Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Apple Watch Series 5: Rumors & News


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
40 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/03/2019 - 15:04

Γαματο θα είναι αυτό αν γίνει


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   zerokill

zerokill

    iPH Enthousiast

  • 458 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 28/03/2019 - 17:18

Μακάρι.Βέβαια αν δέν βγεί κάτι μπάμ δεν θα αφήσω το 4.


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

#18   kober

kober

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/03/2019 - 08:52

Αυτό με τα λουράκια και τους αισθητήρες...θα πέσει πολύ γέλιο ...!!! Οι Κινέζοι θα ρίξουν θηλιά!!! Κάποιοι από Aliexpress και  από Amazon...! 

Η apple θα τα παίρνει από παντού κάτι που ήδη μέχρι τώρα κάνει αρκετά επιτυχημένα...τουλάχιστον σ' εμάς τους χρήστες...!



#19   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.559 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/06/2019 - 14:23

H Apple κατοχύρωσε πατέντα για λουράκι με ενσωματωμένη, ρυθμιζόμενη κάμερα κλίσης 360⁰.

 

Apple-Watch-camera.jpg


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#20   mauvepap

mauvepap

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/07/2019 - 18:30

Ο μόνος λόγος για αναβάθμιση από το 4 προσωπικά θα είναι να έχει σενσορα μέτρηση αρτηριακής πίεσης, το οποίο με αφορά άμεσα. Κατά τα αλλά, πλέον δε βρίσκω το λόγο της ετήσιας αναβάθμισης, όπως έκανα παλιότερα, για καμία συσκευή. Αυτό επίσης που δίνει πλέον και μεγαλύτερη ευχαρίστηση καθώς καταλαβαίνω πιο άμεσα τη διαφορά πχ πήγα φέτος από iPhone 6plus σε Xs max και ήταν σαν να πήγα από πατίνι σε διαστημόπλοιο.

Τελευταία επεξεργασία από: mauvepap, 13/07/2019 - 18:31


#21   axidous

axidous

    iPH Addict

  • 625 μηνύματα
  • Twitter:@axidous
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:axidous

Δημοσίευση 13/07/2019 - 18:51

Και εγώ της λογικής της μη αναβαθμίσεις κάθε χρόνο είμαι εκτος και αν δούμε κάτι το τρομερό !! Εχω το Χ και δε πηρα τίποτα φέτος , θα δω το φθινόπωρο τι θα βγει 



#22   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/07/2019 - 19:03

από το 2013 είχαμε κάμερες στα ρολόγια μας :lol:

 

 

edit:

το βρήκα

https://tinyurl.com/y5doxd4u


Τελευταία επεξεργασία από: jig, 13/07/2019 - 19:12

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#23   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 14/07/2019 - 19:45

Ο μόνος λόγος για αναβάθμιση από το 4 προσωπικά θα είναι να έχει σενσορα μέτρηση αρτηριακής πίεσης, το οποίο με αφορά άμεσα. Κατά τα αλλά, πλέον δε βρίσκω το λόγο της ετήσιας αναβάθμισης, όπως έκανα παλιότερα, για καμία συσκευή. Αυτό επίσης που δίνει πλέον και μεγαλύτερη ευχαρίστηση καθώς καταλαβαίνω πιο άμεσα τη διαφορά πχ πήγα φέτος από iPhone 6plus σε Xs max και ήταν σαν να πήγα από πατίνι σε διαστημόπλοιο.

Θεωρώ απίθανο εντός 3ετίας να μπορέσει smartwatch να μετρήσει πίεση με σχετική ακρίβεια. Με αφορά κι εμένα αυτή η δυνατότητα αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει εξέλιξη σημαντική σε μέτρηση πίεσης πέραν της κλασικής μεθόδου. Θα είχαμε δει κάποια πατέντα, κάτι. 

Θα είναι το next big think αν το καταφέρει η apple και η αλήθεια είναι ότι μόνο αυτή θα μπορούσε. Αν τώρα έχει κάτι που αναπτύσσει χωρίς να το έχει πάρει κανείς χαμπάρι και το σκάσει ξαφνικά θα γίνει χαμός!!!!



#24   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.559 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/07/2019 - 20:01

Ο μόνος λόγος για αναβάθμιση από το 4 προσωπικά θα είναι να έχει σενσορα μέτρηση αρτηριακής πίεσης, το οποίο με αφορά άμεσα. Κατά τα αλλά, πλέον δε βρίσκω το λόγο της ετήσιας αναβάθμισης, όπως έκανα παλιότερα, για καμία συσκευή. Αυτό επίσης που δίνει πλέον και μεγαλύτερη ευχαρίστηση καθώς καταλαβαίνω πιο άμεσα τη διαφορά πχ πήγα φέτος από iPhone 6plus σε Xs max και ήταν σαν να πήγα από πατίνι σε διαστημόπλοιο.

Θεωρώ απίθανο εντός 3ετίας να μπορέσει smartwatch να μετρήσει πίεση με σχετική ακρίβεια. Με αφορά κι εμένα αυτή η δυνατότητα αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει εξέλιξη σημαντική σε μέτρηση πίεσης πέραν της κλασικής μεθόδου. Θα είχαμε δει κάποια πατέντα, κάτι. 

Θα είναι το next big think αν το καταφέρει η apple και η αλήθεια είναι ότι μόνο αυτή θα μπορούσε. Αν τώρα έχει κάτι που αναπτύσσει χωρίς να το έχει πάρει κανείς χαμπάρι και το σκάσει ξαφνικά θα γίνει χαμός!!!!

AW S6.

 

https://www.patently...ing-system.html

 

https://www.patently...pple-watch.html


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#25   mauvepap

mauvepap

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/07/2019 - 00:11

AW S6.

https://www.patently...ing-system.html

https://www.patently...pple-watch.html


Απορώ αν σε περίπτωση που γίνει είναι πάλι μάρκετινγκ τρικ όπου αγοράζεις τη συσκευή και ενεργοποιείται για την περιοχή σου μετά από 3-4 χρόνια η ποτέ όπως Ελληνικά και σιρι. Ένας βασικός λόγος που πήρα το aw4 είναι το ecg γιατί έχω λόγους υγείας, αλλά δεν παίζει στη συσκευή μου και λόγω τοποθεσίας αγοράς μπορεί να μην λειτουργήσει ποτέ. Φταιω που δεν το έψαξα παραπάνω; Και ναι και όχι. Ναι γιατί γενικά είμαι υποψιασμένος όμως επειδή τα τελευταία χρόνια δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα δεν το έψαξα όπως έπρεπε. Όχι γιατί είναι τόσο άμεση η διαφήμιση της εφαρμογής που δε θυμάμαι πουθενά να λέει εμφανέστατα ότι είναι region specific. Αντέδρασα δηλαδή σαν μέσος καταναλωτής... που τον ήπιε με το συμπάθιο. Ομολογουμένως γενικά είναι σούπερ συσκευή... αλλά λιγότερη από μισή εμπειρία χρήσης για εμένα.

#26   K2LINOS

K2LINOS

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/07/2019 - 00:37

Απορώ αν σε περίπτωση που γίνει είναι πάλι μάρκετινγκ τρικ όπου αγοράζεις τη συσκευή και ενεργοποιείται για την περιοχή σου μετά από 3-4 χρόνια η ποτέ όπως Ελληνικά και σιρι. Ένας βασικός λόγος που πήρα το aw4 είναι το ecg γιατί έχω λόγους υγείας, αλλά δεν παίζει στη συσκευή μου και λόγω τοποθεσίας αγοράς μπορεί να μην λειτουργήσει ποτέ. Φταιω που δεν το έψαξα παραπάνω; Και ναι και όχι. Ναι γιατί γενικά είμαι υποψιασμένος όμως επειδή τα τελευταία χρόνια δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα δεν το έψαξα όπως έπρεπε. Όχι γιατί είναι τόσο άμεση η διαφήμιση της εφαρμογής που δε θυμάμαι πουθενά να λέει εμφανέστατα ότι είναι region specific. Αντέδρασα δηλαδή σαν μέσος καταναλωτής... που τον ήπιε με το συμπάθιο. Ομολογουμένως γενικά είναι σούπερ συσκευή... αλλά λιγότερη από μισή εμπειρία χρήσης για εμένα.

σε αυτο φταις καθαρα εσυ!!!Το ειπαν ξεκαθαρα απο την πρωτη στιγμη σε ποιες χωρες θα λειτουργει!!!!Και δεν περιμεναμε 3-4 χρονια να λειτουργησει,αλλα περιπου 9-10 μηνες



#27   axidous

axidous

    iPH Addict

  • 625 μηνύματα
  • Twitter:@axidous
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:axidous

Δημοσίευση 15/07/2019 - 06:43

όπως και να έχει το 4 πούλησε πιο πολύ λόγο ECG 

Τώρα πλέον θα χρειαστεί να περιμένουμε αν βγει κάτι και όταν βγει 



#28   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.559 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/07/2019 - 10:00

Απορώ αν σε περίπτωση που γίνει είναι πάλι μάρκετινγκ τρικ όπου αγοράζεις τη συσκευή και ενεργοποιείται για την περιοχή σου μετά από 3-4 χρόνια η ποτέ όπως Ελληνικά και σιρι. Ένας βασικός λόγος που πήρα το aw4 είναι το ecg γιατί έχω λόγους υγείας, αλλά δεν παίζει στη συσκευή μου και λόγω τοποθεσίας αγοράς μπορεί να μην λειτουργήσει ποτέ. Φταιω που δεν το έψαξα παραπάνω; Και ναι και όχι. Ναι γιατί γενικά είμαι υποψιασμένος όμως επειδή τα τελευταία χρόνια δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα δεν το έψαξα όπως έπρεπε. Όχι γιατί είναι τόσο άμεση η διαφήμιση της εφαρμογής που δε θυμάμαι πουθενά να λέει εμφανέστατα ότι είναι region specific. Αντέδρασα δηλαδή σαν μέσος καταναλωτής... που τον ήπιε με το συμπάθιο. Ομολογουμένως γενικά είναι σούπερ συσκευή... αλλά λιγότερη από μισή εμπειρία χρήσης για εμένα.

Στη παρουσίαση πέρυσι τον Σεπτέμβρη είχε γίνει λόγος μόνο για Αμερική -για αρχή- στο ECG.

 

Δεν είναι θέμα μάρκετινγκ όταν μιλάμε για ιατρικές πιστοποιήσεις και έγκριση απο τους αντίστοιχους φορείς.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#29   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 15/07/2019 - 13:22

Κυκλοφόρησε μια πατέντα που ανέφερε για στρογγυλό apple watch. Πότε να περιμένουμε μια αλλαγή στον σχεδιασμό; 



#30   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.559 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/07/2019 - 14:03

Στο "επετειακό". Σε 6 χρόνια.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες