Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

Apple Pay & monese


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1156 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#571   Gunner7

Gunner7

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/04/2019 - 19:47

Όσοι εχετε προβλημα, τωρα που δεν εχετε καποια καρτα στο Apple Pay αν πατήσετε δυο φορες το κουμπι αφύπνισης (που ενεργοποιεί τον τροπο πληρωμής) σας πετάει παραθυράκι πως δεν εχετε καταχωρήσει καποια καρτα;

Αλλο κι αυτο. Στο iphone δεν μου το κανει και δεν ξερω γιατι. Ενω ειναι ενεργοποιημενο απο ρυθμισεις το 2πλο πατημα. Στο apple watch το κανει κανονικα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Οποτε δεν εχει εγκατασταθεί σωστα για καποιον τροπο το Apple Pay στο κινητο ! Εξού ισως και το προβλημα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#572   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 06/04/2019 - 20:48

Όσοι εχετε προβλημα, τωρα που δεν εχετε καποια καρτα στο Apple Pay αν πατήσετε δυο φορες το κουμπι αφύπνισης (που ενεργοποιεί τον τροπο πληρωμής) σας πετάει παραθυράκι πως δεν εχετε καταχωρήσει καποια καρτα;
Αλλο κι αυτο. Στο iphone δεν μου το κανει και δεν ξερω γιατι. Ενω ειναι ενεργοποιημενο απο ρυθμισεις το 2πλο πατημα. Στο apple watch το κανει κανονικα
Sent from my iPhone using Tapatalk


Δεν κάνεις μια δοκιμή να την περάσεις στο Apple Watch.

#573   Gunner7

Gunner7

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/04/2019 - 20:52

Δεν κάνεις μια δοκιμή να την περάσεις στο Apple Watch.

Εγω στην θεση του θα εκανα ενα reset το κινητο κάνοντας πρωτα ενα back up με αγγλικό region στο κινητο
Και μετα ενα restore με αγγλικό region
Πιστευω οτι τα παιδια ισως τραβήξανε back up που ειχαν κανει εχοντας ελληνικό region η για καποιο λογο η εφαρμογη εχει διαβασει οτι το κινητο ειναι με ελληνικό region


Κέρδισε δωρεαν αποστολή κάρτας με τον κωδικο GEOR876 κατα την εγγραφή σου στην Monese

#574   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/04/2019 - 21:23

Όσοι εχετε προβλημα, τωρα που δεν εχετε καποια καρτα στο Apple Pay αν πατήσετε δυο φορες το κουμπι αφύπνισης (που ενεργοποιεί τον τροπο πληρωμής) σας πετάει παραθυράκι πως δεν εχετε καταχωρήσει καποια καρτα;

Και εμένα μου το βγάζει αυτό αλλά αν το ξανακάνεις βγαίνει κανονικά για το Apple Watch μιλάω

Κωδικός για έκπτωση GEOR045


Sent from my iPhone using Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk

#575   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/04/2019 - 21:25

Και εμένα μου το βγάζει αυτό αλλά αν το ξανακάνεις βγαίνει κανονικά για το Apple Watch μιλάω

Κωδικός για έκπτωση GEOR045


Sent from my iPhone using Tapatalk

#576   Gunner7

Gunner7

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/04/2019 - 21:27

Και εμένα μου το βγάζει αυτό αλλά αν το ξανακάνεις βγαίνει κανονικά για το Apple Watch μιλάω

Κωδικός για έκπτωση GEOR045


Sent from my iPhone using Tapatalk


Δεν σε καταλαβα , εχεις προσπαθήσει να κανεις back up με αγγλικό region στο back up?



Κέρδισε δωρεαν αποστολή κάρτας με τον κωδικο GEOR876 κατα την εγγραφή σου στην Monese

#577   tsiliscfu

tsiliscfu

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/04/2019 - 21:28

Εγώ έχω ήδη κάρτα στο Apple Pay , της boon. και λειτουργεί μια χαρά και μετά απο αναβάθμιση μέσω restore και επαναφορά απο το τελευταίο backup και με region Greece

 

Δοκιμάσα να αλλάξω region τόσο σε United Kingdom όσο και σε Ireland αλλά τζίφος...

 

Έστειλα και στο support της Monese και περιμένω απάντηση...

 

Πάντως η boon. συνεχίζει να δουλεύει εδώ και τόσους μήνες απροβλημάτιστα και ήθελα να έχω και μια δεύτερη ως εναλλακτική



#578   Gunner7

Gunner7

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/04/2019 - 21:31

Εγώ έχω ήδη κάρτα στο Apple Pay , της boon. και λειτουργεί μια χαρά και μετά απο αναβάθμιση μέσω restore και επαναφορά απο το τελευταίο backup και με region Greece

Δοκιμάσα να αλλάξω region τόσο σε United Kingdom όσο και σε Ireland αλλά τζίφος...

Έστειλα και στο support της Monese και περιμένω απάντηση...

Πάντως η boon. συνεχίζει να δουλεύει εδώ και τόσους μήνες απροβλημάτιστα και ήθελα να έχω και μια δεύτερη ως εναλλακτική

Για καποιον λογο η εφαρμογη σας διαβάζει το κινητο χωρις να διαβάζει το Apple Pay
Καντε εαν εχετε τον χρονο ενα backup εχοντας αγγλικό region και μετέπειτα καντε restore με το "αγγλικό" backup


Κέρδισε δωρεαν αποστολή κάρτας με τον κωδικο GEOR876 κατα την εγγραφή σου στην Monese

#579   tsiliscfu

tsiliscfu

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/04/2019 - 21:36

Προσπαθώντας πάντως να την βάλω χειροκίνητα στο ApplePay το σκάλωμα το τρώει όταν επικοινωνεί με τον εκδότη της κάρτας

 

Δεν παίζει να ξανακάνω restore για να παίξει η monese... βαριέμαι να  περιμένω να ξανακατέβουν τόσες εφαρμογές που έχω...

 

αν θέλουν το φτιάχνουν οι ίδιοι αλλιώς άδειασμα του λογαριασμού και συνεχίζω με τη boon. όπως μέχρι τώρα μια χαρά

 

Εκτός αυτού, σε λίγο καιρό λογικά θα παίζουν και οι κάρτες των ελληνικών Τραπεζών (ελπίζω)



#580   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/04/2019 - 21:39

Δεν σε καταλαβα , εχεις προσπαθήσει να κανεις back up με αγγλικό region στο back up?



Κέρδισε δωρεαν αποστολή κάρτας με τον κωδικο GEOR876 κατα την εγγραφή σου στην Monese


Όχι καμία σχέση απλά εμένα με το που κάνω διπλό ταπ στο κουμπί του ρολογιού για να ενεργοποιηθεί η κάρτα μου λέει ότι δεν υπάρχει κάρτα αλλά όταν το ξανακάνω λειτουργεί κανονικά


Κωδικός για έκπτωση GEOR045


Sent from my iPhone using Tapatalk

#581   Gunner7

Gunner7

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/04/2019 - 21:41

Προσπαθώντας πάντως να την βάλω χειροκίνητα στο ApplePay το σκάλωμα το τρώει όταν επικοινωνεί με τον εκδότη της κάρτας

Δεν παίζει να ξανακάνω restore για να παίξει η monese... βαριέμαι να περιμένω να ξανακατέβουν τόσες εφαρμογές που έχω...

αν θέλουν το φτιάχνουν οι ίδιοι αλλιώς άδειασμα του λογαριασμού και συνεχίζω με τη boon. όπως μέχρι τώρα μια χαρά

Εκτός αυτού, σε λίγο καιρό λογικά θα παίζουν και οι κάρτες των ελληνικών Τραπεζών (ελπίζω)

Να ερθει Apple Pay στην ελλαδα να μάθουν επιτελους οτι δεν ειμαστε απο το διαστημα που πληρώνουμε ετσι
Σημερα που πλήρωσα με το κινητο γυρισε ο ντελιβερας και μου ειπε
"Ώπα ρε φιλε τι ειναι αυτα που κανεις μην πειράζεις το μηχάνημα βγ... (βγηκε το χαρτακι) ...τι εκανες ρε φιλε πλήρωσες σιγουρα τωρα;....
Που να πλήρωνα με το ρολοι


Κέρδισε δωρεαν αποστολή κάρτας με τον κωδικο GEOR876 κατα την εγγραφή σου στην Monese

#582   Gunner7

Gunner7

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/04/2019 - 21:41

Όχι καμία σχέση απλά εμένα με το που κάνω διπλό ταπ στο κουμπί του ρολογιού για να ενεργοποιηθεί η κάρτα μου λέει ότι δεν υπάρχει κάρτα αλλά όταν το ξανακάνω λειτουργεί κανονικά


Κωδικός για έκπτωση GEOR045


Sent from my iPhone using Tapatalk

Οποτε εσυ εχεις κανονικα ενεργοποιημένη κάρτα αλλα τρωει σκαλωματα;


Κέρδισε δωρεαν αποστολή κάρτας με τον κωδικο GEOR876 κατα την εγγραφή σου στην Monese

#583   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/04/2019 - 21:43

Ναι σωστά


Κωδικός για έκπτωση GEOR045


Sent from my iPhone using Tapatalk

#584   tsiliscfu

tsiliscfu

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/04/2019 - 21:43

Με το ρολόι έχω ρίξει απίστευτο γέλιο

 

Είναι αρκετοί αυτοί που ψαρώνουν....

 

Έχει τύχει να πληρώσω με το ρολόι σε πολυκατάστημα και η μικρή της επόμενης πελάτισσας περνούσε μετά το ρολόι της πάνω από το POS για να "πληρώσει"

 

Έφυγα χαμογελώντας...



#585   Gunner7

Gunner7

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/04/2019 - 21:46

Εχει τύχει σε κανεναν να μην δέχεται καποιο ανέπαφο POS το Apple Pay?


Κέρδισε δωρεαν αποστολή κάρτας με τον κωδικο GEOR876 κατα την εγγραφή σου στην Monese

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες