Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

H Cosmote έφερε την eSIM στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1079 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#676   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/03/2020 - 22:52

στο Samsung galaxy watch υποστηρίζεται ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Στο Samsung Υποστηρίζετε η esim αλλά όχι όπως το λες δυο esim ίδιο αριθμό .μονο με ξεχωριστώ αριθμό το ρολόι από το κινητό .

Τελευταία επεξεργασία από: japan, 08/03/2020 - 22:53


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#677   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/03/2020 - 23:45

Έχει δοκιμάσει κάποιος-α κάρτα sim 2 σε 1 μαζί με esim; Ή αν μπορεί κάποιος να κάνει μια τέτοια δοκιμή να μας πει αν δουλεύει;

#678   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/03/2020 - 00:42

Μου βγηκε μια διαφημιση προ ολιγου στο ιντερνετ για μια εταιρια την Airalo, η οποια εχει και app στο App Store, οπου παρέχουν eSims ηλεκτρονικά, μονο για data ομως. Στην Ελλαδα εχει και πακετο 10GB με 17 δολάρια (το κακο ειναι πως ειναι ομως μεσω του δικτύου της Vodafone)
Εχει και για αλλες χώρες. Πιστευω ισως φανει χρήσιμο να το εχει στα υπόψιν του καποιος που ταξιδεύει συχνα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#679   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 09/03/2020 - 07:14

Στο Samsung Υποστηρίζετε η esim αλλά όχι όπως το λες δυο esim ίδιο αριθμό .μονο με ξεχωριστώ αριθμό το ρολόι από το κινητό .

γνωριζεις αν στο μέλλον θα υπάρχει υποστήριξη γιa Esim ένας αριθμός 2 συσκευές;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#680   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/03/2020 - 10:09

Μου βγηκε μια διαφημιση προ ολιγου στο ιντερνετ για μια εταιρια την Airalo, η οποια εχει και app στο App Store, οπου παρέχουν eSims ηλεκτρονικά, μονο για data ομως. Στην Ελλαδα εχει και πακετο 10GB με 17 δολάρια (το κακο ειναι πως ειναι ομως μεσω του δικτύου της Vodafone)
Εχει και για αλλες χώρες. Πιστευω ισως φανει χρήσιμο να το εχει στα υπόψιν του καποιος που ταξιδεύει συχνα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Την εχω δοκιμάσει σε ρομινγκ στη Τουρκία. Πιστεύω ότι είναι η καλύτερη και οικονομικότερη  λύση για όποιον ταξιδεύει. Εγω έκλεισα με τη συλλογή καρτών ανά τον κόσμο.



#681   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/03/2020 - 11:24

Την εχω δοκιμάσει σε ρομινγκ στη Τουρκία. Πιστεύω ότι είναι η καλύτερη και οικονομικότερη λύση για όποιον ταξιδεύει. Εγω έκλεισα με τη συλλογή καρτών ανά τον κόσμο.

Την εγκατεστησα και εγω.
Εντυπωση μου εκανε για Ταυλανδη, απεριοριστες κλησεις και δεδομενα για 8 ημερες με 9,90 $.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#682   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/03/2020 - 12:12

Την εγκατεστησα και εγω.
Εντυπωση μου εκανε για Ταυλανδη, απεριοριστες κλησεις και δεδομενα για 8 ημερες με 9,90 $.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κρατάμε τη φυσική μας ελληνική κάρτα και βάζουμε μέσα την Αρτα με τα Γιάννενα σε esim. Αν βγει ο ανταγωνισμός θα πέσουν και άλλο οι τιμές που είναι παρά πολυ χαμηλές. 



#683   cazanovagr

cazanovagr

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 09/03/2020 - 18:43

Μου βγηκε μια διαφημιση προ ολιγου στο ιντερνετ για μια εταιρια την Airalo, η οποια εχει και app στο App Store, οπου παρέχουν eSims ηλεκτρονικά, μονο για data ομως. Στην Ελλαδα εχει και πακετο 10GB με 17 δολάρια (το κακο ειναι πως ειναι ομως μεσω του δικτύου της Vodafone)
Εχει και για αλλες χώρες. Πιστευω ισως φανει χρήσιμο να το εχει στα υπόψιν του καποιος που ταξιδεύει συχνα



Sent from my iPhone using Tapatalk



Για μόνιμη χρήση στην Ελλάδα αξίζει; Για εμένα που χρησιμοποιώ αρκετά δεδομένα είναι δελεαστική η προσφορά

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: cazanovagr, 09/03/2020 - 18:44


#684   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 09/03/2020 - 19:12

γνωριζεις αν στο μέλλον θα υπάρχει υποστήριξη γιa Esim ένας αριθμός 2 συσκευές;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτό περιμένουμε όλοι αλλά αφού δεν υπάρχει ανταγωνισμός από wind και voda έχουν αράξει .πριν ένα χρόνο μου είχαν πει στο chat ότι σύντομα θα το είχαν έτοιμο αλλά ....δεν .

#685   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/03/2020 - 19:52

Αυτό περιμένουμε όλοι αλλά αφού δεν υπάρχει ανταγωνισμός από wind και voda έχουν αράξει .πριν ένα χρόνο μου είχαν πει στο chat ότι σύντομα θα το είχαν έτοιμο αλλά ....δεν .

Περίμενα κι εγω esim απο τη Wind αλλα τώρα πια μου ειναι αδιάφορο. Φυσική κάρτα ελληνική και ρομινγκ παντού με airalo. Μην σου πω πως θα κόψω και τα δεδομένα .


Τελευταία επεξεργασία από: astalavista, 09/03/2020 - 19:52


#686   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 09/03/2020 - 20:25

Αυτό περιμένουμε όλοι αλλά αφού δεν υπάρχει ανταγωνισμός από wind και voda έχουν αράξει .πριν ένα χρόνο μου είχαν πει στο chat ότι σύντομα θα το είχαν έτοιμο αλλά ....δεν .

στο εξωτερικό υπάρχει αυτή η δυνατότητα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#687   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/03/2020 - 20:26

Για μόνιμη χρήση στην Ελλάδα αξίζει; Για εμένα που χρησιμοποιώ αρκετά δεδομένα είναι δελεαστική η προσφορά

Sent from my iPhone using Tapatalk


Δεν ειμαι ο αρμόδιος για να απαντησω, καθώς ουτε Vodafone εχω (η προσφορα που δινει μεσα απ την εφαρμογη γραφει πως χρησιμοποιεί το δίκτυο της) και ουτε eSim εχω περασμένη στο κινητο.
Η λογικη λεει πως αν σου στοιχίζει εσενα λιγοτερα απ οσο δινεις τωρα για δεδομενα/μηνα, ισως και να αξιζει.

Εγω πχ, ειμαι στην Cosmote που εχει ταχύτερο δίκτυο, και εχω What’s Up, και εχω μαζεμενα καμια 70GB, τα οποια λογο reload και παρε-μοίρασε, συνεχώς αυξάνονται και δε μειώνονται, οποτε δεν αγοράζω ξεχωριστο πακετο δεδομένων. Οποτε οπως καταλαβαινεις ειναι θεμα χρησης που κανει ο καθενας.

Απ την αλλη, σε περιπτωση που ταξίδευα εκτος Ε.Ε., σιγουρα θα έριχνα μια ματια αν πηγαινα πχ Αμερικη, για να μην έμπλεκα με το να επισκέπτομαι την T mobile για να αγοράζω τοπική sim.

Εν κατακλείδι, βαλτά κατω και δες αν σε συμφέρει, και φυσικα πρωτα δοκιμασε την υπηρεσια για να δεις αν αξιζει.
Τελος, υποθετω πως τα ΜΒ που θα μενουν αχρησιμοποίητα, δε θα ανανεώνονται στον επομενο μηνα, οποτε θα πρεπει να υπολογίσεις και αυτον τον παράγοντα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#688   dinosppc

dinosppc

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 10/03/2020 - 20:04

Περίμενα κι εγω esim απο τη Wind αλλα τώρα πια μου ειναι αδιάφορο. Φυσική κάρτα ελληνική και ρομινγκ παντού με airalo. Μην σου πω πως θα κόψω και τα δεδομένα .

Μου έκανε εντύπωση ότι στην airalo ήμαστε  η φτηνότερη χώρα στην Ευρώπη και σε πολύ καλή θέση παγκόσμια στα δεδομένα!!!!



#689   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/03/2020 - 21:11

Μου έκανε εντύπωση ότι στην airalo ήμαστε  η φτηνότερη χώρα στην Ευρώπη και σε πολύ καλή θέση παγκόσμια στα δεδομένα!!!!

Είμαστε σαν τους άλλους πάνω κάτω. Αλλά η Ευρώπη μας αφήνει αδιάφορους αφού έχουμε τζάμπα ρομινγκ με τις τοπικές Κάρτες.

Λύνει όμως τα χέρια διεθνώς.



#690   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/03/2020 - 12:19

Κι μολις μου βγηκε και αλλη διαφημιση, αυτη τη φορα για την υπηρεσια Yesim.
Αυτη βεβαια ειναι πιο ακριβή σε σχεση με την airalo


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (2)