Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

AirPods Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2542 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 21/11/2019 - 13:03

Πιλοτική και υποχρεωτική δεν συναδουν, τις ανακοινώσεις τις έχω δει και εγώ, το θέμα είναι η υλοποίηση εδώ το σύστημα κρεμαει την περίοδο των δηλώσεων, οι υπάρχουσες υποδομές δεν αρκούν εκτός αν ετοιμάζουν κάτι μαγικό δεν ξέρω.

Αν και ξεφεύγουμε από το θέμα θα σου πω τα εξης

Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα σε σεμινάριο γι αυτό το θέμα, πραγματικά το MyData είναι κάτι τεράστιο και δεν έχει καμία σχέση με το Taxis.

Για πρώτη φορά η ΑΑΔΕ φτιάχνει μόνη της την πλατφόρμα (χωρίς εξωτερικό συνεργάτη) και φυλάσσει τα δεδομένα εκτός Ελλάδας σε σερβερς της microsoft azure στην Ιρλανδία, ακριβώς επειδή φοβόντουσαν ότι θα κρεμάσει το σύστημα με τον τεράστιο όγκο δεδομένων, να φανταστείς ότι για κάθε παραστατικό που ανεβάζεις έχει 40 πεδία που ενημερώνονται!

Η τελευταία ενημέρωση που υπάρχει είναι ότι θα ξεκινήσει πιλοτικά αλλά ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ από  1-1-2010. Το πιλοτικά σημαίνει ότι δεν θα υπάρχουν αυστηρές προθεσμίες και πρόστιμα για τις υποβολές.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 21/11/2019 - 14:53

Οποίος τα θέλει ακόμα και σήμερα υπάρχουν στην iq electronics
Το απόγευμα παραλαμβάνω από αυτούς!!!
Πρώτη φορά ψωνίζω βέβαια από αυτούς. Το ξέρετε το μαγαζί;


Nikos IPhone pro max

#453   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 22/11/2019 - 13:46

Μίλησα με istorm Τσιμισκή και μου είπαν ότι δεν ξέρουν πότε θα με εξυπηρετήσουν. Παραλαμβάνουν βέβαια λίγα κομμάτια κάθε μέρα αλλά έχουν σειρά προτεραιότητας και επειδή έβαλα την παραγγελία στις 15/11 μάλλον θα αργήσουν...Οπότε τους είπα να την ακυρώσουν. Εκείνη τη στιγμή έρχεται μήνυμα από Vodafone !!! Είχα βάλει χθες το mail μου για να με ενημερώσουν!!! Μπαίνω στο site, τα βρίσκω διαθέσιμα και τα βάζω παραγγελία με παράδοση σε κατάστημα γιατί είναι δίπλα μου σχεδόν !!! Ελπίζω να είμαι τυχερός αυτή τη φορά και να μην μου κάνουν και αυτοί ότι ο Γερμανός (πρώτα διαθεσιμα και μετά όχι...) Μου έκανε όμως εντύπωση ότι επειδή έβαλα παράδοση σε κατάστημα δεν μου ζήτησε να τα πληρώσω αλλά λέει "πληρωμή στο κατάστημα".



#454   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/11/2019 - 16:57

Μίλησα με istorm Τσιμισκή και μου είπαν ότι δεν ξέρουν πότε θα με εξυπηρετήσουν. Παραλαμβάνουν βέβαια λίγα κομμάτια κάθε μέρα αλλά έχουν σειρά προτεραιότητας και επειδή έβαλα την παραγγελία στις 15/11 μάλλον θα αργήσουν...Οπότε τους είπα να την ακυρώσουν. Εκείνη τη στιγμή έρχεται μήνυμα από Vodafone !!! Είχα βάλει χθες το mail μου για να με ενημερώσουν!!! Μπαίνω στο site, τα βρίσκω διαθέσιμα και τα βάζω παραγγελία με παράδοση σε κατάστημα γιατί είναι δίπλα μου σχεδόν !!! Ελπίζω να είμαι τυχερός αυτή τη φορά και να μην μου κάνουν και αυτοί ότι ο Γερμανός (πρώτα διαθεσιμα και μετά όχι...) Μου έκανε όμως εντύπωση ότι επειδή έβαλα παράδοση σε κατάστημα δεν μου ζήτησε να τα πληρώσω αλλά λέει "πληρωμή στο κατάστημα".

Όχι VODAFONE είναι άψογοι μην ανησυχείς το αργότερο Δευτέρα θα τα έχεις . Έχω 30/10 παραγγελία στο iStorm και μου έλεγαν είχα το 20 , όπου θέλουν εξυπηρετούν ....
Από VODAFONE τα πήρα και σε 2 μέρες τα είχα σπίτι μου ...

Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: parex, 22/11/2019 - 16:58


#455   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 22/11/2019 - 19:38

Καλησπέρα σε όλους ,μολις παρέλαβα από istorm και παραγγελία απο 5/11,πρώτη φορά air pods,έχω τα Powerbeats pro,μπορώ να πω πως μου άρεσαν παρά πολύ,ωραίος δυνατός ήχος,αρκετό μπάσο και hitech συσκευή,από μπαταρία δεν τα ε ω δοκιμάσει ακόμα ,απόλυτα ευχαριστημένος,καλοριζικα σε όλους !!



#456   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/11/2019 - 21:06

Μίλησα με istorm Τσιμισκή και μου είπαν ότι δεν ξέρουν πότε θα με εξυπηρετήσουν. Παραλαμβάνουν βέβαια λίγα κομμάτια κάθε μέρα αλλά έχουν σειρά προτεραιότητας και επειδή έβαλα την παραγγελία στις 15/11 μάλλον θα αργήσουν...Οπότε τους είπα να την ακυρώσουν. Εκείνη τη στιγμή έρχεται μήνυμα από Vodafone !!! Είχα βάλει χθες το mail μου για να με ενημερώσουν!!! Μπαίνω στο site, τα βρίσκω διαθέσιμα και τα βάζω παραγγελία με παράδοση σε κατάστημα γιατί είναι δίπλα μου σχεδόν !!! Ελπίζω να είμαι τυχερός αυτή τη φορά και να μην μου κάνουν και αυτοί ότι ο Γερμανός (πρώτα διαθεσιμα και μετά όχι...) Μου έκανε όμως εντύπωση ότι επειδή έβαλα παράδοση σε κατάστημα δεν μου ζήτησε να τα πληρώσω αλλά λέει "πληρωμή στο κατάστημα".

Μου ήρθε κι εμένα και τα παρήγγειλα, αλλά δεν έχει έρθει τίποτα ακόμα... Άντε να δούμε...

#457   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 22/11/2019 - 21:11

Μου ήρθε κι εμένα και τα παρήγγειλα, αλλά δεν έχει έρθει τίποτα ακόμα... Άντε να δούμε...


Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών τους και μου είπαν ότι εφόσον έλαβα κωδικό παραγγελίας όλα οκ. Δε στέλνουν όμως ενημέρωση με τα στάδια της παραγγελίας για παράδοση σε κατάστημα. Μου είπαν θα με πάρουν από το κατάστημα ή θα έρθει mail μόλις είναι εκεί. Για παράδοση με courrier νομίζω στέλνουν εφόσον φύγει. Αν εκτελεστούν Δευτέρα οι σημερινές παραγγελίες την Τρίτη λογικά θα τα έχουμε. Δε νομίζω για αύριο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#458   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/11/2019 - 21:12

Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών τους και μου είπαν ότι εφόσον έλαβα κωδικό παραγγελίας όλα οκ. Δε στέλνουν όμως ενημέρωση με τα στάδια της παραγγελίας για παράδοση σε κατάστημα. Μου είπαν θα με πάρουν από το κατάστημα ή θα έρθει mail μόλις είναι εκεί. Για παράδοση με courrier νομίζω στέλνουν εφόσον φύγει. Αν εκτελεστούν Δευτέρα οι σημερινές παραγγελίες την Τρίτη λογικά θα τα έχουμε. Δε νομίζω για αύριο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ έχω βάλει αποστολή με courrier, καλά για αύριο εννοείται ούτε καν!

Απλά τουλάχιστον να προχωρήσει η αποστολή τη Δευτέρα!

#459   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/11/2019 - 21:32

Παιδιά από Vodafone τα ίδια και εμένα μην ανησυχείτε από τη στιγμή που σας ήρθε κωδικός παραγγελίας όλα καλά. Την επόμενη μέρα μου έστειλε η speedex να μου στείλουν δέμα από Vodafone στη Κρήτη. Δεν μου έστειλε κάτι άλλο η Vodafone πέρα από κωδικό παραγγελίας


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: parex, 22/11/2019 - 21:33


#460   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 22/11/2019 - 21:49

Παιδιά από Vodafone τα ίδια και εμένα μην ανησυχείτε από τη στιγμή που σας ήρθε κωδικός παραγγελίας όλα καλά. Την επόμενη μέρα μου έστειλε η speedex να μου στείλουν δέμα από Vodafone στη Κρήτη. Δεν μου έστειλε κάτι άλλο η Vodafone πέρα από κωδικό παραγγελίας

Όπως τα λες είναι. Και η κοπέλα στην εξυπηρέτηση αυτό είπε. Δε στέλνουν κάτι επιπλέον από τον κωδικό. Χάρη σε σένα σκέφτηκα να βάλω το email για ειδοποίηση στη Vodafone. Είχα διαβάσει τα μηνύματα σου. Όποτε Σ´ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Sent from my iPhone using Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk

#461   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2019 - 09:16

Καλημέρα σας!

Για όσους τα έχουν, έχω μια απορία!

Κάθε φορά που τα φοράς σε βάζει σε διαδικασία να περάσεις το sealing test; Ή αυτό συμβαίνει μόνο την πρώτη φορά;

Έχω την απορία επειδή έχω διαβάσει αρκετούς που γράφουν ότι μετά από λίγες μέρες δεν μπορούν πια να περάσουν το test με τα ίδια cups που την πρώτη μέρα το πέρασαν κανονικά

#462   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2019 - 10:03

Καλημέρα σας!

Για όσους τα έχουν, έχω μια απορία!

Κάθε φορά που τα φοράς σε βάζει σε διαδικασία να περάσεις το sealing test; Ή αυτό συμβαίνει μόνο την πρώτη φορά;

Έχω την απορία επειδή έχω διαβάσει αρκετούς που γράφουν ότι μετά από λίγες μέρες δεν μπορούν πια να περάσουν το test με τα ίδια cups που την πρώτη μέρα το πέρασαν κανονικά

Καλήμερα,

 

όχι εσύ επιλέγεις πότε και αν θες να το κάνεις. Προφανώς πάνε στις ρυθμίσεις και το κάνουν κάθε 10 λεπτά :D 



#463   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2019 - 12:09

Καλήμερα,

όχι εσύ επιλέγεις πότε και αν θες να το κάνεις. Προφανώς πάνε στις ρυθμίσεις και το κάνουν κάθε 10 λεπτά :D

Ναι, το διαπίστωσα συνεχίζοντας να διαβάζω το σχετικό thread που ήταν αρκετά μεγάλο, απ´ότ κατάλαβα ξανακάνουν το test επειδή δε νιώθουν πια σωστό seal.

Ενδεικτικά απομόνωσα αυτά, είναι πολλά post που λένε τα ίδια:


1d29f870717476dbb0c10527e1de042d.jpg


c1645b6bf3f0569cfc9872ddfe38939b.jpg


e74bf695f048e284cb4191eb41a88462.jpg


Έχει διαπιστώσει κάποιος κάτι τέτοιο;

Περιμένω να παραλάβω από Vodafone αύριο, το πολύ μεθαύριο και μέχρι να έρθουν ακόμα είμαι 50-50 για το αν θα τα κρατήσω ή θα ζητήσω να τα στείλουν πίσω

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 24/11/2019 - 12:12


#464   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2019 - 12:57

ημουν κι εγω ενθουσιασμενος οταν τα ειδα αλλα οταν αρχισα να διαβαζω κατι τετοια λιγο χαλαστηκα. Επισης να μοιραστω πως διαβασα και σε αλλο ενα forum οτι μετα απο λιγο καιρο αρχιζουν και κιτρινιζουν τα λαστιχακια η δειχνουν λερωμενα (τα γνωστα αρνητικα ολων των λευκων gadget). Για μενα σιγουρα δεν αξιζουν 300ευρω. Θα περιμενα να πεσουν οι τιμες. Τον αλλο μηνα θα επισκευτω δυο Apple Store σε Ευρωπη. Αν τα εχουν διαθεσιμα για δοκιμη θα τα τεσταρω εκει. 

Ναι, το διαπίστωσα συνεχίζοντας να διαβάζω το σχετικό thread που ήταν αρκετά μεγάλο, απ´ότ κατάλαβα ξανακάνουν το test επειδή δε νιώθουν πια σωστό seal.

Ενδεικτικά απομόνωσα αυτά, είναι πολλά post που λένε τα ίδια:


1d29f870717476dbb0c10527e1de042d.jpg


c1645b6bf3f0569cfc9872ddfe38939b.jpg


e74bf695f048e284cb4191eb41a88462.jpg


Έχει διαπιστώσει κάποιος κάτι τέτοιο;

Περιμένω να παραλάβω από Vodafone αύριο, το πολύ μεθαύριο και μέχρι να έρθουν ακόμα είμαι 50-50 για το αν θα τα κρατήσω ή θα ζητήσω να τα στείλουν πίσω


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 24/11/2019 - 12:57


#465   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2019 - 13:05

ημουν κι εγω ενθουσιασμενος οταν τα ειδα αλλα οταν αρχισα να διαβαζω κατι τετοια λιγο χαλαστηκα. Επισης να μοιραστω πως διαβασα και σε αλλο ενα forum οτι μετα απο λιγο καιρο αρχιζουν και κιτρινιζουν τα λαστιχακια η δειχνουν λερωμενα (τα γνωστα αρνητικα ολων των λευκων gadget). Για μενα σιγουρα δεν αξιζουν 300ευρω. Θα περιμενα να πεσουν οι τιμες. Τον αλλο μηνα θα επισκευτω δυο Apple Store σε Ευρωπη. Αν τα εχουν διαθεσιμα για δοκιμη θα τα τεσταρω εκει.

Αυτό με το κιτρίνισμα δε το έχω διαβάσει, αν και λογικό ακούγεται τώρα που το λες.

Αυτό είναι ένα σημαντικό αρνητικό απέναντι στα απλά Airpods, τα οποία έχω βρει τον τρόπο να τα καθαρίζω και να γίνονται σαν καινούρια χωρίς να χρειάζεται να αγοράζω ανταλλακτικά κάθε τόσο.

Λέω να ακυρώσω την παραγγελία και να το ξανασκεφτώ, απλά όταν τα είδα διαθέσιμα με έπιασε ο κλασσικός παρορμητισμός μου

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες