Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Νέα AirPods με 50% μεγαλύτερη αυτονομία, "always-on Siri" και επιλογή ασύρματης φόρτισης


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
143 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/04/2019 - 13:05

Ελα παιδια μη τρωγόμαστε τώρα μεταξύ μας. 

Εγω τα πηρα επίσης για τη κοπελα , καμια διαφορα απολύτως αν δεν ηταν τα φωτάκια έξω δεν θα καταλάβαινε καν την διαφορα και φυσικα.

 

Πάντως σε μακμπουκ φιλου σαν να εχουν λίγο παραπάνω ένταση τα airpods σε σχέση με το iphone. Ανυπομονω τις 15 να παρω το προ να τα λιώσω και τα 2 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 30/04/2019 - 13:33

Χαλαρα. Εγω κυριως ρωταω γιατι δεν εχει αναφερθει αν αξιζει η αλλαγη σε 2 ή ακομα και η αγορα των δευτερης γενιας σε σχεση με της πρωτης.Γιαυτο ρωτησα.


Δεν ξέρω αν “αξίζει” διότι έχω στην κατοχή μου μόνο της πρώτης γενιάς.

Θα σου πω μόνο ότι για εμένα δεν “αξίζει” να μην δώσεις τα 50€ που χρειάζονται παραπάνω για να πάρεις τα δεύτερης γενιάς.

#108   Xainis

Xainis

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2019 - 12:46

Ποια θήκη προτείνετε ;

#109   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/05/2019 - 13:53

Ποια θήκη προτείνετε ;

Wireless με τα χίλια, απίστευτα βολική!


Τελευταία επεξεργασία από: xrisis, 11/05/2019 - 13:54


#110   IPL

IPL

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/05/2019 - 13:25

Καλησπέρα μαι πάλι. Αγόρασα τα νέα AirPods κ έχω τα εξής σχόλια / ερωτήσεις.

1. Η μπαταρία κρατάει πολύ λίγο. Συνήθως βάζω το ένα ακουστικό στο 100% κ με λίγη ομιλία από το πρωί μέχρι 1-2 το μεσημέρι έχει τελειώσει η μπαταρία. Μετά το βάζω για φόρτιση κ παίρνω το άλλο ακουστικό. Είναι λογικοί αυτοί οι χρόνοι;

2. Από ότι κατάλαβα η θήκη έχει μπαταρία μέσα και δεν χρειάζεται να είναι συνδεδεμένη στο ρεύμα για να φορτίσουν τα ακουστικά. Σωστό; Δεν έχω τα wireless.

3. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγξω την φόρτιση χωρίς να ανοίξω το καπακι; Το φωτακι είναι μέσα στη θήκη και αναβοσβήνει κίτρινο όταν φορτίζει και μένει πράσινο όταν τελειώσει η φόρτιση.

4. Η μπαταρία στην θήκη αν έχει δίκη της μπαταρία πως φαίνεται πόση έχει μείνει; Όταν φορτίζει δεν ξέρω αν φορτίζει τα ακουστικά, την θήκη η κ τα 2 κ με τι προτεραιότητα το κάνει αυτό.

#111   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 27/05/2019 - 16:32

Καλησπέρα.

1. Λίγο μου φαίνεται. Εγώ βγάζω λιγότερο από εβδομάδα με αρκετή ομιλία.

2. Σωστό. 

3. Είσαι σίγουρος πως αγόρασες τα νέα airpods? Το φωτάκι στα νέα είναι εκτός θήκης, ενώ στα παλιά εντός. Για δες το λίγο.

4. Δεν φαίνεται πάνω στην θήκη, αλλά μόλις ανοίγεις την θήκη και συνδέεται με το κινητό σου δείχνει μπαταρία θήκης και ακουστικών. Πρώτα φορτίζει την θήκη νομίζω και μετά τα ακουστικά. Δεν είμαι σίγουρος γι αυτό.



#112   IPL

IPL

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/05/2019 - 17:02

Καλησπέρα. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Ναι το φωτακι της μπαταρίας είναι μέσα στη θήκη. Είδα την απόδειξη από το μαγαζί κ γράφει ότι πήρα τα 2 2019. Έχω τον κωδικό της Apple για το προϊόν που είναι πάνω στο κουτί κ στην απόδειξη ο ίδιος. Τον βάζω στο google όμως κ δεν μου βγάζει κάτι. Ξέρεις πως να το επιβεβαιώσω;

#113   IPL

IPL

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/05/2019 - 17:21

Από ότι είδα τώρα το φωτακι είναι απ έξω μόνο στην θήκη wireless. Εγώ έχω την κανονική. Απλά πρέπει κάπως να επιβεβαιώσω πως ο σειριακος κωδικός είναι για τα νέα AirPods

#114   ZeroTime

ZeroTime

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/05/2019 - 17:22

Καλησπέρα. Επειδή ενδιαφέρομαι για την αγορά των airpods 2 θα ήθελα να ρωτήσω την άποψη αυτών που τα έχουν γιατί στα review δεν βγάζω ξεκάθαρο συμπέρασμα. 

 

- Σε επίπεδο μουσικής αξίζουν τα χρήματα τους ; Ή ο ήχος τους είναι σαν οποιαδήποτε bluetooth ακουστικά ;

- Επειδή θέλω να τα χρησιμοποιώ για τρέξιμο, σε περίπτωση ιδρώτα έχουν πρόβλημα ; 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.



#115   IPL

IPL

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/05/2019 - 17:25

Ok τώρα επιβεβαίωσα ότι έχω τα AirPods 2. Απλά πρέπει να δω γιατί μου τρώει τόση μπαταρία ενώ δεν τε χρησιμοποιώ τόσο πολύ.

#116   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 27/05/2019 - 17:27

Από ότι είδα τώρα το φωτακι είναι απ έξω μόνο στην θήκη wireless. Εγώ έχω την κανονική. Απλά πρέπει κάπως να επιβεβαιώσω πως ο σειριακος κωδικός είναι για τα νέα AirPods

Δεν το είχα προσέξει αυτό. Πάντως για τους χρόνους αναμονής είναι λίγο αυτό που αναφέρεις.



#117   ariadgr

ariadgr

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/05/2019 - 18:14

Ok τώρα επιβεβαίωσα ότι έχω τα AirPods 2. Απλά πρέπει να δω γιατί μου τρώει τόση μπαταρία ενώ δεν τε χρησιμοποιώ τόσο πολύ.

 

Μήπως τα αφήνεις εκτός της θήκης;



#118   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/05/2019 - 21:55

Καλησπέρα. Επειδή ενδιαφέρομαι για την αγορά των airpods 2 θα ήθελα να ρωτήσω την άποψη αυτών που τα έχουν γιατί στα review δεν βγάζω ξεκάθαρο συμπέρασμα. 

 

- Σε επίπεδο μουσικής αξίζουν τα χρήματα τους ; Ή ο ήχος τους είναι σαν οποιαδήποτε bluetooth ακουστικά ;

- Επειδή θέλω να τα χρησιμοποιώ για τρέξιμο, σε περίπτωση ιδρώτα έχουν πρόβλημα ; 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ο ήχος είναι ίδιος με τα 1st Gen και είναι απλά μέτριος.

 

Ένα κλίκ καλύτερος απο τα κλασικά Earpods και τίποτα παραπάνω.

 

Αν και δεν είναι Waterproof (αυτό πάει για τα νέα απο Σεπτέμβρη), θέμα με τον ιδρώτα δε θα έχεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#119   IPL

IPL

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/05/2019 - 21:56

Τα βάζω μόνο όταν δεν τα χρησιμοποιώ δλδ το βράδυ πριν πάω για ύπνο. Τις υπόλοιπες ώρες είναι standby για τηλέφωνα

#120   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/05/2019 - 07:32

Όχι τα ακουστικά όταν δεν χρησιμοποιούνται πρέπει να είναι στη θήκη. Αλλιώς καταναλώνουν πολύ και η μπαταρία τους (των ακουστικών) επειδή είναι μικρή θα πέσει γρήγορα.

Βγάζεις από την θήκη μιλάς , τελειώνεις την ομιλία τα ξανά βάζεις στη θήκη. Έτσι κρατάνε πολλές μέρες και είναι πιο υγιές.

Όταν ανοίξεις την θήκη για να τα βγάλεις και δεις πορτοκαλί φωτακι αντί για πράσινο απλά βάζεις στη φόρτιση την θήκη.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες