Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1126   Karanir

Karanir

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Karanir
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/12/2020 - 14:33

Εκει που νομιζαμε οτι ειχαμε θεμα με διαθεσιμοτητα συσκευων το εξαλειψανε μπαμ μπαμ,και τωρα αγχωνομαστε με τις κωλο κουριερ για το ποτε θα παραλαβουμε...Εμενα μου ειπαν απο το τελος της αλλης βδομαδας και βλεπουμε....Πρεπει απλα να σταματησουν καμια βδομαδα να παραλαμβανουν νεα δεματα,αλλιως δεν θα φυγει ο φορτος δεματων


Ήδη η Γενική Ταχυδρομική ανακοίνωσε ότι σταματάει να δέχεται αποστολές μέχρι τη Δευτέρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1127   madster95

madster95

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/12/2020 - 14:33

Πρέπει να είσαι ο μοναδικός, απ' όσα διαβάζω εδώ στο φόρουμ, που να εχεις παραγγείλει στο istorm στο άνοιγμα των παραγγελιών και να μην εχεις παραλάβει ακόμα.

 

Η συντριπτική πλειοψηφία που παραγγείλαμε στο άνοιγμα την επόμενη πέμπτη (20/11) μας τα εστειλαν κι αλλοι παρέλαβαν την Παρασκευή , αλλοι από την επόμενη Δευτέρα και μετά.

 

Πως γίνεται αυτό; Μίλησες μαζί τους;

Έχω μιλήσει άπειρες φορές και παίρνω την κλασσική απάντηση ότι τηρείται σειρά προτεραιότητας και οταν παραλάβουν θα με ενημερώσουν. Μιλάμε για παραγγελία στις  12.12 το βράδυ στις 13/11. 



#1128   vagelisvl

vagelisvl

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 04/12/2020 - 14:49

Προτου 15 μερες εκανα αγορα 12 Pro 128GB PBlue ηλεκτρονικα με απαλλαγη ΦΠΑ απο Document Νεας Σμυρνης, δυο μερες μετα μου παραδοθηκε στην Καστορια.

Μεσολαβησαν 2/3 τηλεφωνηματα για διευκρινησεις,

Απλα τα πραγματα! 

Αυτή ηταν η επόμενη κίνηση που έκανα!



#1129   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/12/2020 - 14:55

Έχω μιλήσει άπειρες φορές και παίρνω την κλασσική απάντηση ότι τηρείται σειρά προτεραιότητας και οταν παραλάβουν θα με ενημερώσουν. Μιλάμε για παραγγελία στις  12.12 το βράδυ στις 13/11. 

Αγαπητέ, εγώ θα τους έστελνα ένα εμαιλ με αναρτήσεις απο δω μέσα, που να προκύπτει πότε παρήγγειλαν μέλη  του φόρουμ  και πότε παρέλαβαν, και θα τους έλεγα, κατόπιν των ανωτέρω να κόψετε τις μ@λ@κιες και ντροπή σας που λέτε τέτοια ασύστολα και εύκολα αποδείξιμα ψεύδη.


Τελευταία επεξεργασία από: PanosI, 04/12/2020 - 14:56


#1130   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/12/2020 - 15:05

Συγνώμη να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις καθυστερήσεις των κούριερ
Είμαι από επαρχία όχι δυσπρόσιτη περιοχή και όταν χρειάστηκε να στείλω κάτι στην Αθήνα
με χρέωναν 10 ευρώ για παράδοση την επόμενη μέρα τώρα που διαπιστώνονται καθυστερήσεις των δέκα και πλέον ημερών δεν θα έπρεπε να πληρώνω 1 ευρώ ; Ήρεμα ρωτάω


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1131   jpap0

jpap0

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 04/12/2020 - 15:09

Μόλις με ενημέρωσε το istorm ότι το 12 Pro μου είναι διαθέσιμο και μου το στέλνουν!!!
Δυστυχώς με acs και κάνω το Σταυρό μου να παραλάβω γρήγορα...
Καλές παραλαβές και οι υπόλοιποι...

Μακάρι να το έχουν δώσει ήδη στην acs και να το παραλάβεις ,

γιατί η acs σταμάτησε να παίρνει άλλες αποστολές μέχρι την Πέμπτη 11/12.

 

για την ιστορία, η δική μου πααγγελία στην istorm, έγινε 20/11 [12 pro max ] αλλά

από τότε τίποτα, μάλλον θα πάω προς idocument



#1132   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/12/2020 - 15:12

Έχω μιλήσει άπειρες φορές και παίρνω την κλασσική απάντηση ότι τηρείται σειρά προτεραιότητας και οταν παραλάβουν θα με ενημερώσουν. Μιλάμε για παραγγελία στις  12.12 το βράδυ στις 13/11. 

Και για να μην παιδεύεσαι, άνοιξε ένα νήμα, πότε παράγγειλα από istorm το νέο iphone 12/pro/max και πότε το παρέλαβα, να ποστάρουμε όλοι και μετά να τους το στείλεις το λινκ  και να απαιτήσεις να στο φέρει στο σπίτι σου υπάλληλός τους και όχι κούριερ. Ειδικά αν το έχεις προπληρώσει κιόλας.



#1133   madster95

madster95

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/12/2020 - 15:57

Και για να μην παιδεύεσαι, άνοιξε ένα νήμα, πότε παράγγειλα από istorm το νέο iphone 12/pro/max και πότε το παρέλαβα, να ποστάρουμε όλοι και μετά να τους το στείλεις το λινκ  και να απαιτήσεις να στο φέρει στο σπίτι σου υπάλληλός τους και όχι κούριερ. Ειδικά αν το έχεις προπληρώσει κιόλας.

Μίλησα πάλι σήμερα, ανέφερα και αυτό που λες αλλα πάλι τα ίδια. Δεν έχουν απόθεμα λεει, δεν ξέρουν πότε θα παραλάβουν και σε τι ποσότητες απο την Apple κλπ κλπ. 

 

Να σημειώσω κιολας οτι ειναι προπληρωμένη η παραγγελια


Τελευταία επεξεργασία από: madster95, 04/12/2020 - 15:57


#1134   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 04/12/2020 - 16:00

Σήμερα παρέλαβε η document και πήρα και εγω το pb pro max. Κοσμημα πραγματικα!

 

Με το καλο σε ολους



#1135   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 04/12/2020 - 16:18



Ένας φίλος παρήγγειλε δυο 12 pro όταν άνοιξαν οι παραγγελίες και τα παρέλαβε αμέσως
Εγώ παρηγγειλα το 12 pro 128 silver στις 23 και σήμερα μου το στέλνουν
Νομίζω πιο πολύ με αγχώνει η acs τώρα...




Μου έχουν στείλει το δέμα από τις 2/12, εχω αριθμό αποστολής και ακόμη δεν εμφανίζεται στο σαιτ της speedex, δεν το έχουν σκαναρει καν δηλαδή.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: soki7, 04/12/2020 - 16:20


#1136   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 04/12/2020 - 16:32

Παραγγελία χθεσ 03/12 από Κωτσόβολο 256 pro max graphite.ηδη παραδόθηκε στην acs και μου στείλανε και tracking number.δευτερα ή τρίτη θέλω να πιστεύω θα το έχω γιατί είμαι επαρχία.

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#1137   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 04/12/2020 - 16:37

Παραγγελία χθεσ 03/12 από Κωτσόβολο 256 pro max graphite.ηδη παραδόθηκε στην acs και μου στείλανε και tracking number.δευτερα ή τρίτη θέλω να πιστεύω θα το έχω γιατί είμαι επαρχία.

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ επαρχία μένω φίλε και όχι μακριά από Αθήνα. Παρήγγειλα χθες το πρωί μια θήκη την οποία και έστειλαν το μεσημέρι με acs, σήμερα το πρωί ήταν στο κατάστημα της acs στην περιοχή μου.

Το κινητό όμως που στάλθηκε με speedex, ακόμη αγνοείται.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#1138   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 04/12/2020 - 16:53

Περιεργο μου φαινεται για τη speedex. Εμενα η document που το εστειλε με τη speedex σκαναριστηκε αμεσως. Απλα καθυστερησε λιγο στο κεντρο διαλογης. Φανταζομαι οτι δεν βαζει καθετους και παυλες.

#1139   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/12/2020 - 16:54

Μίλησα πάλι σήμερα, ανέφερα και αυτό που λες αλλα πάλι τα ίδια. Δεν έχουν απόθεμα λεει, δεν ξέρουν πότε θα παραλάβουν και σε τι ποσότητες απο την Apple κλπ κλπ. 

 

Να σημειώσω κιολας οτι ειναι προπληρωμένη η παραγγελια

Τραγικοί. Παραλαμβάνουν άλλοι που παράγγειλαν 23/11 και όχι εσύ που έχεις εξοφλήσει στις 13/11 !!!!!!!

Οι πάντες από τότε που παράγγειλαν istorm  έχουν παραλάβει.

Ειλικρινά είσαι η μοναδική περίπτωση που αξίζει να ακυρώσεις την παραγγελία σου και να ψαχτείς αλλού, με όποια συνέπεια έχει αυτό σε καθύστερηση.


Τελευταία επεξεργασία από: PanosI, 04/12/2020 - 16:56


#1140   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 04/12/2020 - 17:01

Περιεργο μου φαινεται για τη speedex. Εμενα η document που το εστειλε με τη speedex σκαναριστηκε αμεσως. Απλα καθυστερησε λιγο στο κεντρο διαλογης. Φανταζομαι οτι δεν βαζει καθετους και παυλες.

Έχει να κάνει με το κατάστημα φίλε.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες