Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

iPhone 11 Pro/Max: Επίσημη παρουσίαση - Τιμές στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1736 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1066   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 15/10/2019 - 17:35

Να ρωτήσω και ας μού απαντήσει κάποιος που είναι σίγουρος. Βλέπω μικρά μαγαζιά νά πουλάνε τά 11αρια αναφέροντας 2 χρόνια έγγύήσή και ή ετικέτα πάνω στο τηλέφωνο είναι από isquare. Σε αυτά οντως ισχύει ο δεύτερος χρόνος πηγαίνοντας κατευθείαν Στο service ή πρέπει μετά Τον ένα χρόνο νά απευθυνθώ Στο κατάστημα που το αγόρασα? Ρωτάω γιατί δεν θέλω νά μπω στη διαδικασία αυτή να τρέχω μετά Για Το αυτονόητο και νά παρακαλάω ή νά απειλησω Για Τον δεύτερο χρόνο.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1067   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/10/2019 - 20:12

Για ενημέρωση, μετά από αναβάθμιση στην 13.1.3 δεν έχω reloads μετά από φωτό. Δοκίμασα τους συνδυασμούς που μου έκανε πάντα relaid και δείχνει τούμπανο.

#1068   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/10/2019 - 20:22

Να ρωτήσω και ας μού απαντήσει κάποιος που είναι σίγουρος. Βλέπω μικρά μαγαζιά νά πουλάνε τά 11αρια αναφέροντας 2 χρόνια έγγύήσή και ή ετικέτα πάνω στο τηλέφωνο είναι από isquare. Σε αυτά οντως ισχύει ο δεύτερος χρόνος πηγαίνοντας κατευθείαν Στο service ή πρέπει μετά Τον ένα χρόνο νά απευθυνθώ Στο κατάστημα που το αγόρασα? Ρωτάω γιατί δεν θέλω νά μπω στη διαδικασία αυτή να τρέχω μετά Για Το αυτονόητο και νά παρακαλάω ή νά απειλησω Για Τον δεύτερο χρόνο.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο δεύτερος χρόνος ισχύει από οποιοδήποτε μαγαζί αγοράσεις εντός ευρωπαϊκής ένωσης

#1069   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/10/2019 - 20:25

Για ενημέρωση, μετά από αναβάθμιση στην 13.1.3 δεν έχω reloads μετά από φωτό. Δοκίμασα τους συνδυασμούς που μου έκανε πάντα relaid και δείχνει τούμπανο.

Εγώ αυτό έλεγα. Αυτό γίνετε η από bug software η για εξοικονόμηση ενέργειας.

#1070   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 15/10/2019 - 20:31

Ο ομοσπονδιακοςς κατωτατος μισθός είναι 7,25 μικτά την ώρα παραμένοντας στάσιμος από το 2009. Ο εθνικός μέσος όρος κατώτατων μισθών είναι κάπου στα 8,50-8,75 ενώ ο υψηλότερος είναι τα 12 στην καλιφορνια. Υπό αυτή την έννοια όταν η συσκευή στη βασική της έκδοση κοστίζει 999 + φόρους δεν είναι φθηνή καθόλου για τον αμερικανό. Και εξηγούμαι.

ο κατωτατος μισθός των 7,25/ώρα ισχύει σε μεγάλο αριθμό πολιτειών όπως επι παραδείγματι στο Τέξας. Στο Τέξας η φορολογία πάνω στην αρχική τιμή των 999 φτάνει την τελική τιμή του κινητού στα 1081,42 δολάρια. Αντίστοιχα στην Καλιφορνια όπου ο κατωτατος μισθός είναι 12 την ώρα με την φορολογία η συσκευή κοστίζει 1101,40 δολάρια. Στη πρώτη περίπτωση κοστίζει χονδρικά το 93% του μικτου κατωτατου μισθού ενός εργαζομένου πλήρους απασχόλησης, ενώ στην δεύτερη περίπτωση της καλιφορνια κοστίζει το 58% του μισθού.
σε κάθε περίπτωση δεν μπορούμε να πούμε ότι τα iphone είναι φθηνά στις ΗΠΑ και παίρνουν 2-3 το μήνα για να αλλάζουν τα χρώματα με βάση τα ρούχα τους. Ούτε εκεί, ούτε εδώ ούτε σε καμία χώρα δεν είναι το 1/4 του μισθού το iphone ειδικά αν αναλογιστούμε ότι τα ωρομίσθια που ανέφερα είναι τα μικτά ωρομίσθια μιας και μεγάλο ποσοστό φεύγει σε φόρους και ασφάλεια

Σίγουρα δεν αμείβονται όλοι με τον κατώτατο αλλά σε κάθε περίπτωση αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν είναι φθηνό για τον μέσο εργαζόμενο ούτε στις ΗΠΑ

Μη δουλευομαστε φίλε μου...

Είμαι επαγγελματίας μοντέρ 30 χρόνια, και ο μισθός που παίρνω εγώ και οι περισσότεροι συνάδελφοί μου στη τηλεόραση δεν φτάνουν ούτε για ένα iPhone pro!

Πολλοί συνάδελφοι μου που μείναμε άνεργοι, έφυγαν τα τελευταία χρόνια , αλλοι σε Καναδά, άλλοι σε Αμερική , Αγγλία κλπ.
Έχω συχνή επικοινωνία με πολλούς απ' αυτός και σε πληροφορω ότι ο μισθός που παίρνουν, φτάνει να πάρουν iPhone pro, MacBook Pro , apple watch, και iPad pro!

Και είναι ο πρώτος μισθός για αυτούς....

Αυτά....


Για αυτούς που παίρνουν το κατώτατο, ναι δεν είναι φτηνό...αλλά δε μιλαμε για αυτούς μόνο.
Εδώ είτε είσαι 25 είτε 50 με 30 χρόνια προϋπηρεσία, 800 ευρώ θα πάρεις στη καλύτερη!

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: toxotis70, 15/10/2019 - 20:33


#1071   NASA

NASA

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2019 - 20:37

Μη δουλευομαστε φίλε μου...
Είμαι επαγγελματίας μοντέρ 30 χρόνια, και ο μισθός που παίρνω εγώ και οι περισσότεροι συνάδελφοί μου στη τηλεόραση δεν φτάνουν ούτε για ένα iPhone pro!
Πολλοί συνάδελφοι μου που μείναμε άνεργοι, έφυγαν τα τελευταία χρόνια , αλλοι σε Καναδά, άλλοι σε Αμερική , Αγγλία κλπ.
Έχω συχνή επικοινωνία με πολλούς απ' αυτός και σε πληροφορω ότι ο μισθός που παίρνουν, φτάνει να πάρουν iPhone pro, MacBook Pro , apple watch, και iPad pro!
Και είναι ο πρώτος μισθός για αυτούς....
Αυτά....
Για αυτούς που παίρνουν το κατώτατο, ναι δεν είναι φτηνό...αλλά δε μιλαμε για αυτούς μόνο.
Εδώ είτε είσαι 25 είτε 50 με 30 χρόνια προϋπηρεσία, 800 ευρώ θα πάρεις στη καλύτερη!
Sent from my GM1913 using Tapatalk


Επειδή οι επισκέψεις μου στις ΗΠΑ είναι σαν να πηγαίνει κάποιος στο χωριό του , τόσο συχνά έχω να συμφωνήσω με αυτά που αναφέρεις.
Επίσης έχει πολλές εργασίες έκτακτες που αν ψάχνεσαι και έχεις φίκους βγάζεις και από εκεί έτοιμο ζεστό χρήμα.
Και πάντα εκεί υπάρχουν τρόποι να παίρνεις κάθε χρόνο συσκευή.
Άλλα
Μεγέθη. Αλλά θέλει δουλειά πολλές ώρες και όχι καφέδες όλη μέρα ατενίζοντας το Star Trek στο σύμπαν περιμένοντας να έρθουν χρήματα.

#1072   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/10/2019 - 20:38

Εγώ αυτό έλεγα. Αυτό γίνετε η από bug software η για εξοικονόμηση ενέργειας.

Για οποίο λόγο και αν το έκανε, ήταν απόλυτα σπαστικό και ανεπίτρεπτο για τέτοια συσκευή. Τουλάχιστον το έφτιαξαν και σχετικά γρήγορα. 



#1073   NASA

NASA

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2019 - 20:44

Το δοκίμασα και εγώ. Έβαλα και βίντεο 1080 στα 240 να γράψει και δεν φόρτωσε πάλι τις εφαρμογές.
Οπότε του χρόνου δεν θα γίνει τούβλο.

#1074   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/10/2019 - 20:58

Για οποίο λόγο και αν το έκανε, ήταν απόλυτα σπαστικό και ανεπίτρεπτο για τέτοια συσκευή. Τουλάχιστον το έφτιαξαν και σχετικά γρήγορα.

Δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν χρειάστηκε ποτέ να κάνω κάτι να χρειαστεί να βγάλω φωτογραφία.
Σίγουρα όμως σε κάποιους θα ήταν ενοχλητικό πολύ

#1075   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/10/2019 - 21:01

Προπαραγγελία σε iStorm & Πλαίσιο στις 10/10, παραλαβή σήμερα απο iStorm.

 

Και το Πλαίσιο με ειδοποίησε σήμερα να παραλάβω αύριο.

 

Ταχύτατοι και οι 2 και πραγματικά δεν το περίμενα.

 

Το κομμάτι στο Πλαίσιο θα ακυρωθεί αύριο πρωί να παραλάβει όποιος θέλει. Αφορά το κατάστημα της Βουλιαγμένης, Pro Max 64GB Πράσινα Μεσάνυχτα.

 

 

 

 

Ένα μεγάλο ευχαριστώ και απο εδώ στον @hlias77 για την εξυπηρέτηση.

 

Z9V8kaj.jpg


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 16/10/2019 - 00:15

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1076   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/10/2019 - 21:10

Προπαραγγελία σε iStorm & Πλαίσιο στις 10/10, παραλαβή σήμερα απο iStorm.

Και το Πλαίσιο με ειδοποίησε σήμερα να παραλάβω αύριο.

Ταχύτατοι και οι 2 και πραγματικά δεν το περίμενα.

Το κομμάτι στο Πλαίσιο θα ακυρωθεί αύριο πρωί να παραλάβει όποιος θέλει. Αφορά το κατάστημα της Βουλαγμένης, Pro Max 64GB Πράσινα Μεσάνυχτα.




Ένα μεγάλο ευχαριστώ και απο εδώ στον @hlias77 για την εξυπηρέτηση.

Z9V8kaj.jpg

Καλορίζικο. Τελικά σιλβερ πήρες; Γιατί;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1077   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/10/2019 - 21:11

Που το δες το Silver? :)

 

Πράσινα Μεσάνυχτα is the new RED.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1078   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/10/2019 - 21:13

Που το δες το Silver? :)

Πράσινα Μεσάνυχτα is the new RED.

Αυτό που έχεις στη φωτό σίλβερ δεν είναι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1079   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/10/2019 - 21:14

Όχι..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1080   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 15/10/2019 - 21:15

Η ζελατίνα πάντως έχει γρατσουνιές :)


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)