Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

Δεν ενεργοποιειται ο αριθμος μου σε iMessage και Facetime...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
56 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/01/2021 - 00:40

Ούτε αυτό δυστυχώς. Τα παρατάω..

Να φανταστώ σε περίπτωση που έχεις ξεχαστεί, υπόλοιπο διαθέσιμο για να σε χρεώσουν έχεις.

 

Κλείσε πάλι τους διακόπτες, κάνε την επ. ρυθμ. δικτύου που είπαμε πιο πάνω και την εν/ποιήση πάλι αύριο με δεδομένα, όχι WiFi.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Kotsaris97

Kotsaris97

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2021 - 01:04

Tο λοιπον.οπως εισαι: πας imessage kai facetime στις ρυθμισεις και πατας αυτο > https://postimg.cc/tYvffzWK (to email sou/apple id) .Kaneis sign out .το ιδιο και στο φεις ταιμ.κλεινεις κεντρικους διακοπτες και των 2 απο ρυθμισεις.Κανεις reset network settings.Μολις bootarei το κινητο ανοιξε ΜΟΝΟ μεγκαμπαιτ τπτ αλλο.σιγουρεψου φυσικα να εχεις εστω 50 λεπτα του ευρω στη καρτα σου..(εγω ειχα 8.50 αχχαχα).πας εφαρμογη επφων.πατας το ονομα σου.πανω δεξια πατας Edit/επεξεργασια και αλλαζεις αυτο > https://postimg.cc/QBzdd72w .εκει που ειναι ο αριθμος μου διπλα λεει iPhone.εσενα ομως μαλλον θα λεει mobile/κινητο.πτα εκει και επελεξε iPhone.επειτα πάνε ανοιξε τους διακοπτες imessage kai facetime.μην μπεις στα αντιστοιχα apple id οπως εκανες πριν sign out απαυτα.περιμενε να αναψουν οι αριθμοι.πιθανοτατα μολις εμφανιστουν να εχουν ηδη Τικ απο μονα τους.σιγουρεψου οτι μπηκε ο αριθμος επιτυχως και σε φεις ταιμ.επειτα μπες κανε και sign in me to apple id kai se imessage kai se facetime.You are done! :)

#48   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/01/2021 - 09:26

Καλημέρα!! Σ' ευχαριστώ παρά πολύ θα τα κάνω ακριβώς όπως μου τα γράφεις μπας κ καταφέρω κι εγώ!! επειδή είναι της γυναίκας θα το δοκιμάσω μόλις γυρίσει από δουλειά κι ελπίζω να επιστρέψω εδώ χαρούμενος με ενεργοποιημένο αριθμό πλέον χεχε



#49   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/01/2021 - 19:02

Tο λοιπον.οπως εισαι: πας imessage kai facetime στις ρυθμισεις και πατας αυτο > https://postimg.cc/tYvffzWK (to email sou/apple id) .Kaneis sign out .το ιδιο και στο φεις ταιμ.κλεινεις κεντρικους διακοπτες και των 2 απο ρυθμισεις.Κανεις reset network settings.Μολις bootarei το κινητο ανοιξε ΜΟΝΟ μεγκαμπαιτ τπτ αλλο.σιγουρεψου φυσικα να εχεις εστω 50 λεπτα του ευρω στη καρτα σου..(εγω ειχα 8.50 αχχαχα).πας εφαρμογη επφων.πατας το ονομα σου.πανω δεξια πατας Edit/επεξεργασια και αλλαζεις αυτο > https://postimg.cc/QBzdd72w .εκει που ειναι ο αριθμος μου διπλα λεει iPhone.εσενα ομως μαλλον θα λεει mobile/κινητο.πτα εκει και επελεξε iPhone.επειτα πάνε ανοιξε τους διακοπτες imessage kai facetime.μην μπεις στα αντιστοιχα apple id οπως εκανες πριν sign out απαυτα.περιμενε να αναψουν οι αριθμοι.πιθανοτατα μολις εμφανιστουν να εχουν ηδη Τικ απο μονα τους.σιγουρεψου οτι μπηκε ο αριθμος επιτυχως και σε φεις ταιμ.επειτα μπες κανε και sign in me to apple id kai se imessage kai se facetime.You are done! :)

καλησπέρα!! Τελικά τζίφος κ μ αυτό δεν ξέρω τι συμβαίνει πραγματικά. Μου λέει προέκυψε σφάλμα κατα την ενεργοποίηση. Δοκιμάστε ξανά.



#50   Kotsaris97

Kotsaris97

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2021 - 19:06

καλησπέρα!! Τελικά τζίφος κ μ αυτό δεν ξέρω τι συμβαίνει πραγματικά. Μου λέει προέκυψε σφάλμα κατα την ενεργοποίηση. Δοκιμάστε ξανά.

Τι να πω..σημερα βοηθησα και 2 φιλους μου που πηραν κιαυτοι αιφον καινουριο και ειχαν ακριβως το ιδιο θεμα.ο ενας Wind ο αλλος κοσμοτε, και τους το περασε τον αριθμο κανονικα.δε ξερω..

#51   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/01/2021 - 19:58

πέρασε όντως με αυτό που μου έγραψες;; τι να κάνω λες; να το κλείσω τελείως για κάνα 24ωρο κ να τα ξανά κάνω;; μπας και;;



#52   Kotsaris97

Kotsaris97

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2021 - 20:12

πέρασε όντως με αυτό που μου έγραψες;; τι να κάνω λες; να το κλείσω τελείως για κάνα 24ωρο κ να τα ξανά κάνω;; μπας και;;

Δοκιμασε.αν και δεν νομιζω να κανει τπτ αυτο

#53   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/01/2021 - 20:20

δεν έχω ελπίδα δλδ..



#54   flyer

flyer

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2021 - 22:00

Αν τελικά δε καταφέρεις τίποτα και με κανένα τρόπο, μήπως να δοκίμαζες και την αλλαγή της sim με καινούρια μπας και ξεκολλήσει το σύστημα της wind....(10 ευρώ αλλά μπρος τα κάλλη τι ο πόνος...)



#55   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/01/2021 - 20:52

Δοκιμασε.αν και δεν νομιζω να κανει τπτ αυτο


Ένα θα σας πω!! Με ταλαιπώρησε αλλά χάρη σε εσάς κι ειδικά στον φίλο μου εδώ ενεργοποιήθηκε με τις οδηγίες τους αλλά αφού τα έκλεισα όλα για 24 ώρες σήμερα έπιασε με αυτή την διαδικασία!!

#56   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/01/2021 - 20:52

Ευχαριστώ πολύ όλους!!

#57   Kotsaris97

Kotsaris97

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/01/2021 - 20:58

Ένα θα σας πω!! Με ταλαιπώρησε αλλά χάρη σε εσάς κι ειδικά στον φίλο μου εδώ ενεργοποιήθηκε με τις οδηγίες τους αλλά αφού τα έκλεισα όλα για 24 ώρες σήμερα έπιασε με αυτή την διαδικασία!!

Ωχ, οντως;;😂 μπραβο ρε μαν.νασαι καλα καλη συνεχεια!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες