Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 12 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1006   al3xis

al3xis

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/12/2020 - 15:42

Mην τα λες αυτα για τα 5G που βρισκονται γιατι θα πανε οι συνωμοσιολογοι να τα λαμπαδιασουν.  :D

Ειναι που ειναι τιγκα τα κρουσματα εκει στην πολη δε θελουν και πολυ να τα ριξουν εκει. 

χεχε, -δυστυχώς- δεν έχεις καθόλου άδικο!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1007   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 04/12/2020 - 16:13

Mην τα λες αυτα για τα 5G που βρισκονται γιατι θα πανε οι συνωμοσιολογοι να τα λαμπαδιασουν.  :D

Ειναι που ειναι τιγκα τα κρουσματα εκει στην πολη δε θελουν και πολυ να τα ριξουν εκει. 

Αρκεί να κυκλοφορήσουμε ότι ψεκάζουν και COVID-19 σε ακτίνα 1 km και θα τους βλέπεις με το κιάλι!

Από την άλλη το 5G θεωρώ ότι έχει όντως ένα μεγάλο αρνητικό, την απαιτούμενη μεγάλη πυκνότητα δικτύου.



#1008   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/12/2020 - 16:25

Warnings about Apple’s new iPhone 12 range are beginning to snowball. Following concerns about display irregularities and widespread signal drops, owners are now reporting serious battery problems. Warning Issued For Millions Of iPhone 12 Users.

https://www.forbes.c...iphone-upgrade/

Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 04/12/2020 - 16:27


#1009   grigorisP

grigorisP

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/12/2020 - 16:29

Εμ τα κεω εγώ για την μπαταρια χάλια μαύρα είναι


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1010   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 04/12/2020 - 17:11

Εμένα πάντως μια χαρά το σήμα, μια χαρά η μπαταρία και χωρίς διακοπές κλήσεων. 



#1011   grigorisP

grigorisP

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/12/2020 - 17:18

Εμένα πάντως μια χαρά το σήμα, μια χαρά η μπαταρία και χωρίς διακοπές κλήσεων.

Δηλαδή το φορτίζεις 100% το πρωί στις 10 πες , 10 το βράδυ ποσό είναι η μπαταρια


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1012   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/12/2020 - 17:37

Eγώ όσο και να το έχω λιώσει (12 promax) από το πρωί στις 8 που βγαίνει από την πρίζα μέχρι το βράδυ στις 00.30 που ξανά μπαίνει παρόλο που το έχω και με ανοικτά και δεδομένα λόγω προπόνησης ακούω μουσική και bluetooth γιατί το έχω συνδεμένο με το ρολόι μου , γιατί είμαι της σχολής δεν κλείνω τίποτα θέλω να χαίρομαι το τηλέφωνο μου και όχι κλείσε δεδομένα κλείσε bluetooth κτλ πάλι έχω ακόμα 35-40%.Και λογικά θα στρώσει κι άλλο γιατί δεν έχει κάνει καν ακόμα 7 πλήρης φορτίσεις .Αλλά δεν ασχολούμαι ποια με ώρες οθόνης ομιλία κτλ.Κοιτάζω η συσκευή που έχω στα χέρια μου ότι κι αν την κάνω να με βγάζει μια μέρα μέχρι να πάω σπίτι το βράδυ να την ξανά φορτίσω . 


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1013   grigorisP

grigorisP

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/12/2020 - 17:51

Eγώ όσο και να το έχω λιώσει (12 promax) από το πρωί στις 8 που βγαίνει από την πρίζα μέχρι το βράδυ στις 00.30 που ξανά μπαίνει παρόλο που το έχω και με ανοικτά και δεδομένα λόγω προπόνησης ακούω μουσική και bluetooth γιατί το έχω συνδεμένο με το ρολόι μου , γιατί είμαι της σχολής δεν κλείνω τίποτα θέλω να χαίρομαι το τηλέφωνο μου και όχι κλείσε δεδομένα κλείσε bluetooth κτλ πάλι έχω ακόμα 35-40%.Και λογικά θα στρώσει κι άλλο γιατί δεν έχει κάνει καν ακόμα 7 πλήρης φορτίσεις .Αλλά δεν ασχολούμαι ποια με ώρες οθόνης ομιλία κτλ.Κοιτάζω η συσκευή που έχω στα χέρια μου ότι κι αν την κάνω να με βγάζει μια μέρα μέχρι να πάω σπίτι το βράδυ να την ξανά φορτίσω .

Ε ναι κοτζάμ τούβλο κ με το ζόρι 12 ώρες αυτό λέω....σαν το 8 plus που κράταγε δυο μέρες ...:/


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1014   orestis78

orestis78

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/12/2020 - 17:54

Εμένα πάντως μια χαρά το σήμα, μια χαρά η μπαταρία και χωρίς διακοπές κλήσεων.

Διακοπή κλήσεων δεν έχω ούτε εγώ. Απλά βλέπω ότι το σήμα είναι λιγότερο απ ότι με το προηγούμενο μου τηλ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1015   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/12/2020 - 17:58

Ε ναι κοτζάμ τούβλο κ με το ζόρι 12 ώρες αυτό λέω....σαν το 8 plus που κράταγε δυο μέρες ...:/


Sent from my iPhone using Tapatalk


Δεν συγκρίνω το 8 plus που είχα με το 12 promax άλλο λογισμικό άλλες εφαρμογές . Όλα πλέον έχουν «βαρύνει».Συγκρίνω το 11 Promax με το 12 Promax που είναι ποιο κοντά παρολο που αλλάζει πάλι λογισμικό εκεί είχα iOs13.


Sent from my iPhone using Tapatalk

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1016   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 04/12/2020 - 18:00

5g σε iphone 12 pro max - Καλαμαριά Θεσσαλονίκης (στους πυλώνες του γηπέδου πρέπει να έχει κεραίες, όποιος θέλει για δοκιμή)


Έχει ενεργοποιήσει η cosmote 5G??


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1017   grigorisP

grigorisP

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/12/2020 - 18:02

Έχει ενεργοποιήσει η cosmote 5G??


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ναι το είχα πει πριν κανιά δεκαριά μέρες, κανιυν δοκιμές στα μεγάλα κέντρα κ Ιανουαρίο βγαίνουν μαζικά


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1018   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 04/12/2020 - 18:13

Άρα μέχρι στιγμής έχουμε

 

1) Ένα Θεϊκό iOS 14 γεμάτο bugs για τη 12 σειρά (κάτι αναμενόμενο όμως - κάθε χρόνο έτσι γίνεται)

2) Μπαταρία στα 12 pro & pro max τα οποία είναι αρκετά χειρότερα από τα υποσχόμενα (πάντα συγκρίνουμε με τα προηγούμενα που είχαμε). Σε μένα προσωπικά η μπαταρία στο 12 προ μαξ πέφτει όπως έπεφτε στο 11 προ μαξ όταν είχα background activity.... Τι φάση εν τω μεταξύ; έχω background activity στις photos από το ios 13 και έχω δοκιμάσει όλα τα "restores" εκτός από το setup as new, επειδή δε θέλω να χάσω τις εισερχόμενες photos του viber.... Μόνη λύση είναι κάθε βδομάδα ή δύο βδομάδες ένα reset all settings και πάμε από την αρχή....

3) Σήμα μάπα... Σε μένα καμία διαφορά με cosmote δίκαρτο. Είχα με το 11 προ μαξ -108db και έχω με το 12 pro max -107db XD. ΟΚ 1 μονάδα βελτίωση. Βέβαια όταν απενεργοποιώ τη 2η κάρτα και το γυρίζω σε 5G συνεχόμενο εκεί έχω δει σκαμπανεβάσματα (-96db έως -117db κτλ. χωρίς να μετακινούμε.

4) Χάνει το σήμα όταν μετακινούμε που και που....

5) Οθόνη που ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΕ σκοτάδι τέρμα χαμηλά φωτεινότητα (όταν στο 11 προ μαξ στις ίδιες συνθήκες έβλεπα πεντακάθαρα, τώρα στραβώνομαι...). Η πλάκα είναι πως έχω και ένα huawei p smart το οποίο έχει QUAD ανάλυση και μαμάει και δέρνει δίπλα στο pro max σε ευκρίνεια....

 

Να λέμε και τα θετικά όμως.... έχω 100% υγεία μπαταρίας XD XD XD



#1019   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 04/12/2020 - 19:20

Άρα μέχρι στιγμής έχουμε

1) Ένα Θεϊκό iOS 14 γεμάτο bugs για τη 12 σειρά (κάτι αναμενόμενο όμως - κάθε χρόνο έτσι γίνεται)
2) Μπαταρία στα 12 pro & pro max τα οποία είναι αρκετά χειρότερα από τα υποσχόμενα (πάντα συγκρίνουμε με τα προηγούμενα που είχαμε). Σε μένα προσωπικά η μπαταρία στο 12 προ μαξ πέφτει όπως έπεφτε στο 11 προ μαξ όταν είχα background activity.... Τι φάση εν τω μεταξύ; έχω background activity στις photos από το ios 13 και έχω δοκιμάσει όλα τα "restores" εκτός από το setup as new, επειδή δε θέλω να χάσω τις εισερχόμενες photos του viber.... Μόνη λύση είναι κάθε βδομάδα ή δύο βδομάδες ένα reset all settings και πάμε από την αρχή....
3) Σήμα μάπα... Σε μένα καμία διαφορά με cosmote δίκαρτο. Είχα με το 11 προ μαξ -108db και έχω με το 12 pro max -107db XD. ΟΚ 1 μονάδα βελτίωση. Βέβαια όταν απενεργοποιώ τη 2η κάρτα και το γυρίζω σε 5G συνεχόμενο εκεί έχω δει σκαμπανεβάσματα (-96db έως -117db κτλ. χωρίς να μετακινούμε.
4) Χάνει το σήμα όταν μετακινούμε που και που....
5) Οθόνη που ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΕ σκοτάδι τέρμα χαμηλά φωτεινότητα (όταν στο 11 προ μαξ στις ίδιες συνθήκες έβλεπα πεντακάθαρα, τώρα στραβώνομαι...). Η πλάκα είναι πως έχω και ένα huawei p smart το οποίο έχει QUAD ανάλυση και μαμάει και δέρνει δίπλα στο pro max σε ευκρίνεια....

Να λέμε και τα θετικά όμως.... έχω 100% υγεία μπαταρίας XD XD XD


Εισαι σιγουρα ευχαριστημενος απο το τηλεφωνο σου;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1020   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 04/12/2020 - 19:37

νομίζω πως οποιοσδήποτε με τα παραπάνω προβλήματα δεν θα ήταν ευχαριστημένος... Το πιο σπαστικό είναι ότι ξέρεις πως έχεις έστω και λίγο βαρύτερο κινητό από πέρσι αλλά μια μπαταρία αρκετά χειρότερη σε σχέση με πέρσι. Αυτό βέβαια ήταν γνωστό πριν κυκλοφορήσει ότι κάπως έτσι θα είναι... 

Κοίτα απλά ελπίζω να φτιαχτούν σύντομα τα bugs (αν είναι bugs....). Μέχρι τότε  ναι, δε θα νιώθω ευχαριστημένος, τι να κάνουμε...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες