Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σχετικά με applecare+


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/06/2023 - 11:08

Μέχρι και 60 μέρες μετά την αγορά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/06/2023 - 11:56

Ευχαριστώ πολύ Νίκο!

Η διαδικασία πως γίνεται; Πρέπει να κάνω ολλανδικό Apple ID και μετά από το ολλανδικό site της Apple να κάνω την αγορά με την ολλανδική κάρτα;

Μετά μπορώ να επαναφέρω το δικό μου ID;
Υπάρχουν διάφορα πακέτα AC ή είναι ένα ;

#63   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 25/06/2023 - 15:59

Ευχαριστώ πολύ Νίκο!

Η διαδικασία πως γίνεται; Πρέπει να κάνω ολλανδικό Apple ID και μετά από το ολλανδικό site της Apple να κάνω την αγορά με την ολλανδική κάρτα;

Μετά μπορώ να επαναφέρω το δικό μου ID;
Υπάρχουν διάφορα πακέτα AC ή είναι ένα ;

Δεν χρειάζεται να κανείς ολλανδικό Apple ID. Απλά στο υπάρχον Apple ID σου θα αλλάξεις χώρα/περιοχη μέσα από τις ρυθμίσεις του AppStore. Για να αλλάξεις χώρα και να γίνει η κατοχύρωση, πρέπει να έχεις κάρτα credit ή debit στην συγκεκριμένη χώρα που θα αλλάξεις. Αν βάλεις πχ Ολλανδία θέλει κάρτα από Ολλανδία.
Επίσης μπορείς να κανείς AppleCare+ με χρέωση κάθε μήνα. 99% νομίζω γίνεται και Ολλανδία. Ιταλία ξέρω σίγουρα έκανα προχθές.

Για τα πακέτα που ρωτάς, ανάλογα την χωρα, είναι 2 τα πακέτα. Η διαφορά τους είναι ότι το ένα πακέτο έχει κάλυψη αν χάσεις ή σου κλέψουν τη συσκευή.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: karasarinis, 25/06/2023 - 16:01


#64   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/06/2023 - 12:51

Ευχαριστώ πολύ Νίκο!

Η διαδικασία πως γίνεται; Πρέπει να κάνω ολλανδικό Apple ID και μετά από το ολλανδικό site της Apple να κάνω την αγορά με την ολλανδική κάρτα;

Μετά μπορώ να επαναφέρω το δικό μου ID;
Υπάρχουν διάφορα πακέτα AC ή είναι ένα ;

Από amac? Όχι δεν χρειάζεται να αλλάξεις κάτι. Και εγώ Ολλανδία είμαι και το έκανα προχθές απευθείας. 



#65   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/06/2023 - 16:09

Από amac? Όχι δεν χρειάζεται να αλλάξεις κάτι. Και εγώ Ολλανδία είμαι και το έκανα προχθές απευθείας.


Δηλ πως το έκανες;
Ο Νίκος αναφέρει ότι πρέπει να αλλάξω χώρα στο AppStore αλλά για να το κάνω αυτό πρέπει να διακόψω την συνδρομή που έχω στο Apple Music και δεν ψήνομαι καθόλου.

#66   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 10/07/2023 - 16:19

Να ρωτήσω ρε παιδιά αν ξέρετε. Έχω AppleCare + στο Apple Watch SS SERIES 6. Το έχω κάνει στην Γερμανία. Μπορώ να κάνω χρήση του στην Νέα Υόρκη που θα είμαι το επόμενο 10ήμερο; Έχει σπάσει η οθόνη του. Στην Γερμανία σίγουρα μπορώ, το έχω ξανά κάνει αλλά δεν ξέρω ποτέ θα βρεθώ.

Τελευταία επεξεργασία από: tsitadim, 10/07/2023 - 16:19


#67   ariadgr

ariadgr

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/07/2023 - 19:42

Να ρωτήσω ρε παιδιά αν ξέρετε. Έχω AppleCare + στο Apple Watch SS SERIES 6. Το έχω κάνει στην Γερμανία. Μπορώ να κάνω χρήση του στην Νέα Υόρκη που θα είμαι το επόμενο 10ήμερο; Έχει σπάσει η οθόνη του. Στην Γερμανία σίγουρα μπορώ, το έχω ξανά κάνει αλλά δεν ξέρω ποτέ θα βρεθώ.

Λογικά ναι, αλλά ούτως η άλλως η απάντηση είναι δοκίμασε και βλέπεις.

Μπες στο site της apple από τώρα και κλείσε ραντεβού για service στο Apple store που σε εξυπηρετεί.



#68   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 13/07/2023 - 13:40

Να ρωτήσω ρε παιδιά αν ξέρετε. Έχω AppleCare + στο Apple Watch SS SERIES 6. Το έχω κάνει στην Γερμανία. Μπορώ να κάνω χρήση του στην Νέα Υόρκη που θα είμαι το επόμενο 10ήμερο; Έχει σπάσει η οθόνη του. Στην Γερμανία σίγουρα μπορώ, το έχω ξανά κάνει αλλά δεν ξέρω ποτέ θα βρεθώ.


Μπορείς να κανείς χρήση του AppleCare αν υπάρχει για πώληση το ίδιο μοντέλο σε οποία χώρα επιθυμείς.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#69   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 14/07/2023 - 04:31

Τελικώς η απάντηση από Apple Fifth Avenue, ήταν πως μπορεί να αντικατασταθεί με άλλο, απλά δεν θα παίζει η ESIM στην Ευρώπη και ότι θε έχω μετά προβλήματα με την εγγύηση, γνωστά όλα αυτά. Κρίμα είναι όμως να μην είναι ενιαία, κυκλοφορεί ή δεν κυκλοφορεί το μοντέλο.

#70   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 14/07/2023 - 05:55

Τελικώς η απάντηση από Apple Fifth Avenue, ήταν πως μπορεί να αντικατασταθεί με άλλο, απλά δεν θα παίζει η ESIM στην Ευρώπη και ότι θε έχω μετά προβλήματα με την εγγύηση, γνωστά όλα αυτά. Κρίμα είναι όμως να μην είναι ενιαία, κυκλοφορεί ή δεν κυκλοφορεί το μοντέλο.


Είναι η περίπτωση Ευρώπης - Αμερικής… Διαφορετικές μπάντες κάλυψης δικτύου…


Sent from my iPad using Tapatalk

#71   ariadgr

ariadgr

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/07/2023 - 17:19

Τελικώς η απάντηση από Apple Fifth Avenue, ήταν πως μπορεί να αντικατασταθεί με άλλο, απλά δεν θα παίζει η ESIM στην Ευρώπη και ότι θε έχω μετά προβλήματα με την εγγύηση, γνωστά όλα αυτά. Κρίμα είναι όμως να μην είναι ενιαία, κυκλοφορεί ή δεν κυκλοφορεί το μοντέλο.

Γιατί δεν το πας σε επίσημο service όταν επιστρέψεις Ελλάδα; Υποθέτω έχεις καταλάβει ότι καλύπτεται και στην Ελλάδα το AppleCare+ απαξ και είναι περασμένο στο S/N της συσκευής.


Τελευταία επεξεργασία από: ariadgr, 14/07/2023 - 17:20


#72   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 15/07/2023 - 00:08

Γιατί δεν το πας σε επίσημο service όταν επιστρέψεις Ελλάδα; Υποθέτω έχεις καταλάβει ότι καλύπτεται και στην Ελλάδα το AppleCare+ απαξ και είναι περασμένο στο S/N της συσκευής.

Δεν ισχύει για μοντέλα που δεν πουλιούνται Ελλάδα

#73   ariadgr

ariadgr

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/07/2023 - 15:01

Δεν ισχύει για μοντέλα που δεν πουλιούνται Ελλάδα

Έχεις το cellular version και το χρησιμοποιείς cellular σε κάποια ευρωπαϊκή χώρα;

Ή μήπως κάποτε υποστηριχθεί στην Ελλάδα;



#74   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 16/07/2023 - 00:35

Έχεις το cellular version και το χρησιμοποιείς cellular σε κάποια ευρωπαϊκή χώρα;
Ή μήπως κάποτε υποστηριχθεί στην Ελλάδα;

Έχω το Stainless Steel που δεν κυκλοφορεί Ελλάδα, τυχαίνει να είναι και cellular




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες