Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iOS 14


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4263 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2671   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2021 - 15:55

Έχεις παρατηρήσει το AdGuard να σου κόβει και άλλα sites εκτός από διαφημίσεις; Στο Android το είχα κάνει απεγκατάσταση γιατί έκοβε sites πρώτον, και δεύτερον είχε αισθητό battery drain λόγω ότι έτρεχε συνέχεια το personal vpn στη συσκευή. Ουσιαστικά περνούσαν όλες οι πληροφορίες πρώτα μέσα από τους servers του AdGuard κι έτσι έβλεπε τι έπρεπε να κόψει και τι όχι.
Με τον ίδιο τρόπο λειτουργεί και στο iOS;

Δεν περνάει από servers του AdGuard.Όλα γίνονται στη συσκευή. Εγώ στο AdGuard χρησιμοποιώ Cloudflare DNS και πρόσθεσα dns filters (https://abp.oisd.nl, https://secure.fanbo...y-annoyance.txt , https://www.i-dont-c...cookies.eu/abp/ ) και καλύπτει και εφαρμογές και όλους του browser

Άλλη λύση είναι αυτό https://myxxdev.github.io
Που αν δεν έχεις jailbreak πρέπει να εγκαταστήσεις ένα προφίλ που γίνεται αν κανείς supervised τη συσκευή.

Τελευταία επεξεργασία από: grigoris_a, 25/01/2021 - 15:58


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2672   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/01/2021 - 16:04

Νίκο εννοείς λειτουργεί και χωρίς JB, σωστά? Υπάρχει επίσης κάποιος οδηγός για όσο καλύτερη χρήση του DNSCloak για εμάς τους αρχάριους ?
Sent from my iPhone using Tapatalk

Είναι ίσως η καλύτερη λύση μέχρι να δεήσουν να βγάλουν JB να κάνουμε σωστά τη δουλειά μας..

Ουσιαστικά επιλέγεις απο τη λίστα κάποιο Profile.

Μπορείς βέβαια αν έχεις κάποιο Log που να έχει έτοιμα τι να μπλοκάρει, να το περάσεις πατώντας στις 3 παύλες πάνω και πηγαίνοντας στο Blacklist.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 25/01/2021 - 16:05

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2673   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.889 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2021 - 16:43

Δεν περνάει από servers του AdGuard.Όλα γίνονται στη συσκευή. Εγώ στο AdGuard χρησιμοποιώ Cloudflare DNS και πρόσθεσα dns filters (https://abp.oisd.nl, https://secure.fanbo...y-annoyance.txt , https://www.i-dont-c...cookies.eu/abp/ ) και καλύπτει και εφαρμογές και όλους του browser

Άλλη λύση είναι αυτό https://myxxdev.github.io
Που αν δεν έχεις jailbreak πρέπει να εγκαταστήσεις ένα προφίλ που γίνεται αν κανείς supervised τη συσκευή.

Καλησπέρα Γρηγόρη και χρόνια πολλά, να χαίρεσαι το όνομα σου με υγεία. :)
Αυτό που γράφεις ακούγεται πολλά υποσχόμενο. Θα μπορούσες να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός; Χρησιμοποιείς το AdGuard το απλό ή το Pro; To Cloudflare DNS πως το προσθέτεις; Για τα υπόλοιπα 3 lists προφανώς θα υπάρχει επιλογή μέσα στην εφαρμογή.

 

Υ.Γ.: Αν δεν κάνω λάθος σε θυμάμαι από το myPhone, bill_viper εδώ, από τους πρώτους moderators το 2003, και μέλος από εποχές gsm.eos.gr και unwired.gr ;)



#2674   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2021 - 18:23

Καλησπέρα Γρηγόρη και χρόνια πολλά, να χαίρεσαι το όνομα σου με υγεία. :)
Αυτό που γράφεις ακούγεται πολλά υποσχόμενο. Θα μπορούσες να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός; Χρησιμοποιείς το AdGuard το απλό ή το Pro; To Cloudflare DNS πως το προσθέτεις; Για τα υπόλοιπα 3 lists προφανώς θα υπάρχει επιλογή μέσα στην εφαρμογή.

Υ.Γ.: Αν δεν κάνω λάθος σε θυμάμαι από το myPhone, bill_viper εδώ, από τους πρώτους moderators το 2003, και μέλος από εποχές gsm.eos.gr και unwired.gr ;)


Ευχαριστώ πολύ. Ναι ίδιο username έχω myphone

Το pro χρησιμοποιώ αλλά ίδιο είναι και το απλό απλά πρέπει να έχεις premium συνδρομή.
Μέσα στις ρυθμίσεις general ενεργοποιείς το advanced.
Μετά από Ρυθμίσεις -Dns Protection διαλέγεις ποιον DNS server προτιμάς.
Μέσα στο DND protection εμφανίζεται και η επιλογή DNS FILTERING πλέον και προσθέτεις διευθύνσεις από online λίστες με blockers.



ce43bfb1a84daaa3567e781decdb7c46.jpg
dec5081c6b31b2053a09302d3d72c5e1.jpg
5405c5a283684f244dada002666358ea.jpg
859b43c607da877e98cf4c5461ef340a.jpg

#2675   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 25/01/2021 - 18:58

το always on display στο ios 14 γινεται με εφαρμογη τριτου  οπως oledx η natta? Γιατι αυτες τις δοκιμασα αλλα πραγματικα πολυ μεσοβέζικη λύση

Στο θέμα always on display κ ' άποια απάντηση;Κάποια απάντηση;

#2676   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/01/2021 - 19:55

Τι θες να κάνεις ακριβώς?

Γιατί το iOS και κατ’ επέκταση η OLED συσκευές, δεν υποστηρίζουν AOD.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2677   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 25/01/2021 - 20:37

Τι θες να κάνεις ακριβώς?
Γιατί το iOS και κατ’ επέκταση η OLED συσκευές, δεν υποστηρίζουν AOD.

να φαίνεται η ώρα συνέχεια και όταν πέφτει σε ανάπαυση το τηλ ,δεν νομίζω να έχει σχέση αν είναι Oled

#2678   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2021 - 21:08

Αν δεν κάνω λάθος σε θυμάμαι από το myPhone, bill_viper εδώ, από τους πρώτους moderators το 2003, και μέλος από εποχές gsm.eos.gr και unwired.gr ;)

Off topic, κι εγώ ήμουν ενεργό μέλος από πολύ παλιά και σε θυμάμαι! Ήμουν η @valeria εκεί, κάποια στιγμή έχασα τον κωδικό πρόσβασης αλλά και το access στο mail με το οποίο είχα κάνει ενεργοποίηση στο forum, τα υπόλοιπα είναι ιστορία Από τότε μπαίνω μόνο εδώ, χάρηκα που διαβάζω μηνύματά σου μετά από τόσα χρόνια!

#2679   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/01/2021 - 22:27

να φαίνεται η ώρα συνέχεια και όταν πέφτει σε ανάπαυση το τηλ ,δεν νομίζω να έχει σχέση αν είναι Oled

Εγώ αυτό που σου εξηγώ είναι πως 100% δε θα το έχεις λόγω iOS.

 

Το AOD αφορά τις OLED ελέω διαχείρισης ως προς το κομμάτι της μπαταρίας, κάτι που δε κάνουν οι LCD.

 

Απο 'κει και πέρα και αυτό με JB.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2680   dinosppc

dinosppc

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 25/01/2021 - 23:31

Off topic, κι εγώ ήμουν ενεργό μέλος από πολύ παλιά και σε θυμάμαι! Ήμουν η @valeria εκεί, κάποια στιγμή έχασα τον κωδικό πρόσβασης αλλά και το access στο mail με το οποίο είχα κάνει ενεργοποίηση στο forum, τα υπόλοιπα είναι ιστορία Από τότε μπαίνω μόνο εδώ, χάρηκα που διαβάζω μηνύματά σου μετά από τόσα χρόνια!

Παλιές καλές εποχές. Είμαι ο dinosang. Σορρυ για το off topic.


Τελευταία επεξεργασία από: dinosppc, 25/01/2021 - 23:33


#2681   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/01/2021 - 00:32

Παλιές καλές εποχές. Είμαι ο dinosang. Σορρυ για το off topic.

Το θυμάμαι το όνομα, κοίτα να δεις που είμαστε πολλοί myphonακηδες εδώ μέσα χαχαχα!

#2682   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/01/2021 - 07:35

Παλιές καλές εποχές. Είμαι ο dinosang. Σορρυ για το off topic.

  

Το θυμάμαι το όνομα, κοίτα να δεις που είμαστε πολλοί myphonακηδες εδώ μέσα χαχαχα!


Καλημέρα και από cavaradossi εδώ παιδιά.
Εποχές 2003 και μετά.

Ps: το myphone όπως έχω ξαναπεί εγκαταληφθηκε (τουλάχιστον από εμένα)
Ελπίζω το iphonehellas να συνεχίζει για χρόνια να δίνει λύσεις σε οποία θέματα έχουμε

:)

#2683   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 26/01/2021 - 07:58

Εγώ αυτό που σου εξηγώ είναι πως 100% δε θα το έχεις λόγω iOS.

 

Το AOD αφορά τις OLED ελέω διαχείρισης ως προς το κομμάτι της μπαταρίας, κάτι που δε κάνουν οι LCD.

 

Απο 'κει και πέρα και αυτό με JB.

α ευχαριστω ,παραπληροφωρηθηκα ,εχω την εντυπωση μολις στρωσω λιγο γιατι πλεω ακομα σε πελαγη θα πρεπει να αρχιζω να ψαχνομαι για jb



#2684   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/01/2021 - 08:24

Το θυμάμαι το όνομα, κοίτα να δεις που είμαστε πολλοί myphonακηδες εδώ μέσα χαχαχα!

Καλές εποχές. Να είσαι μέλος από το πρώτο iPhone 3G.
Μέχρι που κάποιοι ζητήσαμε τη διαγραφή μας. Όταν κάποιοι υποστηρίζαμε την άποψη μας για θήκες και γυαλιά κινητού και μπαίνουν αλλά άτομα του φόρουμ νέοι να μας βρίζουν πατόκορφα και μας ξεφτιλίζουν με προσωπικά μηνύματα να μας λένε άσχετους επειδή επιλέγουμε κάτι κατά την ταπεινή μας άποψη και το φόρουμ να μην παίρνει θέση. Να μην σταματάει τον καυγά που ο άλλος ξεκινάει. Μεγάλη θλίψη. Αυτό μου έμεινε μόνο.

Τελευταία επεξεργασία από: nickhellas04, 26/01/2021 - 08:25


#2685   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/01/2021 - 09:36

Καλημέρα και από cavaradossi εδώ παιδιά.
Εποχές 2003 και μετά.

Ps: το myphone όπως έχω ξαναπεί εγκαταληφθηκε (τουλάχιστον από εμένα)
Ελπίζω το iphonehellas να συνεχίζει για χρόνια να δίνει λύσεις σε οποία θέματα έχουμε

:)

Καλημέρα! Από 2004 και μετά ήμουν, σε θυμάμαι! Χάρηκα πολύ που είσαι κι εδώ, σε ξέρω κι εδώ ως μέλος χρόνια, αλλά φυσικά δεν είχα κάνει τη σύνδεση!
Κι εγώ εύχομαι το ίδιο για το iPhoneHellas, ελπίζω να μην εγκαταλειφθεί από τους ανώτερους, οι mods μας ευτυχώς κάνουν το καλύτερο που μπορούν...

Καλές εποχές. Να είσαι μέλος από το πρώτο iPhone 3G.
Μέχρι που κάποιοι ζητήσαμε τη διαγραφή μας. Όταν κάποιοι υποστηρίζαμε την άποψη μας για θήκες και γυαλιά κινητού και μπαίνουν αλλά άτομα του φόρουμ νέοι να μας βρίζουν πατόκορφα και μας ξεφτιλίζουν με προσωπικά μηνύματα να μας λένε άσχετους επειδή επιλέγουμε κάτι κατά την ταπεινή μας άποψη και το φόρουμ να μην παίρνει θέση. Να μην σταματάει τον καυγά που ο άλλος ξεκινάει. Μεγάλη θλίψη. Αυτό μου έμεινε μόνο.

Δυστυχώς τα έζησα κι εγώ, όντας μέλος εκεί από εποχές Nokia, Sony Ericsson, Motorola...
Είδα τη σταδιακή αλλαγή συμπεριφοράς όταν βγήκε το πρώτο iPhone... Άρχισε να υπάρχει μεγάλη έχθρα και μια μόνιμη ειρωνία προς όλα τα άτομα με iPhones, σε βαθμό να σκέφτεσαι να θέσεις μια απορία σου. Κρίμα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 21 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)