Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#871   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 25/11/2020 - 15:51

Υπομονηηηηη

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#872   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 25/11/2020 - 16:47

Tα έχω πει αλλά θα τα ξαναπώ για άλλη μια φορά και είναι από προσωπική εμπειρία. 
Μετά ο καθένας ψωνίζει από εκεί που θέλει και εμπιστεύεται.
 
Προσωπική εμπειρία λοιπόν: 
-Επιστροφή στο Amazon macbook air ενάμιση χρόνο μετά απο πιθανή βλάβη με πλήρη επιστροφή χρημάτων. 
-Επιστροφή Apple Watch μετά από 11 μήνες για ενδεχόμενο battery drain. 
-Επιστροφή Airpods 2 μετά από 8 μήνες για πρόβλημα στον ήχο στο ένα ακουστικό (συριγμός).
-Και ένα περιστατικό "εκτός apple": Επιστροφή action cam ποδηλάτου (μετά από πέσιμο δικό μου) όπου έσπασε το bike grip και ενώ ζήτησα να αγοράσω ανταλλακτικό μου είπαν dont worry στείλτο πίσω σου δίνουμε τα χρήματα και πάρε καινούργια. 
 
Σε κανένα από τα παραπανω δε μου είπαν τι και πως. Επιστροφη (μετά από συνεννόηση μαζί τους για τη βλάβη και επιβεβαίωση επιστροφής μέσω email) και κατόπιν παραλαβής, πλήρες refund. 
Σε παλιότερα post έχω επισυνάψει και screenshot με επιστροφές ποσών. 
Δεν έχει αναγνωριστεί τυχαία το καλύτερο customer service του κόσμου.
 
Ούτε μετοχές στο Amazon έχω όπως υποστηρίζουν κάποιοι, ούτε τίποτα. 
Οποιος θέλει ψωνίζει είτε από εκεί, είτε από official resellers, είτε από skroutz. 
Η αγορά είναι ορθάνοιχτη και οι επιλογές άπειρες. 
 
Η τελική απόφαση είναι πάντα δική μας.

Που διαφωνούμε? Αρχικά να σου πω ότι ψωνίζω πάνω από 20 χρόνια από το Amazon ,είναι το αγαπημένο μου κατάστημα και εγώ έχω κάνει επιστροφές τώρα ως προς τα αντικείμενα που είπες οτι επέστρεψες δεν είπα ποτέ ότι δεν γίνεται στον πρώτο χρόνο, το mac από ότι μπήκα και τώρα και είδα έχει δύο χρόνια το iPhone όμως ένα χρόνο, Δεν νομίζω να γράφουν αραλούμπες

#873   kchris298

kchris298

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:kchris298

Δημοσίευση 25/11/2020 - 17:38

Καλησπέρα!Παρέλαβα σήμερα από κοτσωβολο το 12 σε λευκό με Apple watch 6 44mm σε μαύρο παραγγελία Δευτέρα και σήμερα παραλαβή πολύ γρήγορα δεν το περίμενα.

#874   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 25/11/2020 - 17:43

Καλησπέρα!Παρέλαβα σήμερα από κοτσωβολο το 12 σε λευκό με Apple watch 6 44mm σε μαύρο παραγγελία Δευτέρα και σήμερα παραλαβή πολύ γρήγορα δεν το περίμενα.


Πήγαινε στο πρακτορείο και παίξε και ‘σύ τζόκερ.
Όχι μόνο για τον Κώτσο αλλά και για τα ΚΟΥΡΙΕΡ.

Καλοφάγωτα φίλε

#875   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 25/11/2020 - 17:45

Καλησπέρα!Παρέλαβα σήμερα από κοτσωβολο το 12 σε λευκό με Apple watch 6 44mm σε μαύρο παραγγελία Δευτέρα και σήμερα παραλαβή πολύ γρήγορα δεν το περίμενα.

νομίζω ότι έχει σχέση με την περιοχή που μένεις και με ποια κούριερ σου ήρθε, φανταζομαι ότι είσαι επαρχία εκεί πάνε πιο γρήγορα τα πράγματα

#876   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/11/2020 - 18:11

Δε διαφωνουμε. Το ιδιο λεμε ουσιαστικα. 

 

Εμενα παντως και στο chat μου ειχαν πει για ολα τα apple ειναι 2 χρονια και μιλαω μ αυτους. 

iPhone δεν τους εχω στειλει ακομα αλλά σε ολες τις περιπτώσεις που ηταν και εντος και εκτος 1ου χρονου επιλήφθηκαν εκεινοι αποκλειστικά.  

 

 

Που διαφωνούμε? Αρχικά να σου πω ότι ψωνίζω πάνω από 20 χρόνια από το Amazon ,είναι το αγαπημένο μου κατάστημα και εγώ έχω κάνει επιστροφές τώρα ως προς τα αντικείμενα που είπες οτι επέστρεψες δεν είπα ποτέ ότι δεν γίνεται στον πρώτο χρόνο, το mac από ότι μπήκα και τώρα και είδα έχει δύο χρόνια το iPhone όμως ένα χρόνο, Δεν νομίζω να γράφουν αραλούμπες



#877   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 25/11/2020 - 18:27

Δε διαφωνουμε. Το ιδιο λεμε ουσιαστικα. 
 
Εμενα παντως και στο chat μου ειχαν πει για ολα τα apple ειναι 2 χρονια και μιλαω μ αυτους. 
iPhone δεν τους εχω στειλει ακομα αλλά σε ολες τις περιπτώσεις που ηταν και εντος και εκτος 1ου χρονου επιλήφθηκαν εκεινοι αποκλειστικά.

ναι το αναλαμβάνουν απλα αν δεν θελεις την βαβούρα να στείλεις πίσω και είναι κάτι απλό πας και σε εξουσιοδοτημενο σέρβις στην Ελλάδα,και τα 2 ειναι εφικτά

#878   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/11/2020 - 18:45

Ναι, πάντα εξαρτάται την περίπτωση και τι βολεύει τον καθένα. Πολλοί δε θέλουν να τρέχουν.

Πάντως σε δική μου περίπτωση με τα airpods 2 wireless που τα είχα αγοράσει 170€, οταν τα έστειλα πίσω μετα από καιρό και μου έκαναν το refund πήρα με 172€ τα airpods pro. 

 

Οπότε στην παρούσα συμφέρει οταν πχ κατι σου χαλάσει μήνες μετά και σου δώσουν πίσω όλα τα χρήματα που πλήρωσες. Και αν μέχρι τότε εχει βρει κάποιο καινούργιο μοντέλο με τα ίδια χρήματα ή μια μικρή διαφορά μπορείς να πάρεις το νεο. 

 

Θέλω να καταλήξω στο οτι το να σου κάνουν refund τα χρήματά σου ακόμα και σε περιπτώσεις πέραν του πρώτου χρόνου είναι κάτι που δεν το βρίσκεις πραγματικά πουθενά. 

 

 

ναι το αναλαμβάνουν απλα αν δεν θελεις την βαβούρα να στείλεις πίσω και είναι κάτι απλό πας και σε εξουσιοδοτημενο σέρβις στην Ελλάδα,και τα 2 ειναι εφικτά



#879   kchris298

kchris298

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:kchris298

Δημοσίευση 25/11/2020 - 19:22

Πήγαινε στο πρακτορείο και παίξε και ‘σύ τζόκερ.
Όχι μόνο για τον Κώτσο αλλά και για τα ΚΟΥΡΙΕΡ.
Καλοφάγωτα φίλε

Ευχαριστώ όντως τυχερός.

Τελευταία επεξεργασία από: kchris298, 25/11/2020 - 19:23


#880   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 25/11/2020 - 19:37

Λοιπον ακουστε σκηνικό. Ειμαι στο πανεπιστήμιο , 10 λεπτα πριν ξεκινήσω να τους κανω Ηλεκτρικες εγκαταστάσεις και με παιρνουν απο document. Για τη τάδε παραγγελια (128gb pro max pacific blue) να στειλω χαρτι απο το taxis απλα. Στέλνω και τους καλω τυπικα , βρίσκοντας ενα εξυπηρετικοτατο κύριο ο οποιος μου είπε πως η επομενη παραλαβή έρχεται το αργοτερο δευτερα ( θεωρω αυστηρα για καλυψη εβαλε μερες) και οτι θα με παρουν για τη πληρωμη. Εκεινη τη στιγμη λοιπον επειδη πιάσαμε κουβεντα και λεγαμε οτι ολοι παιρνουν τιμολογιο σχεδον κα  τρεχουν μου επιβεβαίωσε τη παραγγελια και μου πετάει ''βλέπω απο το tracking number θα το έχουμε πολυ νωρίτερα για να σας το στείλουμε''.
Οποτε οπως φαινεται το θέμα με τις προπαραγγελίες λήγει soon . Και σκεφτείτε τοιμαζόμουν να κανω παραγγελία απο κωτσόβολο που το ειδα διαθέσιμο αλλα για να μη με παιδεύουν με τυχον εξτρα χαρτια για το τιμολογιο μενω doc


Τελευταία επεξεργασία από: metallurgy, 25/11/2020 - 19:39


#881   Thansimo

Thansimo

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Twitter:@ThanosSimo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:simo79

Δημοσίευση 25/11/2020 - 20:10

Λοιπον ακουστε σκηνικό. Ειμαι στο πανεπιστήμιο , 10 λεπτα πριν ξεκινήσω να τους κανω Ηλεκτρικες εγκαταστάσεις και με παιρνουν απο document. Για τη τάδε παραγγελια (128gb pro max pacific blue) να στειλω χαρτι απο το taxis απλα. Στέλνω και τους καλω τυπικα , βρίσκοντας ενα εξυπηρετικοτατο κύριο ο οποιος μου είπε πως η επομενη παραλαβή έρχεται το αργοτερο δευτερα ( θεωρω αυστηρα για καλυψη εβαλε μερες) και οτι θα με παρουν για τη πληρωμη. Εκεινη τη στιγμη λοιπον επειδη πιάσαμε κουβεντα και λεγαμε οτι ολοι παιρνουν τιμολογιο σχεδον κα  τρεχουν μου επιβεβαίωσε τη παραγγελια και μου πετάει ''βλέπω απο το tracking number θα το έχουμε πολυ νωρίτερα για να σας το στείλουμε''.
Οποτε οπως φαινεται το θέμα με τις προπαραγγελίες λήγει soon . Και σκεφτείτε τοιμαζόμουν να κανω παραγγελία απο κωτσόβολο που το ειδα διαθέσιμο αλλα για να μη με παιδεύουν με τυχον εξτρα χαρτια για το τιμολογιο μενω doc

Εγω εχω προπαραγγείλει  απο Κωτσοβολο 12 pro max 128 pacific blue με απαλλαγη φπα και ακομα περιμενω... Αναμονη διαθεσιμοτητας... Δεν ξερω πως γινεται να εχει αποθεμα και παραλαβες η Document και ολοκληρος Κωτσοβολος τπτ.... Οπως και να έχει καλη παραλαβη και καλοριζικο! :)



#882   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 25/11/2020 - 20:17

Εμένα δεν μου κάνει εντύπωση γιατί δεν πιστεύω ότι έχουν το ίδιο πελατολόγιο μα τον Κωτσόβολο ..
Εγώ το document ας πούμε το έμαθα 1-2 μήνες πριν αλλά μου φαίνονται μια χαρά επαγγελματίες
Σε αντίθεση με το I-system που μετά από 1-2 emails που ανταλλάξαμε για κάτι ερωτήσεις που έκανα σε σχέση με το απόθεμα τους κτλ δεν μου άφησαν καθόλου καλή εντύπωση και δεν τους δίνω ούτε 1 ευρώ

#883   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2020 - 20:18

Εγω εχω προπαραγγείλει  απο Κωτσοβολο 12 pro max 128 pacific blue με απαλλαγη φπα και ακομα περιμενω... Αναμονη διαθεσιμοτητας... Δεν ξερω πως γινεται να εχει αποθεμα και παραλαβες η Document και ολοκληρος Κωτσοβολος τπτ.... Οπως και να έχει καλη παραλαβη και καλοριζικο! :)

Τα ιδια και εγω...Εγω μαλιστα ειδα την δευτερα οτι το 12 pro max graphite 128 το ειχε διαθεσιμο και μολις πηρα τηλεφωνο να επιβεβαιωσω την παραγγελια μου,ειπαν οτι απο λαθος φενεται δεν ειναι ακομα διαθεσιμο...Στο περιμενε μας εχουν εμας....



#884   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 25/11/2020 - 20:22

Μπορεί κάποιος να αναφέρει τι κάνει ο Γερμανός με το ΦΠΑ? Εννοώ σε χρεώνει ή εφαρμόζει σωστά το άρθρο 39α?



#885   Thansimo

Thansimo

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Twitter:@ThanosSimo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:simo79

Δημοσίευση 25/11/2020 - 20:35

Εμένα δεν μου κάνει εντύπωση γιατί δεν πιστεύω ότι έχουν το ίδιο πελατολόγιο μα τον Κωτσόβολο ..
Εγώ το document ας πούμε το έμαθα 1-2 μήνες πριν αλλά μου φαίνονται μια χαρά επαγγελματίες
Σε αντίθεση με το I-system που μετά από 1-2 emails που ανταλλάξαμε για κάτι ερωτήσεις που έκανα σε σχέση με το απόθεμα τους κτλ δεν μου άφησαν καθόλου καλή εντύπωση και δεν τους δίνω ούτε 1 ευρώ

Εγω την ηξερα την Document αλλα ακριβώς όπως περιεγραψες την κατασταση σε i square πιστεψα οτι ειναι τα ιδια χαλια και δεν μπηκα στον κοπο....



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες