Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

[ΑΡΧΕΙΟ] - [Οδηγός] Apple Pay με Ν26


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
510 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#481   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 26/06/2019 - 16:47

Guys, στο δικό μου κινητό τα πέρασα και δουλεύουν όλα καλά.

 

Στης γυναίκας μου το iphone X ακόμα δεν έχει εμφανιστεί στο wallet το Add Card... Έκανα επανεκκίνηση 2-3 φορές, αλλά τίποτα! Και έχει και 12.3.1 ... Καμιά ιδέα;

Οκ τελικά το έλυσα.. Για κάποιο λόγο στο Region στις ρυθμίσεις του κινητού, αντί να έχει Ελλάδα, είχε "Ευρώπη"...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#482   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/06/2019 - 20:16

Καλησπέρα παιδιά.

 

Πριν αρκετό καιρό έχω παραλάβει την N26 με δηλωμένη Γερμανική διεύθυνση και την καταχώρησα κανονικά στο wallet στο iphone.

 

Αν πάω στις ρυθμίσεις και αλλάξω την γερμανική διεύθυνση που είχα δηλώσει αρχικά με την δική μου την ελληνική διεύθυνση, θα έχω πρόβλημα ως προς την λειτουργία της κάρτας μέσω του wallet?

 

Ευχαριστώ



#483   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 26/06/2019 - 20:18

Πάντως από την στιγμή που καμιά ελληνική τράπεζα δεν το έχει επίσημα Ελλάδα δεν έχει κάποια διαφορά να έχω ν26 με διεύθυνση από Ελλάδα η όπως έχω τώρα ν26 με διεύθυνση από Γερμανία ο σκοπός είναι οι ελληνικές τράπεζες να το υποστηρίξουν γιατί όπως και να έχει έμβασμα πρέπει πάλι να κάνω στην ουσία καμία διαφορά...μακάρι έστω μια οποία να 'ναι να το υποστηρίξει

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 26/06/2019 - 20:19

Knowledge Is Power


#484   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/06/2019 - 20:19

Προσωπικά την Ν26 την χρησιμοποιώ για αποθήκευση ποσών
Σπουδές, καβατζα, διακοπές κλπ.

Και την Revolut με συγκεκριμένο πόσο για το εκάστοτε ταξίδι. Ισοτιμιες έξοδα ταξιδιού κλπ.

Δεν τις χρησιμοποιώ η αλήθεια είναι τόσο πολύ όσο τις ελληνικές τράπεζες, που πληρώνω λογαριασμούς κάθε μήνα.

Αλλά να βάλω και πρόγραμμα συνδρομής, νομίζω είναι πολύ για την χρήση που τους κάνω.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

Καλησπέρα

Είναι αξιόπιστη η Ν26 και μπορείς να την εμπιστευτείς προκειμένου να κάνεις μια αποταμίευση 10-20 χιλ € ?



#485   zerokill

zerokill

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 26/06/2019 - 20:36

Είτε σε γερμανική τράπεζα τα βάλεις ειτε σε ελληνική το ίδιο είναι μάλιστα στην ελλάδα τοκίζονται στην Γερμανία οχι μιας και υπάρχουν αρνητικά επιτόκια δηλαδη πληρώνεις για να εχεις καταθεσεις η λογαριασμο στις «Φυσικές τράπεζες» ενω η Ν26 δέν εχει καταστήματα αλλα ειναι μια κανονική τράπεζα.
Το συστημα εγγυήσεων καταθεσεων και στην Γερμανία αφορά καταθέσεις μεχρι 100.000 ευρώ.Το μόνο που εχεις συν σε τραπεζα εκτός Ελλάδος οτι το κεφάλαιο δεν εγκλωβίζονται σε Capital Control.


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

#486   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/06/2019 - 20:47

Είτε σε γερμανική τράπεζα τα βάλεις ειτε σε ελληνική το ίδιο είναι μάλιστα στην ελλάδα τοκίζονται στην Γερμανία οχι μιας και υπάρχουν αρνητικά επιτόκια δηλαδη πληρώνεις για να εχεις καταθεσεις η λογαριασμο στις «Φυσικές τράπεζες» ενω η Ν26 δέν εχει καταστήματα αλλα ειναι μια κανονική τράπεζα.
Το συστημα εγγυήσεων καταθεσεων και στην Γερμανία αφορά καταθέσεις μεχρι 100.000 ευρώ.Το μόνο που εχεις συν σε τραπεζα εκτός Ελλάδος οτι το κεφάλαιο δεν εγκλωβίζονται σε Capital Control.


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ



#487   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/06/2019 - 20:50

Καλησπέρα
Είναι αξιόπιστη η Ν26 και μπορείς να την εμπιστευτείς προκειμένου να κάνεις μια αποταμίευση 10-20 χιλ € ?


Την έχω 2 χρόνια δεν έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα.
Τι να σου πω και εγώ για αποταμίευση την έχω αλλά με μικρότερο ποσό.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

#488   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/06/2019 - 20:54

Την έχω 2 χρόνια δεν έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα.
Τι να σου πω και εγώ για αποταμίευση την έχω αλλά με μικρότερο ποσό.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

Σε ευχαριστώ πολύ



#489   vvaassiilliiss

vvaassiilliiss

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:vasilis112233

Δημοσίευση 30/06/2019 - 19:08

Λίγο που κοίταξα στη σελίδα τους δεν έβγαλα άκρη. Ισχύει ακόμα η ταυτοποίηση μόνο με διαβατήριο η μπορώ και ταυτότητα ;

#490   st3ve

st3ve

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 01/07/2019 - 19:22

Μπορείς και με ταυτότητα κανονικά

Λίγο που κοίταξα στη σελίδα τους δεν έβγαλα άκρη. Ισχύει ακόμα η ταυτοποίηση μόνο με διαβατήριο η μπορώ και ταυτότητα ;



#491   Almpo

Almpo

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/07/2019 - 19:54

Πήγα να κάνω ανάληψη από ΑΤΜ eurobank κ ζητούσε 2,5 ευρώ έξοδα ανάληψης..ξέρεις κανείς τι παίζει με τις άλλες τράπεζες..;

#492   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 01/07/2019 - 20:10

Όλες οι τράπεζες ζητούν πλέον. Η εθνική αν δεν κάνω λάθος είναι η φθηνότερη στα 2€. Η Πειραιώς και η Eurobank έχουν ταβάνι τα 600€ ακόμα και αν έχεις στο φουλ το ποσά θες να βγάζεις ημερησίως.

#493   zerokill

zerokill

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 04/07/2019 - 23:55

Όλες οι τράπεζες ζητούν πλέον. Η εθνική αν δεν κάνω λάθος είναι η φθηνότερη στα 2€. Η Πειραιώς και η Eurobank έχουν ταβάνι τα 600€ ακόμα και αν έχεις στο φουλ το ποσά θες να βγάζεις ημερησίως.

Ακόμα και με πιστωτικές/χρεωστικές του εξωτερικού;


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

#494   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 05/07/2019 - 00:22

Μα για κάρτα τράπεζας εξωτερικού σου μιλάω. Να φανταστείς εγώ που χρησιμοποιώ εδώ και τρία χρόνια σίγουρα την Ν26 ως κυρία τράπεζα μιας και εκεί καταβάλεται ο μισθός μου όταν πάω να βγάλω λεφτά από την Πειραιώς ή Eurobank δεν με αφήνει πάνω από 600€ και τα όρια της κάρτας μου είναι στο μάξιμουμ. Μάλιστα την ημέρα που μου έτυχε ήθελα να πληρώσω μια υποχρέωση και πήγα πρώτα στην Πειραιώς και μετά στην Eurobank για να καταφέρω να βγάλω αυτά που ήθελα να πληρώσω και πήγα και ρώτησα τι συμβαίνει και μου είπαν αυτό που έγραψα και πριν, μάξιμουμ 600€. Αυτό έγινε τέλη Μαΐου.

#495   Gunner7

Gunner7

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/07/2019 - 02:31

Μα για κάρτα τράπεζας εξωτερικού σου μιλάω. Να φανταστείς εγώ που χρησιμοποιώ εδώ και τρία χρόνια σίγουρα την Ν26 ως κυρία τράπεζα μιας και εκεί καταβάλεται ο μισθός μου όταν πάω να βγάλω λεφτά από την Πειραιώς ή Eurobank δεν με αφήνει πάνω από 600€ και τα όρια της κάρτας μου είναι στο μάξιμουμ. Μάλιστα την ημέρα που μου έτυχε ήθελα να πληρώσω μια υποχρέωση και πήγα πρώτα στην Πειραιώς και μετά στην Eurobank για να καταφέρω να βγάλω αυτά που ήθελα να πληρώσω και πήγα και ρώτησα τι συμβαίνει και μου είπαν αυτό που έγραψα και πριν, μάξιμουμ 600€. Αυτό έγινε τέλη Μαΐου.

σου εχουν ζητηθει εγγραφα απο την ν26 για την καταβολη μισθου η απλα ο εργοδοτης σου τα βαζει εκει?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες