Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 13: News & Rumors


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
292 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 09/09/2021 - 11:23

Παιδιά τα 120Hz δεν είναι τόσο wow Factor όσο λένε οι influencers ή όσο εύχρηστο. Εγώ κατέληγα να το απενεργοποιώ για μπαταρία πχ.

Αντάλλαξα τα 120Hz με το smoothness του iOS και δεν το 'χω μετανοιώσει.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 09/09/2021 - 11:43

Παιδιά τα 120Hz δεν είναι τόσο wow Factor όσο λένε οι influencers ή όσο εύχρηστο. Εγώ κατέληγα να το απενεργοποιώ για μπαταρία πχ.
Αντάλλαξα τα 120Hz με το smoothness του iOS και δεν το 'χω μετανοιώσει.


Θα συμφωνήσω.Κι εγώ δεν πιστεύω πως αυτό από μόνο του είναι αρκετό για να θεωρηθεί αναβάθμιση..

#243   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2021 - 11:50

Βάλε βρε καλή μου Apple μαζί με τα 120Hz οθόνη και Touch ID. Ήμαρτον, με το σταγονόμετρο μια ζωή.

Κλασική περίπτωση θεωρώ πως οι κάτοχοι 11 Pro/ 12 Pro δεν έχουν ιδιαίτερο λόγο να αναβαθμίσουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hi Jim!

Eχουμε και λεμε

 

καλύτερος επεξεργαστής,

οθόνη 120HZ και always on,

Face ID 2,

μικρότερο notch,

βελτιωμένες κάμερες, 

μεγαλύτερη μπαταρία,

νέο chip 5G,

υποστήριξη WiFi 6E.

 

Νομιζω οτι αυτα ειναι αρκετα για αναβαθμιση!

 

 

ps

Φυσικα δεν μιλαω για τους νορμαλ ανθρωπους αλλα για εμας του τρελαμενους :P

 


Τελευταία επεξεργασία από: jig, 09/09/2021 - 11:55

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#244   axidous

axidous

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@axidous
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:axidous

Δημοσίευση 09/09/2021 - 13:24

Για θέμα τροφοδοσίας πάλι με lightning θα είναι ?



#245   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 09/09/2021 - 13:34

Για θέμα τροφοδοσίας πάλι με lightning θα είναι ?

πολυ καλη ερωτηση 



#246   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/09/2021 - 13:58

Δεν αλλάζει το Lightning..

 

Επόμενο βήμα, απλά η αφαίρεση του και μετά Portless.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#247   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/09/2021 - 17:26

Λίγο καλύτερη κάμερα , λίγο καλύτερη μπαταρία ….

Πως καταντήσαμε έτσι ; Android γίναμε :(


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#248   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 10/09/2021 - 11:04

Λίγο καλύτερη κάμερα , λίγο καλύτερη μπαταρία ….

Πως καταντήσαμε έτσι ; Android γίναμε :(


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Πλεον δεν εχουν να σου προσφερουν καινοτομες αλλαγες , οποτε σιγα σιγα για να βγαινουν οι χρονιες!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#249   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/09/2021 - 12:11

Το KTC δίνει μια πρώτη γεύση για του τι θα ακολουθήσει τη Τρίτη. Έτσι λοιπόν συνοπτικά έχουμε:

 

Τα iPhone 13/Mini συνεχίζουν με περισσότερους χρωμάτισμούς έναντι των "μεγάλων" αδερφών με τα παρακάτω, που φαίνεται πως το Pink θα αντ/στήσει το περσινό Green:

 

- Black

- Blue

- Pink

- PRODUCT(RED)

- Purple

- White

 

Τα  iPhone 13 Pro/Max όπως αναμενόταν, χάνουν τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΧΡΩΜΑΤΙΣΜΟ σε iPh (a.k.a. Pacific Blue) που θα αντ/σταθεί απο το Bronze (sic) που είχε διαρρεύσει πρίν κάτι μήνες. Ενώ το Graphite χαιρετάει και αυτό για να γίνει πιο ματ, με το (Matte) Black (a.k.a. ΚΑΤΡΑΜΙ). Πιο συγκεκριμένα:

 

- Black

- Bronze

- Gold

- Silver

 

Όσο για τις χωρητικότητες, τα 256GB στο Mini κουνάνε μαντήλι:

 

- iPhone 13 Mini | 64GB & 128GB
- iPhone 13 | 64GB & 128GB
- iPhone 13 Pro | 128GB, 256GB, 512GB
- iPhone 13 Pro Max | 128GB, 256GB, 512GB

 

iphone-13-matte-black-bronze-and-lurid.j


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 10/09/2021 - 12:11

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#250   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/09/2021 - 12:13

Το KTC δίνει μια πρώτη γεύση για του τι θα ακολουθήσει τη Τρίτη. Έτσι λοιπόν συνοπτικά έχουμε:

Τα iPhone 13/Mini συνεχίζουν με περισσότερους χρωμάτισμούς έναντι των "μεγάλων" αδερφών με τα παρακάτω, που φαίνεται πως το Pink θα αντ/στήσει το περσινό Green:

- Black
- Blue
- Pink
- PRODUCT(RED)
- Purple
- White

Τα iPhone 13 Pro/Max όπως αναμενόταν, χάνουν τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΧΡΩΜΑΤΙΣΜΟ σε iPh (a.k.a. Pacific Blue) που θα αντ/σταθεί απο το Bronze (sic) που είχε διαρρεύσει πρίν κάτι μήνες. Ενώ το Graphite χαιρετάει και αυτό για να γίνει πιο ματ, με το (Matte) Black (a.k.a. ΚΑΤΡΑΜΙ). Πιο συγκεκριμένα:

- Black
- Bronze
- Gold
- Silver

Όσο για τις χωρητικότητες, τα 256GB στο Mini κουνάνε μαντήλι:

- iPhone 13 Mini | 64GB & 128GB
- iPhone 13 | 64GB & 128GB
- iPhone 13 Pro | 128GB, 256GB, 512GB
- iPhone 13 Pro Max | 128GB, 256GB, 512GB

iphone-13-matte-black-bronze-and-lurid.j

Κριμα για το pacific. Πάμε σε #allblackeverything ξεκάθαρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#251   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2021 - 12:25

Ψήνομαι χοντρά να παραμείνω σε 12 Pro Max PB για άλλο ένα χρόνο επειδή το νιώθω ακόμα σαν καινούρια συσκευή, κάτι που δεν συνέβαινε τις προηγούμενες χρονιές που ο σχεδιασμός ήταν σχεδόν ίδιος. Ούτε που κατάλαβα πώς πέρασε ο καιρός από τότε που το αγόρασα.

Το PB είναι άλλος ένας λόγος που με κάνει να το σκέφτομαι, έχω αγοράσει μέχρι και σετάκι ίδιο χρώμα portable ηχείο JBL, τόσο πολύ το έχω λατρέψει.

Ο τρίτος λόγος, είναι οι φήμες που έχουν διαρρεύσει για το 14 που λέγεται πως θα είναι top συγκριτικά με το 13.

Αναρωτιέμαι μήπως τελικά αγοράσω το φετινό και μετά από λίγες μέρες νιώθω σα να μην άλλαξα συσκευή - όπως συνέβαινε τα προηγούμενα χρόνια.
Το 12 ήταν η πρώτη συσκευή μετά καιρό, που με έκανε να νιώθω ότι πήρα κάτι πραγματικά καινούριο στα χέρια μου.
Κάτι αντίστοιχο είχα νιώσει από 8 Plus σε XS Max, λόγω του ότι περάσαμε σε οθόνη χωρίς bezels και Face ID αντί Touch ID.

Αυτό που με δελεάζει κυρίως με το 13, είναι το ProRes video, αλλά έτσι έλεγα και για το ProRaw και τελικά κατέληξα να τραβάω τα παλιά παραδοσιακά Raw και να έχω μόνιμα ανενεργό το ProRaw...

Για να δούμε αν θα καταφέρω να αντισταθώ στον πειρασμό μετά από πολλάαα χρόνια.
Τελευταία φορά που έκανα skip μοντέλο ήταν όταν δεν αναβάθμισα από 4 σε 4s.

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 10/09/2021 - 12:33


#252   Karanir

Karanir

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Karanir
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/09/2021 - 12:35

Ψήνομαι χοντρά να παραμείνω σε 12 Pro Max PB για άλλο ένα χρόνο επειδή το νιώθω ακόμα σαν καινούρια συσκευή, κάτι που δεν συνέβαινε τις προηγούμενες χρονιές που ο σχεδιασμός ήταν σχεδόν ίδιος. Ούτε που κατάλαβα πώς πέρασε ο καιρός από τότε που το αγόρασα.

Το PB είναι άλλος ένας λόγος που με κάνει να το σκέφτομαι, έχω αγοράσει μέχρι και σετάκι ίδιο χρώμα portable ηχείο JBL, τόσο πολύ το έχω λατρέψει.

Ο τρίτος λόγος, είναι οι φήμες που έχουν διαρρεύσει για το 14 που λέγεται πως θα είναι top συγκριτικά με το 13.

Αναρωτιέμαι μήπως τελικά αγοράσω το φετινό και μετά από λίγες μέρες νιώθω σα να μην άλλαξα συσκευή - όπως συνέβαινε τα προηγούμενα χρόνια.
Το 12 ήταν η πρώτη συσκευή μετά καιρό, που με έκανε να νιώθω ότι πήρα κάτι πραγματικά καινούριο στα χέρια μου, κάτι αντίστοιχο είχα νιώσει από 8 Plus σε XS Max, λόγω του ότι περάσαμε σε οθόνη χωρίς bezels και Face ID αντί Touch ID.

Αυτό που με δελεάζει κυρίως με το 13, είναι το ProRes video, αλλά έτσι έλεγα και για το ProRaw και τελικά κατέληξα να τραβάω τα παλιά παραδοσιακά Raw και να έχω μόνιμα ανενεργό το ProRaw...

Για να δούμε αν θα καταφέρω να αντισταθώ στον πειρασμό μετά από πολλάαα χρόνια.
Τελευταία φορά που έκανα skip μοντέλο ήταν όταν δεν αναβάθμισα από 4 σε 4s.

Το κείμενο και η άποψη σου μπορώ να πω ότι με εκφράζουν στο ακέραιο!
Ακριβώς τα ίδια νοιώθω κι εγώ με το 12 pro max PB.
Πρώτη φορά αισθάνομαι το ίδιο μετά από τόσο καιρό όπως την ημέρα που το αγόρασα!!!
Φέτος δεν θα ζοριστώ καθόλου να παραμείνω στην ίδια συσκευή.


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk Pro

#253   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 10/09/2021 - 13:20

12 s πιστεύω χωρίς τα προβλήματα του 12 όπως με κάθε s του παρελθόντος και γι’αυτο με βλέπω να το χτυπάω. Θα δω πιστεύω αλλαγή από το iPhone XSMAX το οποίο το θεωρώ TOP.

#254   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/09/2021 - 14:00

Αναρωτιέμαι μήπως τελικά αγοράσω το φετινό και μετά από λίγες μέρες νιώθω σα να μην άλλαξα συσκευή

Καταρχάς είναι πολύς κόσμος στην ίδια βάρκα, μεταξύ και εμού.

 

Και το έκανε ακόμα πιο έντονο το Leak για το 14.

 

Έχω φάει τρελό κόλλημα με το PB που ξέρω πως -εμφανισιακά τουλάχιστον- το iPh 13 12S δε θα μου το προσφέρει.

 

Απο 'κει και πέρα αυτό που υπάρχει στο Quote είναι δεδομένο.

 

Απλά θα ξέρεις πως όντας μια S έκδοση θα έχουν εκλείψει όλες αυτές οι παιδικές ασθένειες του 12 Pro/Max (οθόνες, κάμερες).

 

Πάντα οι S εκδόσεις (αυτό είναι ουσιαστικά το 13) ήταν η και είναι η πιο ολοκληρωμένη έκδοση.

 

Προσωπικά τα 120Hz συνεχίζω να τα φοβάμαι ακόμα ελέω Apple. Δε ξέρω πως έχουν σκοπό να το υλοποιήσουν. Θεωρώ πως δε θα είναι ενεργό σε μόνιμη βάση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#255   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2021 - 15:15

Καταρχάς είναι πολύς κόσμος στην ίδια βάρκα, μεταξύ και εμού.

Και το έκανε ακόμα πιο έντονο το Leak για το 14.

Έχω φάει τρελό κόλλημα με το PB που ξέρω πως -εμφανισιακά τουλάχιστον- το iPh 13 12S δε θα μου το προσφέρει.

Απο 'κει και πέρα αυτό που υπάρχει στο Quote είναι δεδομένο.

Απλά θα ξέρεις πως όντας μια S έκδοση θα έχουν εκλείψει όλες αυτές οι παιδικές ασθένειες του 12 Pro/Max (οθόνες, κάμερες).

Πάντα οι S εκδόσεις (αυτό είναι ουσιαστικά το 13) ήταν η και είναι η πιο ολοκληρωμένη έκδοση.

Προσωπικά τα 120Hz συνεχίζω να τα φοβάμαι ακόμα ελέω Apple. Δε ξέρω πως έχουν σκοπό να το υλοποιήσουν. Θεωρώ πως δε θα είναι ενεργό σε μόνιμη βάση.

Άσε, μας έχει κάνει μεγάλη ζημιά το Pacific Blue, θεωρώ δύσκολο να βγει επάξιος αντικαταστάτης - για τα δικά μου γούστα - επειδή είμαι λάτρης των ψυχρών και muted χρωμάτων.
Το bronze δε με δελεάζει στο ελάχιστο, επίσης τα μαύρο και γκρι τα έχω βαρεθεί τόσα χρόνια πια, οπότε αν πάρω εντέλει, θα είναι λευκό.

Απλά εφ´όσον μέγεθος οθόνης και σασί παραμένουν ίδια, μέσα σε λίγες μέρες θα νιώθουμε ότι δεν άλλαξε τίποτα - όπως επιβεβαιώνεις κι εσύ...

Τις προηγούμενες χρονιές σκεφτόμουν ότι κέρδισα λίγο από ταχύτητα, λίγο από αυτονομία, λίγο από κάμερα και έπειθα τον εαυτό μου ότι άξιζε η αγορά (λέμε τώρα).

Η φετινή χρονιά διαφέρει, γιατί όταν φτάσει η στιγμή της συνειδητοποίησης ότι τελικά δεν κέρδισα και τίποτα τρομερό, αλλά έχασα κι από πάνω το υπέροχο χρώμα της συσκευής που δεν έχω προλάβει ακόμα να χορτάσω, τότε είναι που φοβάμαι ότι θα ξενερώσω χοντρά.

Σχετικά με τα 120Hz, επειδή δεν έχω δει στην πράξη συσκευή που να έχει τέτοια τεχνολογία, δε νιώθω ότι μου λείπει κάτι, ίσως αν αρχίσω να το σκαλίζω να μου μπει το μικρόβιο και να αλλάξω μόνο για αυτό, γι'αυτό έχω αποφύγει να το ψάξω

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 10/09/2021 - 15:16


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες