Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

AirPods Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2542 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1981   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/08/2021 - 18:54

Αυτή είναι η τελευταία έκδοση ναι. Αλλά μήπως η ημερομηνία είναι ανάποδα επειδή είναι «στα ξένα»; Μήπως είναι 8 Νοεμβρίου και όχι 11 Αυγούστου; Ούτως ή άλλως βέβαια γιατί σήμερα έχουμε 10 Αυγούστου :P
Μήπως δηλαδή είναι η ενημέρωση που δόθηκε για αναβάθμιση τον χειμώνα και το πρόβλημα είναι κάπου άλλου;

Αν και βλέπω ότι τέλη Απριλίου δόθηκε η τελευταία αναβάθμιση που είναι όντως η 3Ε751.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν ξέρω το ισχύει για το άρθρο. Εγώ κάνω αναζήτησή στο Google για τις τελευταίες 24ωρες και αυτό το βγάζει για πριν 7 ώρες.

Ωστόσο και σε άλλες σελίδες πχ reddit υπάρχουν κάποιες αναφορές με σχετικά προβλήματα.
Μήπως έδωσε κάτι και το τράβηξε πίσω;


https://www.reddit.c...tp_num_comments

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: karasarinis, 10/08/2021 - 18:57


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1982   wpgoalkeeper

wpgoalkeeper

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 10/08/2021 - 19:06

Δεν ξέρω το ισχύει για το άρθρο. Εγώ κάνω αναζήτησή στο Google για τις τελευταίες 24ωρες και αυτό το βγάζει για πριν 7 ώρες.

Ωστόσο και σε άλλες σελίδες πχ reddit υπάρχουν κάποιες αναφορές με σχετικά προβλήματα.
Μήπως έδωσε κάτι και το τράβηξε πίσω;


https://www.reddit.c...tp_num_comments

Sent from my iPhone using Tapatalk


Μπορεί όντως να έγινε κάτι τέτοιο. Όπως αναφέρουν και στα σχόλια (χαζή παρατήρηση και πάλι), φαντάζομαι η σύνδεση γίνεται με ανοιχτό το καπάκι ε;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1983   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/08/2021 - 19:10

Μπορεί όντως να έγινε κάτι τέτοιο. Όπως αναφέρουν και στα σχόλια (χαζή παρατήρηση και πάλι), φαντάζομαι η σύνδεση γίνεται με ανοιχτό το καπάκι ε;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι εννοείται με ανοιχτό καπάκι.
Φαντάσου ότι την πρωτη φορά που πήγα να τα συνδέσω σήμερα το μεσημέρι χωρίς να ξέρω για το προβλημα όπως κάνω καθε φορά τα φοράω για να κάνω κληση. Κάνω την κληση κ βλέπω ότι έχει το σημα ότι ειναι γυρισμένα στα ακουστικά. Δεν έχω όμως ήχο… Πατάω πάνω στο εικονίδιο το οποίο ειναι ίδιο με της ανοιχτής ακροάσης και βγάζει επιλογές
iPhone
Ηχείο
AirPods Pro
AirPods Pro

Έβλεπε 2 συσκευές. Ποτέ δεν έχω συνδέσει δευτερα ακουστικά πάνω του!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: karasarinis, 10/08/2021 - 19:11


#1984   wpgoalkeeper

wpgoalkeeper

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 10/08/2021 - 19:18

Ναι εννοείται με ανοιχτό καπάκι.
Φαντάσου ότι την πρωτη φορά που πήγα να τα συνδέσω σήμερα το μεσημέρι χωρίς να ξέρω για το προβλημα όπως κάνω καθε φορά τα φοράω για να κάνω κληση. Κάνω την κληση κ βλέπω ότι έχει το σημα ότι ειναι γυρισμένα στα ακουστικά. Δεν έχω όμως ήχο… Πατάω πάνω στο εικονίδιο το οποίο ειναι ίδιο με της ανοιχτής ακροάσης και βγάζει επιλογές
iPhone
Ηχείο
AirPods Pro
AirPods Pro

Έβλεπε 2 συσκευές. Ποτέ δεν έχω συνδέσει δευτερα ακουστικά πάνω του!!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Περίεργα πράγματα….


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1985   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/08/2021 - 19:26

Τώρα με το που ανοίξω το καπάκι μου βγάζει μήνυμα αυτά δεν είναι τα δικά σας AirPods και να πατήσω σύνδεση κ καλά. Βάζω το δεξί ακουστικό κανει σύνδεση. Βάζω μουσική παίζει κανονικά. Βγάζω το αριστερό το φοράω. Ενεργοποιείται η ακύρωση θορύβου κανονικά. Μουσική καθόλου. Κλήσεις τπτ. Στην μπαταρία καθόλου εμφάνιση. Μόνο όταν το έχεις στη θήκη το εμφανίζει. Βγάζω το δεξί να το βάλω στη θήκη κ παίζει ακόμα μουσική κ μέσα στη θήκη. Μόλις κλείσω το καπάκι αποσυνδέεται. 250€ ακουστικά. Ότι να ναι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1986   wpgoalkeeper

wpgoalkeeper

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 10/08/2021 - 19:30

Τώρα με το που ανοίξω το καπάκι μου βγάζει μήνυμα αυτά δεν είναι τα δικά σας AirPods και να πατήσω σύνδεση κ καλά. Βάζω το δεξί ακουστικό κανει σύνδεση. Βάζω μουσική παίζει κανονικά. Βγάζω το αριστερό το φοράω. Ενεργοποιείται η ακύρωση θορύβου κανονικά. Μουσική καθόλου. Κλήσεις τπτ. Στην μπαταρία καθόλου εμφάνιση. Μόνο όταν το έχεις στη θήκη το εμφανίζει. Βγάζω το δεξί να το βάλω στη θήκη κ παίζει ακόμα μουσική κ μέσα στη θήκη. Μόλις κλείσω το καπάκι αποσυνδέεται. 250€ ακουστικά. Ότι να ναι.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Κανε μια βόλτα αύριο από ένα κατάστημα εξουσιοδοτημένο Apple της περιοχής σου ….
Μπορεί βέβαια μέχρι αύριο το πρωί «μαγικά» να παίζει κανονικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1987   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/08/2021 - 19:34

Κανε μια βόλτα αύριο από ένα κατάστημα εξουσιοδοτημένο Apple της περιοχής σου ….
Μπορεί βέβαια μέχρι αύριο το πρωί «μαγικά» να παίζει κανονικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Μακάρι αν κ δεν το νομίζω. Ναι αύριο με καφεδάκι θα πάω με τον φίλο.


Sent from my iPad using Tapatalk

#1988   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2021 - 22:26

Μακάρι αν κ δεν το νομίζω. Ναι αύριο με καφεδάκι θα πάω με τον φίλο.


Sent from my iPad using Tapatalk

Να πω κάτι που μου πέρασε από το μυαλό, αν και μάλλον δεν ισχύει:
Υπάρχει περίπτωση να ήσασταν μαζί με τον φίλο (πριν γίνει το πρόβλημα) και να μπερδέψατε τα ακουστικά σας; Δηλ να πήρε ο ένας καταλάθος πχ το αριστερό ακουστικό του άλλου; (Αυτό που σας παρουσιάζει πρόβλημα).

Τελευταία επεξεργασία από: megaloupaixtou, 10/08/2021 - 22:27


#1989   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/08/2021 - 22:32

Να πω κάτι που μου πέρασε από το μυαλό, αν και μάλλον δεν ισχύει:
Υπάρχει περίπτωση να ήσασταν μαζί με τον φίλο (πριν γίνει το πρόβλημα) και να μπερδέψατε τα ακουστικά σας; Δηλ να πήρε ο ένας καταλάθος πχ το αριστερό ακουστικό του άλλου; (Αυτό που σας παρουσιάζει πρόβλημα).


Όχι καμία επικοινωνία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1990   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 11/08/2021 - 16:18

Update

Σχόλασα ξημερώματα από την δουλειά λέω δεν γίνεται κάπως πρέπει να τα φτιάξω…Συνεχόμενα πατήματα πίσω στο reset με φόρτιση-χωρίς φόρτιση, διαγραφή από το κινητό κάποια στιγμή έπαιξε το αριστερό ακουστικό και σταμάτησε το δεξί…Περίεργα πράγματα.
Με τα πολλά πάτημα το reset χωρίς να δίνω σημασία στο λαμπάκι μπροστά. Μπορεί κ 5 λεπτά πάτημα…Έβγαλε το κανονικό banner στο κινητό της πρώτης αντιστοίχισης με iPhone. Που απλά λέει σύνδεση και όχι ότι αυτά δεν είναι τα δικά σας AirPods. Και ως δια μαγείας μέχρι στιγμής όλα κομπλέ.

Με τον φίλο δεν πρόλαβα να μιλήσω να του πω. Με πήρε το μεσημέρι ότι του έφτιαξαν και αυτού από μόνα τους….Χωρίς να κάνει διαδικασίες που έκανα εγώ..Α ρε apple μας έχεις τρελάνει…

ΥΓ: Εγώ πιστεύω ότι κάποια αναβάθμιση έπαιξε κ δεν ολοκληρώθηκε σωστά…Δεν γίνεται στην περίπτωση του φίλου πιο πολύ να φτιάχνουν από μόνα τους…Κάτι τρέχει “background”


Sent from my iPad using Tapatalk

#1991   wpgoalkeeper

wpgoalkeeper

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 11/08/2021 - 16:31

Update

Σχόλασα ξημερώματα από την δουλειά λέω δεν γίνεται κάπως πρέπει να τα φτιάξω…Συνεχόμενα πατήματα πίσω στο reset με φόρτιση-χωρίς φόρτιση, διαγραφή από το κινητό κάποια στιγμή έπαιξε το αριστερό ακουστικό και σταμάτησε το δεξί…Περίεργα πράγματα.
Με τα πολλά πάτημα το reset χωρίς να δίνω σημασία στο λαμπάκι μπροστά. Μπορεί κ 5 λεπτά πάτημα…Έβγαλε το κανονικό banner στο κινητό της πρώτης αντιστοίχισης με iPhone. Που απλά λέει σύνδεση και όχι ότι αυτά δεν είναι τα δικά σας AirPods. Και ως δια μαγείας μέχρι στιγμής όλα κομπλέ.

Με τον φίλο δεν πρόλαβα να μιλήσω να του πω. Με πήρε το μεσημέρι ότι του έφτιαξαν και αυτού από μόνα τους….Χωρίς να κάνει διαδικασίες που έκανα εγώ..Α ρε apple μας έχεις τρελάνει…

ΥΓ: Εγώ πιστεύω ότι κάποια αναβάθμιση έπαιξε κ δεν ολοκληρώθηκε σωστά…Δεν γίνεται στην περίπτωση του φίλου πιο πολύ να φτιάχνουν από μόνα τους…Κάτι τρέχει “background”


Sent from my iPad using Tapatalk


Μαγική Apple, «μαγικές» επιδιορθώσεις AirPods!!
Τέλος καλό, όλα καλά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1992   aaatoel

aaatoel

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα

Δημοσίευση 11/08/2021 - 17:22

Εγώ, μιας και είμαι εντός του πρώτου έτους και παρότι δεν είχα εντοπίσει κάποιο θέμα με ANC ή τρίξιμο κτλ, τα πήγα μια βόλτα από iSystem για να τους τα αφήσω για τεστ. Τα τσέκαραν και μου είπαν ότι τελικά και τα δύο έχουν το περίφημο θέμα και προχωράμε σε αντικατάσταση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1993   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 11/08/2021 - 17:36

Εγώ, μιας και είμαι εντός του πρώτου έτους και παρότι δεν είχα εντοπίσει κάποιο θέμα με ANC ή τρίξιμο κτλ, τα πήγα μια βόλτα από iSystem για να τους τα αφήσω για τεστ. Τα τσέκαραν και μου είπαν ότι τελικά και τα δύο έχουν το περίφημο θέμα και προχωράμε σε αντικατάσταση.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Σήμερα τα πηγές; Είπαν πόσες μέρες χρειάζονται για αντικατάσταση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1994   aaatoel

aaatoel

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα

Δημοσίευση 11/08/2021 - 17:38

Τα πήγα την προηγούμενη εβδομάδα, μου είπαν πως θέλουν 1-2 εργάσιμες για τον έλεγχο αλλά αυτός ολοκληρώθηκε αυθημερόν. Με πήραν τηλέφωνο το ίδιο απόγευμα πως θέλουν 1-2 εργάσιμες να έρθουν τα νέα αλλά το επόμενο μεσημέρι με πήραν να παραλάβω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1995   wpgoalkeeper

wpgoalkeeper

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 11/08/2021 - 17:39

Εγώ, μιας και είμαι εντός του πρώτου έτους και παρότι δεν είχα εντοπίσει κάποιο θέμα με ANC ή τρίξιμο κτλ, τα πήγα μια βόλτα από iSystem για να τους τα αφήσω για τεστ. Τα τσέκαραν και μου είπαν ότι τελικά και τα δύο έχουν το περίφημο θέμα και προχωράμε σε αντικατάσταση.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Και σε μένα το ίδιο έγινε. Κοιτώντας εδώ μέσα τι χαμός γινόταν, λέω δεν τα πάω μια βόλτα, έτσι για το γμτ, να δω τι παίζει; (Θεσσαλονίκη-iStorm Τσιμισκη)
Τα αφήνω, τα στέλνουν για έλεγχο και μου λένε αντικατάσταση και τα δυο (!!). Οκ απαντάω. Και μου έδωσαν καινούργια. Η θήκη η προηγούμενη. Και δώρο μια σειρά με pads.
Βέβαια ψήνομαι να τα ξαναπάω να δω αν και αυτά που πήρα είναι «προβληματικά» αλλά λέω οκ. Μην γίνω τόσο μιρμιρης…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)