Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#916   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 27/11/2020 - 11:55

Οντως γενικα καλο ειναι να αποφευγουμε τα εμβασματα. Ειναι σχεδον απιθανο να κανεις αμφισβήτηση. Με τις πιστωτικες/χρεωστικες η διαδικασια κραταει 1-2 μερες και στα βαζουν πισω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#917   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 27/11/2020 - 12:27

Έχουμε νέα επιτέλους...

 

Τελικά αυτό που μου είπε το παλικάρι χθες στον Κωτσόβολο που πήρα τηλέφωνο (έγραψα πιο πίσω) ίσχυε...

 

Το κινητό θα το έχω Δευτέρα 30/11 και το ρολόι σήμερα!!! (δε μου έχουν στείλει ακόμα ώρα βέβαια αλλά δεν με νοιάζει...)

 

Από τις 15/11 που έκανα τη διαδικασία, αναμονή μόνο 12 ημέρες δεν είναι καθόλου άσχημα (πλάνο δόσεων με υπογραφή προχθές).

 

Στο 7+ που έχω η MediaMarkt έκανε 2μιση μήνες για να το φέρει και τότε είχα βάλει κάρτα και έπεφταν δόσεις...



#918   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2020 - 12:32

Έχουμε νέα επιτέλους...

 

Τελικά αυτό που μου είπε το παλικάρι χθες στον Κωτσόβολο που πήρα τηλέφωνο (έγραψα πιο πίσω) ίσχυε...

 

Το κινητό θα το έχω Δευτέρα 30/11 και το ρολόι σήμερα!!! (δε μου έχουν στείλει ακόμα ώρα βέβαια αλλά δεν με νοιάζει...)

 

Από τις 15/11 που έκανα τη διαδικασία, αναμονή μόνο 12 ημέρες δεν είναι καθόλου άσχημα (πλάνο δόσεων με υπογραφή προχθές).

 

Στο 7+ που έχω η MediaMarkt έκανε 2μιση μήνες για να το φέρει και τότε είχα βάλει κάρτα και έπεφταν δόσεις...

Τυχερος εισαι!Να πας να παιξεις κανα τζοκερ!Εγω απο 13/11 που εχω κανει παραγγελια,ειμια σε αναμονη διαθεσιμοτητας.(12 pro max 128 graphite)



#919   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 27/11/2020 - 12:35

Τυχερος εισαι!Να πας να παιξεις κανα τζοκερ!Εγω απο 13/11 που εχω κανει παραγγελια,ειμια σε αναμονη διαθεσιμοτητας.(12 pro max 128 graphite)

Στο προηγούμενο που έπαιξα δεν έπιασα ούτε 1+1... χαχαχαχαχα  :lol:  :lol:  :lol:

Εγώ έχω πάρει ένα ProMax 256 PB και 44ρι PB ρολόι...

 

Να ξέρεις πάντως ότι τηλεφωνικά βλέπουν καλύτερα την εξέλιξη αντί της σελίδας γιατί ό,τι μου είπε χθες στο τηλέφωνο το έγραψε η σελίδα σήμερα...

Απλά ξεκίνα να μαγειρεύεις όταν θα πάρεις τηλέφωνο γιατί έχει 30+ λεπτά αναμονή...



#920   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 27/11/2020 - 12:38

Στο προηγούμενο που έπαιξα δεν έπιασα ούτε 1+1... χαχαχαχαχα  :lol:  :lol:  :lol:

Εγώ έχω πάρει ένα ProMax 256 PB και 44ρι PB ρολόι...

 

Να ξέρεις πάντως ότι τηλεφωνικά βλέπουν καλύτερα την εξέλιξη αντί της σελίδας γιατί ό,τι μου είπε χθες στο τηλέφωνο το έγραψε η σελίδα σήμερα...

Απλά ξεκίνα να μαγειρεύεις όταν θα πάρεις τηλέφωνο γιατί έχει 30+ λεπτά αναμονή...

 

55 λεπτά περίμενα χθες για να μιλήσω με Κωτσόβολο !!!



#921   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2020 - 12:39

Στο προηγούμενο που έπαιξα δεν έπιασα ούτε 1+1... χαχαχαχαχα  :lol:  :lol:  :lol:

Εγώ έχω πάρει ένα ProMax 256 PB και 44ρι PB ρολόι...

 

Να ξέρεις πάντως ότι τηλεφωνικά βλέπουν καλύτερα την εξέλιξη αντί της σελίδας γιατί ό,τι μου είπε χθες στο τηλέφωνο το έγραψε η σελίδα σήμερα...

Απλά ξεκίνα να μαγειρεύεις όταν θα πάρεις τηλέφωνο γιατί έχει 30+ λεπτά αναμονή...

ΧΑΧΑΧΑΧΑ το ξερω εχω παρει καμποσες.Εδω προσπαθω να πληρωσω εδω και 2 μερες κατι δοσεις μεσω τηλεφωνου,και τελικα κατεληξα να τις πληρωσω με μεταφορα μεσω ebanking.Παντως το θετικο ειναι οτι εχουν βαλει και αλλες εταιριες κουριερ πλην acs και γενικης.Εκανα μια αγορα για την μανα μου,και σε λιγη ωρα την περιμενω,την παραγγελια την εκανα προχθες το βραδυ online με πληρωμη αμεσα οχι αντικαταβολη.



#922   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 27/11/2020 - 13:58

55 λεπτά περίμενα χθες για να μιλήσω με Κωτσόβολο !!!

Την ίδια ώρα περίμενα και εγώ κατά τις 19:00 περίπου... άστα...

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑ το ξερω εχω παρει καμποσες.Εδω προσπαθω να πληρωσω εδω και 2 μερες κατι δοσεις μεσω τηλεφωνου,και τελικα κατεληξα να τις πληρωσω με μεταφορα μεσω ebanking.Παντως το θετικο ειναι οτι εχουν βαλει και αλλες εταιριες κουριερ πλην acs και γενικης.Εκανα μια αγορα για την μανα μου,και σε λιγη ωρα την περιμενω,την παραγγελια την εκανα προχθες το βραδυ online με πληρωμη αμεσα οχι αντικαταβολη.

Μία καρέκλα που πήρα και εγώ με άμεση πληρωμή, σε 2 μέρες ήρθε αλλά μου είχαν βάλει λάθος καρέκλα και τη γύρισα πίσω.

Σήμερα μου ήρθε η σωστή με μεταφορική εταιρεία (Τσιαούσης) όχι φορτηγό του Κωτσόβολου.

 

Τώρα προσπαθώ να μάθω με ποια εταιρεία κούριερ είναι να μου έρθει σήμερα το κινητό ή το ρολόι γιατί δεν μου έχουν στείλει τίποτα και θέλω να πάω να το παραλάβω εγώ από το κατάστημα αν είναι εφικτό. Μη γίνει καμιά μακακία και τελικά ο κούριερ δεν προλάβει ή ό,τι άλλο...



#923   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/11/2020 - 16:05

Ζούμε ΕΠΙΚΕΣ στιγμές.....
 
Το πρόβλημα μάλιστα των καθυστερήσεων ή και του «μπλοκαρίσματος» λόγω των αυξημένων παραγγελιών δεν αποτελεί προνόμιο των εταιρειών courier, αλλά και κάποιων πολυκαταστημάτων που διαθέτουν e-shop. Τρανό παράδειγμα το Jumbo, που τις τελευταίες ημέρες δήλωσε αδυναμία να εκπληρώσει τον αυξημένο αριθμό παραγγελιών, με αποτέλεσμα να «κλείσει» το ηλεκτρονικό κατάστημα για μερικές ημέρες. 

 

 

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  15.jpg   122,73KB   64 λήψεις
  • Συνημμένο αρχείο  16.jpg   80,53KB   63 λήψεις


#924   nicolas123

nicolas123

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/11/2020 - 16:21

παδια καλησπερα κ απο εμενα! επειδη εχω δει ματιες στις προηγουμενες σελιδες που μιλατε για αγορα του τελευταιου μοντελου με απαλλαγη φπα λογω εταιρειας.

για εμας τους θνητους που δεν εχουμε δικη μας επιχειρηση, τι συμφερει περισσοτερο, αγορα απο Ελλαδα σκρουτζ κλπ? η ρισκο και αγορα μεσω αμαζον ή αγγλικου apple store?



#925   nicolas123

nicolas123

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/11/2020 - 16:23

επισης ειδα κατι αγγελιες στην χ.ευκαιρεια με κατι τιμες τυποθ 790 για το 12αρι το κανονικο απο κατι μαγαζια που καλα καλα δεν ειναι στο ιντερνετ. 

αποψεις?



#926   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/11/2020 - 16:50

Αν δεν έχεις κάποιο γνωστό να το πάρεις με τιμολόγιο, πας απο Skroutz με προσοχή στο κατάστημα που θα επιλέξεις.

 

Για αγορά απο Apple Store, μόνο με Forward Address.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#927   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/11/2020 - 16:54

παδια καλησπερα κ απο εμενα! επειδη εχω δει ματιες στις προηγουμενες σελιδες που μιλατε για αγορα του τελευταιου μοντελου με απαλλαγη φπα λογω εταιρειας.

για εμας τους θνητους που δεν εχουμε δικη μας επιχειρηση, τι συμφερει περισσοτερο, αγορα απο Ελλαδα σκρουτζ κλπ? η ρισκο και αγορα μεσω αμαζον ή αγγλικου apple store?

Καλησπέρα ρίσκο από το Amazon δεν έχεις .Από μια απλή αγγελία κάποιου που δεν τον ξέρεις έχεις ναι αν και αν ζητήσεις να ανοιχτεί το δέμα πριν το παραλάβεις και γνωρίζεις 3 βασικά μπορείς να ξεχωρίσεις αν είναι γνήσιο ή όχι να δεις ότι έχει απόδειξη αγοράς και ότι η οθόνη είναι μια χαρά όταν την ανοίξεις να μην είναι τίποτα σπασμένη .

 

επισης ειδα κατι αγγελιες στην χ.ευκαιρεια με κατι τιμες τυποθ 790 για το 12αρι το κανονικο απο κατι μαγαζια που καλα καλα δεν ειναι στο ιντερνετ. 

αποψεις?

Χρυσή ευκαιρία να ξέρεις κυκλοφορούν πολλοί αητονύχηδες που προσπαθούν να εξαπατήσουν με κάθε τρόπο τον άλλο .Από κανονικό μαγαζί ή από έμπιστο άτομο που τον ξέρεις .

Τώρα αν σου φαίνεται πολλά το κινητό που θες μπορείς να το πάρεις και με άτοκες δόσεις να μην σου φανεί τόσο τα χρήματα.


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#928   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 27/11/2020 - 17:08

Βλέπω πριν λίγο τηλέφωνο από κωτσοβολο, λέω εδώ είμαστε με πήρανε για να προχωρήσουμε στην πληρωμή γιατι λογικά παραλάβανε.

Τελικά ήθελαν να μου πουν ότι ακύρωσαν την πρώτη παραγγελία που είχα κάνει στις 13/11, γιατί παρόλο που είχα ζητήσει αποφορολογηση, δεν είχε περαστεί, οπότε έκαναν νέα παραγγελία στις 24/11.

Λέω αν ακυρωσατε την πρώτη παραγγελία, τότε έχασα και την σειρά μου, σωστά? Ναι μου λέει!

Καλά Χριστούγεννα του είπα και το έκλεισα.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#929   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/11/2020 - 17:15

Εγγύηση ο Κωτσό.

 

Τύποι που δε κάνουν τίποτα σωστά ποτέ.

 

Τολμηροί πραγματικά όσοι συνεχίζουν και μπλέκουν μαζί του..

 

Πάντως δε θα περιμένεις πολύ.

 

Μην αγχώνεσαι.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 27/11/2020 - 17:23

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#930   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/11/2020 - 17:18

Εγώ παρέλαβα άμεσα από Κωτσόβολο ευτυχώς από την παραγγελία που έκανα μετά από δύο ημέρες το κινητό το έδιωξαν.Τελικά με όλα αυτά που ακούω μάλλον τυχερός στάθηκα ;-).


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)