Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iOS 13


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4868 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2776   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2019 - 19:00

μια ερωτησουλα πανω σε αυτο... ακομα και στους φακελους που τα ειχες ενδεχομενως? ευχαριστω εκ των προτερων.



Αυτό είναι σίγουρο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2777   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.407 μηνύματα

Δημοσίευση 13/11/2019 - 19:20

Κάτσε γιατί δεν κατάλαβα.. Αν πάρεις τώρα back up θα είναι με την 13.2.2.. Όταν το επαναφέρεις πάλι την ίδια έκδοση δεν θα περάσεις με τα κουσούρια της; Πάντως να πω την αλήθεια επιστημονικά πως εξηγείται να αλλάζει συμπεριφορά με αυτόν τον τρόπο; Αν ήταν έτσι δεν θα υπήρχε το OTA.
Να πω και την αλήθεια πάντα όλες τις εκδόσεις μεγάλες η μικρές με OTA τις έκανα χωρίς να είχα ποτέ κάποιο θέμα


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#2778   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/11/2019 - 19:25

Λοιπόν επειδή η μπαταρία έπεφτε πραγματικά σαν νεράκι, χτες βράδυ επιχείρησα μια ολική επαναφορά αφού πρώτα βέβαια είχα κάνει αντίγραφο στο σύννεφο.
Το κινητό είναι το Xs και η όλη συμπεριφορά του πλέον θυμιζαι κινητό που μόλις άνοιξα από το κουτί.
Άψογη smooth εμπειρία, κανένα bug.
Για την μπαταρία επιφυλάσσομαι ακόμη.
Όμως σε κάθε περίπτωση συνιστώ απαραίτητα σε όλους set up as new, αφού προηγηθεί iCloud back up.
Πάντα μιλάμε για 13.2.2 και OTA.
Ίσως σε μπαταρία να έχω καλύτερα αποτελέσματα αν κάνω update μέσω MacBook.
Θα δω και θα πράξω αναλόγως.
Πάντως μεγαλύτερη ταχύτητα δεν θα βρω ούτε ομαλότητα.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι κανένα Bug ρε 'σεις? Μη τα γράφετε αυτά..

Ναι το Restore είναι το ιδανικό για αναβαθμίσεις και τη συμπεριφορά της συσκευής, δε θα διορθώσει όμως τα Bugs του λειτουργικού..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2779   dinosppc

dinosppc

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 13/11/2019 - 19:46

Για τις εφαρμογές που πλέον δεν υφίστανται στο appstore δεν γνωρίζω τι γίνεται.
Για όλα τα αλλά το back up λειτουργεί ως ακριβές αντίγραφο σε ρυθμίσεις και προφανώς εγκαθίστανται όλα τα apps.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Με αυτο το τροπο εγκαθιστούνται όλα τα apps ? Εγώ εχω apps για κάμερες με συγκεκριμένα settings καθως κ apps που δεν ειναι πια διαθέσιμΑ στο Apple store ..
Ολα αυτα επαναφέρονται ,με τις ρυθμίσεις τους;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εάν δεν υπάρχουν πλέον στο app store, τις χάνεις. Παλιά υπήρχε τρόπος με το itunes, αλλά τώρα όχι.



#2780   remal

remal

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2019 - 20:14

Εάν δεν υπάρχουν πλέον στο app store, τις χάνεις. Παλιά υπήρχε τρόπος με το itunes, αλλά τώρα όχι.

 

Αν παει στα αγορασμενα και μπορει να τις δει εκει μπορει να τις κατεβασει κιόλας λογικα!!!



#2781   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2019 - 20:16

Τι κανένα Bug ρε 'σεις? Μη τα γράφετε αυτά..

Ναι το Restore είναι το ιδανικό για αναβαθμίσεις και τη συμπεριφορά της συσκευής, δε θα διορθώσει όμως τα Bugs του λειτουργικού..


Κάποια bug που είχε η δική μου συσκευή Νίκο.

Την δική μου εμπειρία περιέγραψα.

Προφανώς και τα bugs της 13.2.2 και οποιαδήποτε άλλης έκδοσης δεν μπορεί να τα λύσει κανείς μέχρι να εμφανιστεί η επόμενη έκδοση.




Sent from my iPhone using Tapatalk

#2782   nickvog

nickvog

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/11/2019 - 21:02

Έχει παρατηρήσει κανείς στην 13 το wi-fi calling (vodafone) τρώει πολύ μπαταρία ??? Έχω μέτριο σήμα στο νέο σπίτι και πρόσφατα το ενεργοποίησα.

 

Γενικά συμβουλεύετε να το έχω ανοιχτό ή κλειστό (ως προς την κατανάλωση μπαταρίας) ?? (άλλοι λένε ότι ψάχνει συνέχεια στο παρασκήνιο, άλλοι ενεργοποιείται μόνο όταν δέχεσαι κλήση με χαμηλό σήμα, αλλιώς μένει κλειστό) 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση.



#2783   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/11/2019 - 21:53

Παιδιά μου μια ερώτηση...γιατί θα τρελαθώ....Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ότι ξεκλειδώνω το κινητό μου και γράφει 4G και μετά από λίγο μπαίνει στο WiFi. Διαβάζω λοιπόν στα forum ότι είναι φυσιολογικό αυτό...και έτσι είναι τα iPhone. Το πρώτο μου Iphone ήταν το 5s, μετά το 7 και τώρα το X.
έχω χάσει επεισόδια????



#2784   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/11/2019 - 11:18

Αυτό συνέβαινε ανέκαθεν στο iOS.

Δεν είναι πρόβλημα.

Αν όμως χάνεις ειδοποιήσεις κτλ. κλείσε το Keychain και κάνε την επ. ρυθμ. δικτύου.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2785   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2019 - 19:57

Έχω θέμα με το heartwatch.

Αφού έκανα set up as new και restore από back up, παρατήρησα τώρα ότι η παραπάνω εφαρμογή δεν μπορεί να εγκατασταθεί.

Πατάω να εγκατασταθεί, μου βγάζει μήνυμα πρέπει να την αγοράσετε ( προφανώς και την έσω αγοράσει έσω και κάνα μήνα) και με πετάει μετά στο AppStore.

Προσπαθώ να την κατεβάσω αλλά τίποτα.

Μπορώ να την διαγράψω αλλά δεν θέλω να χαθούν τα δεδομένα της, έκανα και επανεκκίνηση αλλά τζίφος.

Έχετε καμία ιδέα;

Η πλάκα είναι πως στο ρολόι υπάρχει και δουλεύει κανονικά.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: johnythedirector, 14/11/2019 - 19:58


#2786   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/11/2019 - 23:23

Όσοι έχουν θέμα με το battery drain... Με τεράστια γράμματα να μοιραστώ μαζί σας πως ποτέ μα ποτέ δε θα πρέπει να κλείνετε τις εφαρμογές στο iphone. Έπαθα πλάκα με χρήστες iphone τελευταία που έπρεπε να τους παραπέμψω στην apple για να καταλάβουν πόσο κακό κάνει αυτό στην μπαταρία και στη συσκευή. Δεν είχαν ιδέα :blink:

Τα λέει και ο Νίκος κατά καιρούς..



#2787   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2019 - 23:38

Έχω θέμα με το heartwatch.

Αφού έκανα set up as new και restore από back up, παρατήρησα τώρα ότι η παραπάνω εφαρμογή δεν μπορεί να εγκατασταθεί.

Πατάω να εγκατασταθεί, μου βγάζει μήνυμα πρέπει να την αγοράσετε ( προφανώς και την έσω αγοράσει έσω και κάνα μήνα) και με πετάει μετά στο AppStore.

Προσπαθώ να την κατεβάσω αλλά τίποτα.

Μπορώ να την διαγράψω αλλά δεν θέλω να χαθούν τα δεδομένα της, έκανα και επανεκκίνηση αλλά τζίφος.

Έχετε καμία ιδέα;

Η πλάκα είναι πως στο ρολόι υπάρχει και δουλεύει κανονικά.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Απεγκατασταση δεν μπορεις να κανεις?....οχι διαγραφη



#2788   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/11/2019 - 23:46

Έχω θέμα με το heartwatch.

Αφού έκανα set up as new και restore από back up, παρατήρησα τώρα ότι η παραπάνω εφαρμογή δεν μπορεί να εγκατασταθεί.

Πατάω να εγκατασταθεί, μου βγάζει μήνυμα πρέπει να την αγοράσετε ( προφανώς και την έσω αγοράσει έσω και κάνα μήνα) και με πετάει μετά στο AppStore.

Προσπαθώ να την κατεβάσω αλλά τίποτα.

Μπορώ να την διαγράψω αλλά δεν θέλω να χαθούν τα δεδομένα της, έκανα και επανεκκίνηση αλλά τζίφος.

Έχετε καμία ιδέα;

Η πλάκα είναι πως στο ρολόι υπάρχει και δουλεύει κανονικά.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Στείλε email στους developers.
http://heartwatch.tantsissa.com/help

 

απαντάνε σε λίγες ώρες πολύ αναλυτικά. Κι εγώ είχα θέμα αλλά ήταν πρόβλημα της apple. Αγόρασα το autosleep, μετά το heartwatch και μετά μου έδινε το autowake με έκπτωση γιατί ερχόταν σε πακέτο. Σε κάθε restore έπρεπε να περιμένω μερικές ώρες μέχρι να φανεί το purchase και να μη μου ζητάει να την αγοράσω



#2789   Ostria19

Ostria19

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/11/2019 - 15:19

Όσοι έχουν θέμα με το battery drain... Με τεράστια γράμματα να μοιραστώ μαζί σας πως ποτέ μα ποτέ δε θα πρέπει να κλείνετε τις εφαρμογές στο iphone. Έπαθα πλάκα με χρήστες iphone τελευταία που έπρεπε να τους παραπέμψω στην apple για να καταλάβουν πόσο κακό κάνει αυτό στην μπαταρία και στη συσκευή. Δεν είχαν ιδέα :blink:

Τα λέει και ο Νίκος κατά καιρούς..

καλησπέρα! αν μπορείς, εξήγησέ το λίγο παραπάνω. ομολογώ δημόσια την άγνοιά μου επί του θέματος  :D



#2790   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 15/11/2019 - 16:10

καλησπέρα! αν μπορείς, εξήγησέ το λίγο παραπάνω. ομολογώ δημόσια την άγνοιά μου επί του θέματος  :D

https://support.appl.../el-gr/HT201330

 

"Όταν εμφανίζονται οι εφαρμογές που χρησιμοποιήσατε πρόσφατα, οι εφαρμογές δεν είναι ανοιχτές, αλλά βρίσκονται σε κατάσταση αναμονής για να σας βοηθήσουν στην πλοήγηση και την ταυτόχρονη εκτέλεση εργασιών. Πρέπει να πραγματοποιήσετε επιβολή κλεισίματος μιας εφαρμογής μόνο αν δεν αποκρίνεται."

 

αν σε ενδιαφέρει να διαβάσεις περισσότερες αναφορές δες εδώ στα αγγλικά https://daringfireba...force_quit_apps


Τελευταία επεξεργασία από: conili, 15/11/2019 - 16:16


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)