Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Apple News+: Νέα ειδησεογραφική πλατφόρμα με $9.99/μήνα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 25/03/2019 - 20:15

apple_news_plus.jpg

 

Έχουμε κιόλας την πρώτη ανακοίνωση από την εκδήλωση της Apple που πραγματοποιείται αυτή την ώρα, και δεν είναι άλλη από το Apple News+. Πρόκειται για μια συνδρομητική υπηρεσία με συγκεντρωμένα περιοδικά, εφημερίδες και ιστοσελίδες με premium ειδησεογραφικό περιεχόμενο στο οποίο μπορείς να έχεις πρόσβαση με $9.99/μήνα.

 

Η αρχή γίνεται με 300 περιοδικά όπως Vogue, National Geographic, Men's Health και Popular Science, και ιστοσελίδες που διαθέτουν κανονικά συνδρομή για να δεις τα πλήρη άρθρα τους, όπως η The Wall Street Journal και η Los Angeles Times. Στην πλατφόρμα Apple News+ θα εξακολουθήσει να υπάρχει δωρεάν περιεχόμενο, ενώ έχει γίνει αρκετή δουλειά στην ταξινόμηση του περιεχομένου ανάλογα με το θέμα και τις επιθυμίες του χρήστη.



apple_news_plus_1.jpg

 

Όλα τα άρθρα θα προσαρμόζονται κατάλληλα για βέλτιστη θέαση σε iPhone και iPad, θα εμφανίζονται προτεινόμενα ανάλογα με το τι έχει διαβάσει προηγουμένως ο χρήστης και το ιδιόμορφο είναι ότι θα σου προτείνονται άρθρα με θέματα που σε ενδιαφέρουν αλλά από περιοδικά που κανονικά δεν βρίσκονται στις προτιμήσεις σου. Για παράδειγμα, μπορεί να διαβάσεις κάτι σχετικό με την Αρχαία Ελλάδα και να προτείνει ένα άρθρο με αυτό το θέμα από το Vogue.


apple_news_plus_2.jpg

 

Η υπηρεσία Apple News+ είναι διαθέσιμη από σήμερα σε ΗΠΑ και Καναδά σε τιμή $9.99/μήνα με δυνατότητα Famil;y Sharing, ενώ αναμένεται επέκταση της σε περισσότερες αγορές από το φθινόπωρο.


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 25/03/2019 - 20:15


Behind the Scenes...

#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.558 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/03/2019 - 21:15

735.gif


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 25/03/2019 - 21:16

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 25/03/2019 - 21:17

Στην εποχή του Ίντερνετ και της δωρεάν πληροφορίας αυτοί δίνουν συνδρομή 10$ για να μαθαίνεις τα νέα... Γελάνε και τα τσιμέντα


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#5   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.905 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/03/2019 - 21:28

Στην εποχή του Ίντερνετ και της δωρεάν πληροφορίας αυτοί δίνουν συνδρομή 10$ για να μαθαίνεις τα νέα... Γελάνε και τα τσιμέντα


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Welcome to Reality muchacho.



#6   gkas1973

gkas1973

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Twitter:@gkas1973
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/03/2019 - 22:28

Στην εποχή του Ίντερνετ και της δωρεάν πληροφορίας αυτοί δίνουν συνδρομή 10$ για να μαθαίνεις τα νέα... Γελάνε και τα τσιμέντα


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Δεν έχεις ακριβώς δίκιο, επειδή θεωρητικά βρίσκουμε τα πάντα στο internet δεν σημαίνει ότι είναι και δωρεάν. Αυτό δεν σημαίνει ότι τα 10 ευρώ δεν είναι αρκετά χρήματα αλλά εξαρτάται και το προϊόν.


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: gkas1973, 25/03/2019 - 22:30


#7   kifinakis

kifinakis

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/03/2019 - 23:31

Στην εποχή του Ίντερνετ και της δωρεάν πληροφορίας αυτοί δίνουν συνδρομή 10$ για να μαθαίνεις τα νέα... Γελάνε και τα τσιμέντα
Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Τα περισσότερα από τα άρθρα στα σοβαρά μέσα είναι με πληρωμή. Σε κάθε περίπτωση, δεν ενδιαφέρει την χώρα μας. Ούτε το app δεν είναι διαθέσιμο βάζοντας Ελλάδα.

#8   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/03/2019 - 00:14

Στην εποχή του Ίντερνετ και της δωρεάν πληροφορίας αυτοί δίνουν συνδρομή 10$ για να μαθαίνεις τα νέα... Γελάνε και τα τσιμέντα


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Έχει το Apple News δωρεάν. 

Αν θέλεις να έχεις πρόσβαση και σε 300 περιοδικά και εφημερίδες, που έτσι κι αλλιώς δεν κυκλοφορούν δωρεάν, τότε νομίζω ότι 10 δολάρια/μήνα για το Apple News+ δεν είναι πολλά χρήματα.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει η υπηρεσία.



#9   aris4me

aris4me

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Twitter:@aris4me
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2019 - 17:37

Έχω μία ερώτηση, θέλω για αρχή να βάλω το trial αλλά με το us apple id, μου ζητάει να βάλω στοιχεία πληρωμής. Gr paypal account, revolut etc δεν δέχεται... πως μπορώ να το ενεργοποιήσω λέτε;



#10   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/03/2019 - 17:52

Έχω μία ερώτηση, θέλω για αρχή να βάλω το trial αλλά με το us apple id, μου ζητάει να βάλω στοιχεία πληρωμής. Gr paypal account, revolut etc δεν δέχεται... πως μπορώ να το ενεργοποιήσω λέτε;

Δυστυχώς έχει καιρό που δεν αφήνει να προσθέσεις κάρτα με billing address εκτός αμερικής σε us apple id.

Επειδή χρησιμοποιώ us apple id για πολλούς και διάφορους λόγους έχω δηλώσει διεύθυνση σε πολιτεία χωρίς ΦΠΑ και ως τρόπο πληρωμής παίρνω US iTunes κάρτες.

Κολλάνε πάνω στο apple id σου και τις χρησιμοποιείς όπου θες. 



#11   aris4me

aris4me

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Twitter:@aris4me
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2019 - 17:56

Διεύθυνση σε πολιτεία χωρίς ΦΠΑ για ποιο λόγο; Εννοώ φορολογικό για εμάς; Να φανταστώ μια ψεύτικη (Πραγματική ή μη) Με τις iTunes κάρτες θα μου κάνει και για τις συνδρομές;

#12   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/03/2019 - 18:05

Διεύθυνση σε πολιτεία χωρίς ΦΠΑ για ποιο λόγο; Εννοώ φορολογικό για εμάς; Να φανταστώ μια ψεύτικη (Πραγματική ή μη) Με τις iTunes κάρτες θα μου κάνει και για τις συνδρομές;

Όχι η διεύθυνση είναι υπαρκτή, την χρησιμοποιώ για forward packages. Ουσιαστικά οτι τιμή βλέπεις στο apple store σε χρεώνουν και ένα επιπλέον ποσό ανάλογα με την πολιτεία που μένεις (ο τοπικός φπα) Εάν βάλεις διεύθυνση που απαλλάσσεται του ΦΠΑ, έχει μηδενικό και άρα οτι τιμή βλέπεις αυτή πληρώνεις.

Πριν μήνες που δοκίμασα με μια συνδρομή γίνονταν κανονικά, αρκεί να επαρκεί το υπόλοιπο για την επόμενη πληρωμή του μήνα.



#13   aris4me

aris4me

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Twitter:@aris4me
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2019 - 18:10

Καταλαβα σε ευχαριστώ παρά πολύ για τις απαντήσεις. Φαντάζομαι δεν θα έχω θέλω αν βάλω μια ψεύτικη.

#14   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 30/03/2019 - 02:05

Στην εποχή του Ίντερνετ και της δωρεάν πληροφορίας αυτοί δίνουν συνδρομή 10$ για να μαθαίνεις τα νέα... Γελάνε και τα τσιμέντα


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk


Ελληνική νοοτροπία, ενας από τους λόγους που δεν θα το δουμε Να υποστηρίζει ελληνικο περιεχόμενο. Ο ελληνας τα θελει ολα δωρεαν και δεβ καταλαβαίνει πως τπτ δεν ειναι δωρεαν.

legit





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες