Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

iPhone 11 Pro/Max: Επίσημη παρουσίαση - Τιμές στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1736 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#976   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 12/10/2019 - 12:00

Κάρτα που έχει εκδοθεί στο Χονκ Κονγκ.

Από άλλη χώρα δεν λειτουργεί.

έχω ψωνίσει από αππλε ον-λάιν στορ με ελληνική κάρτα. ποτέ δεν υπήρξε πρόβλημα.

μπαίνεις με τον λογαριασμό σου, δίνεις παραλαβή από το κατάστημα που επιθυμείς και πληρώνεις κανονικά.

δεν αποριπτεται.

δεν αλλάζεις κάτι από τα στοιχεία του λογαριασμού σου. απλά πασ σε άλλο ον-λάιν κατάστημα.

θα το κοιτάξω όμως για εκεί για κάθε ενδεχόμενο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#977   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 12/10/2019 - 12:02

έχω ψωνίσει από αππλε ον-λάιν στορ με ελληνική κάρτα. ποτέ δεν υπήρξε πρόβλημα.

μπαίνεις με τον λογαριασμό σου, δίνεις παραλαβή από το κατάστημα που επιθυμείς και πληρώνεις κανονικά.

δεν αποριπτεται.

δεν αλλάζεις κάτι από τα στοιχεία του λογαριασμού σου. απλά πασ σε άλλο ον-λάιν κατάστημα.

θα το κοιτάξω όμως για εκεί για κάθε ενδεχόμενο.

υπάρχει και το αππλε πει. δεν νομίζω να αρνηθούν το δινο τουσ σύστημα πληρωμής,



#978   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 12/10/2019 - 12:19

Can I place an order using a foreign credit card?

If your purchase is made on the Apple Online Store using a credit/debit card from a country other than the country of the Apple Online Store you are purchasing from, then Apple will charge your card in the local currency of the Store. Your card statement will display the local currency that the purchase was made in and the conversion value to the card currency. The foreign exchange rate will be calculated at the time of purchase.



#979   NASA

NASA

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2019 - 12:42

 

έχω ψωνίσει από αππλε ον-λάιν στορ με ελληνική κάρτα. ποτέ δεν υπήρξε πρόβλημα.

μπαίνεις με τον λογαριασμό σου, δίνεις παραλαβή από το κατάστημα που επιθυμείς και πληρώνεις κανονικά.

δεν αποριπτεται.

δεν αλλάζεις κάτι από τα στοιχεία του λογαριασμού σου. απλά πασ σε άλλο ον-λάιν κατάστημα.

θα το κοιτάξω όμως για εκεί για κάθε ενδεχόμενο.

υπάρχει και το αππλε πει. δεν νομίζω να αρνηθούν το δινο τουσ σύστημα πληρωμής,

 

Έχω ψωνίσει και εγώ με ελληνική έξω, αλλά στο ταμείο χωρίς κράτηση μέσω Ίντερνετ 

Το θέμα είναι μόλις μπήκα να κάνω κράτηση για παραλαβή από Χονκ Κονγκ ήθελε κάρτα που εκδόθηκε εκεί για να προχωρήσει στην κράτηση.

Και αμερικανική κάρτα που έβαλα δεν δέχθηκε.

Προσπάθησε και εσύ  αν θες.

Πάντως έχει αρκετούς παρόχους που αγοράζεις πακέτα μέσω Ίντερνετ και σου στέλνουν την e-sim μέσω μέιλ.

Όποτε δεν είναι τόσο σοβαρό το θέμα.

Σίγουρα η φυσική κάρτα αυτό το διάστημα είναι καλύτερη επιλογή και φυσικά ανάλογα που ταξιδεύεις και πόσο συχνά.


Τελευταία επεξεργασία από: NASA, 12/10/2019 - 12:43


#980   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 12/10/2019 - 13:10

Έχω ψωνίσει και εγώ με ελληνική έξω, αλλά στο ταμείο χωρίς κράτηση μέσω Ίντερνετ 

Το θέμα είναι μόλις μπήκα να κάνω κράτηση για παραλαβή από Χονκ Κονγκ ήθελε κάρτα που εκδόθηκε εκεί για να προχωρήσει στην κράτηση.

Και αμερικανική κάρτα που έβαλα δεν δέχθηκε.

Προσπάθησε και εσύ  αν θες.

Πάντως έχει αρκετούς παρόχους που αγοράζεις πακέτα μέσω Ίντερνετ και σου στέλνουν την e-sim μέσω μέιλ.

Όποτε δεν είναι τόσο σοβαρό το θέμα.

Σίγουρα η φυσική κάρτα αυτό το διάστημα είναι καλύτερη επιλογή και φυσικά ανάλογα που ταξιδεύεις και πόσο συχνά.

από ον-λάιν έχω αγοράσει αρκετές φορές από βρετανικό ιταλικό και αμερικανικό με ελληνική κάρτα χωρίς κανένα πρόβλημα ποτέ, αποστολή προϊόντος σε τοπική διεύθυνση και Αμερική παραλαβή από αππλε στορ εκεί. για ψονγκκονγκ δεν ξέρω αλλά θα ρωτήσω και θα έχω μια απάντηση . αλλά εφόσον δέχονται αππλεπει θα περάσει σίγουρα. οπβσ και ναχει δικαρτο είναι καλύτερο  ακόμα. αν δεν γίνετε στο κατάστημα θα το στείλω στο ξενοδοχείο. αυτό σίγουρα γίνετε.


Τελευταία επεξεργασία από: astalavista, 12/10/2019 - 13:11


#981   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/10/2019 - 19:46

Βάζω και ένα video με το app reloading μετά την κάμερα για όσους έχουν περιέργεια.

https://drive.google...qYvJFkL8Wge3ux-

#982   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2019 - 20:01

Βάζω και ένα video με το app reloading μετά την κάμερα για όσους έχουν περιέργεια.

https://drive.google...qYvJFkL8Wge3ux-

Αυτό έγραψαν πιο πάνω ότι διορθώνεται στην 13.2 beta! Εσύ σε ποιο os είσαι;

#983   Kbls

Kbls

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 12/10/2019 - 20:34

Αυτό έγραψαν πιο πάνω ότι διορθώνεται στην 13.2 beta! Εσύ σε ποιο os είσαι;

Το ελπίζω να διορθώνεται γιατί δε βολεύει καθολου



#984   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/10/2019 - 22:45

Και για την 13.1 έλεγαν ότι διορθώνεται αλλά όπως δείχνει, απλά δεν φτάνει η μνήμη.

#985   Kbls

Kbls

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 12/10/2019 - 23:28

Και για την 13.1 έλεγαν ότι διορθώνεται αλλά όπως δείχνει, απλά δεν φτάνει η μνήμη.

και κάπου εδω ενοχλεί το γεγονός οτι εταιρεία που πουλάει τόσο ακριβά τα τηλέφωνα της δε βάζει 2 gb ακομη. 



#986   Andyman

Andyman

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 13/10/2019 - 01:56

Κανένα νέο με την διαθεσιμότητα? Εμείς ακόμα περιμένουμε με τις προπαραγγελίες.. Πότε λέτε να ομαλοποιηθεί η κατάσταση?


Τελευταία επεξεργασία από: Andyman, 13/10/2019 - 01:56


#987   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/10/2019 - 07:50

Και για την 13.1 έλεγαν ότι διορθώνεται αλλά όπως δείχνει, απλά δεν φτάνει η μνήμη.


και κάπου εδω ενοχλεί το γεγονός οτι εταιρεία που πουλάει τόσο ακριβά τα τηλέφωνα της δε βάζει 2 gb ακομη.

Έχω προπαραγγελία από τις 3/10 και δεν ξέρω πλέον τι να κάνω.

Αυτό το θέμα, σε συνδυασμό με το ότι διαβάζω πολύς κόσμος να έχει πρόβλημα με γρατζουνιές που γίνονται πανεύκολα, μάλλον θα με κάνει να ρίξω άκυρο όταν με πάρουν τηλέφωνο να μου πουν ότι ήρθε η συσκευή

#988   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 13/10/2019 - 08:11

αν δεν έχεις σκοπό να βάλεις προστατευτικό στην οθόνη τότε ΟΚ, αλλά αν έχεις σκοπό να βάλεις τότε γιατί να το ακυρώσεις;

Έχω προπαραγγελία από τις 3/10 και δεν ξέρω πλέον τι να κάνω.

Αυτό το θέμα, σε συνδυασμό με το ότι διαβάζω πολύς κόσμος να έχει πρόβλημα με γρατζουνιές που γίνονται πανεύκολα, μάλλον θα με κάνει να ρίξω άκυρο όταν με πάρουν τηλέφωνο να μου πουν ότι ήρθε η συσκευή



#989   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/10/2019 - 08:29

αν δεν έχεις σκοπό να βάλεις προστατευτικό στην οθόνη τότε ΟΚ, αλλά αν έχεις σκοπό να βάλεις τότε γιατί να το ακυρώσεις;

Δε μου αρέσει η αίσθηση με κανένα προστατευτικό στη συσκευή, έχω δοκιμάσει διάφορα, αλλά πάντα καταλήγω να το έχω χωρίς. Αν μπορούσα να το έχω και χωρίς θήκη θα το έκανα, αλλά έχει αυξηθεί τόσο το κόστος της συσκευής που δεν το ρισκάρω πια.

Στο XS Max μετά από ένα χρόνο, έχω μόνο μία πολύ ανεπαίσθητη γρατζουνιά η οποία είναι ορατή από πολύ συγκεκριμένο φως, αλλά για τα νέα Pro διαβάζω ότι μέχρι και τα demo έχουν πολλές γρατζουνιές που είναι εύκολα ορατές. Τώρα δεν ξέρω αν είναι υπερβολές, γιατί κάθε χρονιά διαβάζω σχετικά παράπονα, αν και φέτος σαν να παραείναι πολλά...

Εξίσου ανησυχητικό είναι το θέμα της RAM, που διαβάζω σκόρπια post από εδώ κι από εκεί, αλλά δεν είναι αρκετά για να καταλήξει κάποιος αν υπάρχει όντως πρόβλημα επάρκειας μνήμης, γιατί δεν είναι πολλά τα άτομα που εχουν 13.2 beta και 11 Pro για να μας πουν, ούτε καν στα ξένα forum δε βλέπω αρκετό feedback.

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 13/10/2019 - 08:29


#990   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 13/10/2019 - 08:40

εγώ εξακολουθώ να σας λεω πως δεν υπάρχει πρόβλημα ..... 13.2 beta , 11 pro max , 

αλλά με ζελατίνα sonia , 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)