Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αντικατάσταση μπαταρίας iPad Air 2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/12/2020 - 12:25

Φαίνεται η μπαταρία σε ένα iPad Air 2 που έχουμε στο σπίτι να είναι στα τελευταία της (κλείνει η συσκευή σε τυχαίες φάσεις ενώ η μπαταρία δείχνει 100% φορτισμένη).

 

Επειδή μου είπαν ασύμφορα κοστολόγια από το επίσημο service (150-450€ αναλόγως τη διάγνωση) καθώς κάνουν αντικατάσταση συσκευής (με refurbished) και όχι μπαταρίας, γνωρίζουμε κανένα αξιόπιστο service στην Αθήνα που αναλαμβάνει την αντικατάσταση-επισκευή χωρίς να μακελέψει τη συσκευή και με εγγύηση ανταλλακτικού-εργασίας;

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!


Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 02/12/2020 - 12:27


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/12/2020 - 13:25

Άλλαξα μπαταρία σε iPad Air 2 αρχές Μαρτίου. Μου έκαναν πολύ καλή δουλειά και το πήρα σχεδόν άθικτο. Τέλη Σεπτεμβρίου μου χάλασε , σταμάτησε να φορτίζει και δεν συνέφερε το κόστος της επισκευής, οπότε προχώρησα σε αγορά καινούργιου.

 

Που θέλω να καταλήξω. Είναι  6 ετών τάμπλετ, τα έχει βγάλει τα λεφτά του, οπότε μην χαλάσεις κανένα ποσό για αλλαγή μπαταρίας και δώσε τα λεφτά αυτά για το επόμενο  καινούργιο.



#3   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/12/2020 - 14:02

Άλλαξα μπαταρία σε iPad Air 2 αρχές Μαρτίου. Μου έκαναν πολύ καλή δουλειά και το πήρα σχεδόν άθικτο. Τέλη Σεπτεμβρίου μου χάλασε , σταμάτησε να φορτίζει και δεν συνέφερε το κόστος της επισκευής, οπότε προχώρησα σε αγορά καινούργιου.

 

Που θέλω να καταλήξω. Είναι  6 ετών τάμπλετ, τα έχει βγάλει τα λεφτά του, οπότε μην χαλάσεις κανένα ποσό για αλλαγή μπαταρίας και δώσε τα λεφτά αυτά για το επόμενο  καινούργιο.

Το έχω σκεφτεί, αλλά η αντικατάσταση με νέα συσκευή δεν αποτελεί επιλογή (για διάφορους λόγους), τουλάχιστον για την ώρα.



#4   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/12/2020 - 14:26

Το έχω σκεφτεί, αλλά η αντικατάσταση με νέα συσκευή δεν αποτελεί επιλογή (για διάφορους λόγους), τουλάχιστον για την ώρα.

Έχεις πμ


Τελευταία επεξεργασία από: PanosI, 02/12/2020 - 14:26





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες