Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Apple TV+: Αυτή είναι η συνδρομητική πλατφόρμα streaming, αλλά...από φθινόπωρο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
154 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   paraskdi

paraskdi

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 03/11/2019 - 11:19

Οι πρώτες παρατηρήσεις:
Με 100VDSL παγώνει η εικόνα για κάνα 2 δεύτερα. Το κάνει σχεδόν μια φορά ανά επεισόδιο.
Όταν κλείνω την τηλεόραση στην μέση του επεισοδίου, όταν το συνεχίζω αργότερα, ενώ δείχνει ενεργοποιημένους τους υπότιτλους, δεν τους εμφανίζει. Τους διαλέγω το ανενεργό και μετά πάλι τα ελληνικά για να επανέλθουν.
Κάποιες φορές δεν "θυμάται" που είχα σταματήσει και με ξεκινάει από την αρχή και όταν το τρέχω για να φτάσω στο σημείο που ήμουν, η εικόνα γίνεται χάλια για λίγα δευτερα.
Για το φτωχό περιεχόμενο, τα έχουμε πει.
Αφήνω ένα ενδεχόμενο επειδή χρησιμοποιώ την εφαρμογή της τηλεόρασης (SAMSUNG) για να δω, να έχει αυτή πρόβλημα και όχι η πλατφόρμα, αλλά όπως και να έχει είναι λίγο απογοήτευση το ξεκίνημά της Apple tv. Για δωρεάν καλή είναι σε αυτή την φάση, αλλά για 5€ το θεωρώ κλεψιά.

Μέσω Apple tv δεν παρατήρησα προβλήματα.
Οι υπότιτλοι ήταν off και χρειάστηκε να τους επιλέξω χειροκίνητα.
Τώρα για 5€ δεν αξίζει,για αυτό τι δίνει τζάμπα για ένα χρόνο με αγορές Apple προϊόντων.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/11/2019 - 11:23

Οι πρώτες παρατηρήσεις:
Με 100VDSL παγώνει η εικόνα για κάνα 2 δεύτερα. Το κάνει σχεδόν μια φορά ανά επεισόδιο.
Όταν κλείνω την τηλεόραση στην μέση του επεισοδίου, όταν το συνεχίζω αργότερα, ενώ δείχνει ενεργοποιημένους τους υπότιτλους, δεν τους εμφανίζει. Τους διαλέγω το ανενεργό και μετά πάλι τα ελληνικά για να επανέλθουν.
Κάποιες φορές δεν "θυμάται" που είχα σταματήσει και με ξεκινάει από την αρχή και όταν το τρέχω για να φτάσω στο σημείο που ήμουν, η εικόνα γίνεται χάλια για λίγα δευτερα.
Για το φτωχό περιεχόμενο, τα έχουμε πει.
Αφήνω ένα ενδεχόμενο επειδή χρησιμοποιώ την εφαρμογή της τηλεόρασης (SAMSUNG) για να δω, να έχει αυτή πρόβλημα και όχι η πλατφόρμα, αλλά όπως και να έχει είναι λίγο απογοήτευση το ξεκίνημά της Apple tv. Για δωρεάν καλή είναι σε αυτή την φάση, αλλά για 5€ το θεωρώ κλεψιά.

Τα ίδια ακριβώς μου έκανε σε atv3, στο atv4 έπαιζε κανονικά χωρίς κολλήματα. Πάντως ο player απέχει πολύ από του Netflix.
Κατά την προσωπική μου άποψη, ότι χειρότερο έχει παρουσιάσει ποτέ η Apple. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα υπάρξει άνθρωπος που θα πληρώσει 5€/μήνα γι αυτό το έκτρωμα


Sent from my iPad using Tapatalk

#93   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/11/2019 - 11:28

Μια που αναφέρετε τις συσκευες, Θα πάρω το ΤV σε λιγες μερες και σκεφτομουν το 4Κ 64 gb γιατι η διαφορα του με τα 32 ειναι 20 ευρω. Το stream μεσω airplay απο mac-iphone σε TV ειναι σταθερο?

Γιατί να πάρεις 64 gb? Εκτός αν έχεις κατά νου να κατεβάσεις καμία 50αρια παιχνίδια.
Το AirPlay από Mac για ταινίες το ξεχνάς, απίστευτα κολλήματα (δεν ξέρω αν διορθώθηκε στο Catalina), έτσι κι αλλιώς όμως θεωρώ ότι υπάρχουν απείρως καλύτερες λύσεις για streaming ταινιών.
Από iPhone/ iPad στριμάρεις απροβλημάτιστα


Sent from my iPad using Tapatalk

#94   dinosppc

dinosppc

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 03/11/2019 - 14:50

Τα ίδια ακριβώς μου έκανε σε atv3, στο atv4 έπαιζε κανονικά χωρίς κολλήματα. Πάντως ο player απέχει πολύ από του Netflix.
Κατά την προσωπική μου άποψη, ότι χειρότερο έχει παρουσιάσει ποτέ η Apple. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα υπάρξει άνθρωπος που θα πληρώσει 5€/μήνα γι αυτό το έκτρωμα


Sent from my iPad using Tapatalk

Το όλο εγχείρημα μέχρι τώρα, μου δίνει την εντύπωση της ξεπέτας, του στυλ "άντε να το κάνουμε γρήγορα για να πιάσουμε θέση στην αγορά". Ποντάρουν υποθέτω πολλά σε μας που το έχουμε δωρεάν για ένα χρόνο, κάνοντας μας beta tester. Δεν νομίζω ότι θα πληρώσει κανένας δεύτερο μήνα, εκτός και αν κάνουν θεαματικές αλλαγές σύντομα.



#95   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 03/11/2019 - 14:52

Σε Apple TV 4K έπαιζε μια χαρά.
Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα.
Είδα κ τα τρία του see. Με έψησε σαν σειρά. Φυσικά γιατί το έχω τσάμπα. Αλλιώς δεν έπαιζε να πληρώσω συνδρομή.




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#96   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 03/11/2019 - 16:08

Γιατί να πάρεις 64 gb? Εκτός αν έχεις κατά νου να κατεβάσεις καμία 50αρια παιχνίδια.
Το AirPlay από Mac για ταινίες το ξεχνάς, απίστευτα κολλήματα (δεν ξέρω αν διορθώθηκε στο Catalina), έτσι κι αλλιώς όμως θεωρώ ότι υπάρχουν απείρως καλύτερες λύσεις για streaming ταινιών.
Από iPhone/ iPad στριμάρεις απροβλημάτιστα


Sent from my iPad using Tapatalk

20 ευρω διαφορα που εχει και το. γεγονος οτι μπορω να κατεβαζω απο netflix και οταν παω χωριο ή αλλου να το παιρνω μαζι ;)



#97   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 03/11/2019 - 16:17

20 ευρω διαφορα που εχει και το. γεγονος οτι μπορω να κατεβαζω απο netflix και οταν παω χωριο ή αλλου να το παιρνω μαζι ;)

Εισαι σιγουρος οτι μπορεις να κατεβασεις;;;;;; 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#98   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 03/11/2019 - 17:24

Εισαι σιγουρος οτι μπορεις να κατεβασεις;;;;;; 

https://help.netflix.com/en/node/54816

Yeap. 

Αστα ανυπομονω να παρω τη τιβι στις 15 του μηνα. Θα το λιωσω χαχα



#99   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 03/11/2019 - 17:28

https://help.netflix.com/en/node/54816

Yeap. 

Αστα ανυπομονω να παρω τη τιβι στις 15 του μηνα. Θα το λιωσω χαχα

Συγνώμη αλλά δεν λέει οτι μπορείς να το κατεβάσεις στο  Apple TV.  


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#100   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 03/11/2019 - 17:31

Καταρχας τι συγνωμη συζητηση κανουμε. Δεν το λεει εχεις δικιο αλλα κατσε να το ψαξω γιατι μου το ειπανε κιολας



#101   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/11/2019 - 17:32

https://help.netflix.com/en/node/54816

Yeap. 

Αστα ανυπομονω να παρω τη τιβι στις 15 του μηνα. Θα το λιωσω χαχα

100% ΔΕΝ μπορείς να κατεβάσεις στο Atv, άλλωστε στο link που παρέθεσες δεν περιλαμβάνεται



#102   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 03/11/2019 - 17:34

Εχετε δικιο παιδια μάλλον θα εννοουσαν κατέβασμα σε αλλη συσκευη και stream στο TV.  Μαλ@@ια τσάμπα χάρηκα δεν αξιζει και ο χωρος .



#103   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/11/2019 - 17:50

Εχετε δικιο παιδια μάλλον θα εννοουσαν κατέβασμα σε αλλη συσκευη και stream στο TV.  Μαλ@@ια τσάμπα χάρηκα δεν αξιζει και ο χωρος .

Αξίζει μόνο σε περίπτωση που παίζεις παιχνίδια που καταλαμβάνουν πολύ χώρο.

Μπορείς βέβαια να κατεβάζεις σε Ios συσκευή τις ταινίες που θέλεις και να τις στριμάρεις στο Atv 



#104   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 03/11/2019 - 17:53

Οι πρώτες παρατηρήσεις:

Με 100VDSL παγώνει η εικόνα για κάνα 2 δεύτερα. Το κάνει σχεδόν μια φορά ανά επεισόδιο.

Όταν κλείνω την τηλεόραση στην μέση του επεισοδίου, όταν το συνεχίζω αργότερα, ενώ δείχνει ενεργοποιημένους τους υπότιτλους, δεν τους εμφανίζει. Τους διαλέγω το ανενεργό και μετά πάλι τα ελληνικά για να επανέλθουν.

Κάποιες φορές δεν "θυμάται" που είχα σταματήσει και με ξεκινάει από την αρχή και όταν το τρέχω για να φτάσω στο σημείο που ήμουν, η εικόνα γίνεται χάλια για λίγα δευτερα.

Για το φτωχό περιεχόμενο, τα έχουμε πει.

Αφήνω ένα ενδεχόμενο επειδή χρησιμοποιώ την εφαρμογή της τηλεόρασης (SAMSUNG) για να δω, να έχει αυτή πρόβλημα και όχι η πλατφόρμα, αλλά όπως και να έχει είναι λίγο απογοήτευση το ξεκίνημά της Apple tv. Για δωρεάν καλή είναι σε αυτή την φάση, αλλά για 5€ το θεωρώ κλεψιά.

 

Σε γραμμή ADSL που κλειδωνω στα 19Mbps 4Κ δεν μπορώ να δω λογο οτι το minimum που χρειάζεται ειναι 25Mbps για 4Κ δεν παρατίρησα κολύματα η παγωματα σαν 1080 που ειδα σχεδον ολες τις σειρες και δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε με υποτιτλους. το μονο προβλημα που τελικα το εχουν πάρα πολλοί χρήστες ειναι οτι εαν το παγωσεις οπως βλεπεις και πας μετα απο 20 λεπτα να συνεχισεις σου ξεκιναει το επεισοδιο απο την αρχη. 



#105   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/11/2019 - 17:58

Σε γραμμή ADSL που κλειδωνω στα 19Mbps 4Κ δεν μπορώ να δω λογο οτι το minimum που χρειάζεται ειναι 25Mbps για 4Κ δεν παρατίρησα κολύματα η παγωματα σαν 1080 που ειδα σχεδον ολες τις σειρες και δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε με υποτιτλους. το μονο προβλημα που τελικα το εχουν πάρα πολλοί χρήστες ειναι οτι εαν το παγωσεις οπως βλεπεις και πας μετα απο 20 λεπτα να συνεχισεις σου ξεκιναει το επεισοδιο απο την αρχη. 

Αυτό το έκανε στο Atv3, στο 4 μόλις πάτησα το play με ρώτησε αν θέλω να συνεχίσω ή να ξεκινήσει από την αρχή. Το χειρότερο όμως είναι ότι (στο Atv3) με ξεκινούσε από την αρχή και όταν το προχωρούσα δεν ήταν συγχρονισμένοι ούτε οι υπότιτλοι ούτε ο ήχος. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες