Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

iPhone 12: Special Event | 13/10


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
717 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#466   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2020 - 21:03

Ξαναλέω, το «δεν έχει έχει ούτε ένα σημάδι» είναι υποκειμενικό και δε μου λέει κάτι σαν απάντηση. Όταν το σκουπίσεις και το βάλεις κάτω από δυνατό φωτισμό τότε θα καταλάβεις γιατί αμφιβάλλω.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Δεν πήρα κινητό χθες φίλε μου, ξέρω πως να τσεκάρω την συσκευή μου.
Όπως και να χει, αν έχεις τέτοια φοβία ότι θα χαλάσει η συσκευή σου τότε δεν θα την δουλέψεις ποτέ γυμνή για να έχεις προσωπική εμπειρία, εμένα ή κάποιον άλλο δεν τον πιστεύεις, οπότε τι συζητάμε ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#467   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/10/2020 - 21:11

Δεν πήρα κινητό χθες φίλε μου, ξέρω πως να τσεκάρω την συσκευή μου.
Όπως και να χει, αν έχεις τέτοια φοβία ότι θα χαλάσει η συσκευή σου τότε δεν θα την δουλέψεις ποτέ γυμνή για να έχεις προσωπική εμπειρία, εμένα ή κάποιον άλλο δεν τον πιστεύεις, οπότε τι συζητάμε ;

Για να κάθομαι και να κάνω κουβέντα προφανώς έχω περάσει και από τις δυο πλευρές δεν συζητάω στον αέρα ούτε αγορασα χθες Apple product. Επίσης το πως προσέχει ο καθένας τη συσκευή του και το αν έχει φοβίες ή ψυχαναγκασμους είναι ξεκάθαρα δικός του λογαριασμός. Η συζήτηση ξεκίνησε από τη θήκη και το πως με το να καλύπτει all around τη συσκευή τη κάνει μια καλύτερη επιλογή από την περσινή.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 18/10/2020 - 21:12


#468   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2020 - 21:21

Χάλια οι θήκες που κλείνουν από κάτω...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συμφωνω απολυτα, ειναι εντελως μαπα.

Νομιζω μονο η διαφανη αφηνει ανοιγμα


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#469   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2020 - 21:26

Για να κάθομαι και να κάνω κουβέντα προφανώς έχω περάσει και από τις δυο πλευρές δεν συζητάω στον αέρα ούτε αγορασα χθες Apple product. Επίσης το πως προσέχει ο καθένας τη συσκευή του και το αν έχει φοβίες ή ψυχαναγκασμους είναι ξεκάθαρα δικός του λογαριασμός. Η συζήτηση ξεκίνησε από τη θήκη και το πως με το να καλύπτει all around τη συσκευή τη κάνει μια καλύτερη επιλογή από την περσινή.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δικός του λογαριασμός και γούστο του καθένα το πως θα φερθεί σε κάθε προϊόν, το είπα και στην αρχή αυτό.

Σχολίασα απλά γιατί ακόμα κι εγώ που δεν χρησιμοποιώ θήκες, θα βάλω σε κάποια περίσταση την δερμάτινη που είναι όμορφη. Θήκες που κλείνουν από κάτω δεν μου αρέσουν καθόλου όπως και σε αρκετούς ακόμα.
Το δικό μου point είναι πως θα μπορούσαν να υπάρχουν δύο εκδόσεις από την Apple για να μείνουν όλοι ευχαριστημένοι!

Τελευταία επεξεργασία από: ElectTheDeaD, 18/10/2020 - 21:29


#470   AlexandrosQV

AlexandrosQV

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/10/2020 - 21:30

Εγώ αν δε το δω αυτό που λες δε το πιστεύω αλλά δεν έχει και κανενα νόημα να το συζητήσουμε παραπάνω. Και δεν είναι θέμα ατσουμπαλιας ή τυχης που αναφέρεις, το αλουμίνιο από τη φύση του γρατσουνίζεται/αποχρωματίζεται αρκετά εύκολα. Το stainless steel έχει δειξει καλύτερα σημάδια αντοχής αλλά και πάλι χύμα στο κύμα βάλε βγάλε στη τσέπη και σε λοιπές επιφάνειες θα σημαδευτεί. Ο καθένας επιλέγει να βλέπει το ποτήρι είτε μισογεμάτο είτε μισό άδειο. Δεν κερδίζεις κάτι σε ομορφιά αφήνοντας μια premium συσκευή ακάλυπτη στο κάτω μόνο μέρος. Όποτε με τις φετινές σιλικόνης της Apple «σώθηκε» πολύ κόσμος.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Αν θέλεις μπορώ να σου στείλω βίντεο να το δεις. Όπως και να χει... δεν έχει καμία σχέση αισθητικά μια κλειστή από κάτω θήκη με μία ανοιχτή. Έστω και αυτό το λίγο που φαίνεται παραπάνω κάνει τη διαφορά για μένα.


Σχετικά με θήκες η πιο όμορφη λεπτή για προστασία από γρατσουνιές μόνο η caudabe Thin .. ειδάλλως χωρίς για να το χαίρεσαι... Πάντως δίνουμε τόσα χρήματα για έναν σχεδιασμό που μας αρέσει και στο τέλος δεν τον βλέπουμε σχεδόν ποτέ...


Η αλήθεια είναι ότι αν δεν φοβόμουν για την κάμερα/ες που προεξέχει/ουν στα μοντέλα από το 6s και μετά, δεν θα είχα καθόλου θήκη (όπως έκανα στα προηγούμενα).

υ.γ Για τζαμάκι ούτε λόγος!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#471   bill_2

bill_2

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 18/10/2020 - 21:51

Ερώτηση , το pro Max 12 θα είναι κατά της εκτίμηση σας 13 Νοεμβρίου ;γιατί έχω κάνει την προπαραγγελία ,απο τι θυμάμαι πέρυσι τα 11 pro Max τουλάχιστον εγώ από Κωτσόβολο το πήρα και 3 μέρες ποιο γρήγορα λόγο ότι μεσολαβούσε Σάββατο . Τι λέτε ;


Sent from my iPad using Tapatalk

#472   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/10/2020 - 22:19

Σχετικά με θήκες η πιο όμορφη λεπτή για προστασία από γρατσουνιές μόνο η caudabe Thin .. ειδάλλως χωρίς για να το χαίρεσαι... Πάντως δίνουμε τόσα χρήματα για έναν σχεδιασμό που μας αρέσει και στο τέλος δεν τον βλέπουμε σχεδόν ποτέ...

Ξέρεις αυτό θυμίζει, σαν παλιά που παιρνανε αυτοκίνητο και βάζανε καλύμματα στα καθίσματα έτσι ώστε όταν το πουλήσουν να μην είναι φθαρμενα


Sent from my iPad using Tapatalk

#473   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.053 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/10/2020 - 23:01

1. Μπορείς να προσθέσεις διάφορα αξεσουάρ στη θήκη (για κάρτες ή AirPods π.χ.)

2. Για τη φόρτιση με τον αντίστοιχο MagSafe φορτιστή.

4c2j1tF.jpg


Ναι.


Ποσο θα πηγαινει ο φορτιστης; Ξερουμε;

#474   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/10/2020 - 23:35

Ερώτηση , το pro Max 12 θα είναι κατά της εκτίμηση σας 13 Νοεμβρίου ;γιατί έχω κάνει την προπαραγγελία ,απο τι θυμάμαι πέρυσι τα 11 pro Max τουλάχιστον εγώ από Κωτσόβολο το πήρα και 3 μέρες ποιο γρήγορα λόγο ότι μεσολαβούσε Σάββατο . Τι λέτε ;

735.gif


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#475   zEr0c0oL

zEr0c0oL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:valexo83

Δημοσίευση 19/10/2020 - 07:55

Μετά τις 20/11 λογικά σε εμάς τα Pro Max...



#476   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2020 - 10:07

Apple’s New iPhone 12 Ceramic Shield Explained
 


Ceramics might be thought of as the close cousin of glass.

The primary difference between glass and ceramics, though, centers on the chemical bonds that hold the internal structure of the material together. Unlike glass, in which atoms are arranged in a random order, linkages in ceramic materials happen when positive and negative ions bond to form a regular pattern of crystals — which, in turn, can scatter the light to which they are exposed. This phenomenon usually results in an opaque material, rather than transparent, although there are examples of transparent ceramics. [Visions cookware, for example.]

Halfway between the two materials is glass-ceramics, which start life as glass and then transform into a nearly completely crystalline, or ceramic, substance. This happens under an intense application of carefully controlled heat and the addition of a nucleating agent — silver or titanium, for example — that forms “seeds” around which crystals can grow.

 

This looks like Apple’s description of a “high temperature crystallization step” from above.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#477   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 19/10/2020 - 12:00

Μόνο εγώ φοβάμαι δηλαδή ένα Magsafegate?



#478   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2020 - 14:03

Πως μπορείς να μαμήσεις αισθητικά μια συσκευή ελέω ευρωπαικής ένωσης, με τις γνωστές πιστοποιήσεις τόσα χρόνια.

 

Και ας μπαίνουν σε θήκες.

 

eu-iphone-12-1536x864.png


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#479   AlexandrosQV

AlexandrosQV

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/10/2020 - 14:10

Πω... χάλια... αλλά από την άλλη θα φύγουν από την πλάτη, σωστά; Για όποιον χρησιμοποιεί διάφανες θήκες ίσως να είναι καλύτερα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#480   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 19/10/2020 - 14:14

Παιδιά μια ερώτηση.

Κοιτούσα στο Document όπως πρότεινε ένας φίλος...Και πέρα από τη 2ετή εγγύηση δίνει και δώρο συνδρομή AppleTV για 1 χρόνο!

Αυτό ισχύει για κάθε αγορά νέου κινητού από οπουδήποτε το αγοράσεις ή είναι απλά  έξτρα δώρο του καταστήματος?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες