Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] Αλλαγή τοποθεσίας backup σε υπολογιστή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 21/03/2020 - 22:31

Γενικά δείχνει να κάνει Backup αλλά πάει με συγκλονιστικά αργό ρυθμό... Θα το αφήσω όλη νύχτα και βλέπουμε...

 

Μέσα στο φάκελο Backup του σκληρού πάντως βλέπω να δημιουργήθηκε ένας νέος φάκελος (που έχει όνομα με γράμματα και αριθμούς) οπότε λογικά εκεί πάει το backup. Στην αρχική διαδρομή του C που λέγαμε υπάρχει πάλι δημιουργημένος ο Backup αλλά ως συντόμευση...

 

Με βλέπω να αγοράζω έναν ενσύρματο σκληρό για να μην αργούμε τόσο...Μάλλον το ασύρματο της υπόθεσης καθυστερεί το backup



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/03/2020 - 23:56

Αργά λόγω ασύρματου.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#18   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 21/03/2020 - 23:57

Αν θελήσω να ακυρώσω όλη αυτή τη διαδικασία και να επιστρέψω στον σκληρό του υπολογιστή για τοποθεσία backup;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#19   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/03/2020 - 00:08

Θα πας στην αρχική διαδρομή του Backup στον C:\ και θα διαγράψεις το Backup Symlink που έχει δημιουργηθεί εκεί.

 

Μετά θα μεταφέρεις τον Backup που έχεις απο τον εξωτερικό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#20   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/03/2020 - 11:13

Θα πας στην αρχική διαδρομή του Backup στον C:\ και θα διαγράψεις το Backup Symlink που έχει δημιουργηθεί εκεί.

 

 

Καλά Νίκο αυτό δεν το κατάλαβα ποτέ (δεν ξέρω τι είναι το Symlink βασικά), αλλά αν χρειαστεί να το κάνω θα σε ξαναρωτήσω τότε.

 

Βασικά μπήκα στο φόρουμ να ρωτήσω κάτι άλλο και είδα αυτό το τόπικ που με είχες βοηθήσει πριν λίγες μέρες και απλά ήθελα να σε ενημερώσω ότι τα backup μου φαίνεται ότι γίνονται κανονικά. Αργούν βέβαια αρκετά (μάλλον λόγω ασύρματου σκληρού όπως είχες πει και συ) αλλά δείχνουν να ολοκληρώνονται νορμάλ. Οπότε όλα καλά, σε ευχαριστώ πολύ και πάλι.



#21   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/03/2020 - 11:27

Είναι Symbolic Link απο τη διαδρομή που έφτιαξες, έτσι ώστε να "ξεγελάσει" το σύστημα.

 

Αφού λειτούργησε όμως, όλα καλά. :)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#22   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/12/2020 - 13:15

Θα πας στην αρχική διαδρομή του Backup στον C:\ και θα διαγράψεις το Backup Symlink που έχει δημιουργηθεί εκεί.

 

Μετά θα μεταφέρεις τον Backup που έχεις απο τον εξωτερικό.

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

Νίκο με είχες βοηθήσει παλιά σε αυτό το θέμα, σχετικά με το πως να φτιάξω ένα φάκελο στον εξωτερικό σκληρό μου και να παίρνω εκεί τα back up μέσω itunes και όχι στο λαπτοπ μου. Ο λόγος που το είχα κάνει αυτό ήταν ότι ο σκληρός του λαπτοπ μου είναι μόνο 512 οπότε με το back up το δικό μου και της γυναίκας μουαπό το κινητό ο σκηρός γέμιζε και πρακτικά δεν τα χώραγε. Έτσι το κάναμε να περνάνε στον σκληρό μου που είναι 4TB. Ωστόσο επειδή είναι άβολο και πάαααααρα πολύ αργό (επειδή ο σκληρός είναι ασύρματος ένας WD My Cloud), θέλω να το επαναφέρω στο λαπτοπ και να κάνει η γυναίκα μου στο δικό της.

 

Μου είχες γράψει τότε που το συζητούσαμε, αυτό που έχω quote, αλλά δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς ακριβώς. Μπορείς να μου πεις μήπως τι να γράψω στο cmd; Η αρχική διαδρομή που πήγαινε το backup πριν το βάλουμε να πηγαίνει στον σκληρό ήταν C:\Users\Νίκος\Apple\MobileSync.

 

Ευχαριστώ πολύ!



#23   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/12/2020 - 15:06

Καλησπέρα. Υγεία μόνο.

Όπως έχω γράψει και στο Quote, θα πας στη διαδρομή, διαγράφεις το symlink και μεταφέρεις εκεί το Backup.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες