Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τηλεοράσεις με airplay 2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
36 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/02/2022 - 23:55

μπαίνω στο τρυπάκι και εγώ , γιατί θα πρέπει να αλλάξω τηλεόραση στο σαλόνι

στο εντωμεταξύ έχει δεί κανένας κατανάλωση οι νέες led ?

πάνω απο G δεν βρίσκεις τίποτα, όλες απο κατανάλωση πίνουν ρέυμα ....

δεν θα έπρεπε να είναι πιο "πράσινες " ? 

Δείτε για τον βασιλιά Sony. Εγώ qled q85R αλλά σονυ δεν ειναι



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/02/2022 - 00:39

Εχουν αλλάξει τα στανταρ. Εμένα π.χ. το ψυγείο μου είναι siemens μοντέλο του 2020. Με τις τότε μετρήσεις είναι Α++ τώρα μου το βγάζει G. Αντίστοιχα αν ψάξω για τις τωρινές μετρήσεις για Α το χιλιάρικο που έδωσα είναι σκουπίδι και θέλει πάνω από 2.5 . Όπως ακριβώς τότε με τους ρύπους και με τις νέες μετρησεις wltp. Εάν διαβάζει κανένας βουλευτής ας δώσει επιδότηση για ποδήλατα που να παράγουν ενέργεια ηλεκτρική σε κάθε σπίτι. Θα τρέχεις κ θα παράγεις το ρεύμα σου!!!!!!

Και πράσινη ενέργεια και αδύνατοι!

εμένα η sony stand by έχει 0,25 watt και στην χρήση 50watt 2013 μοντέλο

και sony 2021 ίδιες ιντσες 

0.5 watt stand by & 90watt στην χρήση

ναι σίγουρα έχουν αλλάξει αλλά έχει ανέβει και η κατανάλωση 



#33   nickvog

nickvog

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 12/02/2022 - 01:02

εμένα η sony stand by έχει 0,25 watt και στην χρήση 50watt 2013 μοντέλο

και sony 2021 ίδιες ιντσες 

0.5 watt stand by & 90watt στην χρήση

ναι σίγουρα έχουν αλλάξει αλλά έχει ανέβει και η κατανάλωση 

ΔΥΣΤΥΧΩΣ με τα καινούργια καλούδια σχεδόν ΟΛΕΣ οι μεγάλες οθόνες έχουν τρελή κατανάλωση.

 

Επιμένω να λέω ότι αν στο μάτι δεν βλέπουμε τρελές διαφορές και επειδή το 8Κ προς το παρόν είναι πολυτέλεια χωρίς αντίκρυσμα, μια χαρά είναι (για όσους έχουν) και οι "ταπεινές" προ-QLED 4Κ που απολαμβάνεις ταινία, αλλα δεν τρέχει το ρολόι έξω κατοστάρι....



#34   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/02/2022 - 07:51

ΔΥΣΤΥΧΩΣ με τα καινούργια καλούδια σχεδόν ΟΛΕΣ οι μεγάλες οθόνες έχουν τρελή κατανάλωση.

Επιμένω να λέω ότι αν στο μάτι δεν βλέπουμε τρελές διαφορές και επειδή το 8Κ προς το παρόν είναι πολυτέλεια χωρίς αντίκρυσμα, μια χαρά είναι (για όσους έχουν) και οι "ταπεινές" προ-QLED 4Κ που απολαμβάνεις ταινία, αλλα δεν τρέχει το ρολόι έξω κατοστάρι....

.

8k δεν υπάρχει περιεχόμενο αυτή την στιγμή , ευρέως διαδεδομένο , ούτε καλά καλά 4Κ δεν υπάρχει , εμένα μου αρέσουν τα πιο φυσικά χρώματα , panel της Sharp θα ήθελα αλλά στα καλούδια είναι πολυυυυυ πίσω

Τελευταία επεξεργασία από: Giorgio2112, 12/02/2022 - 07:52


#35   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/02/2022 - 10:09

Αγόρασα LG OLED CX η οποία έχει Homekit και Airplay 2. Προσπαθώ να κάνω streaming από το κινητό για να δω βιντεάκια 4Κ που έχω τραβήξει στη TV και συνεχώς το βίντεο κολλάει. Το παραπάνω πρόβλημα εμφανίζεται με όλους τους δυνατούς τρόπους σύνδεσης της TV στο δίκτυο (πχ 2.4G, 5G, LAN κτλ, ακόμα και με εξωτερικό αντάπτορα USB to LAN). Δοκίμασα να αντικαταστήσω και το router.  Τελικά αγόρασα ένα Apple TV 4K και ησύχασα. 

 

Επίσης, το Airplay που υποστηρίζουν οι TV είναι v2. Αν έχεις Mac και θες να κάνεις streaming video από τις εφαρμογές Photos ή Quicktime προς την TV δεν παίζει. Το μόνο που παίζει στο Mac είναι το Airplay Mirroring και το Airplay από το music. 

 

Δείτε και σχετικό θέμα στο reddit

https://www.reddit.c...with_quicktime/



#36   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/02/2022 - 10:12

Εγώ σε samsung με airplay 2 που δοκίμασα παίζει τέλεια. Κάπου κερδίζεις κάπου χάνεις είτε σε samsung είτε σε lg. Δεν έχει την θέαση της oled αλλά δεν έχει όμως το θέμα με το burn in εάν παίζει συνεχόμενες 5 ώρες. Τα μαύρα όμως στην samsung δεν είναι μαύρα. Εάν θα έβλεπα για τηλεόραση λογικά θα έβλεπα oled και μάλιστα sony καθώς κατάφερε να επιβραδύνει πολύ το burn in.


Τελευταία επεξεργασία από: nickhellas04, 12/02/2022 - 10:13


#37   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/02/2022 - 11:35

Αγόρασα LG OLED CX η οποία έχει Homekit και Airplay 2. Προσπαθώ να κάνω streaming από το κινητό για να δω βιντεάκια 4Κ που έχω τραβήξει στη TV και συνεχώς το βίντεο κολλάει. Το παραπάνω πρόβλημα εμφανίζεται με όλους τους δυνατούς τρόπους σύνδεσης της TV στο δίκτυο (πχ 2.4G, 5G, LAN κτλ, ακόμα και με εξωτερικό αντάπτορα USB to LAN). Δοκίμασα να αντικαταστήσω και το router. Τελικά αγόρασα ένα Apple TV 4K και ησύχασα.

Επίσης, το Airplay που υποστηρίζουν οι TV είναι v2. Αν έχεις Mac και θες να κάνεις streaming video από τις εφαρμογές Photos ή Quicktime προς την TV δεν παίζει. Το μόνο που παίζει στο Mac είναι το Airplay Mirroring και το Airplay από το music.

Δείτε και σχετικό θέμα στο reddit
https://www.reddit.c...with_quicktime/


Και έχω θέμα με την αποστολή βίντεο , μόνο στα 1080 με frame 60 παίζει απροβλημάτιστα ύστερα από πολλές αλλαγές . Ευχαριστώ πολύ για το feedback σκεφτόμουν να άλλαζα το TP-Link γιατί τελευταίο που μου είχε μείνει ήταν το router με Mimo, δεν έχω Apple TV άρα λύνεται μόνο με Apple TV .να δω και την ανάλυση από το κινητό που υποστήριζει




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες