Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Foldable iPhone X (concept)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 23/02/2019 - 09:55

Μετά την παρουσίαση του Samsung Galaxy Fold αλλά και το εχτεσινό leak του Huawei Mate X, του αναδιπλώμενο smartphone της Huawei που αναμένεται να αποκαλυφτεί επίσημα στην MWC 2019, δεν θα μπορούσε να λείπει και το αναδιπλώμενο iPhone. Τουλάχιστον σε concept.

iPhone X Fold concept

 

To "iPhone X Fold" αποτελεί μία δημιουργία του designer Roy Gilsing με εξωτερική οθόνη αναλογίας 1:3 και εσωτερική (αναδιπλώμενη) οθόνη αναλογίας 2:3
 

 

foldable-iPhone-X-concept.jpg


foldable-iPhone-X-concept-2.jpg


foldable-iPhone-X-concept-3.gif


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 25/02/2019 - 13:16

take my money ..... 



#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/02/2019 - 13:58

Μακακίες.. Έχει γίνει ήδη με το 6 Plus.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 25/02/2019 - 16:48

Πολύ ωραιο

#5   CX73

CX73

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 25/02/2019 - 17:15

Γελανε και οι κατσαριδες με τα fold phones....απατα θα πανε!!!!!!



#6   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2019 - 18:38

Μόνο σε μένα δεν αρέσει αυτό που βλέπω;

#7   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 25/02/2019 - 19:12

Καλά αυτά τα αναδιπλωμένα δεν θα τα παίρνει κανείς και θα γίνει το όλο project μια πατάτα και μισή.. Δηλαδή πιο το νόημα να έχεις κινητό και ταμπλετ μαζί, so what??


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#8   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 25/02/2019 - 21:33

Γούστα είναι αυτά, εμένα σαν concept μου αρέσει πολύ, είχα Nokia Communicator και Ε90 και αυτές οι συσκευές είναι dream come true. Η υλοποίηση (έστω και πριν την κυκλοφορία τους) από την Huawei είναι εμφανώς καλύτερη από αυτήν της Samsung, το θέμα είναι πως θα είναι τελικά οι συσκευές και πως θα αντιδρά η οθόνη στα συνεχή ανοίγματα-κλεισιματα. Νομιζω ότι δεν είναι ακόμα έτοιμες αυτές οι οθόνες για prime time, ειδικά όταν είδα πως φαίνονται στο video κάτω από έντονο φωτισμό (αναφέρομαι στο σημείο που διπλώνει). Και τελευταίο θέμα, και εννοείται σημαντικότερο στη δεδομένη στιγμή, η τιμή ευκαιρίας και των δυο υλοποιήσεων. Κανεις δε θα ήθελε να μάθει αν έφτιαχνε η  τέτοια συσκευή σήμερα ποσο θα την κοστολογούσε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#9   nickvog

nickvog

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 25/02/2019 - 23:11

Το κόψιμο που θυμίζει τετράδιο δεν είναι του γούστου μου. Ίσως το κάθετο άνοιγμα να το διόρθωνε αυτό.

 

Υπάρχει πάντα και το θέμα του μεγέθους (κλειστό) που προς το παρόν ό,τι έχει παρουσιαστεί είναι στο πάχος... σοκοφρέτας.

 

Θα χρειαστούν αρκετά καρβέλια για να φτάσει η τεχνολογία εκεί που χρειάζεται για να μιλάμε για fold-able smartphone.


Τελευταία επεξεργασία από: nickvog, 25/02/2019 - 23:11


#10   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/02/2019 - 23:20

Τώρα ναι, είναι άθλια και άπατα.

 

Αν όμως λεγόταν όταν θα βγεί το iFold, "Innovation", "η ιδανική συσκευή" και "τι ωραία που διπλώνει".

 

Θα 'ναι όντως τρομερό Update για κατόχους 6 Plus και τελευταίων iPad πρίν κάτι μήνες.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 25/02/2019 - 23:20

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#11   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 25/02/2019 - 23:31

Σαν πρώην χρήστης Nokia 9110, 9210, 9210i, 9300i, 9500 θα το ήθελα ένα τέτοιο τηλέφωνο από Apple. Χμ.. άτιμη Samy και Χαβάι.... Αλλά όχι δεν ξαναγυρίζω σε Samy...!!!

 

αχ και μερικές φώτο με το 6 Plus και το Nokia 9300 - Το χάος μεταξύ διαστάσεων και δυνατοτήτων τον δύο τηλεφώνων. Και τότε θυμάμαι τι καζούρα μου έριχναν όταν έβγαινα με κάποιο από τα προ αναφερθέντα τηλέφωνα.... 

 

JoeNUyo.jpg

kMnEoCf.jpg

Qr798ca.jpg


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#12   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 26/02/2019 - 09:51

Φίλε σε νιώθω, όταν το κυκλοφορούσα , όλες (οι γυναίκες, συνήθως οι άνδρες δεν ασχολούνταν) κράζανε για το μέγεθος (9300 και μετά Ε90), και ήρθε ο καιρός που τα κινητά τους είναι πολύ μεγαλύτερα. Ωραίες συσκευές, πάντως...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#13   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/02/2019 - 10:46

Προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου τα foldable και δεν βρίσκω και λόγω ύπαρξης.
Γενικά δεν μου αρέσουν τα μεγάλα κινητά. Έχω 2.5 χρόνια σαν εταιρικό το 6S Plus και δεν το μπορώ καθόλου σαν μέγεθος...
Στα foldable όμως και χοντρά είναι και η οθόνη τους όταν ανοίγει δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Προτιμώ να έχω το iPad μου στις 10’’ παρά ένα μικρό tablet.
Καλό είναι βέβαια να υπάρχουν επιλογές για όλα τα γούστα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#14   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 26/02/2019 - 13:07

Γούστα είναι αυτά, εμένα σαν concept μου αρέσει πολύ, είχα Nokia Communicator και Ε90 και αυτές οι συσκευές είναι dream come true. Η υλοποίηση (έστω και πριν την κυκλοφορία τους) από την Huawei είναι εμφανώς καλύτερη από αυτήν της Samsung, το θέμα είναι πως θα είναι τελικά οι συσκευές και πως θα αντιδρά η οθόνη στα συνεχή ανοίγματα-κλεισιματα. Νομιζω ότι δεν είναι ακόμα έτοιμες αυτές οι οθόνες για prime time, ειδικά όταν είδα πως φαίνονται στο video κάτω από έντονο φωτισμό (αναφέρομαι στο σημείο που διπλώνει). Και τελευταίο θέμα, και εννοείται σημαντικότερο στη δεδομένη στιγμή, η τιμή ευκαιρίας και των δυο υλοποιήσεων. Κανεις δε θα ήθελε να μάθει αν έφτιαχνε η  τέτοια συσκευή σήμερα ποσο θα την κοστολογούσε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Διαφωνω απολυτα στο οτι η υλοποιηση της Huawei ειναι καλυτερη απο της Samsung ... 3 θεματακια :

 

1. Οπως και να το αφησεις η οθονη ακουμπαει κατω...

2. Επιπλεον η οθονη ΔΕΝ ειναι γυαλι. Ειναι πλαστικη με οτι αυτο συνεπαγεται (γρατζουνιες... Πολλες !)

3. Και δεν μπορεις να του βαλεις και καμμια θηκη ... Η θηκη θα κρυβει την μιση οθονη (που ειναι ο λογος που το πηρες αρχικα , αλλιως θα επαιρνες ενα νορμαλ κινητο με την συνιθισμενη ... μιση οθονη απο αυτο)

 

Για να μην παρεξηγηθω.. ουτε η υλοποιηση της Samsung ειναι σπουδαια ... Απλως θεωρω αυτη της Huawei πιο προβληματικη ... Οπως λες not ready for prime time...

 

Και επειδη η Apple ΔΕΝ πουλαει gimmicky πρωτοτυπα για προιοντα δεν υπαρχει λογως να ανυσηχουμε για την τιμη τους ...



#15   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 26/02/2019 - 13:15

Εύχομαι μόνο να μην βγαίνουν κάποια στιγμή μόνο foldable συσκευές γιατί στους περισσότερους θα είναι παντελώς άχρηστες.. Βέβαια αυτό προϋποθέτει το project να έχει απήχηση


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες