Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

iPhone 11 Pro/Max: Επίσημη παρουσίαση - Τιμές στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1736 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1021   uric

uric

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/10/2019 - 17:13

Εχω 13.2 public beta με iphone 11 pro max και ναι οντως μολις βγαλω φωτο οι αλλες εφαρμογες οταν τις ξανανοιγεις κανουν reload. Δεν με απασχολει και πολυ ομως...

φανταζομαι θα ειναι ενοχλητικο οταν πρεπει να γινουν reload εφαρμογες οπως το youtube ή οταν εχεις αφησει κατι στη μεση



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1022   panosss23

panosss23

    iPH Enthousiast

  • 498 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/10/2019 - 18:15

απο κωτσοβολο εχουμε κανενα νεο? εχω κανει παραγγελια για ενα 11 και ακομα τπτ



#1023   Vagelakis84

Vagelakis84

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 13/10/2019 - 18:58

απο κωτσοβολο εχουμε κανενα νεο? εχω κανει παραγγελια για ενα 11 και ακομα τπτ

Και εγω έχω κανει προπαραγγελια απο 24/9 και μου είπαν ότι επόμενη παραλαβή ειναι 31/10



#1024   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 13/10/2019 - 19:02

Ρε παιδιά μήπως τα παραλέτε;
Πως γίνετε να βγάζετε φωτογραφία και να σας κάνει reload τα πάντα; Γιατί εμένα δεν μου κάνει reload σε καμία εφαρμογή;
Αν δείτε το παρακάτω βίντεο reload έκανε μόνο σε ένα βιντεάκι στο Pinterest αλλά και πάλι δεν έκανε reload στην εφαρμογή και έχει κρατήσει και το buffering του βίντεο. 13.1.2 έχω

Τελευταία επεξεργασία από: morganito, 13/10/2019 - 19:03


#1025   uric

uric

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/10/2019 - 19:39

Ρε παιδιά μήπως τα παραλέτε;
Πως γίνετε να βγάζετε φωτογραφία και να σας κάνει reload τα πάντα; Γιατί εμένα δεν μου κάνει reload σε καμία εφαρμογή;
Αν δείτε το παρακάτω βίντεο reload έκανε μόνο σε ένα βιντεάκι στο Pinterest αλλά και πάλι δεν έκανε reload στην εφαρμογή και έχει κρατήσει και το buffering του βίντεο. 13.1.2 έχω

Και ημουν ετοιμος να ακυρωσω την προπαραγγελια. 

 

Την ιδια συμπεριφορα εχει ακομα και αν τραβηξεις βιντεο αντι για φωτογραφια ?



#1026   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 13/10/2019 - 20:04

Και ημουν ετοιμος να ακυρωσω την προπαραγγελια.

Την ιδια συμπεριφορα εχει ακομα και αν τραβηξεις βιντεο αντι για φωτογραφια ?

Στο βίντεο μου τις κάνει reload. Βέβαια το έχω στα 4κ και ίσως εκεί πράγματι να τραβάει όλους τους πόρους από τις μνήμες

#1027   uric

uric

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/10/2019 - 20:14

Στο βίντεο μου τις κάνει reload. Βέβαια το έχω στα 4κ και ίσως εκεί πράγματι να τραβάει όλους τους πόρους από τις μνήμες

κακο αυτο

 

δοκιμασα το ιδιο και με 4k video σε 8 plus αλλα δεν εκανε reload τιποτα 



#1028   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/10/2019 - 21:14

Το βλέπω κι εγώ ότι δεν έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις γιατί και στο Google δε βρίσκω σχετικά αποτελέσματα και μου κάνει τεράστια εντύπωση. Μάλλον ακόμα είναι όλοι υπό την επιρροή του εφέ "καινούριο κοσκινάκι μου".

Για μένα είναι τραγικό αν είναι θέμα RAM και σοβαρότατος λόγος για να μην πάρω τη συσκευή, μετά από τόσα χρόνια σερί αγορών.

Έκανα κι εγώ τον ίδιο συνειρμό για τα extra 2GB dedicated στη RAM... Δυστυχώς έχει λογική...

Ακόμα κι αν συμβαίνει μόνο στην κάμερα, δε σημαίνει ότι είναι πιο αποδεκτό, φαντάσου σε βάθος χρόνου τι σπάσιμο νεύρων θα είναι, ειδικά αφού πλέον στο XS Max οι εφαρμογές μένουν στη μνήμη ούτε ξέρω για πόσο, μπορεί και για 15-20 ώρες και πάνω που πετύχαμε τέτοια νούμερα, να κάνουμε τέτοιο πισωγύρισμα; Ούτε καν.

Και αν τελικά είναι ανεπαρκής μνήμη, ποιος μας λέει ότι το iOS 14 δε θα γονατίσει τα 11 Pro παντελώς;

Τρελή απογοήτευση φέτος, νιώθω ότι μάλλον δεν είναι γραφτό να το πάρω, κάτι το πράσινο που με χάλασε τρελά και ακύρωσα την πρώτη προπαραγγελία για να παραγγείλω το γκρι, τώρα η RAM, ε αει σιχτήρ

Problem solved. Με γειά :P

 

Βέβαια μη πηγαίνουμε στο άλλο άκρο..

 

Ούτε απογοήτευση είναι η συσκευή, ούτε θα γονατίσει του χρόνου στο iOS 14.

 

Θέμα φαίνεται να υπάρχει, για την ώρα θα το ρίξω στο αστείο - Buggy iOS 13.

 

Α.. Και το Πράσινα Μεσάνυχτα είναι έρωτας.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 13/10/2019 - 21:16

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1029   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 13/10/2019 - 21:22

ο,τι και να λέμε, είναι αστείο σε τηλέφωνο που κοστίζει όσο 3 βασικοί μισθοί να μην έχουν βάλει παραπάνω από 4 gb ram και να παρατηρούνται τέτοια φαινόμενα όπως αυτό με την κάμερα. Ακόμη και να διορθωνεται με αναβαθμίσεις του iOS, βάλε ρε τσιφούτα apple 2 gb ακόμη. Το κόστος ειναι στην κυριολεξία ελάχιστο. Απο τη μια ειναι βολικό το οικοσύστημα της apple όταν εχεις imac-macbook-ipad-iphone-watch, απο την άλλη κάποιες φορές νιώθει κανεις εγκλωβισμένος.


Στην Αμερική κοστίζει το 1/4 ενός μέσου μισθού...δεν βγάζει κινητά ειδικά για την Ελλάδα της κρίσης!


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#1030   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2019 - 21:29

#ramgate έχει γίνει trend εδώ και μια εβδομάδα, ο Τράμπ θα κάνει δηλώσεις σχετικά με αυτό. Μάλλον πάει για απόσυρση η σειρά 11 και 11pro/max.



#1031   Kbls

Kbls

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/10/2019 - 21:59

Στην Αμερική κοστίζει το 1/4 ενός μέσου μισθού...δεν βγάζει κινητά ειδικά για την Ελλάδα της κρίσης!


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Άρα δηλαδή τα Iphone είναι γενικά φτηνά τηλέφωνα και απλά στην Ελλάδα της κρίσης είναι ακριβά. Οκ. 



#1032   Kbls

Kbls

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 14/10/2019 - 13:11

Υπάρχει διαθέσιμο στο istorm cosmos Θεσσαλονίκη pro max 256 midnight green



#1033   darkie

darkie

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2019 - 16:44

ξερουμεη cosmote αν κανει δικές της εισαγωγές ή παραλαμβανει κομματια απο την επίσημη αντιπροσωπεία; γιατι απο αρχές του μηνα δηλωνουν επομενη πραλαβή για τα pro αρχές Νοέμβρη!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1034   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 14/10/2019 - 17:26

Στην Αμερική κοστίζει το 1/4 ενός μέσου μισθού...δεν βγάζει κινητά ειδικά για την Ελλάδα της κρίσης!


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Ο ομοσπονδιακοςς κατωτατος μισθός είναι 7,25 μικτά την ώρα παραμένοντας στάσιμος από το 2009. Ο εθνικός μέσος όρος κατώτατων μισθών είναι κάπου στα 8,50-8,75 ενώ ο υψηλότερος είναι τα 12 στην καλιφορνια. Υπό αυτή την έννοια όταν η συσκευή στη βασική της έκδοση κοστίζει 999 + φόρους δεν είναι φθηνή καθόλου για τον αμερικανό. Και εξηγούμαι. 
 

ο κατωτατος μισθός των 7,25/ώρα ισχύει σε μεγάλο αριθμό πολιτειών όπως επι παραδείγματι στο Τέξας. Στο Τέξας η φορολογία πάνω στην αρχική τιμή των 999 φτάνει την τελική τιμή του κινητού στα 1081,42 δολάρια. Αντίστοιχα στην Καλιφορνια όπου ο κατωτατος μισθός είναι 12 την ώρα με την φορολογία η συσκευή κοστίζει 1101,40 δολάρια. Στη πρώτη περίπτωση κοστίζει χονδρικά το 93% του μικτου κατωτατου μισθού ενός εργαζομένου πλήρους απασχόλησης, ενώ στην δεύτερη περίπτωση της καλιφορνια κοστίζει το 58% του μισθού. 
σε κάθε περίπτωση δεν μπορούμε να πούμε ότι τα iphone είναι φθηνά στις ΗΠΑ και παίρνουν 2-3 το μήνα για να αλλάζουν τα χρώματα με βάση τα ρούχα τους. Ούτε εκεί, ούτε εδώ ούτε σε καμία χώρα δεν είναι το 1/4 του μισθού το iphone ειδικά αν αναλογιστούμε ότι τα ωρομίσθια που ανέφερα είναι τα μικτά ωρομίσθια μιας και μεγάλο ποσοστό φεύγει σε φόρους και ασφάλεια

 

Σίγουρα δεν αμείβονται όλοι με τον κατώτατο αλλά σε κάθε περίπτωση αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν είναι φθηνό για τον μέσο εργαζόμενο ούτε στις ΗΠΑ 


Τελευταία επεξεργασία από: sevarton, 14/10/2019 - 17:32


#1035   Andyman

Andyman

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/10/2019 - 17:40

ξερουμεη cosmote αν κανει δικές της εισαγωγές ή παραλαμβανει κομματια απο την επίσημη αντιπροσωπεία; γιατι απο αρχές του μηνα δηλωνουν επομενη πραλαβή για τα pro αρχές Νοέμβρη!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όλοι αρχές Νοέμβρη λένε...Το θέμα είναι θα φτάσουν για όλους ή θα περιμένουμε μέχρι Δεκέμβρη και βλέπουμε...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες