Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το iPhone μου πέθανε μετά από κλήση!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
32 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   saxpatzidis

saxpatzidis

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2009 - 17:40

Παρακαλώ σε όποιον του έχει συμβεί να μου απαντήσει και να μου δώσει τα φώτα του...

Χτες ξαφνικά και χωρίς κανέναν λόγο μετά από μία κλήση, το iPhone μου νέκρωσε...έσβησε και δεν δουλεύει ούτε το restore , ούτε το reset...oύτε το iTunes το αναγνωρίζει...μόλις το συνδέω στην πρίζα ή στον υπολογιστή βγαίνει το λογότυπο της Apple , και μετά κλείνει το τηλ...είμαι πολύ στεναχωρημένος...τι μπορεί να έχει συμβεί...? έχω μέσα άπειρα τηλ , φωτογραφίες , mp3 , και pins τραπεζών...τα οποία τα είχα αποθηκεύσει εκεί...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 01/02/2009 - 17:51

Εδω κοντεβω να πεθανω κ εγω μαζι με το iPhone μου πολλα τα προβληματα πατριοτι!!!δεν μπορεις να του κανεις restore??

#3   saxpatzidis

saxpatzidis

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2009 - 17:52

μα δεν το αναγνωρίζει πλέον το iTunes για να το κάνω restore...έχω απογοητευτεί...

#4   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/02/2009 - 17:53

Kανόνες Δημοσίευσης

Kόλλησε το iPhone - Τί κάνω?

#5   saxpatzidis

saxpatzidis

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2009 - 17:58

Συγγνώμη...διάβασα και τους κανόνες δημοσίευσης αλλά και την θεματική ενότητα , αλλά πάλι λύση στο πρόβλημα δεν πήρα!!! κλαψ...

#6   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 01/02/2009 - 18:00

Quote

Εδω κοντεβω να πεθανω κ εγω μαζι με το iPhone μου πολλα τα προβληματα πατριοτι!!!δεν μπορεις να του κανεις ρεστορ??

Το iPhone είναι μια ηλεκτρονική συσκευή και τίποτα παραπέρα. Μην του δίνετε παραπάνω αξία απόσο πρέπει να έχει (αν πρέπει)

Quote

Παρακαλώ σε όποιον του έχει συμβεί να μου απαντήσει και να μου δώσει τα φώτα του...



Χτες ξαφνικά και χωρίς κανέναν λόγο μετά από μία κλήση, το iPhone μου νέκρωσε...έσβησε και δεν δουλεύει ούτε το restore , ούτε το reset...oύτε το iTunes το αναγνωρίζει...μόλις το συνδέω στην πρίζα ή στον υπολογιστή βγαίνει το λογότυπο της apple , και μετά κλείνει το τηλ...είμαι πολύ στεναχωρημένος...τι μπορεί να έχει συμβεί...? έχω μέσα άπειρα τηλ , φωτογραφίες , mp3 , και pins τραπεζών...τα οποία τα είχα αποθηκεύσει εκεί...


Μην μασάς και restore να το κάνεις έχεις τα backups μέσα στον υπολογιστή σου.

#7   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 01/02/2009 - 18:02

Quote

Συγγνώμη...διάβασα και τους κανόνες δημοσίευσης αλλά και την θεματική ενότητα , αλλά πάλι λύση στο πρόβλημα δεν πήρα!!! κλαψ...


Απλά πράγματα κλειστό iPhone aνοιχτό iTunes πατάς το home button ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ βάζεις το usb cable στο κινητό και σταματάς να πατάς το home όταν ακουστεί το χαρακτηριστικό κλικ. Αν δεν γίνει περαστικά σου θα μας γράψεις τις εντυπώσεις σου απο το service της vodafone.

#8   saxpatzidis

saxpatzidis

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2009 - 18:09

Quote

Quote

Συγγνώμη...διάβασα και τους κανόνες δημοσίευσης αλλά και την θεματική ενότητα , αλλά πάλι λύση στο πρόβλημα δεν πήρα!!! κλαψ...




Απλά πράγματα κλειστό iphone aνοιχτό itunes πατάς το home button ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ βάζεις το usb cable στο κινητό και σταματάς να πατάς το home όταν ακουστεί το χαρακτηριστικό κλικ. Αν δεν γίνει περαστικά σου θα μας γράψεις τις εντυπώσεις σου απο το service της vodafone.


Μόλις προσπάθησα να κάνω όλα αυτά που είπες...έγραψε το itunes...Iphone could not be restored...an unknown error occured (23)

#9   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 01/02/2009 - 18:12

Ναι ρε συ βαλτο σε dfu να το βρει το iΤunes. To πολυ πολυ να το καρφωσω σε κανεναν τυχο!!! Χα χα χα

#10   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 01/02/2009 - 18:21

Quote

Quote

Quote

Συγγνώμη...διάβασα και τους κανόνες δημοσίευσης αλλά και την θεματική ενότητα , αλλά πάλι λύση στο πρόβλημα δεν πήρα!!! κλαψ...




Απλά πράγματα κλειστό iphone aνοιχτό itunes πατάς το home button ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ βάζεις το usb cable στο κινητό και σταματάς να πατάς το home όταν ακουστεί το χαρακτηριστικό κλικ. Αν δεν γίνει περαστικά σου θα μας γράψεις τις εντυπώσεις σου απο το service της vodafone.




Μόλις προσπάθησα να κάνω όλα αυτά που είπες...έγραψε το itunes...Iphone could not be restored...an unknown error occured (23)


Aυτό στο έγραψε όταν το σύνδεσες ή όταν πήγες να περάσεις το firmware;

#11   saxpatzidis

saxpatzidis

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2009 - 18:24

To iTunes βρήκε το iPhone και έγραψε ότι πρέπει να γίνει restore...πάτησα restore και μετά έβγαλε το παραπάνω μήνυμα...

#12   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 01/02/2009 - 18:27

Πάρα πολύ όμορφα λοιπόν, μάλλον το σώζεις. Για αρχή ρίξε στο pc 2-3 restart να στρώσει χαρακτήρα μετά άλλαξε usb θύρα για να σαι σίγουρος και ξαναπροσπάθησε. Με αρκετή υπομονή θα το καταφέρεις. Αν παρόλαυτα αρνείται πρεπει να κατεβάσεις (θα βρείς το forum to link) manually to firmware και όταν σου ζητησει τι firmware θες να περάσεις θα επιλέξεις εκείνο.

Firmware Download Link: http://www.iphonehel...are-ipsw-files/

ΥΓ. Πώς να διαλέξεις το δικό σου firmware: Πριν πατήσεις το restore πατάς το shift και απο το παράθυρο βρίσκεις το επιθυμητό firmware

Επειδή δεν έχω την εμπειρία ελπίζω μόνο μετα το restore σε μανίσιο firmware na μπορείς να περάσεις ξανά κάποιο απο τα backup σου. Σε αυτό δεν έχω εμπειρία καλύτερα να απαντήσει κάποιος άλλος

#13   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/02/2009 - 18:31

Tι υπολογιστή έχεις?

#14   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 01/02/2009 - 18:33

Quote

Tι υπολογιστή έχεις?

Είναι και αυτό όντως.  Το ξέχασα  ;D

Παρόλαυτα δεν πρέπει να παίζει ρόλο αφου το iPhone μπαινει σε dfu.

#15   saxpatzidis

saxpatzidis

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2009 - 18:37

Έκανα Restart το PC (Laptop Acer - Windows XP)

Τώρα να ανοίξω iTunes, μετά να συνδέσω σε USB κρατώντας πατημένο το Home Button;

Edit: Greeklish to Greek

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες