Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

αναβαθμιση σε 3.1.3 σε 3gs καταλαθος..


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   bellu7

bellu7

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2010 - 01:36

εκανα το λαθος κ εγκατεστησα το 3.1.3 στο 3gs μου οταν εκανα restore οταν ακομα ειχα το 3.1.2 επειδη δεν ειχε γινει σωστα το jailbreak κ οταν ανοιξα κ παλι το κινητο μου το itunes το εγκατεστησε αυτοματα. αυτο απ'οτι βλεπω αυτο σημαινει οτι δεν μπορω πλεον να κανω jailbreak.... πραγματικα οποιος γνωριζει κατι παραπανω παρακαλω ας βοηθησει! κ αν ξερετε ποτε κ αν θα βγει update για την περιπτωση μου πειτε μου. ευχαριστω πολυ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 10/02/2010 - 01:43

εκανα το λαθος κ εγκατεστησα το 3.1.3 στο 3gs μου οταν εκανα restore οταν ακομα ειχα το 3.1.2 επειδη δεν ειχε γινει σωστα το jailbreak κ οταν ανοιξα κ παλι το κινητο μου το itunes το εγκατεστησε αυτοματα. αυτο απ'οτι βλεπω αυτο σημαινει οτι δεν μπορω πλεον να κανω jailbreak.... πραγματικα οποιος γνωριζει κατι παραπανω παρακαλω ας βοηθησει! κ αν ξερετε ποτε κ αν θα βγει update για την περιπτωση μου πειτε μου. ευχαριστω πολυ


μια χαρα ειχε γινει το jb αλλα δεν ηξερες οτι τα καινουργια iPhone που ειναι κατασκευασμενα απο την 41η εβδομαδα κατασκευης και μετα εχουν καινουργια bootroom και δεν κρατανε σταθερο jb.επρεπε απλα οταν σου εβγαλε την εικονα με το usb να ξανατρεξεις το blackra1n και θα ησουν οκ.πλεον εφου εισαι στην 3.1.3 δεν μπορεις να κανεις jb.κανε υπομονη.για μενα δυσκολα θα βγει για αυτην την εκδοση καποιο tool.

#3   squib

squib

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2010 - 07:51

δεν ξέρω αν ταιριάζει εδώ, αλλά αυτό που λες για τα iphones μετά την 41η εβδομαδα κατασκευης σημαίνει ότι μπορεί να μπουν σε recovery mode ανα πάσα στιγμή και απλά τρέχεις το blackra1n και είσαι οκ? γιατι με βλέπω να κυκλοφορώ με usb stick με το blackra1n συνέχεια...

#4   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2010 - 07:57

Εάν κανείς jailbreak σε συσκευή με νέα bootrom θα πρέπει να προσεχείς μην σου σβήσει η συσκευή ... Εάν γίνει αυτό ή χρειαστεί επανεκινηση.. Θα πρέπει να τρεχεις το blackra1n σε pc με iTunes...

#5   squib

squib

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2010 - 09:10

Εάν κανείς jailbreak σε συσκευή με νέα bootrom θα πρέπει να προσεχείς μην σου σβήσει η συσκευή ... Εάν γίνει αυτό ή χρειαστεί επανεκινηση.. Θα πρέπει να τρεχεις το blackra1n σε pc με iTunes...



απλά σήμερα το πρωί ενώ το είχα αφήσει να φορτίζει στη πρίζα το βρήκα το πρωί να είναι στη γνωστή οθόνη με το καλώδιο...και δε ξέρω από τι έγινε. Αυτό με το να μη σβήσει το ήξερα αλλά να δε ξέρω για πιο λόγο έκανε restart..

#6   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2010 - 11:37

Δοκιμασες να το ανοίξεις με blackra1n .. Δεν ανοίγει πάλι..




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες