Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

iPhone 11 Pro/Max: Επίσημη παρουσίαση - Τιμές στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1736 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1456   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/11/2019 - 10:33

πολυ καλη τιμη για iPhone Pro Max 512GB για οποιον ενδιαφερεται απο Amazon.es στα 1.257,01€ (χωρίς VAT).

Δεν ξερω τι γινεται με το amazon.
Το εγραψα και στο θεμα του apple watch 5.
Ενω το παραγγειλα δινοντας την καρτα, εκαναν επιβεβαιωση της εγκυροτητας της καρτας χωρις ομως να κανουν την χρεωση (οπως μου ειπαν απο την τραπεζα που επικοινωνησα).
Μου εστειλαν μετα ενα μαιλ οπου ζητουν να τους στειλω με φαξ εγγραφα πιστοποιησης οτι ειμαι ο κατοχος της καρτας.
Στην συνεχεια κλειδωσαν και τον λογαριασμο και δεν μπορω καν να μπω μεσα.
Καμμια δυνατοτητα επικοινωνιας μαζι τους ειτε με chat, email η τηλεφωνικα.
Ειλικρινα δεν μου εχει συμβει ποτε κατι παρομοιο.


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1457   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2019 - 11:21

Δεν ειχα ποτε το παραμικρο θεμα φιλε. Ψωνιζω χρονια (εχω αγορασει μεχρι και monitor υπολογιστη, apple watch, iphone, mac mini, macbook air, λάμπες hue, και ενα σωρο αλλα gadget) και οτιδηποτε δε μου εχει αρεσει η ηθελα να το επιστρεψω το εχω κανει χωρις καμια ταλαιπωρια. Εχω στειλει δωρα σε φιλους, σε αλλες χωρες, σε αλλες διευθυνσεις, πχ σε Γαλλια, Αγγλια, Αμερικη κτλ. Δε μου εχουν δημιουργησει ποτε προβλημα με καμια μου καρτα.  Χρησιμοποιησω μεχρι και τη Revolut. Θα σου συνιστουσα να ξαναδοκιμασεις και με καποια αλλη σου καρτα.

 

Το προφιλ σου ειναι παλιο; καινουργιο; το εχεις χρησιμοποιησει επιτυχως για αλλη αγορα; Σχετικα με την καρτα σου: μηπως την καταχωρησες και προχωρησες αμεσως στη συναλλαγη; 

 

Παντως με τις fintech ειναι ολα πολυ πιο γρηγορα, ακομα και οι επιστροφες που σου κανει το Amazon οταν σου επιστρεφει χρηματα περνανε πολυ πιο γρηγορα αντι με τις καρτες των τραπεζων και ας τις σνομπαρουν πολλοι που νομιζουν οτι ηταν καλές μονο για τα capital. Εχουν πολλα περισσοτερα θετικα απο τις κλασικες καρτες. Εγω μονο με revolut ψωνιζω πια στα Amazon και ολα κομπλε. 

 

 

Δεν ξερω τι γινεται με το amazon.
Το εγραψα και στο θεμα του apple watch 5.
Ενω το παραγγειλα δινοντας την καρτα, εκαναν επιβεβαιωση της εγκυροτητας της καρτας χωρις ομως να κανουν την χρεωση (οπως μου ειπαν απο την τραπεζα που επικοινωνησα).
Μου εστειλαν μετα ενα μαιλ οπου ζητουν να τους στειλω με φαξ εγγραφα πιστοποιησης οτι ειμαι ο κατοχος της καρτας.
Στην συνεχεια κλειδωσαν και τον λογαριασμο και δεν μπορω καν να μπω μεσα.
Καμμια δυνατοτητα επικοινωνιας μαζι τους ειτε με chat, email η τηλεφωνικα.
Ειλικρινα δεν μου εχει συμβει ποτε κατι παρομοιο.


Sent from my iPad using Tapatalk


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 24/11/2019 - 11:22


#1458   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/11/2019 - 11:32

Δεν ειχα ποτε το παραμικρο θεμα φιλε. Ψωνιζω χρονια (εχω αγορασει μεχρι και monitor υπολογιστη, apple watch, iphone, mac mini, macbook air, λάμπες hue, και ενα σωρο αλλα gadget) και οτιδηποτε δε μου εχει αρεσει η ηθελα να το επιστρεψω το εχω κανει χωρις καμια ταλαιπωρια. Εχω στειλει δωρα σε φιλους, σε αλλες χωρες, σε αλλες διευθυνσεις, πχ σε Γαλλια, Αγγλια, Αμερικη κτλ. Δε μου εχουν δημιουργησει ποτε προβλημα με καμια μου καρτα. Χρησιμοποιησω μεχρι και τη Revolut. Θα σου συνιστουσα να ξαναδοκιμασεις και με καποια αλλη σου καρτα.

Το προφιλ σου ειναι παλιο; καινουργιο; το εχεις χρησιμοποιησει επιτυχως για αλλη αγορα; Σχετικα με την καρτα σου: μηπως την καταχωρησες και προχωρησες αμεσως στη συναλλαγη;

Παντως με τις fintech ειναι ολα πολυ πιο γρηγορα, ακομα και οι επιστροφες που σου κανει το Amazon οταν σου επιστρεφει χρηματα περνανε πολυ πιο γρηγορα αντι με τις καρτες των τραπεζων και ας τις σνομπαρουν πολλοι που νομιζουν οτι ηταν καλές μονο για τα capital. Εχουν πολλα περισσοτερα θετικα απο τις κλασικες καρτες. Εγω μονο με revolut ψωνιζω πια στα Amazon και ολα κομπλε.


Απο οτι βλεπω δεν υπαρχει κανενας αλλος που να εχει αντιμετωπισει παρομοιο θεμα.
Εχω ατομικο προφιλ χωρις αγορες και εκανα προ διμηνου και επαγγελματικο χωρις να έχω πραγματοποιησει προηγουμενες αγορες.
Ετσι λοιπον ναι καταχωρησα μια πιστωτικη της eurobank και προχωρησα στην πληρωμη του προιοντος. Δημιουργει αυτο καποιου ειδους θεμα ;
Επιπλεον αυτου η εν συνεχεια συμπεριφορα αισχρη.
Ενα τελεσιγραφικο μαιλ να τους σταλουν αοριστως δυσνοητα εγγραφα ταυτοποιησης, πληρης απουσια εναλλακτικων, τροπων πληρωμης, επικοινωνιας, μεχρι και κλειδωμα λογαριασμου.
Αν μεχρι αυριο δεν εχω καποιο νεο τους δεν ασχολουμαι αλλο πλεον μαζι τους.


Sent from my iPad using Tapatalk

#1459   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2019 - 11:45

Ισως κατι εχει παει στραβα με το προφιλ. Για καποιο λογο στα ζητανε ολα αυτα που για αυτους ειναι σημαντικο. Βεβαια,α πραγματα ειναι λιγο πιο "δυσκολα" στις συναλλαγες με τις credit cards και λογικο κατ εμενα. Θα σου συνιστουσα να δοκιμαζες με αλλη καρτα. Ειναι κριμα να χασεις και τις καλες τιμες τους και την ασυγκριτα services που εχουν στα προιοντα που πουλανε (επιστροφες, αντικαταστασεις, refunds, κτλ). Εχε υπομονη και ξαναπροσπαθησε. Αξιζει τον κοπο. 

 

 

Απο οτι βλεπω δεν υπαρχει κανενας αλλος που να εχει αντιμετωπισει παρομοιο θεμα.
Εχω ατομικο προφιλ χωρις αγορες και εκανα προ διμηνου και επαγγελματικο χωρις να έχω πραγματοποιησει προηγουμενες αγορες.
Ετσι λοιπον ναι καταχωρησα μια πιστωτικη της eurobank και προχωρησα στην πληρωμη του προιοντος. Δημιουργει αυτο καποιου ειδους θεμα ;
Επιπλεον αυτου η εν συνεχεια συμπεριφορα αισχρη.
Ενα τελεσιγραφικο μαιλ να τους σταλουν αοριστως δυσνοητα εγγραφα ταυτοποιησης, πληρης απουσια εναλλακτικων, τροπων πληρωμης, επικοινωνιας, μεχρι και κλειδωμα λογαριασμου.
Αν μεχρι αυριο δεν εχω καποιο νεο τους δεν ασχολουμαι αλλο πλεον μαζι τους.


Sent from my iPad using Tapatalk



#1460   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 24/11/2019 - 12:14

Εμένα ψιλοαπατεωνια μου κάνει... Τι έγγραφα τακτοποιήσεις είναι αυτά που ζητάνε. Μην κανείς κανα αστείο και στείλεις τίποτα.


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#1461   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/11/2019 - 12:28

Ισως κατι εχει παει στραβα με το προφιλ. Για καποιο λογο στα ζητανε ολα αυτα που για αυτους ειναι σημαντικο. Βεβαια,α πραγματα ειναι λιγο πιο "δυσκολα" στις συναλλαγες με τις credit cards και λογικο κατ εμενα. Θα σου συνιστουσα να δοκιμαζες με αλλη καρτα. Ειναι κριμα να χασεις και τις καλες τιμες τους και την ασυγκριτα services που εχουν στα προιοντα που πουλανε (επιστροφες, αντικαταστασεις, refunds, κτλ). Εχε υπομονη και ξαναπροσπαθησε. Αξιζει τον κοπο.

Τι προτεινεις να κανω ;
Να ακυρωσω την παραγγελια και να βαλω νεα ; Πλεον ομως δεν μου εμφανιζονται οι τιμες χωρις φπα.
Να προσθεσω νεα καρτα η τραπεζικο λογαριασμο αλλα δεν υπαρχει επιλογη χρεωσης του νεου τροπου πληρωμης στην υφισταμενη παραγγελια.
Αυτα βεβαια επειδη ειχα κατεβασει την εφαρμογη και εχω παραμεινει συνδεδεμενος. Απο οποιοδηποτε υπολογιστη αν παω να συνδεθω, ο λογαριασμος ειναι μπλοκαρισμενος.
Δεν θα κουραστω να λεω οτι ο τροπος τους υπηρξε απαραδεκτος. Δεν μπορω λοιπον να σκεφτω θετικα για το ποια θα ειναι η ανταποκριση τους σε περιπτωση που ολοκληρωθει τελικα η αγορα και παρουσιαστει καποιο προβλημα στο προιον.


Sent from my iPad using Tapatalk

#1462   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2019 - 12:36

Απατεωνια και Amazon δεν εχουν καμια σχεση. 

Οποιος γνωριζει τι εστι Amazon, ξερει και τι σημαινει αυτο. 

Μη λεμε μεγαλες κουβεντες αν δε γνωριζουμε η δεν εχουμε προσωπικη εμπειρια χρησης γιατι διαφορετικα λασπωνουμε.

Χρησιμοποιησε το για αγορες (και αν χρειαστει και επιστροφες) και θα καταλαβεις.  

 

Εμένα ψιλοαπατεωνια μου κάνει... Τι έγγραφα τακτοποιήσεις είναι αυτά που ζητάνε. Μην κανείς κανα αστείο και στείλεις τίποτα.


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk



#1463   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 24/11/2019 - 12:38

Τι προτεινεις να κανω ;
Να ακυρωσω την παραγγελια και να βαλω νεα ; Πλεον ομως δεν μου εμφανιζονται οι τιμες χωρις φπα.
Να προσθεσω νεα καρτα η τραπεζικο λογαριασμο αλλα δεν υπαρχει επιλογη χρεωσης του νεου τροπου πληρωμης στην υφισταμενη παραγγελια.
Αυτα βεβαια επειδη ειχα κατεβασει την εφαρμογη και εχω παραμεινει συνδεδεμενος. Απο οποιοδηποτε υπολογιστη αν παω να συνδεθω, ο λογαριασμος ειναι μπλοκαρισμενος.
Δεν θα κουραστω να λεω οτι ο τροπος τους υπηρξε απαραδεκτος. Δεν μπορω λοιπον να σκεφτω θετικα για το ποια θα ειναι η ανταποκριση τους σε περιπτωση που ολοκληρωθει τελικα η αγορα και παρουσιαστει καποιο προβλημα στο προιον.


Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Αν δεν κάνω λάθος έγραψες ότι άνοιξες εταιρικό λογαριασμό ή εταιρεία που αναφέρεσαι τι είναι ? ατομική ή κάποιας άλλης μορφής ?



#1464   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2019 - 12:40

σου στειλα inbox 

 

Τι προτεινεις να κανω ;
Να ακυρωσω την παραγγελια και να βαλω νεα ; Πλεον ομως δεν μου εμφανιζονται οι τιμες χωρις φπα.
Να προσθεσω νεα καρτα η τραπεζικο λογαριασμο αλλα δεν υπαρχει επιλογη χρεωσης του νεου τροπου πληρωμης στην υφισταμενη παραγγελια.
Αυτα βεβαια επειδη ειχα κατεβασει την εφαρμογη και εχω παραμεινει συνδεδεμενος. Απο οποιοδηποτε υπολογιστη αν παω να συνδεθω, ο λογαριασμος ειναι μπλοκαρισμενος.
Δεν θα κουραστω να λεω οτι ο τροπος τους υπηρξε απαραδεκτος. Δεν μπορω λοιπον να σκεφτω θετικα για το ποια θα ειναι η ανταποκριση τους σε περιπτωση που ολοκληρωθει τελικα η αγορα και παρουσιαστει καποιο προβλημα στο προιον.


Sent from my iPad using Tapatalk



#1465   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/11/2019 - 12:53

Αν δεν κάνω λάθος έγραψες ότι άνοιξες εταιρικό λογαριασμό ή εταιρεία που αναφέρεσαι τι είναι ? ατομική ή κάποιας άλλης μορφής ?

Ατομικη επιχειρηση.


Sent from my iPad using Tapatalk

#1466   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 24/11/2019 - 12:58

Ατομικη επιχειρηση.


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ο λόγος που ρώτησα είναι γιατί έφαγα παρόμοιο άκυρο σε on-line πληρωμή στην Microsoft με κάρτα της Eurobank, μιλώντας με την Eurobank διαπίστωσα ότι η κάρτα που είχαν εκδόσει δεν μπορούσε να κάνει on-line για λόγους ασφαλείας κατα τα λεγόμενα τους και η προτροπή τους ήταν να βγάλω μια virtual προπληρωμένη, η μόνη διαφορά με την δική σου περίπτωση ότι η κάρτα είχε ήταν εταιρική (Α.Ε).



#1467   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/11/2019 - 13:09

Ο λόγος που ρώτησα είναι γιατί έφαγα παρόμοιο άκυρο σε on-line πληρωμή στην Microsoft με κάρτα της Eurobank, μιλώντας με την Eurobank διαπίστωσα ότι η κάρτα που είχαν εκδόσει δεν μπορούσε να κάνει on-line για λόγους ασφαλείας κατα τα λεγόμενα τους και η προτροπή τους ήταν να βγάλω μια virtual προπληρωμένη, η μόνη διαφορά με την δική σου περίπτωση ότι η κάρτα είχε ήταν εταιρική (Α.Ε).

Απο την επικοινωνια με την τραπεζα υπηρξε η ιδια προταση. Μαλλον ειναι κλισε για να βγαζεις προπληρωμενη.
Ομως ελεγξαν και μου επιβεβαιωσαν πως η καρτα μου μπορει να χρησιμοποιηθει χωρις κανενα περιορισμο και για ηλεκτρονικες αγορες.

Τωρα το θεμα ειναι πως και δευτερη καρτα που εβαλα δεν μπορω να αλλαξω τον τροπο πληρωμης και να χρεωθει η αλλη.

Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: skiace, 24/11/2019 - 13:10


#1468   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/11/2019 - 13:13

Καλησπερα. Ξερουμε για 11 pro αριθμους μοντελου για EU και US region?
discord.gg/ajkUM8J

#1469   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/11/2019 - 13:25

Καλησπερα. Ξερουμε για 11 pro αριθμους μοντελου για EU και US region?

Απο που θα το πάρεις?

 

Α2160 το US, A2215 το EU.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1470   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/11/2019 - 13:27

Απο που θα το πάρεις?

Α2160 το US, A2215 το EU.


Εχω βρει ενα μεταχειρισμενο και θελω να δω απο που ειναι...
Ευχαριστω για την απαντηση
discord.gg/ajkUM8J

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες