Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

AirPods Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2542 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1231   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/11/2020 - 14:36

Σε αυτή τη τιμή μη το σκέφτεσαι.

 

Παρέλαβα σήμερα και 'γω και ηρέμησα απο τα προηγούμενα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1232   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.328 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 16/11/2020 - 14:41

Σε αυτή τη τιμή μη το σκέφτεσαι.

 

Παρέλαβα σήμερα και 'γω και ηρέμησα απο τα προηγούμενα.

Ποια προηγούμενα Νίκο;



#1233   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.328 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 16/11/2020 - 14:53

Επίσης, επειδή μπορεί να είναι μοντέλα πριν του 10/2020 κι έχουν το πρόβλημα που έχει αναφερθεί τι παίζει; Τα στέλνω ISYSTEM?



#1234   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/11/2020 - 15:19

Είχα τα πρώτης γενιάς.

 

Εδώ και μήνες είχαν παραδώσει, όπου για να συνδεθούν έπρεπε να σου τα κάνουν πλανήτες..

 

Αν έχουν το πρόβλημα με το πρόγραμμα αντ/στασης, τα στέλνεις και σου κάνουν αντ/σταση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1235   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/11/2020 - 22:00

Τα Pro χωρίζονται και αυτά σε 1ης και 2ης γενιάς;

#1236   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/11/2020 - 22:24

Όχι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1237   enwsiths

enwsiths

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:enwsiths

Δημοσίευση 17/11/2020 - 10:43

Σε αυτή τη τιμή μη το σκέφτεσαι.

 

Παρέλαβα σήμερα και 'γω και ηρέμησα απο τα προηγούμενα.

Αγόρασες και εσύ τα pro? Αν επιτρέπεται πόσο και από που? Εγώ χθες παρέλαβα απο σκρουτζομάγαζο στα 188 τελική (μένω Κρήτη).



#1238   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/11/2020 - 11:17

Το έκανα το βήμα ναι.

 

Δε παλευόταν η κατάσταση άλλο με τα 1ης γενιάς.

 

Με τα μεταφορικά στα 188€ βγήκαν και σε 'μενα. Kaizershop.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1239   enwsiths

enwsiths

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:enwsiths

Δημοσίευση 17/11/2020 - 11:21

Το έκανα το βήμα ναι.

 

Δε παλευόταν η κατάσταση άλλο με τα 1ης γενιάς.

 

Με τα μεταφορικά στα 188€ βγήκαν και σε 'μενα. Kaizershop.

Μεγειές Νίκο, από το ίδιο μαγαζί τα πήρα και εγώ, πριν ανέβουν οι τιμές ελέω Χριστουγέννων. Απλά κάτι ανέφερες πριν για αντικατάσταση των pro γενικότερα. Έχει προκύψει κάποιο ευρέως εγνωσμένο πρόβλημα με τα pro?



#1240   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/11/2020 - 11:24

Μεγειές Νίκο, από το ίδιο μαγαζί τα πήρα και εγώ, πριν ανέβουν οι τιμές ελέω Χριστουγέννων. Απλά κάτι ανέφερες πριν για αντικατάσταση των pro γενικότερα. Έχει προκύψει κάποιο ευρέως εγνωσμένο πρόβλημα με τα pro?

Ανταποδίδω!

 

Δες. Ουσιαστικά καλυπτόμαστε όλοι.

 

Αν ακούσεις κάτι περίεργο, τα ετοιμάζεις για αντ/σταση.

 

Πρόγραμμα αντ/στασης απο την Apple για όσους αντιμετωπίζουν πρόβλημα στον ήχο.
 
* Αφορά για κατασκευή πρίν τον Οκτώβριο του 2020.
 

 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1241   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2020 - 11:39

2 ερωτήσεις και από εμένα.

1ον) Σε σχέση με τα απλά (1ης ή 2ης γενιάς) στο τρέξιμο πως σας φαίνονται(όσοι είχατε και τα απλά πιο πριν); το ίδιο βολικά;

Τα απλά που έχω (2nd Gen) στο τρέξιμο με έχουν βολέψει στο θέμα ότι δεν έχουν λαστιχάκι, γιατί σε κάτι αλλά TWS που είχα με λαστιχάκια στις άκρες είχα θέμα.

Ένιωθα μεν πιο δυνατή τη μουσική και πιο καλή απομόνωση ΑΛΛΑ ένιωθα ότι κάποια στιγμή εγκλωβιζόταν σταγονίδια ιδρώτα μέσα στο αυτί και με ενοχλούσε πολύ η αίσθηση και μερικές φορές γλιστρούσαν ελαφρώς τα ακουστικά με αποτέλεσμα να πρέπει να τα ξαναπιέζω μέσα στο αυτί.

Υπάρχει μήπως παρόμοιο θέμα στα Pro?

2ον) Από θέμα ακύρωσης θορύβου με το ANC, τα έχει δοκιμάσει κανείς στο Μετρό; Έχει τρομερή απομόνωση ή απλά αισθητή;

Σε τηλεδιασκέψεις στο σπίτι/γραφείο ακούγονται ομιλίες από τους γύρω ή απομονώνεσαι πλήρως;

Ρωτάω γιατί έχω για αυτόν τον σκοπό τα κορυφαία sony wh-1000xm2, αλλά είναι ογκώδη και αφήνουν ομιλίες να περνάνε όταν έχω τηλεδιάσκεψη και δεν ακούω μουσική. Όπως επίσης στο Μετρό, νιώθω αισθητά την μείωση του θορύβου αλλά δεν μπορώ να πω ότι ξεχνάω πως είμαι στο Μετρό.

Τελευταία επεξεργασία από: megaloupaixtou, 17/11/2020 - 11:40


#1242   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.328 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 17/11/2020 - 11:43

Ήμουν κι εγώ ανάμεσα σε Kaizer - Amazon. Προτίμησα Amazon γιατί ήθελα και 2 πραγματάκια για το AW.



#1243   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/11/2020 - 11:55

2 ερωτήσεις και από εμένα.

1ον) Σε σχέση με τα απλά (1ης ή 2ης γενιάς) στο τρέξιμο πως σας φαίνονται(όσοι είχατε και τα απλά πιο πριν); το ίδιο βολικά;

Τα απλά που έχω (2nd Gen) στο τρέξιμο με έχουν βολέψει στο θέμα ότι δεν έχουν λαστιχάκι, γιατί σε κάτι αλλά TWS που είχα με λαστιχάκια στις άκρες είχα θέμα.

Ένιωθα μεν πιο δυνατή τη μουσική και πιο καλή απομόνωση ΑΛΛΑ ένιωθα ότι κάποια στιγμή εγκλωβιζόταν σταγονίδια ιδρώτα μέσα στο αυτί και με ενοχλούσε πολύ η αίσθηση και μερικές φορές γλιστρούσαν ελαφρώς τα ακουστικά με αποτέλεσμα να πρέπει να τα ξαναπιέζω μέσα στο αυτί.

Υπάρχει μήπως παρόμοιο θέμα στα Pro?

2ον) Από θέμα ακύρωσης θορύβου με το ANC, τα έχει δοκιμάσει κανείς στο Μετρό; Έχει τρομερή απομόνωση ή απλά αισθητή;

Σε τηλεδιασκέψεις στο σπίτι/γραφείο ακούγονται ομιλίες από τους γύρω ή απομονώνεσαι πλήρως;

Ρωτάω γιατί έχω για αυτόν τον σκοπό τα κορυφαία sony wh-1000xm2, αλλά είναι ογκώδη και αφήνουν ομιλίες να περνάνε όταν έχω τηλεδιάσκεψη και δεν ακούω μουσική. Όπως επίσης στο Μετρό, νιώθω αισθητά την μείωση του θορύβου αλλά δεν μπορώ να πω ότι ξεχνάω πως είμαι στο Μετρό.

Αυτό με τον ιδρώτα το έχεις αρκετός κόσμος και ενοχλεί.

 

Προσωπικά δεν ανήκω σε αυτή τη κατηγορία.

 

Είχα και παλιότερα ακουστικά με Tips που έκαναν Noise Cancelation, συνεπώς ήμουν μαθημένος.

 

Μου έλειπε πολύ κιόλας με τα προηγούμενα.

 

Είναι πολύ μεγάλη η διαφορά στο μετρό με το ANC.

 

Και σκέψου πως το συγκεκριμένο με τα Updates που έδιναν το 'χουν πετσοκόψει.

 

Κάπως διορθώθηκε η κατάσταση με τα 2 τελευταία Updates.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1244   enwsiths

enwsiths

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:enwsiths

Δημοσίευση 17/11/2020 - 12:19

2 ερωτήσεις και από εμένα.

1ον) Σε σχέση με τα απλά (1ης ή 2ης γενιάς) στο τρέξιμο πως σας φαίνονται(όσοι είχατε και τα απλά πιο πριν); το ίδιο βολικά;

Τα απλά που έχω (2nd Gen) στο τρέξιμο με έχουν βολέψει στο θέμα ότι δεν έχουν λαστιχάκι, γιατί σε κάτι αλλά TWS που είχα με λαστιχάκια στις άκρες είχα θέμα.

Ένιωθα μεν πιο δυνατή τη μουσική και πιο καλή απομόνωση ΑΛΛΑ ένιωθα ότι κάποια στιγμή εγκλωβιζόταν σταγονίδια ιδρώτα μέσα στο αυτί και με ενοχλούσε πολύ η αίσθηση και μερικές φορές γλιστρούσαν ελαφρώς τα ακουστικά με αποτέλεσμα να πρέπει να τα ξαναπιέζω μέσα στο αυτί.

Υπάρχει μήπως παρόμοιο θέμα στα Pro?

2ον) Από θέμα ακύρωσης θορύβου με το ANC, τα έχει δοκιμάσει κανείς στο Μετρό; Έχει τρομερή απομόνωση ή απλά αισθητή;

Σε τηλεδιασκέψεις στο σπίτι/γραφείο ακούγονται ομιλίες από τους γύρω ή απομονώνεσαι πλήρως;

Ρωτάω γιατί έχω για αυτόν τον σκοπό τα κορυφαία sony wh-1000xm2, αλλά είναι ογκώδη και αφήνουν ομιλίες να περνάνε όταν έχω τηλεδιάσκεψη και δεν ακούω μουσική. Όπως επίσης στο Μετρό, νιώθω αισθητά την μείωση του θορύβου αλλά δεν μπορώ να πω ότι ξεχνάω πως είμαι στο Μετρό.

1. Ποτέ δε με βόλευαν τα in-ear ακουστικά με λαστιχάκια. Γλιστρούσαν συνήθως από τα αυτιά μου και ειδικά σε άσκηση,  έφευγαν από τη θέση τους. H apple με το σχήμα των ακουστικών της ήταν και είναι το τέλειο (για τα δικά μου αυτιά τουλάχιστον)και για αυτό το λόγο λόγο ήμουν σκεπτικός με την έλευση των pro... μέχρι που δοκίμασα τα pro ενός φίλου και είδα πόσο καλά ταιριάζουν και αυτά στα αυτιά μου.

 

Ουσιαστικά είναι η ίδια φόρμουλα σε σχήμα με τα προηγούμενα, απλά έχουν βάλει και το λαστιχάκι για περισσότερη ηχητική απομόνωση, αλλά το ήδη υπάρχον σχήμα τα κρατάνε σταθερά στα αυτιά. Εννοείται ότι με τα απλά airpods το anc κάνει τεράστια διαφορά.

 

Αναφορικά με το τρέξιμο δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα αφού χθες τα παρέλαβα.

 

 

2. Επειδή αναφέρεις τα wh μπερδεύτηκα. Τα wh είναι τα over ear της sony, μήπως αναφέρεσαι στα wf τα οποία είναι in-ear?

 

Αν αναφέρεσαι στα in-ear, ως κάτοχος των wf1000-xm3 είμαι ευχαριστημένος αναφορικά με το anc, είναι ιδανικά για ομιλία και γενικά η ποιότητα του ήχου είναι εξαιρετική.. αλλά δεν είναι ούτε καν splash-proof και επίσης η εφαρμογή τους στα αυτιά μου δεν με βολεύει καθόλου, αφού γλιστράνε. Tα pro έχουν παρεμφερές anc , είναι waterproof, έχουν spatial audio και η εφαρμογή τους για τα γούστα μου απείρως καλύτερη. 

 

Αν πάλι αναφέρεσαι στα wh (over-ear) καμμία σχέση γιατί παίζουν μπάλα σε άλλη κατηγορία.


Τελευταία επεξεργασία από: enwsiths, 17/11/2020 - 12:22


#1245   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2020 - 12:29

Ναι στα over ear αναφέρομαι. (WH)

Απλά σκεφτόμουν ότι ΑΝ με καλύπτουν τα Pro σε αυτά τα 2 πράγματα, να έδινα τα 2 ζευγάρια (airpods2 και Sony WH-1000XM2) και να έπαιρνα 1 ζευγάρι για όλα (AirPods pro).

Βέβαια θα έχανα πολύ στο θέμα ποιότητας μουσικής, γιατί τα Sony είναι φοβερά, αλλά επειδή δεν έχω χρόνο για να ακούω μουσική τελευταία, δεν θα με επηρεάσει πολύ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες