Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

iPhone 11 Pro/Max: Επίσημη παρουσίαση - Τιμές στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1736 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1261   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2019 - 11:54

Περιμένω ενα space gray οπως περιμένει η αρκούδα την άνοιξη

Άντε να δούμε, άραγε ούτε αυτή την εβδομάδα δε θα φέρουν παραλαβή με αρκετά γκρι;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1262   Kbls

Kbls

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 23/10/2019 - 11:56

Άντε να δούμε, άραγε ούτε αυτή την εβδομάδα δε θα φέρουν παραλαβή με αρκετά γκρι;

 

Μα πόσα φέρνουν κάθε φορά, 3;



#1263   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/10/2019 - 12:52

Space Gray Pro Max 64αρι δε βρίσκω πουθενά

Τελικά από αλλού το περιμέναμε με την έλλειψη αποθέματος και από αλλού μας ήρθε!

Εννοώ ότι πράσινα τελικά υπάρχουν πιο εύκολα, τα γκρι μας την έκαναν

Προλαβαίνεις ακόμα να μη κάνεις το λάθος.. :)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1264   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2019 - 13:09

Προλαβαίνεις ακόμα να μη κάνεις το λάθος.. :)

Χαχαχα!!!

Να πω την αλήθεια, η matte πλάτη στο πράσινο μου αρέσει τρομερά, πιο πολύ και από το γκρι.

Αυτό που με χαλάει, είναι το stainless steel που είναι γυαλιστερό και το χρώμα που έχει, παρακάνει μπαμ. Ούτε στο γκρι μου αρέσει το stainless steel και θα προτιμούσα να ήταν brushed aluminum όπως παλιά, αλλά τουλάχιστον εκεί κάπως χάνεται, λόγω ουδετερότητας του χρώματος.

Βάζω βλέπεις τις original θήκες και καταλήγει να φαίνεται μόνο το σημείο που δε μου αρέσει, κάτω-κάτω

Αλλιώς θα είχα πάρει το green, μια χαρά χρώμα είναι overall.

Η φάση είναι ότι ενώ ακύρωσα την παραγγελία στο Public που είχα ρίξει για το πράσινο πριν το δω από κοντά, μου έστειλαν τις προάλλες ότι η συσκευή με περιμένει στο Σύνταγμα

Κι έτσι εξυπηρέτησα έναν φίλο που ήξερα ότι το θέλει και του είπα να πάει να το πάρει αντί εμού.

Και τώρα δε βρίσκω το γκρι με τίποτα, λες τελικά να είναι γραφτό να πάρω το πράσινο;

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 23/10/2019 - 13:09


#1265   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/10/2019 - 13:40

Χαχαχα!!!

Να πω την αλήθεια, η matte πλάτη στο πράσινο μου αρέσει τρομερά, πιο πολύ και από το γκρι.

Αυτό που με χαλάει, είναι το stainless steel που είναι γυαλιστερό και το χρώμα που έχει, παρακάνει μπαμ. Ούτε στο γκρι μου αρέσει το stainless steel και θα προτιμούσα να ήταν brushed aluminum όπως παλιά, αλλά τουλάχιστον εκεί κάπως χάνεται, λόγω ουδετερότητας του χρώματος.

Βάζω βλέπεις τις original θήκες και καταλήγει να φαίνεται μόνο το σημείο που δε μου αρέσει, κάτω-κάτω

Αλλιώς θα είχα πάρει το green, μια χαρά χρώμα είναι overall.

Η φάση είναι ότι ενώ ακύρωσα την παραγγελία στο Public που είχα ρίξει για το πράσινο πριν το δω από κοντά, μου έστειλαν τις προάλλες ότι η συσκευή με περιμένει στο Σύνταγμα

Κι έτσι εξυπηρέτησα έναν φίλο που ήξερα ότι το θέλει και του είπα να πάει να το πάρει αντί εμού.

Και τώρα δε βρίσκω το γκρι με τίποτα, λες τελικά να είναι γραφτό να πάρω το πράσινο;

Το Stainless στο Μεσάνυχτα είναι το ποιο ισορροπημένο και ταυτόχρονα πιο όμορφο απο τα υπόλοιπα.

 

Έχει αυτό το σκούρο που πρασινίζει μαζί.

 

Νομίζω σε φωνάζει και ακόμα δε το 'χεις καταλάβει..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1266   DJTHEO

DJTHEO

    iPH User

  • 172 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 23/10/2019 - 22:36

12d5b7f0abb60ea2139f450c74d5a0cd.jpg

Να το και το πρασινουλι μου,μετα απο 2 εβδομαδες παρελαβα σημερα απο πλαισιο.Με θηκη να δω τι θα κανω,γτ η puro 0.3 δν μ αρεσει καθολου που εβαλα
Υγ.pro 64gb ειναι.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: DJTHEO, 23/10/2019 - 22:36


#1267   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 24/10/2019 - 06:10

δες στο αντίστοιχο θέμα , πολλές επιλογές 



#1268   Erasmos2006

Erasmos2006

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 25/10/2019 - 16:40

Καλησπέρα . Χθες πηρα κ εγω το 11pro επιτέλους μετα απο ενα μήνα αναμονή . Σούπερ όλα .... όμως ....εχω θέμα με το λευκό της οθόνης .... κ τι εννοώ. Οταν κοιτάζω την οθόνη κάθετα το λευκό ειναι κίτρινο ενώ οταν τη βλέπω απο γωνία ειναι καθαρό λευκό ψυχρό ...εχει κάποιο πρόβλημα η οθόνη ;;ή ετσι ειναι γιατι ειναι ενοχλητικό !! Οποιος μπορεί να ξέρει κατι ας με βοηθήσει . Ευχαριστω!!

#1269   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/10/2019 - 17:00

Καλησπέρα . Χθες πηρα κ εγω το 11pro επιτέλους μετα απο ενα μήνα αναμονή . Σούπερ όλα .... όμως ....εχω θέμα με το λευκό της οθόνης .... κ τι εννοώ. Οταν κοιτάζω την οθόνη κάθετα το λευκό ειναι κίτρινο ενώ οταν τη βλέπω απο γωνία ειναι καθαρό λευκό ψυχρό ...εχει κάποιο πρόβλημα η οθόνη ;;ή ετσι ειναι γιατι ειναι ενοχλητικό !! Οποιος μπορεί να ξέρει κατι ας με βοηθήσει . Ευχαριστω!!

Απενεργοποίησε το True Tone



Sent from my iPhone using Tapatalk

#1270   Erasmos2006

Erasmos2006

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 25/10/2019 - 17:07

Απενεργοποίησε το True Tone
Sent from my iPhone using Tapatalk




Το έχω κάνει .... πάλι τα ίδια ....

#1271   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/10/2019 - 17:07

Καλησπέρα . Χθες πηρα κ εγω το 11pro επιτέλους μετα απο ενα μήνα αναμονή . Σούπερ όλα .... όμως ....εχω θέμα με το λευκό της οθόνης .... κ τι εννοώ. Οταν κοιτάζω την οθόνη κάθετα το λευκό ειναι κίτρινο ενώ οταν τη βλέπω απο γωνία ειναι καθαρό λευκό ψυχρό ...εχει κάποιο πρόβλημα η οθόνη ;;ή ετσι ειναι γιατι ειναι ενοχλητικό !! Οποιος μπορεί να ξέρει κατι ας με βοηθήσει . Ευχαριστω!!

Απενεργοποίησε το True Tone



Sent from my iPhone using Tapatalk

Όταν πρωτοπήρα πέρσι το XS Max, με ενοχλούσε αφάνταστα αυτό, δοκίμασα να κλείσω το True Tone, αλλά αντί να ισορροπήσει το λευκό, έγινε πολύ μπλε, οπότε προτίμησα το κίτρινο...
Κι απ´όσο έχω ακούσει, φέτος οι οθόνες είναι ακόμα πιο κίτρινες από πέρσι.

Επίσης το ότι αλλάζει χρώμα ανάλογα με τη γωνία που το κοιτάς, είναι χαρακτηριστικό της OLED.

Δυστυχώς, είναι κάτι που θα συνηθίσεις στην πορεία, κι εγώ το έχω συνηθίσει πια, αν και δεν το προτιμώ σε καμία περίπτωση, θα προτιμούσα μακράν να είχαμε ακόμα LCD οθόνες.

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 25/10/2019 - 17:08


#1272   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/10/2019 - 17:09

Καλησπέρα . Χθες πηρα κ εγω το 11pro επιτέλους μετα απο ενα μήνα αναμονή . Σούπερ όλα .... όμως ....εχω θέμα με το λευκό της οθόνης .... κ τι εννοώ. Οταν κοιτάζω την οθόνη κάθετα το λευκό ειναι κίτρινο ενώ οταν τη βλέπω απο γωνία ειναι καθαρό λευκό ψυχρό ...εχει κάποιο πρόβλημα η οθόνη ;;ή ετσι ειναι γιατι ειναι ενοχλητικό !! Οποιος μπορεί να ξέρει κατι ας με βοηθήσει . Ευχαριστω!!

Welcome to OLED world.

 

It's a magical place, have fun.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 25/10/2019 - 17:10

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1273   Erasmos2006

Erasmos2006

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 25/10/2019 - 17:12

Όταν πρωτοπήρα πέρσι το XS Max, με ενοχλούσε αφάνταστα αυτό, δοκίμασα να κλείσω το True Tone, αλλά αντί να ισορροπήσει το λευκό, έγινε πολύ μπλε, οπότε προτίμησα το κίτρινο...
Κι απ´όσο έχω ακούσει, φέτος οι οθόνες είναι ακόμα πιο κίτρινες από πέρσι.
Επίσης το ότι αλλάζει χρώμα ανάλογα με τη γωνία που το κοιτάς, είναι χαρακτηριστικό της OLED.
Δυστυχώς, είναι κάτι που θα συνηθίσεις στην πορεία, κι εγώ το έχω συνηθίσει πια, αν και δεν το προτιμώ σε καμία περίπτωση, θα προτιμούσα μακράν να είχαμε ακόμα LCD οθόνες.


Σας ευχαριστώ για τα μηνύματα . Μου αρέσουν τα ψυχρά χρώματα όποτε θα με πάρει καιρό να το συνηθίσω ... μάλλον ... είναι ενοχλητικό ..

#1274   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 25/10/2019 - 19:35

Αν παίξεις με τα βοηθήματα οθόνης, κάτι θα καταφέρεις. Είναι σίγουρο αυτό που σου λέω, γιατί και εμένα μου αρέσουν τα πιο ψυχρά χρώματα.

#1275   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 25/10/2019 - 20:17

Ποτε προβλέπεται ότι θα εξομαλυνθεί λίγο η κατάσταση με τις διαθεσιμότητες? Μέσα του άλλου μήνα?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες