Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iOS 14


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4263 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2611   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 20/01/2021 - 19:16

Καλησπέρα σε όλους.
Ήθελα να ρωτήσω αν έχει βρεθεί λύση (αν είναι γνωστό το θέμα) στο drain της μπαταρίας σε standby.
Κάτοχος iphone 12 mini μιας εβδομάδας (το είχα κάνει set up as new) χάνει μπαταρία 10% σε 7 ώρες το βράδυ με wifi, bluetooth, δεδομένα απενεργοποιημένα και χωρίς εφαρμογές στο background. Όταν είχα δοκιμάσει λειτουργία πτήσης έχασε 3-4%. Κατά τη διάρκεια της ημέρας δεν το χρησιμοποιώ πολύ (2 ώρες SoT μέσος όρος) και συνήθως θα χάσει ένα 30%. iOS 14.3. Σήμα στο σπίτι 2/4 γραμμές (λογικά θα επιβαρύνει και αυτό οπότε δε ξέρω αν είναι φυσιολογικό ή όχι).
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

υπομονή μόνο για την 14.4.εχουμε πολλοί το πρόβλημα....αν θα φτιάξει κ εκεί....

Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 20/01/2021 - 19:16


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2612   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/01/2021 - 19:51

Καλησπέρα σε όλους.
Ήθελα να ρωτήσω αν έχει βρεθεί λύση (αν είναι γνωστό το θέμα) στο drain της μπαταρίας σε standby.
Κάτοχος iphone 12 mini μιας εβδομάδας (το είχα κάνει set up as new) χάνει μπαταρία 10% σε 7 ώρες το βράδυ με wifi, bluetooth, δεδομένα απενεργοποιημένα και χωρίς εφαρμογές στο background. Όταν είχα δοκιμάσει λειτουργία πτήσης έχασε 3-4%. Κατά τη διάρκεια της ημέρας δεν το χρησιμοποιώ πολύ (2 ώρες SoT μέσος όρος) και συνήθως θα χάσει ένα 30%. iOS 14.3. Σήμα στο σπίτι 2/4 γραμμές (λογικά θα επιβαρύνει και αυτό οπότε δε ξέρω αν είναι φυσιολογικό ή όχι).
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δες απο ρυθμίσεις στη μπαταρία ποιά εφαρμογή συνεχίζει και καταναλώνει το βράδυ.

 

Σε iPhone 6s με 14.3 ξαφνικά είναι εκτός δικτύου δοκίμασα και άλλη sim τα ίδια.. να πάω σε restore η τα έπαιξε η συσκευή;

Επ. ρυθμ. δικτύου.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2613   Oilakis

Oilakis

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/01/2021 - 19:54

υπομονή μόνο για την 14.4.εχουμε πολλοί το πρόβλημα....αν θα φτιάξει κ εκεί....

Απλά αναρωτιέμαι γιατί εφόσον είναι θέμα λογισμικού, να επειράζεται μόνο μια μειοψηφία. Έχει επιβεβαιωθεί ότι δεν πρόκειται για ελαττωματικές συσκευές;
Ξέρουμε αν υπάρχουν περιπτώσεις που το θέμα να διορθώθηκε με restore ή clean install των ios;

 

Δες απο ρυθμίσεις στη μπαταρία ποιά εφαρμογή συνεχίζει και καταναλώνει το βράδυ.

Δεν έχει καμία εφαρμογή ("usage by app is not available").



#2614   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/01/2021 - 20:26

Θα κάνεις μια πλήρη φόρτιση και θα το τσεκάρεις πάλι.

Κάποια εφαρμογή σου δημιουργεί πρόβλημα.

Σε κάποιους έφταιγε η Siri.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2615   Oilakis

Oilakis

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/01/2021 - 20:34

Θα κάνεις μια πλήρη φόρτιση και θα το τσεκάρεις πάλι.

Κάποια εφαρμογή σου δημιουργεί πρόβλημα.

Σε κάποιους έφταιγε η Siri.

Η αλήθεια είναι πως μέχρι τώρα το κρατάω σε range 20-85% (υποτίθεται για να μου αντέξει η μπαταρία όσο πιο πολύ γίνεται μακροπρόθεσμα), οπότε ίσως το κάνω ένα full charge να δω μήπως έχει διαφορά.
Ευχαριστώ



#2616   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 20/01/2021 - 20:39

Σε iPhone 6s με 14.3 ξαφνικά είναι εκτός δικτύου δοκίμασα και άλλη sim τα ίδια.. να πάω σε restore η τα έπαιξε η συσκευή;

Για αρχή ξεκίνησε με επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, μετά κάνε hard reset με πατημένο home button Και power μέχρι να σβήσει η συσκευή και να εμφανίσει το μήλο.
Μόλις το εμφανίσει αφήνεις τα πλήκτρα.
3η επιλογή το restore και αν δεν, πας για άλλη συσκευή, δεν συμφέρει η επισκευή της πλέον.

#2617   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 20/01/2021 - 21:04

To drain δεν είναι η κατάλληλη λέξη, τα συγκριτικά δείχνουν ότι έχει μικρότερη αυτονομία από την 13, αυτό. Προφανώς κάποιος που την έχει στήσει σωστά δε βλέπει κάτι ανησυχητικό


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk

Τι εννοείς την έχει στήσει σωστά. ; Υπάρχει λάθος και σωστή εγκατάσταση διότι δεν γράφει πουθενά η Apple κάτι τέτοιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2618   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 20/01/2021 - 21:34

Τι εννοείς την έχει στήσει σωστά. ; Υπάρχει λάθος και σωστή εγκατάσταση διότι δεν γράφει πουθενά η Apple κάτι τέτοιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Πάντα με restore αφού με ΟΤΑ είναι κιντερ έκπληξη το πως θα σου κάτσει


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk

#2619   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 21/01/2021 - 08:54

Λοιπόν η 14.3. από drain μηδενικά θέματα. Σε 8αρι το άφησα στις 00:30 με 100% (είχα δει και κανά δεκάλεπτο κάποια πράγματα) και το πρωί στις 07:30 ήταν 99%.

Δεν το κουνάω από εδώ με τίποτα!



#2620   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 21/01/2021 - 09:02

Λοιπόν η 14.3. από drain μηδενικά θέματα. Σε 8αρι το άφησα στις 00:30 με 100% (είχα δει και κανά δεκάλεπτο κάποια πράγματα) και το πρωί στις 07:30 ήταν 99%.

Δεν το κουνάω από εδώ με τίποτα!

Το δικό μου 12 Pro, με την χρήση που του κάνω μου βγάζει 1,5 με 2 μέρες. Πάντα με όλα ανοιχτά, WIFI, Bluetooth και watch μόνιμα συνδεδεμένο, ακόμη και όταν κοιμάμαι.

 

Έχω όμως παρατηρήσει ότι το βράδυ χάνει πέριπου 5%, χωρίς να φαίνεται ότι κάποια εφαρμογή τρέχει απο πίσω. Το έχω δοκιμάσει και με το watch αποσυνδεμένο και πάλι έχασε 5% περίπου.

 

Όταν όμως το έχω φορτισμένο 100% και πέσω για ύπνο, το πρώι έχω πάντα 100%, δεν χάνει καθόλου.



#2621   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 21/01/2021 - 09:14

Το δικό μου 12 Pro, με την χρήση που του κάνω μου βγάζει 1,5 με 2 μέρες. Πάντα με όλα ανοιχτά, WIFI, Bluetooth και watch μόνιμα συνδεδεμένο, ακόμη και όταν κοιμάμαι.

 

Έχω όμως παρατηρήσει ότι το βράδυ χάνει πέριπου 5%, χωρίς να φαίνεται ότι κάποια εφαρμογή τρέχει απο πίσω. Το έχω δοκιμάσει και με το watch αποσυνδεμένο και πάλι έχασε 5% περίπου.

 

Όταν όμως το έχω φορτισμένο 100% και πέσω για ύπνο, το πρώι έχω πάντα 100%, δεν χάνει καθόλου.

Σε έμενα 12 Pro (Μέχρι και Sim άλλαξα)  το βράδυ έχει χάσει 25% σε slip και μόνο αν το γυρίσω σε 3G πάει Nomal καιχωρίς να φαίνεται ότι κάποια εφαρμογή τρέχει απο πίσω


Τελευταία επεξεργασία από: tasos1, 21/01/2021 - 09:24


#2622   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/01/2021 - 10:03

Σε έμενα 12 Pro (Μέχρι και Sim άλλαξα)  το βράδυ έχει χάσει 25% σε slip και μόνο αν το γυρίσω σε 3G πάει Nomal καιχωρίς να φαίνεται ότι κάποια εφαρμογή τρέχει απο πίσω

To 3g έχε κατά νου οτι θα κλείσει σε 3 μήνες από τώρα τουλάχιστον στους πράσινους. ¨Η 4g ή 5g θα υπάρχει δυνατότητα. Την ίδια πορεία θα ακολουθήσουν και οι άλλοι πάροχοι. 

 

Εγώ στο 3g είχα θέμα με τους πράσινους. Έκλεινε η γραμμή. Στο 4g λύθηκαν όλα τα προβλήματα.



#2623   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 21/01/2021 - 10:23

To 3g έχε κατά νου οτι θα κλείσει σε 3 μήνες από τώρα τουλάχιστον στους πράσινους. ¨Η 4g ή 5g θα υπάρχει δυνατότητα. Την ίδια πορεία θα ακολουθήσουν και οι άλλοι πάροχοι.

Εγώ στο 3g είχα θέμα με τους πράσινους. Έκλεινε η γραμμή. Στο 4g λύθηκαν όλα τα προβλήματα.


Αυτο με το 3g ειναι επίσημο; Δηλαδή εκεί που ποιάνω τωρα 3g ( σπίτι μου δεν εχω δει ποτε 4g) θα ποιανω edge αφου θα καταργηθει το 3g?

#2624   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/01/2021 - 10:26

Αυτο με το 3g ειναι επίσημο; Δηλαδή εκεί που ποιάνω τωρα 3g ( σπίτι μου δεν εχω δει ποτε 4g) θα ποιανω edge αφου θα καταργηθει το 3g?

https://techmaniacs....-sto-3g-diktyo/ πηγή. Συγγνώμη για τα δυσάρεστα.



#2625   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 21/01/2021 - 10:36

https://techmaniacs....-sto-3g-diktyo/ πηγή. Συγγνώμη για τα δυσάρεστα.


Με την προϋπόθεση βέβαια ότι θα αντικατασταθεί πλήρως από το 4G. Υποθετικά δηλαδή όπου πιάνει τώρα 3G μετά θα πιάνει 4G.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες