Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

AirPods Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2542 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 17/11/2019 - 07:31

Πραγματικά τόσο διχασμένες απόψεις δε θυμάμαι να έχω ξαναδεί για προϊόν, για κάθε έναν που είναι ικανοποιημένος, υπάρχει ενας άλλος που δεν είναι!

Τελικά δε το βλέπω να αποφεύγω την αγορά, νομίζω ότι για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα θα πρέπει να τα δοκιμάσω όχι απλά για λίγο που θα τα δανειστώ από κάποιον, αλλά σε πραγματικές συνθήκες στη χρήση που κάνω στην καθημερινότητά μου...

Κι αν τελικά δε μου αρέσουν, να τα βάλω αγγελία.

Είναι κάτι που προτιμώ να αποφεύγω, αλλά στην προκειμένη περίπτωση δε νομίζω ότι γίνεται αλλιώς...


Δυο λόγοι υπάρχουν για να αντικαταστήσεις τα παλιά σου AirPods 1ος noise cancelling και 2ος θέμα αισθητικής.
Εμένα προσωπικά με ενοχλούν λίγο όταν τα φοράω αρκετή ώρα ίσως επειδή έχω συνηθίσει τα προηγούμενα τα οποία είναι πολύ πιο άνετα.
Δυστυχώς είναι κάτι που μπορείς να το καταλάβεις μόνο εφόσον τα αγοράσεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2019 - 08:16

Δυο λόγοι υπάρχουν για να αντικαταστήσεις τα παλιά σου AirPods 1ος noise cancelling και 2ος θέμα αισθητικής.
Εμένα προσωπικά με ενοχλούν λίγο όταν τα φοράω αρκετή ώρα ίσως επειδή έχω συνηθίσει τα προηγούμενα τα οποία είναι πολύ πιο άνετα.
Δυστυχώς είναι κάτι που μπορείς να το καταλάβεις μόνο εφόσον τα αγοράσεις.

Τα παλιά ακουστικά δε με έχουν ενοχλήσει ποτέ στο ελάχιστο.

Απλά το noise cancelling ακούγεται δελεαστικό, αν λειτουγεί όπως το φαντάζομαι στις διάφορες συνθήκες που έχω κατά νου.
Ή μάλλον θα έλεγα ότι πιο πολύ το transparency με δελεάζει.

Αισθητικά τώρα, τα παλιά τα έχω συνηθίσει δε με ενοχλούν, μπορώ όμως να πω ότι τουλάχιστον η παλιά θήκη μου φαίνεται πιο όμορφη και πρακτική, από φωτό που τις έχω συγκρίνει.

Είναι το μικρόβιο του gadgetακια που αν και πάρα πολλοί γύρω του επιβεβαιώνουν ακριβώς όλα αυτά που φοβάται, αυτός παρ´όλα αυτά θέλει να αγοράσει το x gadget για να τα επιβεβαιώσει και ο ίδιος και να αυτομουτζωθεί!

Μέγα μαζοχισμός

#408   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 17/11/2019 - 08:34

Τα παλιά ακουστικά δε με έχουν ενοχλήσει ποτέ στο ελάχιστο.

Απλά το noise cancelling ακούγεται δελεαστικό, αν λειτουγεί όπως το φαντάζομαι στις διάφορες συνθήκες που έχω κατά νου.
Ή μάλλον θα έλεγα ότι πιο πολύ το transparency με δελεάζει.

Αισθητικά τώρα, τα παλιά τα έχω συνηθίσει δε με ενοχλούν, μπορώ όμως να πω ότι τουλάχιστον η παλιά θήκη μου φαίνεται πιο όμορφη και πρακτική, από φωτό που τις έχω συγκρίνει.

Είναι το μικρόβιο του gadgetακια που αν και πάρα πολλοί γύρω του επιβεβαιώνουν ακριβώς όλα αυτά που φοβάται, αυτός παρ´όλα αυτά θέλει να αγοράσει το x gadget για να τα επιβεβαιώσει και ο ίδιος και να αυτομουτζωθεί!

Μέγα μαζοχισμός

Αν σε δελεάζει το noise canceling μπορείς να τα αγοράσεις με κλειστά μάτια.
Βέβαια πιστεύω ότι θα έπρεπε να τα είχαν στην ίδια τιμή με τα προηγούμενα.

#409   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2019 - 09:20

Προσβασιμότητα > AirPods > ακύρωση θορύβου με ένα AirPods
Και είναι feature



046b1013889a1d311fbb3e37a8084499.png

Ερώτηση.
Με την θήκη κλειστή αν πιάσετε με το ένα χέρι το κάτω μέρος και με το άλλο χέρι το πάνω μέρος αν τα κουνήσατε ελαφρώς αντίθετα κάνει ένα μικρό κλικ; Σαν έχει ένα τζόγο δηλαδή το καπάκι. Μόνο πλαγιά και όχι μπρος πίσω. Μιλάμε για κίνηση αόρατη αλλά αν βγάζει έναν ήχο κλικ.


Ναι, υπάρχει τζόγος στο «μεντεσέ». Από τα πρώτης γενιάς όλα το είχαν.

Τελευταία επεξεργασία από: DiS, 17/11/2019 - 09:22


#410   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/11/2019 - 14:20

Σε σχέση με τα Sony 1000xm3 είναι καλύτερα η όχι, που παίζουν στην ίδια τιμή πάνω κάτω (τα Sony φθηνότερα); Αντικειμενικά όχι να υποστηρίζουμε κάθε τι της Apple


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Μονο σε ήχο υπερέχουν τα sony αλλά πραγματικά είναι όπου καλά σε αυτόν τον τομέα.
Σε συνδεσιμότητα και γενικά σε ομιλία κτλ είχα πολλά προβλήματα με τα xm3. Αποσυνδέσεις και όχι καλή συνομιλία γενικότερα. Επίσης ένα πολύ αρνητικό για μένα ότι δεν μπορούσα ταυτόχρονα να τα έχω σε δυο συσκευές.
Τα b&o ήθελα να δοκιμάσω πριν πάρω τα ipads pro αλλά ακόμα δεν τα έχω πάρει.
Ακούω όμως εξαιρετικές κριτικές σε όλα τα επίπεδα


Nikos IPhone pro max

#411   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2019 - 19:45

Ακύρωση από iStorm και αγορά από Vodafone Eshop
Οι απαράδεχτοι λένε ότι ναναι απορώ με εμένα που ξανά ψώνισα από αυτούς μετά αυτά που κάνανε από Apple Watch .... απάντηση τους ήταν πως έχω το νούμερο 20 γιατί είχαν ξεκινήσει από το πρωί τις προπαραγγελίες στις 30/10 και εγώ είχα λέει το 20 ...
Πήραν λέει 15 κομμάτια και τα έδωσαν αλλά εγώ είχα ακόμα το 20 στην παραγγελία ...ενώ εγώ από το πρωί στις 30 /10 τους έπαιρνα τηλ για παραγγελία και δεν ήξερε καν ο υπεύθυνος που με πήρε πως οι παραγγελίες ξεκίνησαν το απόγευμα ... όλη την ώρα από το πρωί τσέκαρα το sait του για να τα παραγγείλω ....
Λοιπόν εδώ έβαλα να με ειδοποίησει η Vodafone από τη προηγούμενη εβδομάδα με mail με διαθεσιμότητα , μου έστειλαν σήμερα και τα πήρα ακόμα βλέπω έχει κάποια οποίος θέλει ....ώρα 19.45 427715686cff3570e9f75363b5a660ce.png


Sent from my iPad using Tapatalk

#412   Georgemoto

Georgemoto

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 18/11/2019 - 21:08

Ακύρωση από iStorm και αγορά από Vodafone Eshop
Οι απαράδεχτοι λένε ότι ναναι απορώ με εμένα που ξανά ψώνισα από αυτούς μετά αυτά που κάνανε από Apple Watch .... απάντηση τους ήταν πως έχω το νούμερο 20 γιατί είχαν ξεκινήσει από το πρωί τις προπαραγγελίες στις 30/10 και εγώ είχα λέει το 20 ...
Πήραν λέει 15 κομμάτια και τα έδωσαν αλλά εγώ είχα ακόμα το 20 στην παραγγελία ...ενώ εγώ από το πρωί στις 30 /10 τους έπαιρνα τηλ για παραγγελία και δεν ήξερε καν ο υπεύθυνος που με πήρε πως οι παραγγελίες ξεκίνησαν το απόγευμα ... όλη την ώρα από το πρωί τσέκαρα το sait του για να τα παραγγείλω ....
Λοιπόν εδώ έβαλα να με ειδοποίησει η Vodafone από τη προηγούμενη εβδομάδα με mail με διαθεσιμότητα , μου έστειλαν σήμερα και τα πήρα ακόμα βλέπω έχει κάποια οποίος θέλει ....ώρα 19.45 427715686cff3570e9f75363b5a660ce.png


Sent from my iPad using Tapatalk




Έβαλα κ εγώ παραγγελία αλλά δεν ακύρωσα από istorm να δω τι θα γίνει......

#413   NASA

NASA

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2019 - 21:25

Για όποιον το σκέφτεται να τα αγοράσει. Με χίλια να τα πάρετε. Είναι απίστευτα.

#414   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2019 - 22:49

Όντως μια βδομάδα τώρα δεν έχω βρει κάτι αρνητικό στ ακουστικά. Αντιθέτως γενικά η λειτουργία τους εντυπωσιάζει. 2-3 μέρες να συνηθίσεις την εφαρμογή τους και μετά η εμπειρία είναι εξαιρετική.

#415   LaQuaLe

LaQuaLe

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/11/2019 - 02:40

Για όποιον το σκέφτεται ή ενδιαφέρεται για τα Sony WF-1000XM3, έπεσαν στα 174€ από τους «επισήμους μεταπωλητές»! Άκρως δελεαστική τιμή!

#416   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/11/2019 - 15:00

Αυτό που με ενοχλεί καμία φορά είναι όταν πάω να τα φορέσω αρκετές φορές πετιέται ο αισθητήρας(κουμπί) του ακουστικού και ξεκινά μουσική. Με το 2πλο ταπ ήταν καλύτερα πιστεύω

#417   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2019 - 17:26

Τα ακουστικά φυσικά είναι εξαιρετικά αλλά ρε παιδιά εμένα με πιάνει λίγο το κεφάλι μου μετά από λίγο μόλις τα φοράω. Κάτι σαν βαρύ κεφάλι, μια ζάλη κάτι. Δεν ξέρω τι φταίει...Πρώτη φορά φοράω ασύρματα ακουστικά. Πιστεύετε ότι θέλει συνήθεια ο οργανισμός μου ή έτσι θα νιώθω συνέχεια; Όταν φοράω το ένα είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα αλλά και πάλι νιώθω κάπως...


Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 19/11/2019 - 17:26


#418   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 19/11/2019 - 17:46

Έχουν ακουστεί αρκετά σχόλια για πονοκεφάλους.. Μαλκον έχει να κάνει με τον οργανισμό του καθενός η την πολύωρη χρήση. Ε δεν είναι να τα έχεις και όλη μέρα στα αυτιά σου...


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#419   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2019 - 18:25

Τα ακουστικά φυσικά είναι εξαιρετικά αλλά ρε παιδιά εμένα με πιάνει λίγο το κεφάλι μου μετά από λίγο μόλις τα φοράω. Κάτι σαν βαρύ κεφάλι, μια ζάλη κάτι. Δεν ξέρω τι φταίει...Πρώτη φορά φοράω ασύρματα ακουστικά. Πιστεύετε ότι θέλει συνήθεια ο οργανισμός μου ή έτσι θα νιώθω συνέχεια; Όταν φοράω το ένα είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα αλλά και πάλι νιώθω κάπως...

Δεν έχει να κάνει με το ότι είναι ασύρματα, αλλά με το ότι είναι in ear σε συνδυασμό με το noise cancelation/transparency.

Τα προηγούμενα Airpods που δεν είναι in ear, δεν προκαλούν τέτοια συμπτώματα.

#420   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2019 - 19:15

Έχουν ακουστεί αρκετά σχόλια για πονοκεφάλους.. Μαλκον έχει να κάνει με τον οργανισμό του καθενός η την πολύωρη χρήση. Ε δεν είναι να τα έχεις και όλη μέρα στα αυτιά σου...


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk


Μα τα φοραω ελαχιστα. Στο 5λεπτο με πιανει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες