Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Απόψεις για την καλύτερη θήκη...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
349 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 05/01/2011 - 20:48

Μετά από 1 μήνα και κάτι αναμονή, μου ήρθε η SGP θήκη που είχα παραγγείλει.
Πρόκειται για ένα πολύ όμορφο bumper με τέλεια εφαρμογή, που μου έδωσε για αρχή πολύ καλές εντυπώσεις. Η σιλικόνη με το μεταλλικό περίβλημα δένει πολύ όμορφα. Τα hard buttons της συσκευής πατιούνται μια χαρά.
Συνοδεύεται από 2 μεμβράνες για προστασία εμπρός και πίσω.
Δύο πράγματα με παραξένεψαν όμως.
Ενώ στη συσκευασία αναφερόταν ότι υπάρχει μέσα:
1. Το πλαστικό με το οποίο στρώνουμε-πιέζουμε τη μεμβράνη για τη διαφυγή των φυσαλίδων
2. Ένα μικρό δαχτυλίδι για την αποφυγή θαμπώματος από το flash εξαιτίας της παρουσίας της μεμβράνης
εγώ δε βρήκα τίποτα από τα δύο. :huh:
Επίσης να πω ότι το πακέτο είχε ανοιχτεί, υποθέτω από το τελωνείο στην Ελλάδα. Επί τούτου, είναι σωστό - νόμιμο αυτό? Και καλά, δεν με πολυένοιαξε για ένα προϊόν αξίας €25, αλλά αν είχα αγοράσει κάτι, πολύ πιο ακριβό, πάλι θα μου το άνοιγαν??!

Τελευταία επεξεργασία από: freedoom, 05/01/2011 - 20:50


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   sashik

sashik

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Twitter:@sashikme
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/01/2011 - 21:10

Ενώ στη συσκευασία αναφερόταν ότι υπάρχει μέσα:
1. Το πλαστικό με το οποίο στρώνουμε-πιέζουμε τη μεμβράνη για τη διαφυγή των φυσαλίδων
2. Ένα μικρό δαχτυλίδι για την αποφυγή θαμπώματος από το flash εξαιτίας της παρουσίας της μεμβράνης
εγώ δε βρήκα τίποτα από τα δύο. :huh:

Φίλε, που είδες ότι αυτά τα πράγματα περιλαμβάνονται μέσα στην συσκευασία; Πάντως στο link που έδωσες δεν φαίνεται να περιλαμβάνονται.

#318   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2011 - 21:13

Επίσης να πω ότι το πακέτο είχε ανοιχτεί, υποθέτω από το τελωνείο στην Ελλάδα. Επί τούτου, είναι σωστό - νόμιμο αυτό? Και καλά, δεν με πολυένοιαξε για ένα προϊόν αξίας €25, αλλά αν είχα αγοράσει κάτι, πολύ πιο ακριβό, πάλι θα μου το άνοιγαν??!


Αν και είναι offtopic i know πλέον απο την νομοθεσία μετά τις βομβιστικές επιθέσεις μέσω ταχυδρομείων και αυτά που έγιναν πέρα απο το scanning που κάνουν όλες οι συσκευασίες ανοίγονται υποχρεωτικά.

#319   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 05/01/2011 - 21:45

Φίλε, που είδες ότι αυτά τα πράγματα περιλαμβάνονται μέσα στην συσκευασία; Πάντως στο link που έδωσες δεν φαίνεται να περιλαμβάνονται.


Δίκιο έχεις. Ούτε εγώ περίμενα κάτι τέτοιο, το διάβασα όμως στο εσωτερικό καρτελάκι της συσκευασίας αλλά και στις οδηγίες εγκατάστασης. Βέβαια για το δαχτυλίδι γράφει με αστερίσκο ότι στη σειρά EX δεν περιλαμβάνεται, οπότε λάθος μου, τώρα το πρόσεξα!! 03:00 που καθόμουν και το φτιαχνα, που μυαλό για να κοιτώ με προσοχή αυτά που διαβάζω! :rolleyes:

#320   kovas

kovas

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/01/2011 - 12:09

Εγώ πρόσφατα πήρα αυτή

http://www.egalaxy.g...e-4-mammut.html

τα σπάει....κόσμημα!!!!

#321   martiniskiss

martiniskiss

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2011 - 23:41

Εγω αποφάσισα τελικα μετα απο 100 ωρες αναποφασιστικοτητας να παρω αυτο:
http://www.sgpstore....-ex-series.html

εχει κανεις παραγγειλει απο το site? Αν ξερει ποσο καιρο κανουν να τα φερουν κ αν πληρωνεις κ μεταφορικα..
Η αν ξερει κανεις αν πουλιεται Ελλάδα!!
Αν παιζει να το βρω κ πιο φτηνα καπου αν ξερετε ακουω ( αν κ δε το κοβω ) :P

#322   Ngobreak

Ngobreak

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:Ngobreak

Δημοσίευση 09/01/2011 - 00:11

εγω σου προτείνω χωρισ θηκη γιατι ειναι πιο ωραιο να φαινετε αν θες θηκη παρε αυτες που ειναι στη μοδα τωρα που εχει ενα σκηνακι που το τραβας και βγαινει το iphone ( αυτο εχω εγω:P )

#323   martiniskiss

martiniskiss

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2011 - 00:20

εγω σου προτείνω χωρισ θηκη γιατι ειναι πιο ωραιο να φαινετε αν θες θηκη παρε αυτες που ειναι στη μοδα τωρα που εχει ενα σκηνακι που το τραβας και βγαινει το iphone ( αυτο εχω εγω:P )


για αυτο διαλεξα αυτη τη θηκη ρε :P Γενικα δεν μ αρεσουν οι θηκες αλλα νταξει πρεπει καπως να το προσεχεις..
Μενει καινουργιο μετα..
Οποτε κατεληξα σε αυτη γιατι ειναι σχεδον ιδιο με το κανονικο και φαινετε..
Μπρος πισω ζελατινα και το Bumper ( το οποιο το κανεις οτι χρωμα θες.. αν δεις εχε και ασημενιο που ειναι πολυ κοντα στο κανονικο). ;)
Πες παντως κι αυτη που λες..

#324   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/01/2011 - 00:39

Έχω μία ερώτηση.

Είχα τη snap-on Shield για το 3G/3GS. Φοβερή θήκη, με είχε βολέψει απίστευτα.
Θέλω να ρωτήσω αν την έχει δοκιμάσει κάποιος με Zagg από πίσω. Λέτε να μπαίνει ή θα μου καταστρέψει τη ζελατίνα;

#325   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 10/01/2011 - 16:49

Εγω αποφάσισα τελικα μετα απο 100 ωρες αναποφασιστικοτητας να παρω αυτο:
http://www.sgpstore....-ex-series.html

εχει κανεις παραγγειλει απο το site? Αν ξερει ποσο καιρο κανουν να τα φερουν κ αν πληρωνεις κ μεταφορικα..
Η αν ξερει κανεις αν πουλιεται Ελλάδα!!
Αν παιζει να το βρω κ πιο φτηνα καπου αν ξερετε ακουω ( αν κ δε το κοβω ) :P


Φίλε εγώ την αγόρασα από το site τους. Διάβασε στην προηγούμενη σελίδα το post μου, που γράφω την άποψή μου γι αυτή. Γενικά το βρίσκω πολύ ωραίο το bumper της SGP και οι συνοδευτικές μεμβράνες έχουν πιο καλή αίσθηση αφής, από της Wrapsol που είχα πριν. Βέβαια η Wrapsol έλεγε ότι παρείχε πολύ καλή αντικραδασμική προστασία. Ο συνδυασμός σιλικόνης και μεταλλικού φινιρίσματος, σε τόσα κιόλας χρώματα είναι πολύ καλός

Μεταφορικά πλήρωσα $7.82, σύνολο $37.81. Αρκετά καλή τιμή κατ' εμέ. Άργησε βέβαια να μου έρθει, ένα μήνα μετά την παραγγελία την παρέλαβα.

Τελευταία επεξεργασία από: freedoom, 10/01/2011 - 16:50


#326   martiniskiss

martiniskiss

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2011 - 20:46

A ωραιος !! ΔΕ ξερω παντως μου φανηκε μια απ τις καλυτερες λυσεις αλλαζεις και χρωμα οταν θες ;)
http://cgi.ebay.com/...=item5641e40604
θα την παρω απο δω μαλλον χωρις μεταφορικα.. θα πω εντυπωσεις οταν την παρω

#327   trueluckis

trueluckis

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2011 - 13:28

καλησπέρα σας
τελικά εκείνο που φαίνεται είναι ότι η θήκη είναι προσωπικό ζήτημα. όπως λέμε περί ορέξεως....
ήθελα να ρωτήσω κάτι. βρήκα μία θήκη που λέει ότι είναι αδιάβροχη. τη θέλω για το ψάρεμα που πάω. οι αδιάβροχες κάνουν κακό στο τηλ?
έχω το i phone 3gs 32gb
μία πολύ καλή θήκη που παρήγγειλα είναι στο συνημμένο

βασικά την πήρα για το κλιπ που έχει επειδή είμαι αφηρημένος και ξεχνάω. εκτός αυτού προστατεύει και σε περίπτωση πτώσης.
ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνημμένα αρχεία



#328   gdal

gdal

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 18/02/2011 - 13:34

πέρσι το καλοκαιράκι ειδα εναν τυπο στη παραλια..Γάλλος πρεπει να ηταν..(μπορει να την εφερε και απο τη χωρα του) ειχε μια φοβερη αδιαβροχη θηκη..σαν ζελατινα ηταν..και χειριζοταν το μηλοφωνο τελεια ενω βγηκε απο τη θαλασσα κατευθειαν χωρις να σκουπιστει(sic).. εχετε δει κατι παρομοιο????? :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: gdal, 18/02/2011 - 13:40


#329   gdal

gdal

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 18/02/2011 - 13:41

όπα!!!!!!!!! τη βρήκα παιδιά!!! εδω ειναι η Νο2!!! 8)

#330   trueluckis

trueluckis

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2011 - 13:43

πέρσι το καλοκαιράκι ειδα εναν τυπο στη παραλια..Γάλλος πρεπει να ηταν..(μπορει να την εφερε και απο τη χωρα του) ειχε μια φοβερη αδιαβροχη θηκη..σαν ζελατινα ηταν..και χειριζοταν το μηλοφωνο τελεια ενω βγηκε απο τη θαλασσα κατευθειαν χωρις να σκουπιστει(sic).. εχετε δει κατι παρομοιο????? :lol:

αυτή βρήκα και την παρήγγειλα. δεν ξέρω αν είναι καλή δεν την πήρα ακόμα

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες