Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

Apple Watch Series 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
756 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 584 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/09/2019 - 08:46

Να ρωτήσω κάτι Για sleep tracking θέλει έξτρα εφαρμογή ή κάνει και μόνο του ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

autosleep tracker στο App Store ,νομιζω απο τις καλυτερες!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   ZeroTime

ZeroTime

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/09/2019 - 23:58

Σχετικά με την μπαταρία του S5 έχω να πω τα εξής:

 

Το έβγαλα από την φόρτιση στις 8 το πρωί (100%) και όταν το έβαλα για φόρτιση στις 0.20 είχε 9%.

 

Χρήση:

Για κανά 6ωρο έτρεχε στο background το pedometer.

Συνεχώς συνδεδεμένο με το κινητό.

 

 

Επειδή είναι το πρώτο μου AW δεν έχω κριτήριο για το αν είναι καλή η διάρκεια ή όχι. Γενικά, είμαι σχετικά ικανοποιημένος αλλά θα ήθελα να κρατάει λίγο περισσότερο. Ίσως το επόμενο διάστημα στρώσει.



#153   lalakis13

lalakis13

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα

Δημοσίευση 01/10/2019 - 15:55

Κάποιες αναφορές που διάβασα κάνουν λόγο για battery drain από το noise app του watchOS 6...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#154   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 05/10/2019 - 10:05

Nope.

Επίσης καμία 3rd Party εφαρμογή δε το κάνει λόγω περιορισμών της Apple.



Το heart watch δεν δείχνει live τους παλμούς; Κάθε 5 λεπτά δηλαδή που ανανεώνετε

#155   tasosbin

tasosbin

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Twitter:@tasosbin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 05/10/2019 - 10:13

πήρα χθες το 44mm, series 5 , είναι το πρώτο μου apple watch. Πριν συμβιβαζομουν με ένα mi band 4.

Κατεβασα το pedometer, έχω βάλει το complication στην οθόνη του ρολογιού. Η ερώτηση μου είναι κάθε πόσο ανανεώνεται η μέτρηση των βημάτων γιατί πολλές φορές μένει σε έναν αριθμό και αλλάζει αν μπω στην εφαρμογή , δω την σωστη μέτρηση και βγω. 



#156   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 05/10/2019 - 10:51

πήρα χθες το 44mm, series 5 , είναι το πρώτο μου apple watch. Πριν συμβιβαζομουν με ένα mi band 4.
Κατεβασα το pedometer, έχω βάλει το complication στην οθόνη του ρολογιού. Η ερώτηση μου είναι κάθε πόσο ανανεώνεται η μέτρηση των βημάτων γιατί πολλές φορές μένει σε έναν αριθμό και αλλάζει αν μπω στην εφαρμογή , δω την σωστη μέτρηση και βγω.


Για πες εντυπώσεις..Γιατί κι εγώ δεν έχω aw κι ετοιμάζομαι να πάρω το 5.Εγώ έχω garmin 235 για το τρέξιμο,το οποίο ναι μεν μου βγάζει ειδοποιήσεις κλπ αλλά δεν είναι smartwatch..


Sent from my iPhone Xsmax

#157   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/10/2019 - 10:58

Το heart watch δεν δείχνει live τους παλμούς; Κάθε 5 λεπτά δηλαδή που ανανεώνετε


πήρα χθες το 44mm, series 5 , είναι το πρώτο μου apple watch. Πριν συμβιβαζομουν με ένα mi band 4.
Κατεβασα το pedometer, έχω βάλει το complication στην οθόνη του ρολογιού. Η ερώτηση μου είναι κάθε πόσο ανανεώνεται η μέτρηση των βημάτων γιατί πολλές φορές μένει σε έναν αριθμό και αλλάζει αν μπω στην εφαρμογή , δω την σωστη μέτρηση και βγω.


Η αλήθεια είναι πως δεν είναι πρόβλημα της εκάστοτε εφαρμογής.
 
Αυτό γίνεται λόγω των περιορισμών της Apple σε 3rd Party εφαρμογές, κυρίως για την αυτονομία της μπαταρίας.
 
Οι εφαρμογές έχουν ένα χρονικο περιθώριο όπου και κάνουν Refresh για τα δεδομένα, μετά μπαίνουν σε παύση.
 
Με λίγα λόγια, "απλά έτσι λειτουργεί". Μπορείς να διαβάσεις εδώ περισσότερα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#158   tasosbin

tasosbin

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Twitter:@tasosbin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 05/10/2019 - 11:14

Για πες εντυπώσεις..Γιατί κι εγώ δεν έχω aw κι ετοιμάζομαι να πάρω το 5.Εγώ έχω garmin 235 για το τρέξιμο,το οποίο ναι μεν μου βγάζει ειδοποιήσεις κλπ αλλά δεν είναι smartwatch..


Sent from my iPhone Xsmax

 

αρχικά πήγα για το 4 γιατί το είχε προσφορα η βονταφων στα 299 όμως δεν το βρήκα σε κανένα κατάστημα. Ούτε το 5 υπήρχε βεβαια σε κάποιο κατάστημα της βονταφων. 

Ετσι κατέληξα στον Κωτσοβολο του The mall και προτίμησα το 5 έναντι του 4 γιατί ήταν μικρή η διαφορα στο οικονομικό. 

Οι πρώτες εντυπώσεις καλες, βολικό να απαντάς σε κλήσεις και μηνύματα από το ρολοι. Αλλά σίγουρα δεν είμαι το κατάλληλο άτομο να σου πει εντυπώσεις σε σχέση με αλλα μοντελα καθώς δεν είχα επαφή με παλιότερα μοντελα.



#159   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 05/10/2019 - 19:58

Παρέλαβα και εγώ το Nike edition μου σήμερα και να σας πω την αλήθεια νομίζω φέτος πολύ γρήγορα είχαμε παραλαβές. Πέρσι, είχαμε κάτι αναμονές πιάνανε και Χριστούγεννα!!

Είχα ξεχάσει πόσο εκπληκτική είναι η οθόνη του (το S4 το είχα δώσει τον Απρίλιο και είχα δοκιμάσει άλλα smartwatch βλέπε TicWatch)!!

Απλά εκπληκτική οθόνη. Και το καλύτερο είναι πως είναι ευδιάκριτη ακόμα και με τον μεσημεριανό ελληνικό ήλιο να βαράει!!

 

Για μπαταρίες κλπ θα το δουλέψω πρώτα καμία εβδομάδα και μετά θα αναφέρω. Πάντως, Νίκο έκανα set up as new και έγινε ταχύτατα. Μέσα σε λίγα λεπτά το χρησιμοποιούσα!



#160   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 05/10/2019 - 22:33

Να πω και εγω τις εντυπώσεις μου από to AW5 , και θα καταγράψω τι μου άρεσε και τι μου λείπει ερχόμενος από Huawei Watch GT active
Μου άρεσε
1. Πολύ καλή συνεργασία με όλες τις εφαρμογές
2. Απάντηση με φωνή στις εφαρμογές μηνυμάτων
3. Χρήση της μουσικής από το ρολόι
4. Μεγάλη χωρητικότητα
5, Διαχείρηση στα faces

Μου λείπει
1. Μπαταρία αν και βγάζει περίπου 2 ημέρες με 1 προπόνηση 1 ώρας και όλα ανοικτά την υπόλοιπη μέρα εκτός από το always on ( το Huawei έβγαζε άνετα μια εβδομάδα με όλα ανοικτά και 7 ωριαίες προπονήσεις )
2. Θεωρώ το health τις apple πολύπλοκο. Μακάρι να Μπορούσια να το συνδέσω με της Huawei
3. Ειδοποίηση σε περίπτωση που αποσυνδεθεί το τηλέφωνο. Μεγάλο μείον. Στο Huawei ήταν ενεργοποιημένο και λειτουργούσε τέλεια.



Sent from my iPad using Tapatalk

#161   Ostria19

Ostria19

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/10/2019 - 11:18

Από την εμπειρία σας πότε λέτε να έρθει Ελλάδα με loop;


Guys? Anyone?

#162   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/10/2019 - 11:44

Το S5 έρχεται με Sport Band.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#163   Ostria19

Ostria19

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/10/2019 - 12:27

Το S5 έρχεται με Sport Band.


Μόνο ε; Ηλπιζα να το έφερναν κάποια στιγμή και με loop, όπως είχε η istorm το 4.
Τεσπα, ευχαριστώ!

#164   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/10/2019 - 12:35

Δεν είναι επιλογή εκάστοτε καταστήματος.

 

Κυρίως γιατί πλέον σε Apple Store μπορείς να επιλέξεις το λουράκι που θες μαζί με το ρολόι.

 

Επιλογή μεταξύ Sport Band/Loop υπήρχε στο περσινό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#165   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/10/2019 - 16:55

Εγώ πάντως, με τις πρώτες δοκιμές, είμαι πολύ ευχαριστημένος με την αυτονομία του. Χτες για παράδειγμα από τις 8 το πρωί που το φόρεσα το S5 με AOD και όλα πρακτικά ανοικτά με αρκετή χρήση  και ακόμα ήταν στο 53% το βράδυ (περίπου 9 με 10 η ωρα) με το πρόγραμμα να γράφει 3 ώρες χρήση και 14 ώρες αναμονή!! χονδρικά είναι πολύ καλή η αυτονομία του. 

Ισως να παίζει (που νομίζω πως παίζει και μάλιστα μεγάλο) ρόλο το γεγονός πως το watchface δεν έχει κανένα περίεργο complication σαν αυτά που ανανεώνουν συνέχεια τα δεδομένα τους στο background.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)