησιμοποιήσει σχεδόν ποτέ εκτός από 1-2 φορές στα 3 χρόνια.
Ο λόγος που παρέμεινα στα 64 gb είναι διότι ποτέ δεν επσσα κάτω από 20 gb ελεύθερου χώρου.
Ο καθένας υπολογίζει και αγοράζει με βάση τις ανάγκες του επομένως θεωρώ ότι ήταν υπερβολή να πάω σε κάτι παραπάνω από 64gb όπως και να ξαναπάρω 4G εφόσον δε το χρειάστηκα ποτε.

Πάντως γενικά ναι όντως χρειάζεται ένα καλώδιο usb to usb-c για να το συνδεσέις με pc αφού μέσα έχει μόνο usb-c to usb-c.

Από τις μέχρι τώρα εντυπώσεις αν και μόλις μια μέρα χρήσης είναι το ποσό γρήγορο μου φαίνεται ακόμα και σε σχέση με ένα iPad 3ετιας με το οποίο δεν είχα κανένα απολύτως θέμα.
Επίσης η οθόνη είναι τρομερή μεγάλη διαφορά για μενα και ο ήχος με τα 4 ηχεία (2 πάνω και 2 κάτω) είναι επισης τρομερός!


Sent from my iPad using Tapatalk

#184   Karanir

Karanir

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Karanir
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/01/2019 - 20:15

Σκέφτομαι να αγοράσω το νέο ipad pro. Έχω twin Sim, αν πάρω το cellular θα μπορώ να έχω ταυτόχρονα τα δεδομένα ανοιχτά στο ipad και στο iPhone κανονικά ενεργή την sim για κλήσεις κλπ;

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#185   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/01/2019 - 09:25

Χαιρω πολύ
Αξίζει όμως τα έξτρα χρήματα διότι αν δεν τα κάνεις αππσβεση τα gb τότε ήταν λάθος αγορά
Sent from my iPhone using Tapatalk



Με τα apps να μεγαλώνουν σε μέγεθος συνέχεια και το 4κ που τραβάμε όλοι για μένα αξίζει. Είναι επίσης λογικό να θέλω να έχω όλη τη βιβλιοθήκη μου στο νέο iPad μου με την καλύτερη οθόνη της αγοράς και να μην συγχρονίζει κάθε φωτό που θέλω να δω.
Αν το θέλεις για social media και consumption μόνο οκ από την άλλη είναι overkill το pro για αυτή τη χρήση όταν υπάρχει το νέο 9,7.
Τελικά όταν φτάσεις να το πουλήσεις θα πουλήσει καλύτερα τότε το μεγαλύτερο capacity.

#186   vag8

vag8

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/01/2019 - 16:48

Σκέφτομαι να αγοράσω το νέο ipad pro. Έχω twin Sim, αν πάρω το cellular θα μπορώ να έχω ταυτόχρονα τα δεδομένα ανοιχτά στο ipad και στο iPhone κανονικά ενεργή την sim για κλήσεις κλπ;
Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Καλησπέρα. Με την twin sim θα πρέπει να κλείνεις το τηλέφωνο ή να το βάζεις σε aeroplane Mode και να ανοίγεις τα δεδομένα του ipad και το αντίστροφο. Δεν μπορούν να δουλεύουν και οι δύο sim παράλληλα.

#187   Karanir

Karanir

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Karanir
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 13/01/2019 - 21:01

Καλησπέρα. Με την twin sim θα πρέπει να κλείνεις το τηλέφωνο ή να το βάζεις σε aeroplane Mode και να ανοίγεις τα δεδομένα του ipad και το αντίστροφο. Δεν μπορούν να δουλεύουν και οι δύο sim παράλληλα.

Καλά το φοβόμουν λοιπόν. Μάλλον θα επιλέξω την WiFi έκδοση και το πολύ πολύ αν χρειαστώ ποτέ data να το κάνω μέσω Hotspot από το iPhone. Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε.

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#188   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/01/2019 - 22:42

Εγώ έχω σιμ 2η μόνο δια δεδομένα στο ταμπλετ που τραβάει από αυτά του προγράμματος του κινητού και λειτουργούν ταυτόχρονα

#189   tazanikos

tazanikos

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/01/2019 - 22:47

Εγώ έχω σιμ 2η μόνο δια δεδομένα στο ταμπλετ που τραβάει από αυτά του προγράμματος του κινητού και λειτουργούν ταυτόχρονα


Σε ποια εταιρία είσαι φίλε;
Στην 1η σιμ δέχεσαι μόνο κλήσεις ή μπορείς να έχεις κι εκεί δεδομένα αν θες;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#190   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 14/01/2019 - 04:34

Κοσμοτε αυτή στο κινητό κανονική η δεύτερη μόνο δεδομένα

#191   Karanir

Karanir

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Karanir
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/01/2019 - 06:46

Κοσμοτε αυτή στο κινητό κανονική η δεύτερη μόνο δεδομένα

Είσαι σίγουρος για αυτό φίλε; δύο σιμ - ένας αριθμός και στην μια έχεις κανονικά τηλ κλπ και ταυτόχρονα στην άλλη μόνο δεδομένα; κι εγώ με cosmote είμαι.

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#192   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/01/2019 - 08:20

Και εμάς σε εταιρικό πακέτο με πολλά νούμερα στη Vodafone μας έχουν δώσει 2 sim που είναι για δεδομένα σε tablet.
Στους λογαριασμούς εμφανίζονται σαν ξεχωριστές γραμμές που έχουν όμως μόνο δεδομένα. Δεν ξέρω αν μπορούν να κάνουν και τηλεφωνικές κλήσεις , δεν το έχουμε δοκιμάσει ποτέ.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#193   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/01/2019 - 12:25

Κοσμοτε αυτή στο κινητό κανονική η δεύτερη μόνο δεδομένα

 

Έτσι είμαι και γω χρόνια τώρα.....τσάμπα η δεύτερη σιμ στο iPad, απλά τραβάει από τα δεδομένα του προγράμματος του τηλεφώνου. Επίσης φέτος δοκίμασα και το πρόγραμμα των unlimited data για video από youtube, netflix, amazon prime κτλ και παίζει μια χαρά......απλά πρέπει να περαστεί στο νούμερο του iPad και όχι του τηλεφώνου.....



#194   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/01/2019 - 12:25

Και εμάς σε εταιρικό πακέτο με πολλά νούμερα στη Vodafone μας έχουν δώσει 2 sim που είναι για δεδομένα σε tablet.
Στους λογαριασμούς εμφανίζονται σαν ξεχωριστές γραμμές που έχουν όμως μόνο δεδομένα. Δεν ξέρω αν μπορούν να κάνουν και τηλεφωνικές κλήσεις , δεν το έχουμε δοκιμάσει ποτέ.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δεν μπορούν..μόνο data



#195   Karanir

Karanir

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Karanir
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/01/2019 - 12:30

Έτσι είμαι και γω χρόνια τώρα.....τσάμπα η δεύτερη σιμ στο iPad, απλά τραβάει από τα δεδομένα του προγράμματος του τηλεφώνου. Επίσης φέτος δοκίμασα και το πρόγραμμα των unlimited data για video από youtube, netflix, amazon prime κτλ και παίζει μια χαρά......απλά πρέπει να περαστεί στο νούμερο του iPad και όχι του τηλεφώνου.....


Αυτό με ενδιαφέρει εμένα. Να έχω ταυτόχρονα την μια sim στο iPhone κανονικά για δεδομένα, κλήσεις και μηνύματα και ταυτόχρονα την άλλη sim στο iPad μόνο για τα δεδομένα 10gb του προγράμματος που έχω στη COSMOTE. Αν αυτό μπορώ να το κάνω ταυτόχρονα τότε θα αγοράσω το cellular iPad.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες