Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

Apple Pay & monese


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1156 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#511   nikoskoroblos

nikoskoroblos

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/04/2019 - 18:12

Αποφασισα να την αφαιρεσω και να προσπαθησω παλι. Διεγραψα εφαρμογη monese γυρισα region ξανακατεβασα παλι δεν μου εβγαλε add to wallet. Και απο το wallet παλι δεν την δεχεται. Μαλλον κατι αλλαξε η monese. Δεν κανω κατι λαθος. Κριμα. Τζαμπα η ολη ταλαιπωρια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#512   nikoskoroblos

nikoskoroblos

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/04/2019 - 18:23

Αφου δεν γινοταν τπτ αποφασησα να την αφαιρεσω απο apple pay. Ξανακατεβασα app monese ξαναπροσπαθησα τπτ. Αλλαξα region ξανακατεβασα app παλι δεν μου εβγαλε add wallet. Πηγα να τη βαλω κατεφθιαν τπτ δεν την δεχεται καν παλι. Κατι επαιξε με τη monese. Οσοι προλαβαν μπηκαν; Την εχει χρησιμοποιησει καποιος απο χτες. Του λειτουργει ?

#513   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 03/04/2019 - 18:41

Αφου δεν γινοταν τπτ αποφασησα να την αφαιρεσω απο apple pay. Ξανακατεβασα app monese ξαναπροσπαθησα τπτ. Αλλαξα region ξανακατεβασα app παλι δεν μου εβγαλε add wallet. Πηγα να τη βαλω κατεφθιαν τπτ δεν την δεχεται καν παλι. Κατι επαιξε με τη monese. Οσοι προλαβαν μπηκαν; Την εχει χρησιμοποιησει καποιος απο χτες. Του λειτουργει ?


Δεν λειτουργεί φίλε μου σε πολλούς νέους χρήστες από την Πέμπτη κ μετά.

Το αναφέρουν πολλά παιδιά κ πιο πάνω.

Μας το έκοψαν για Ελλάδα για την ώρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#514   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/04/2019 - 18:49

Σε καποιους χρηστες λειτουργει ακομα, ομως σε καποιους αλλους οχι.

Αφου δεν γινοταν τπτ αποφασησα να την αφαιρεσω απο apple pay. Ξανακατεβασα app monese ξαναπροσπαθησα τπτ. Αλλαξα region ξανακατεβασα app παλι δεν μου εβγαλε add wallet. Πηγα να τη βαλω κατεφθιαν τπτ δεν την δεχεται καν παλι. Κατι επαιξε με τη monese. Οσοι προλαβαν μπηκαν; Την εχει χρησιμοποιησει καποιος απο χτες. Του λειτουργει ?



Sent from my iPhone using Tapatalk

#515   thanosbx

thanosbx

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 03/04/2019 - 18:51

 Δυστυχώς τίποτα, μάλλον ετοιμάζονται για άτακτο brexit .... ή εγώ είμαι γκαντέμης !!!! :lol:


Τελευταία επεξεργασία από: thanosbx, 03/04/2019 - 18:53


#516   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/04/2019 - 19:17

Εχτές το βράδυ αγόρασα κάποιες κάρτες από το Fizzer να τις στείλω για Πάσχα και πλήρωσα μέσα από την εφαρμογή με apple pay κανονικά χωρίς πρόβλημα. Λίγο υπομονή και θα φανεί τι έχει συμβεί.

321c6940ca1629bdbcc24fae607f94cb.jpg

Δυστυχώς τίποτα, μάλλον ετοιμάζονται για άτακτο brexit .... ή εγώ είμαι γκαντέμης !!!! :lol:



Sent from my iPhone using Tapatalk

#517   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 03/04/2019 - 19:46

Το ανέφερα και εγώ πιο πάνω παιδιά λειτουργεί κανονικότατα και σε μένα,σμρ πληρωσα σε κατάστημα,απλά δεν έχω αφαιρέσει την κάρτα ούτε έχω κάνει Restore εδώ και τόσο καιρό που την έχω.
Για θέμα λειτουργίας δηλαδή δεν τίθεται θέμα απλά για κάποιο λόγο για τα παιδιά που προσπαθούν να την προσθέσουν εκ νέου υπάρχει το πρόβλημα.
Μακάρι να ομαλοποιηθεί,απο ότι διαβάζω όμως υπαρχει κ στην Ν26 θεματάκι για όσους κ πάλι πανε τώρα να την βάλουν ή να την ξαναβάλουν οπότε ίσως κάτι παίζει με αυτό που γράφτηκε για τις χώρες χωρίς Apple Pay


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 03/04/2019 - 19:49


#518   Gunner7

Gunner7

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/04/2019 - 20:09

Το ανέφερα και εγώ πιο πάνω παιδιά λειτουργεί κανονικότατα και σε μένα,σμρ πληρωσα σε κατάστημα,απλά δεν έχω αφαιρέσει την κάρτα ούτε έχω κάνει Restore εδώ και τόσο καιρό που την έχω.
Για θέμα λειτουργίας δηλαδή δεν τίθεται θέμα απλά για κάποιο λόγο για τα παιδιά που προσπαθούν να την προσθέσουν εκ νέου υπάρχει το πρόβλημα.
Μακάρι να ομαλοποιηθεί,απο ότι διαβάζω όμως υπαρχει κ στην Ν26 θεματάκι για όσους κ πάλι πανε τώρα να την βάλουν ή να την ξαναβάλουν οπότε ίσως κάτι παίζει με αυτό που γράφτηκε για τις χώρες χωρίς Apple Pay


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγω παντως δεν εχω αντιμετωπίσει προβλημα ουτε στις αγορές ουτε στην προσθήκη στο Apple Pay την ενεργοποίησα την δευτερα
Επισης να ρωτησω οταν λετε restore εννοεις ολο το κινητο restore ? Δηλαδη τα σβήνεις ολα και ξανα εγκαθιστάς τα παντα του κινητού απο το εφεδρικό αντιγραφο


Sent from my iPhone using Tapatalk

#519   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 03/04/2019 - 20:42

Εγω παντως δεν εχω αντιμετωπίσει προβλημα ουτε στις αγορές ουτε στην προσθήκη στο Apple Pay την ενεργοποίησα την δευτερα
Επισης να ρωτησω οταν λετε restore εννοεις ολο το κινητο restore ? Δηλαδη τα σβήνεις ολα και ξανα εγκαθιστάς τα παντα του κινητού απο το εφεδρικό αντιγραφο


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ναι αυτό εννοούμε το έκανα εγώ 2-3 μετά την 12.2 και έκανα verify Ν26 & Monese.

#520   Gunner7

Gunner7

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/04/2019 - 21:02

Ναι αυτό εννοούμε το έκανα εγώ 2-3 μετά την 12.2 και έκανα verify Ν26 & Monese.

Δεν ρωταω ειρωνικά αλλα απο περιέργεια
Γιατι να το κανεις αυτο σε καθε update ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

#521   nikoskoroblos

nikoskoroblos

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/04/2019 - 21:03

Ναι αυτό εννοούμε το έκανα εγώ 2-3 μετά την 12.2 και έκανα verify Ν26 & Monese.


Φιλε ποτε το εκανες αυτο; Το 2-3 τι ειναι; Εγω εννουσα hard reset. Εσυ τα εσβησες ολα και τη δεχτηκε;

#522   Gunner7

Gunner7

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/04/2019 - 21:05

Φιλε ποτε το εκανες αυτο; Το 2-3 τι ειναι; Εγω εννουσα hard reset. Εσυ τα εσβησες ολα και τη δεχτηκε;

Και μετα το hard reset τι σου βγάλε δλδ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#523   Achmetch

Achmetch

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/04/2019 - 21:06

AMETK869

#524   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 03/04/2019 - 21:29

Και εμένα της γυναίκας μου μπήκε κανονικά, με ελληνική διεύθυνση την προηγούμενη Πέμπτη. Το παράξενο είναι ότι της γυναίκας μου δεν έχει το Apple Pay (1η φωτογραφία) ενώ στο δικό μου το έχει (2η φωτογραφία).
4a3d2332dfd68cd0088189819716bc06.jpg
e8ff5acff80522f4df05aa965e56097e.jpg


Monese code: DIMIT036 κερδίζεις 5€. Το link για την εφαρμογή: Monese

#525   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/04/2019 - 21:39

Αυτο που δειχνεις στη δευτερη φωτο δεν ειναι το Apple Pay. Ειναι το Apple Pay Cash, μια υπηρεσια της Apple σαν ψηφιακο πορτοφολι οπου μπορει να στελνει χρηματα ο ενας χρηστης στον αλλο πχ ακομα και μεσω sms και μετα να τα περνας στον τραπεζικο σου λογαριασμο η να τα χρησιμοποιεις απο εκει. Η υπηρεσια αυτη ειναι διαθεσιμη μονο στην Αμερικη και στη βγαζει οταν βαλεις το region US. Μου την εμφανισε και εμενα οταν πηγα το τηλεφωνο στο region US. Βεβαια μετα αλλαξα region αλλα αυτο παρεμεινε εκει. Ετσι κι αλλιως το Pay Cash δεν μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε εμεις.

Και εμένα της γυναίκας μου μπήκε κανονικά, με ελληνική διεύθυνση την προηγούμενη Πέμπτη. Το παράξενο είναι ότι της γυναίκας μου δεν έχει το Apple Pay (1η φωτογραφία) ενώ στο δικό μου το έχει (2η φωτογραφία).
4a3d2332dfd68cd0088189819716bc06.jpg
e8ff5acff80522f4df05aa965e56097e.jpg


Monese code: DIMIT036 κερδίζεις 5€. Το link για την εφαρμογή: Monese



Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες