Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Υπηρεσία VPN σε iOS?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/01/2020 - 18:01

1. Χρησιμοποιείτε κάποια υπηρεσία vpn σε ios?

Κυρίως με ενδιαφέρει για public networks. Σε chrome στο PC έχω το DotVPN. Δωρεάν αν και δεν ξέρω πως αυτό παρεμβαίνει στη λειτουργία του συστήματος. Πχ όταν δεν είναι ενεργό υπάρχει περίπτωση να παρακολουθεί κινήσεις που κάνω σε κάποια passive μορφή;

 

θυμάμαι και το 1.1.1.1 της cloudflare. Παίζει να είναι ποιο αξιόπιστο;

 

2. Σε εταιρικό δίκτυο συνδέομαι μέσω ενός client Pulse secure σε windows 10. Υπάρχει τρόπος να το κάνω χειροκίνητα ή με άλλο client σε ios?


Τελευταία επεξεργασία από: conili, 26/01/2020 - 18:06


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   zerokill

zerokill

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 26/01/2020 - 19:13

Αν θες μπορεις βα δοκιμάσεις το speedtest ookla που δίνει δωρεαν vpn.επι πληρωμη εχει πολλα με το nordicvpn απο τα καλυτερα...


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

#3   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/01/2020 - 20:19

Χρησιμοποιώ NORD VPN για να βλέπω όλα τα web tv παγκοσμίως (κυρίως HΠΑ, Αγγλία, Καναδά, Αυστραλία) σε tablet, pc, και iPhone. 

Και το UNLOCATOR για να μπορώ να βλέπω το HULU (με συνδρομή LIVE TV) στο Apple TV μου. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και με τα δυο.

Εξαρτάται και για τι χρήση θέλεις βέβαια.  

 

1. Χρησιμοποιείτε κάποια υπηρεσία vpn σε ios?

Κυρίως με ενδιαφέρει για public networks. Σε chrome στο PC έχω το DotVPN. Δωρεάν αν και δεν ξέρω πως αυτό παρεμβαίνει στη λειτουργία του συστήματος. Πχ όταν δεν είναι ενεργό υπάρχει περίπτωση να παρακολουθεί κινήσεις που κάνω σε κάποια passive μορφή;

 

θυμάμαι και το 1.1.1.1 της cloudflare. Παίζει να είναι ποιο αξιόπιστο;

 

2. Σε εταιρικό δίκτυο συνδέομαι μέσω ενός client Pulse secure σε windows 10. Υπάρχει τρόπος να το κάνω χειροκίνητα ή με άλλο client σε ios?


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 26/01/2020 - 20:20


#4   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/01/2020 - 20:54

Ευχαριστώ. Να πω την αλήθεια δεν με ενδιαφέρει η ελληνική ip όσο η ασφάλεια για απλές εργασίες σε δημόσιο WiFi. Είδα πως έχουμε και ελληνική εταιρεία που είναι αυτή

https://zoogvpn.com/

Έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά αλλά δεν ήθελα να βάλω client άλλο όποτε δε δοκίμασα. https://thatoneprivacysite.net/
Σε αυτή τη σελίδα έχει μια σύγκριση από όλους τους παρόχους με χαρακτηριστικά πληροφορίες κλπ




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες