Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 07/11/2020 - 21:47

Καλησπέρα σε όλους!

Λόγω της καραντίνας βρίσκομαι στο εξοχικό μου και αναρωτιέμαι αν και πώς μπορεί να πραγματοποιηθεί φέτος η καθιερωμένη παραγγελία...
Θέλω να ρωτήσω αν είναι εφικτό λόγω τιμολογίου που θα κοπεί, να παραδοθεί η συσκευή σε άλλη τοποθεσία από αυτή της επωνυμίας;
Ή είναι υποχρεωτικό να παραδοθεί στην ίδια διεύθυνση με του τιμολογίου; Το έχει κάνει κάποιος;

Επίσης, είναι εφικτό η πληρωμή να γίνει με POS την ώρα της παράδοσης; Ή πρέπει να γίνει προκαταβολικά η πληρωμή;

Πηγαίνω πάντα αυτοπροσώπως και αγοράζω τις συσκευές, οπότε δε μου έχει ξανατύχει κάτι ανάλογο!

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!


Κανονικα αμα μιλαμε για αγορα συσκευων με απαλλαγη φπα, επειδη ειναι εταιρικος εξοπλισμος θα πρεπει να παραδοθει στην εταιρεια. Βεβαια λογω συνθηκων μπορει καποιο καταστημα να ειναι πιο ελαστικο σε αυτο το κομματι. Ακομα δεν γινεται να πληρωσεις αντικαταβολη σε τοσο μεγαλο ποσο. Θα πρεπει να το πληρωσεις ειτε με καταθεση απο εταιρικο λογαριασμο η με εταιρικη καρτα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2020 - 21:54

Κανονικα αμα μιλαμε για αγορα συσκευων με απαλλαγη φπα, επειδη ειναι εταιρικος εξοπλισμος θα πρεπει να παραδοθει στην εταιρεια. Βεβαια λογω συνθηκων μπορει καποιο καταστημα να ειναι πιο ελαστικο σε αυτο το κομματι. Ακομα δεν γινεται να πληρωσεις αντικαταβολη σε τοσο μεγαλο ποσο. Θα πρεπει να το πληρωσεις ειτε με καταθεση απο εταιρικο λογαριασμο η με εταιρικη καρτα.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, με κάλυψες απόλυτα!

#18   bill_2

bill_2

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 07/11/2020 - 21:59

Μόλις παρήγγειλα το 12pro max 256GB graphite απο apple store και 23 με 30 Νοεμβρίου παράδοση σε uk και μετα Ελλάδα με shop and ship


Sent from my iPhone using Tapatalk

μπορεις να μου πεις πως γινεται αυτο ? με την αποαστολη και τι καρτα θελει να εχω ? ευχαριστω 



#19   bill_2

bill_2

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 07/11/2020 - 23:12

Το κόστος εγγραφής εχει αλλάξει!!! Αν θυμάμαι τωρα ειναι 5€ αλλα εδω θα βρεις αυτο που ψάχνεις
http://www.iphonehel...one-απο-αγγλία/


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μολις το ειδα και εγω , εχει αλλαξει κατι απο τον Οδηγο ? π.χ πρεπει να παρεις οπωςδηποτε τηλ στην Apple.uk ? οπως λεει ο οδηγος ?



#20   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2020 - 00:14

Νομίζω πως οχι πλέον δεν χρειάζεται τηλ. Κανε λογαριασμό shop and ship και βαλε κανονικά τα στοιχεία σου(διεύθυνση /τηλ/ονομα). Μετα πας στο  uk store κάνεις παραγγελία το τηλ και διεύθυνση αποστολής βάζεις αυτη απο το shop and ship. Απλα βαλε σε 2-3 σημεία το NIC number σου...
Π.χ. Apostolis NIC ****
Address line two. NIC****

Για την κάρτα δεν εχω ιδεα.
Εγω βάζω την revolut


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: tolis24h, 08/11/2020 - 00:15


#21   bill_2

bill_2

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 08/11/2020 - 00:44

Το NIC NUMBER στο δίνει το shop ship?


Sent from my iPhone using Tapatalk

#22   stakar

stakar

    iPH Member

  • 213 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 08/11/2020 - 01:06

Εγω δεν καταλαβα ακόμα γιατί να το πάρεις απο αγγλία και μετα να το φερεις ελλαδα. Τι κερδιζεις με όλη αυτή την μανούρα?

#23   bill_2

bill_2

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 08/11/2020 - 01:08

Όχι δεν θέλω να πάρω το iphone Ντε κ καλά ,γενικά κάποια αλλά πράγματα θέλω. .. και αν μπορώ να κάνω αυτήν την διαδικασία ρωτάω. Είναι κάποια που δεν τα βρίσκω αλου !


Sent from my iPhone using Tapatalk

#24   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2020 - 13:55

Το NIC NUMBER στο δίνει το shop ship?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι ελμαζινμε την Αγγλική Address


Sent from my iPhone using Tapatalk

#25   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2020 - 13:58

Εγω δεν καταλαβα ακόμα γιατί να το πάρεις απο αγγλία και μετα να το φερεις ελλαδα. Τι κερδιζεις με όλη αυτή την μανούρα?

υπάρχουν πολλά πράγματα που Αγγλία τα βρίσκεις 100-200€ κατω.. Οπως πχ το iphone 12 και το.φερνεις εδω με 15/25 € μεταφορικά
Η ακομα και μικροπραγματα που δεν υπάρχουν στην Ελλάδα... Shop and ship( aramex) χρησιμοποιώ χρονια, και ολα πανε μια χαρα χωρις πρόβλημα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: tolis24h, 08/11/2020 - 14:01


#26   STERGIOS16

STERGIOS16

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2020 - 14:51

υπάρχουν πολλά πράγματα που Αγγλία τα βρίσκεις 100-200€ κατω.. Οπως πχ το iphone 12 και το.φερνεις εδω με 15/25 € μεταφορικά
Η ακομα και μικροπραγματα που δεν υπάρχουν στην Ελλάδα... Shop and ship( aramex) χρησιμοποιώ χρονια, και ολα πανε μια χαρα χωρις πρόβλημα

Sent from my iPhone using Tapatalk

H aramex, σε τι σε διευκολύνει στην πράξη;



#27   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 08/11/2020 - 15:57

Ποια μεταφορική θα συστήνατε για αποστολή του iPhone από Αγγλία; Την Παρασκευή θα το παραλάβει ο αδερφός μου. Ρωτάω από άποψη ταχύτητας, κόστους και ασφαλείας.

#28   bill_2

bill_2

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 08/11/2020 - 16:31

iphone 12 mini 64 αρι ,χωρίς ΦΠΑ από Αμαζόν Γερμανίας στα 650€ αξίζει λέτε ; Διαθεσιμότητα 16 Νοε


Sent from my iPhone using Tapatalk

#29   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2020 - 16:38

H aramex, σε τι σε διευκολύνει στην πράξη;

υπάρχουν εταιρείες οπως η apple και προϊόντα που δεν τα στέλνουν στην Ελλάδα/Κύπρο.. Η aramex ( shop and ship) σου δινουν μια διεύθυνση (στα γραφεία τους) σε διάφορες χώρες και ενα μοναδικό νούμερο που αντιστοιχεί στον λογαριασμό σου (NIC ****).. Ψωνίζεις αυτο που θες και διεύθυνση αποστολής βάζεις αυτη της shop and ship και το NIC**** number. Πανε στο γραφείο τους παραλαμβάνει ενας υπάλληλος βλέπει το NIC number σου και το στέλνει στην διεύθυνση σου με ενα αντίτιμο. (Π.χ. Μέχρι 1 κιλό περίπου 15€)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: tolis24h, 08/11/2020 - 16:39


#30   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/11/2020 - 16:51

DHL & UPS

και οικονομικότερη αλλά ταχύτατη, Royal Mail UK με First Class Service. 

 

Ποια μεταφορική θα συστήνατε για αποστολή του iPhone από Αγγλία; Την Παρασκευή θα το παραλάβει ο αδερφός μου. Ρωτάω από άποψη ταχύτητας, κόστους και ασφαλείας.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες