Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

AirPods Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2542 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2161   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 26/10/2021 - 09:07

Ελπιζω να δουλευει καλυτερα και η γνωστοποιηση οταν αφεθει...Γιατι τρωω κατι ακυρα ενω ειναι στο τσαντακι μου κι εκει που οδηγαω ερχεται ειδοποιηση οτι τα αφησα πισω...

Ε καταλαβαινεται τον πανικο την ωρα της οδηγησης τουλαχιστον την πρωτη φορα, γιατι τωρα το συνηθισα...

το ίδιο έπαθα και εγώ . Μου χτύπησε ότι τα άφησα κάπου ενώ οδηγούσα αλλά επειδή τα είχα στην πλαϊνή τσέπη από cargo παντελόνι έπιανα τη θήκη αλλά είχα αμφιβολίες αν ήταν και τα 2 μέσα  


Τελευταία επεξεργασία από: xsiv74, 26/10/2021 - 09:08


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2162   jimdem

jimdem

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/10/2021 - 12:25

Είχα αναφέρει πριν λίγο καιρό οτι είχα κάποια θέματα, σα να μη δούλευε καλά το ANC. Αγορασμένα Ιούλιο 2020. Τελικά τα έστειλα σε infoquest και με ενημέρωσαν πως βγήκαν προβληματικά και τα 2 airpods και θα μου στείλουν καινούρια. Κάπως αργό το σερβις αλλά τουλάχιστον να λυθεί το θέμα μου.



#2163   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/11/2021 - 22:34

Παιδια τα προ μου κανουν αλλοιωση ηχου οταν καποιος μου μιλαει δυνατα ή φωναζει. Ειναι βλαβη; Τα παω για αντικατασταση παλι; Τα ειχα αλλαξει με το προγραμμα αντικαταστασης προσφατα.


Τα πηγα τα ακουστικα στην document και μου ειπαν οτι δεν βλεπουν κανενα sound issue για να αλλαχτουν. Τι να πω δεν ξερω…

#2164   tandro

tandro

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/11/2021 - 11:37

καλημέρα στην παρέα.

Μια ερώτηση σε αυτούς που έχουν παραγγείλει από Comply μεσω Fedex.

Σας έχει έρθει επιστολή (όχι email) να πληρώσετε κάποιο ποσό στην Fedex; τι κουφό είναι αυτό πάλι; 



#2165   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 10/11/2021 - 13:19

Eχετε δει διαφορα στην μπαταρια,εγω νομιζω οτι και στα ακουστικα αλλα και στην θηκη εχει μεγαλη διαφορα προς τα κατω,ποσο σας κρατανε με μια φορτιση τα ακουστικα?



#2166   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/11/2021 - 15:48

καλημέρα στην παρέα.
Μια ερώτηση σε αυτούς που έχουν παραγγείλει από Comply μεσω Fedex.
Σας έχει έρθει επιστολή (όχι email) να πληρώσετε κάποιο ποσό στην Fedex; τι κουφό είναι αυτό πάλι;


Εγώ είχα παραγγείλει τον Αύγουστο ναι δεν μου ήρθε κανιά επιστολή.

Έχεις πληρώσει στην Comply και παρόλα αυτά σου έστειλε επιστολή η Fedex;

Για τι ποσό μιλάμε; Μήπως είναι έξοδα τελωνείου;

#2167   tandro

tandro

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/11/2021 - 16:39

Ναι, στην comply με εξοδα αποστολής 16 δολλάρια η euro δεν θυμαμαι μεσω Fedex. 

 

καλά και αυτοί στέλνουν τελωνείο εκ των υστέρων; Λίγο αισχρό αν συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Πες, πάει στα τσακιδια τωρα που είναι 11 ευρώ, αν ήταν 111 ευρω τι θα γινόταν; 

 

Πέρα από αυτό μου έκανε εντύπωση ο φάκελος με το λογότυπο της Fedex το οποίο είναι μαύρο και οχι με τα χρώματα της.

 

Μίλησα με την εξυπηρετηση πελατων και δεν μπορούσαν να με βοηθήσουν. Έτσι έστειλα και mail, να δούμε τι θα μου απαντήσουν.

 

α, ξέχασα να πω ότι η επιστολή είναι reminder με τιτλο immediate action required.  βρε δεν πανε καλα.


Τελευταία επεξεργασία από: tandro, 10/11/2021 - 16:43


#2168   wpgoalkeeper

wpgoalkeeper

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 10/11/2021 - 18:06

Τα πηγα τα ακουστικα στην document και μου ειπαν οτι δεν βλεπουν κανενα sound issue για να αλλαχτουν. Τι να πω δεν ξερω…


Τα είχα πάει την πρώτη φορά για έλεγχο στην iStorm (Τσιμισκη - Σαλονικα). Έγινε αντικατάσταση και των 2 ακουστικών. Μετά άκουγα ένα περίεργο έντονο ήχο στο ένα από τα 2. Όχι πάντα αλλά το έκανε κάνα 2 φορές έντονα. Από μόνο του. Ένα χρατς. Τα ξαναπήγα χωρίς να τους πω πιο ήταν. Όντως μου αλλάξαν το σωστό (δεξί) με καινούργιο.
Το συγκεκριμένο «πρόβλημα-σύμπτωμα» που αναφέρεις φίλε μου το εχω από την πρώτη στιγμή και ακόμα και τώρα μετά και την δεύτερη αντικατάσταση. Δεν έχω μπει σε διαδικασία ελέγχου για 3η φορά αν και στο μέλλον μπορεί να το κάνω.
Το έχω εντοπίσει κυρίως απο κινητα μη iPhone. Αλλά όχι από όλες τις μάρκες. Δηλαδή το έχω από συγκεκριμένους φίλους μου. Όχι από όλους. Μπορεί να ευθύνεται και η όχι τόσο καλή ποιότητα σήματος κινητής εκείνη τη στιγμή. Δεν ξέρω τι άλλο να υποθέσω…


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2169   tandro

tandro

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/11/2021 - 09:17

Έλαβα την παρακάτω απάντηση από την Fedex μαζί με attachement το fedex tag της αποστολής

 

Αγαπητέ κύριε ή κυρία,

Σας ευχαριστούμε για το ερώτημά σας σχετικά με τις χρεώσεις δασμών και φόρων που επιβάλλονται στο τιμολόγιο *****1352.

Οι Όροι και οι Προϋποθέσεις μας είναι τέτοιοι ώστε ο παραλήπτης ή ο εισαγωγέας θα τιμολογηθεί για δασμούς και φόρους, εκτός εάν ο αποστολέας επιλέξει την επιλογή «αποστολέας λογαριασμών» ή «λογαριασμός τρίτου μέρους» στην FedEx International Air Waybill. Δυστυχώς, καμία από αυτές τις επιλογές δεν έχει επιλεγεί σε αυτήν την περίπτωση, επομένως η FedEx έχει τιμολογήσει σωστά εσάς, τον παραλήπτη.

Η FedEx πληρώνει τους εισαγωγικούς δασμούς και φόρους απευθείας στο τελωνείο και στη συνέχεια αποστέλλει το τιμολόγιο στον «τιμολόγιο προς» της FedEx International Air Waybill.

Η FedEx πιστεύει ότι αυτό διευκρινίζει το θέμα, ωστόσο εάν έχετε περαιτέρω απορίες, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Με εκτίμηση,

 

Καθόλου σωστός τρόπος πιστεύω. Δεν μπορείς να ζητάς εκ των υστέρων χρήματα. 

 

Αυτά. Απλά είπα να σας κρατήσω ενήμερους.



#2170   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/11/2021 - 21:58

Έχουμε νέο Update σήμερα, στην 4A402.

 

______

 

* Tip για πιο εύκολη διαδικασία:

• Φορεμένα τα ακουστικά και μουσική να παίζει για 30 - 40".

• Τα ακουστικά μετά στη θήκη και η θήκη στο ρεύμα.

• Τα αφήνουμε εκεί για τουλάχιστον 30 - 45'.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 16/11/2021 - 22:36

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2171   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 17/11/2021 - 13:58

Μου την έκανε ήδη μόνο του χωρίς να πάρω χαμπάρι ενώ την προηγούμενη προσπαθούσα 5 μέρες…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: alej, 17/11/2021 - 13:58


#2172   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/11/2021 - 10:23

Έχουμε νέο Update σήμερα, στην 4A402.

______

* Tip για πιο εύκολη διαδικασία:

• Φορεμένα τα ακουστικά και μουσική να παίζει για 30 - 40".

• Τα ακουστικά μετά στη θήκη και η θήκη στο ρεύμα.

• Τα αφήνουμε εκεί για τουλάχιστον 30 - 45'.

Αξίζει η αγορά τους ή περιμένουμε τα 2;;
Είμαι τώρα με τα 2nd gen και η μπαταρία τους αρχίζει τα παίζει μετά από 2,5 χρόνια.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2173   wpgoalkeeper

wpgoalkeeper

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 18/11/2021 - 10:45

Αξίζει η αγορά τους ή περιμένουμε τα 2;;
Είμαι τώρα με τα 2nd gen και η μπαταρία τους αρχίζει τα παίζει μετά από 2,5 χρόνια.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Προσωπικά μιλώντας, τα έχω ένα χρόνο σχεδόν. Δεν τα αλλάζω με τίποτα. Δεν ξέρω τι παραπάνω features θα έχουν τα Pro 2. Και λέγεται ότι θα βγουν Q3 2022. Εικάζεται. Αν μπορείς να περιμένεις τόσο σίγουρα θα αξίζει τότε. Αν όχι, και τα AirPods Pro (1) να πάρεις τώρα, δεν έχουν καμία σχέση με τα 2nd Gen.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2174   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/11/2021 - 10:58

Αξίζει η αγορά τους ή περιμένουμε τα 2;;
Είμαι τώρα με τα 2nd gen και η μπαταρία τους αρχίζει τα παίζει μετά από 2,5 χρόνια.

Υπάρχει ένα βασικό θέμα με τα Pro. Επειδή έχουν τα Tips, δε τους βολεύουν όλους.

 

Το καλύτερο θα ήταν να μπορούσες να τα δοκιμάσεις να βεβαιωθείς πως είσαι εντάξει και δε σε ενοχλούν.

 

Απο 'κει και πέρα θα σου 'λεγα να τα πάρεις ΧΘΕΣ.

 

Το μόνο θέμα που είχα και είναι "Feature" των Pro είναι οτι δε κάθονται καλά.και φεύγουν εύκολα.

 

Αυτό διορθώνεται με Memory Foams. Εγώ 1 χρόνο τώρα είμαι με της Comply και είναι ο,τι καλύτερο. Τα ακουστικά -στο ANC κυρίως- έγιναν ακόμα καλύτερα.

 

Για τα 2 ακούγονται πολλά, μάλλον πάνε για τέλη Σεπτέμβριο του '22 όπως έγινε με τα 3 (ίδιο μήνα).

 

Ας ελπίσουμε μόνο η φήμη για απουσία του Stem να μην ισχύει..


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 18/11/2021 - 11:00

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2175   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/11/2021 - 11:28

Υπάρχει ένα βασικό θέμα με τα Pro. Επειδή έχουν τα Tips, δε τους βολεύουν όλους.

Το καλύτερο θα ήταν να μπορούσες να τα δοκιμάσεις να βεβαιωθείς πως είσαι εντάξει και δε σε ενοχλούν.

Απο 'κει και πέρα θα σου 'λεγα να τα πάρεις ΧΘΕΣ.

Το μόνο θέμα που είχα και είναι "Feature" των Pro είναι οτι δε κάθονται καλά.και φεύγουν εύκολα.

Αυτό διορθώνεται με Memory Foams. Εγώ 1 χρόνο τώρα είμαι με της Comply και είναι ο,τι καλύτερο. Τα ακουστικά -στο ANC κυρίως- έγιναν ακόμα καλύτερα.

Για τα 2 ακούγονται πολλά, μάλλον πάνε για τέλη Σεπτέμβριο του '22 όπως έγινε με τα 3 (ίδιο μήνα).

Ας ελπίσουμε μόνο η φήμη για απουσία του Stem να μην ισχύει..


Νίκο συμφωνώ για την απουσία των stems. Ελπίζω κ εγώ να μείνουν ως έχουν.

Με ενδιαφέρει αρκετά το ANC διότι και στο γυμναστήριο θέλω να απομονώσω την οχλαγωγία και βλέποντας καμία ταινία ενώ ταξιδεύω.

Τώρα όσο αγορά τα tips δεν είμαι ιδιαίτερα fan καθώς με τα beats που ειχα παλιότερα μετά από ένα χρονικό διάστημα ένιωθα ένα μικρό πόνο στο δεξί αυτί. Τα μεγέθη που έχει στο κουτί ίσως βοηθήσουν σε αυτό βάζοντας το πιο μικρό από τα 3. Διαφορά θα πάω κ εγώ σε foams.

Σκέφτηκα και για τα 3rd gen αλλά φοβάμαι ότι δε Ιασώ κάποια ουσιαστική διαφορά πέραν του σχεδιασμού. Η τιμή τους όντως είναι δελεαστική με αγορά από Σκρουτζ και έχω μπει ήδη σε σκέψεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες