Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

[ΑΡΧΕΙΟ] - [Οδηγός] Apple Pay με Ν26


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
510 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 14/02/2019 - 14:59

να σε ρωτησω κατι.πρεπει να εχεις ενεργοποιημενο παντα το passcode?

Στο ρολόι όπως σου έγραψα κ παραπάνω υποχρεωτικά (δν είχα κ αναγκάστικα να βάλω), στο τηλέφωνο έτσι κ αλλιώς είχα faveID οπότε δν δοκίμασα να το βγάλω για να δω αν δουλεύει χωρίς.
Δν έχεις καθόλου; (passcode/faceid/touchid?) Αν οχι πολυ πιθανον να φταιει αυτό.
Δοκίμασε την διαδικασία ξανά με κωδικό στο τηλ σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   josuts

josuts

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/02/2019 - 15:05

ok.ευχαριστω.θα το δοκιμασω κ θα δω



#243   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 14/02/2019 - 16:11

Εμένα πριν απο λίγο ήρθε η κάρτα μου και όλα μια χαρά,ακολούθησα τον οδηγό,έγινε το add και ειναι ready to go.

Αν εξαιρεσουμε την καθυστερηση με την διευθυνση ,που στην δικη μου περιπτωση εικάζω απο το μηνυμα της UPS οτι το θέμα ήταν αντί για Roissy --> Roissy CDG cedex (εικάζω επαναλαμβάνω μν πάρω κανένα στο λαιμό μου) έκανε 3 μερες απο Γερμανια στη Γαλλία και μετά άλλες 3 απο εκεί εδώ,σύνολο 6 αν πηγαινε σερί (έκανε και μια βόλτα Αγγλία).

Τέλος καλό όλα καλα λοιπον.



#244   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 14/02/2019 - 18:37

Εμένα πριν απο λίγο ήρθε η κάρτα μου και όλα μια χαρά,ακολούθησα τον οδηγό,έγινε το add και ειναι ready to go.
Αν εξαιρεσουμε την καθυστερηση με την διευθυνση ,που στην δικη μου περιπτωση εικάζω απο το μηνυμα της UPS οτι το θέμα ήταν αντί για Roissy --> Roissy CDG cedex (εικάζω επαναλαμβάνω μν πάρω κανένα στο λαιμό μου) έκανε 3 μερες απο Γερμανια στη Γαλλία και μετά άλλες 3 απο εκεί εδώ,σύνολο 6 αν πηγαινε σερί (έκανε και μια βόλτα Αγγλία).
Τέλος καλό όλα καλα λοιπον.


Δεν ξέρω γιατί αλλά και μένα βρίσκεται στην Αγγλία, μια άσχετη ερώτηση, όταν πληρώνουμε με Apple pay χρειάζεται το pin της κάρτας?

#245   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 14/02/2019 - 18:46

Δεν ξέρω γιατί αλλά και μένα βρίσκεται στην Αγγλία, μια άσχετη ερώτηση, όταν πληρώνουμε με Apple pay χρειάζεται το pin της κάρτας?

Δν έκανα μεγάλη πληρωμη μεχρι τώρα,δλδ άνω των 25€ (αν παιζει καποιο ρόλο) αλλά οχι δν μου ζητησε καμια φορά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#246   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2019 - 12:25

Δεν ξέρω γιατί αλλά και μένα βρίσκεται στην Αγγλία, μια άσχετη ερώτηση, όταν πληρώνουμε με Apple pay χρειάζεται το pin της κάρτας?

 

 

 

Όχι δεν χρειάζεται.....έχω κάνει αγορές μέχρι 350 ευρώ μέχρι στιγμής χωρίς pin. Μόνο ένα συγκεκριμένο βενζινάδικο πάντα μου ζητάει, αλλά νομίζω φταίει το μηχάνημα που έχει...δεν υπάρχει άλλη εξήγηση.



#247   gmakris

gmakris

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 15/02/2019 - 13:47

Επειδη αναφερθηκε το boon παντως δεν με εχει χρεωσει ποτε συνδρομη και ειμαι στο προγραμμα Βasic

το φορτιζω καθε μηνα με οποιαδηποτε χρεωστικη Alpha, ETE, Πειραιως χωρις εξοδα μεταφορας

 

Επειδη το εχω ως συμπληρωματικο τροπο πληρωμης ο περιορισμος που εχει για 250€ τον μηνα δεν με εχει απασχολησει - ο περιορισμος αυτος ειναι το μονο αρνητικο στοιχειο



#248   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 15/02/2019 - 14:52

Επειδη αναφερθηκε το boon παντως δεν με εχει χρεωσει ποτε συνδρομη και ειμαι στο προγραμμα Βasic
το φορτιζω καθε μηνα με οποιαδηποτε χρεωστικη Alpha, ETE, Πειραιως χωρις εξοδα μεταφορας

Επειδη το εχω ως συμπληρωματικο τροπο πληρωμης ο περιορισμος που εχει για 250€ τον μηνα δεν με εχει απασχολησει - ο περιορισμος αυτος ειναι το μονο αρνητικο στοιχειο


Εάν έχεις φτιάξει το λογαριασμο στο boon πριν τις 31/1/18 ισχύει ότι οι πρώτοι 12 μήνες είναι δωρεάν και μετά υπάρχει μηνιαία χρέωση 1,49€ το μήνα. Εάν περάσει ο πρώτος χρόνος λογικά θα δεις ότι θα σου αφαιρεί ένα ποσό το μήνα.
Για όποιους το έχουν φτιάξει μετά από την συγκεκριμένη ημερομηνία οι τρεις πρώτοι μήνες είναι δωρεάν και μετά υπάρχει χρέωση 1.49€ το μήνα.Μήπως γιαυτό δν συμπίπτουν τα στοιχεία μας.
c04b60f5b5f44cc9203d05576230af42.jpg33f4388725f53e0fbc4b6ec870d9129b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#249   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/02/2019 - 15:52

Ενημερώνω ότι προστέθηκε και η monese κάρτα στο Apple Pay.
Η εγγραφή έγινε από Ελλάδα το 2016 και έκτοτε δεν την χρησιμοποίησα ποτέ.
Εντύπωση μου έκανε πως οι ίδιοι αναφέρουν ότι ισχύει μόνο για πελάτες Αγγλίας και Γαλλίας.
Η κάρτα προστέθηκε μέσα από το app της monese ο λογαριασμός Apple ID και η τοποθεσία είναι γυρισμένα σε Αμερική.

Συνημμένο αρχείο  10343B85-8673-4F9B-9556-DF45FF805BC9.jpeg   267,82KB   29 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: MethAvrio, 15/02/2019 - 15:54


#250   josuts

josuts

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2019 - 16:39

καλησπέρα.Να σε ρωτησω κατι.Εχεις ενεργοποιημενο passcode στην συσκευή σου? Διοτι εγω δεν το εχω κ δεν μου εμφανιζει την καρτα στο πορτοφολι.



#251   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 15/02/2019 - 18:17

Ενημερώνω ότι προστέθηκε και η monese κάρτα στο Apple Pay.
Η εγγραφή έγινε από Ελλάδα το 2016 και έκτοτε δεν την χρησιμοποίησα ποτέ.
Εντύπωση μου έκανε πως οι ίδιοι αναφέρουν ότι ισχύει μόνο για πελάτες Αγγλίας και Γαλλίας.
Η κάρτα προστέθηκε μέσα από το app της monese ο λογαριασμός Apple ID και η τοποθεσία είναι γυρισμένα σε Αμερική.

attachicon.gif10343B85-8673-4F9B-9556-DF45FF805BC9.jpeg


Για να καταλάβω η εγγραφή έγινε με ελληνική διεύθυνση και η κάρτα που εκδόθηκε πέρασε κανονικά στο Apple pay.

#252   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/02/2019 - 20:51

Για να καταλάβω η εγγραφή έγινε με ελληνική διεύθυνση και η κάρτα που εκδόθηκε πέρασε κανονικά στο Apple pay.

Ναι, η εγγραφή είχε γίνει το 2016 τότε που ξεκινούσε η εταιρία, από τότε μου έχουν στείλει 2-3 κάρτες μιας και άλλαζαν/ αναβαθμίζονταν ως εταιρία. Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο αλλά η κάρτα που έχω τώρα και λήγει στα μέσα το 20 έχει εκδοθεί τουλάχιστον 2 με 3 χρόνια πριν. Δηλαδή εάν κάποιος εκδώσει τώρα κάρτα μπορεί να μην περνάει. Ας το δοκιμάσει κάποιος να μας πει. 


Τελευταία επεξεργασία από: MethAvrio, 15/02/2019 - 20:52


#253   giannopgeo

giannopgeo

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 18/02/2019 - 21:39

Με αυτές τις κάρτες, τι γίνεται με το αφορολόγητο;



#254   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 338 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 18/02/2019 - 22:17

Έχω μια απορία παίδες , αν κάποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει η να μου στείλει μηνυμα.

 

Είναι κάνεις σε Σωμα Ασφαλειας απο τους κατόχους και να εχει προχωρήσει κανονικά με ταυτότητα την διαδικασία για αρχική έκδοση της Νο26 ?

Προσφάτως έφαγα άκυρο απο Alpha Bank & Bleep συγκεκριμένα επειδή δεν αναγνωρίζουν την ταυτότητα της Πυροσβεστικης ! Οτι να ναι δηλαδή.....



#255   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 18/02/2019 - 22:35

Έχω μια απορία παίδες , αν κάποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει η να μου στείλει μηνυμα.

 

Είναι κάνεις σε Σωμα Ασφαλειας απο τους κατόχους και να εχει προχωρήσει κανονικά με ταυτότητα την διαδικασία για αρχική έκδοση της Νο26 ?

Προσφάτως έφαγα άκυρο απο Alpha Bank & Bleep συγκεκριμένα επειδή δεν αναγνωρίζουν την ταυτότητα της Πυροσβεστικης ! Οτι να ναι δηλαδή.....

Δεν έχεις διαβατήριο? Δεν είμαι σε σώμα ασφαλείας αλλά χρησιμοποίησα διαβατήριο και όλα καλά



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες