Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple care+ από Αμερική για ipad αγορασμένο από εκεί


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   MerNion

MerNion

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2018 - 14:32

Καλημέρα!

 

Μιας και έχει προσφορές BF στην Αμερικη και δίνουν το 9.7 (2018) 128GB με 329$ και σκέφτομαι να το πάρω, θέλω να ρωτήσω αν αξίζει/χρειάζεται να αγοράσω και το Apple Care+.. Επειδη καταλαβαίνω οτι η εγγύηση δεν θα ισχύει στην Ελλαδα καθώς ειναι αγορασμένο απο Αμερική, μήπως με το Apple Care+ τουλαχιστον έχω εγγύηση εδώ για κάποιον καιρό; Ή δεν ισχύει αυτό και δεν αξίζει να την αγοράσω;

 

Ευχαριστώ!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 23/11/2018 - 14:34

Καλημέρα!

 

Μιας και έχει προσφορές BF στην Αμερικη και δίνουν το 9.7 (2018) 128GB με 329$ και σκέφτομαι να το πάρω, θέλω να ρωτήσω αν αξίζει/χρειάζεται να αγοράσω και το Apple Care+.. Επειδη καταλαβαίνω οτι η εγγύηση δεν θα ισχύει στην Ελλαδα καθώς ειναι αγορασμένο απο Αμερική, μήπως με το Apple Care+ τουλαχιστον έχω εγγύηση εδώ για κάποιον καιρό; Ή δεν ισχύει αυτό και δεν αξίζει να την αγοράσω;

 

Ευχαριστώ!

Εγγύηση έχεις και εδώ, άσχετα με το Apple Care, απλά για έναν χρόνο και όχι για δύο



#3   MerNion

MerNion

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2018 - 14:42

Α δεν το ξερα.. Νομιζα οτι πρέπει να το στείλω Αμερική αν πάθει κάτι εστω και τον πρώτο χρόνο.. Για τα επόμενα χρόνια μήπως αξίζει για 69$ το apple care; Θα έχω και για 2ο χρόνο εγγύηση εδώ έτσι;


Τελευταία επεξεργασία από: MerNion, 23/11/2018 - 14:43


#4   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 23/11/2018 - 14:46

Αν πάθει κάτι πας στους εξουσιοδοτημένους εδώ για τον 1ο χρόνο, για τον δεύτερο χρόνο σε καλύπτει το Apple Care. Τώρα αν αξίζει ή όχι, τι να σου πω? Εγώ προσωπικά δεν θα το έκανα!






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες