Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αμερικάνικο Apple ID


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/10/2019 - 02:00

Δες λίγο αυτή την κάρτα

https://transferwise...borderless/card

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 14/10/2019 - 13:04

Μπορείς να πεις περισσότερα; Για ποιο λόγο δεν τις περνάει; Ποιες κάρτες δε δέχονται για να βρούμε ποιες θα δέχονταν;

Με τι κάρτα έκανες πριν πληρωμές;


Στο case που άνοιξα και εγώ στηρίχτηκα στο ότι πλήρωνα μέχρι πριν την δόση με κυπριακή κάρτα. Το πρόβλημα έγινε όταν έληξε η κάρτα και αναγκαστικά να βάλω άλλη. Όποια και αν έβαζα μου ζητούσε να αντιστοιχήσω την συσκευή μου με το Appleid. Το ελληνικό Appleid δεν το δεχόταν, δεν μου έδινε επιλογή να πληρώσω το AppleCare, όταν έδωσα το αμερικάνικο Appleid κατευθείαν μου ζητούσε κάρτα για την πληρωμή και κατευθείαν το sn της συσκευής αντιστοιχηστικε με το αμερικανικό Appleid. Εκεί πλέον δεν δέχεται καμία κάρτα εκτός Αμερικής και με αμερικάνικο PayPal προσπάθησα που είπε κάποιος φίλος παραπάνω αλλά πρέπει να έχω καταχωρημένη κάρτα Αμερικής. Ο μόνος τρόπος να βάλω λεφτά ήταν μέσω iTunes gift.

#18   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/10/2019 - 13:14

Στο case που άνοιξα και εγώ στηρίχτηκα στο ότι πλήρωνα μέχρι πριν την δόση με κυπριακή κάρτα. Το πρόβλημα έγινε όταν έληξε η κάρτα και αναγκαστικά να βάλω άλλη. Όποια και αν έβαζα μου ζητούσε να αντιστοιχήσω την συσκευή μου με το Appleid. Το ελληνικό Appleid δεν το δεχόταν, δεν μου έδινε επιλογή να πληρώσω το AppleCare, όταν έδωσα το αμερικάνικο Appleid κατευθείαν μου ζητούσε κάρτα για την πληρωμή και κατευθείαν το sn της συσκευής αντιστοιχηστικε με το αμερικανικό Appleid. Εκεί πλέον δεν δέχεται καμία κάρτα εκτός Αμερικής και με αμερικάνικο PayPal προσπάθησα που είπε κάποιος φίλος παραπάνω αλλά πρέπει να έχω καταχωρημένη κάρτα Αμερικής. Ο μόνος τρόπος να βάλω λεφτά ήταν μέσω iTunes gift.

άρα βρήκες λύση; Ρωτάω και για άλλους αν δοκιμάσουν κάτι αντίστοιχο

https://www.apple.co...p/help/payments εδώ λέει τι δέχονται

 

https://www.paypal.c...s/brands/itunes εδώ βγάζεις αμερικάνικες giftcards



#19   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 14/10/2019 - 14:07

Λύση ακόμη δεν έχω βρει, περιμένω να μου απαντήσουν στα παράπονα που τους έκανα μετά τις συζητήσεις με τους security advisors. Αν υπάρξει κάτι νέο θα ενημερώσω. 26/10 σταματάει η εγγύηση. Να σημειώσω iTunes gift παίρνεις και από το αμερικανικό Amazon.

Τελευταία επεξεργασία από: tsitadim, 14/10/2019 - 14:09


#20   urkst

urkst

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα

Δημοσίευση 14/10/2019 - 21:30

Λύση ακόμη δεν έχω βρει, περιμένω να μου απαντήσουν στα παράπονα που τους έκανα μετά τις συζητήσεις με τους security advisors. Αν υπάρξει κάτι νέο θα ενημερώσω. 26/10 σταματάει η εγγύηση. Να σημειώσω iTunes gift παίρνεις και από το αμερικανικό Amazon.


Το αμερικανικό PayPal δέχεται κάρτες N26 για το Apple ID δεν ξέρω. Πάντως μπορείς να δοκιμάσεις πληρωμή μέσω PayPal στο οποίο έχεις κάρτα N26


Sent from my iPhone using Tapatalk

#21   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 14/10/2019 - 21:43

Το αμερικανικό PayPal δέχεται κάρτες N26 για το Apple ID δεν ξέρω. Πάντως μπορείς να δοκιμάσεις πληρωμή μέσω PayPal στο οποίο έχεις κάρτα N26


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω.

#22   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 14/10/2019 - 22:14

Το αμερικανικό PayPal δέχεται κάρτες N26 για το Apple ID δεν ξέρω. Πάντως μπορείς να δοκιμάσεις πληρωμή μέσω PayPal στο οποίο έχεις κάρτα N26


Sent from my iPhone using Tapatalk


Φαίνεται να λειτουργεί με την Ν26. Ευχαριστώ, το μόνο που μένει είναι να δω αν θα γίνει η χρέωση.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες