Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Πως λειτουργεί το Cydia Store?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   bellu7

bellu7

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2010 - 21:45

εκανα το jb σε 3gs 3.1.2 iphone ολα μια χαρα εχω to cydia store κ μπαινοντας να δω τι εφαρμογες θα κατεβασω βλεπω οτι και εδω χρειαζεσαι account κ παλι πληρωεις.... τι ακριβως συμβαινει και ποιο το νοημα να κανω το jb αν και παλι πληρωνω τισ εφαρμογες?? ελπιζω και πιστευω οτι κατι δεν εχω καταλαβει εγω σωστα.. ευχαριστω εκ των προτερων περιμενω βοηθεια!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 15/02/2010 - 22:07

εκανα το jb σε 3gs 3.1.2 iphone ολα μια χαρα εχω to cydia store κ μπαινοντας να δω τι εφαρμογες θα κατεβασω βλεπω οτι και εδω χρειαζεσαι account κ παλι πληρωεις.... τι ακριβως συμβαινει και ποιο το νοημα να κανω το jb αν και παλι πληρωνω τισ εφαρμογες?? ελπιζω και πιστευω οτι κατι δεν εχω καταλαβει εγω σωστα.. ευχαριστω εκ των προτερων περιμενω βοηθεια!


Φυσικά και υπάρχει κάτι που δεν έχεις καταλάβει σωστά. Το Jailbreak δεν το κάνεις για να κλέβεις προγράμματα και παιχνίδια, το κάνεις για να έχεις πρόσβαση σε μια σειρά απο εφαρμογές/ λειτουργίες που έχει κλειδώσει η Apple και οι οποίες προσθέτουν δυνατότητες στην περιορισμένης λειτουργικότητας μαμίσια συσκευή σου, όπως η αλλαγή Themes, η χρήση του Bluetooth, η πρόσβαση στο filesystem κλπ. Πολλά απο τα apps του Cydia διατίθενται δωρεάν, αλλά εννοείται πως υπάρχουν και κάποια τα οποία είναι επι πληρωμή.

#3   bellu7

bellu7

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2010 - 22:18

μαλιστα ευχαριστω για αυτο. τωρα 1ον βρηκα καποια videos στο youtube που μου υποδεικνυουν να περασω μια URL σαν source για να βρισκω δωρεαν εφαρμογες. υπαρχει καποια συγκεκριμενη που θα ηταν προτιμοτερο να χρησιμοποιησω? κ 2ον εφοσον εχω κανει το jb κ ολα αυτα, σημαινει οτι δεν μπορω να ξανασυγχρονισω ποτε το iphone μου με το itunes για να περασω τα contacts κλπ? το itunes δηλαδη το ξεχναω δια παντως? (οταν το ανοιγω δεν αναγνωριζει το κινητο κ μου υποδεικνυει να κανω restore για να επιστρεψω στο ηδη υπαρχων account που ειχα μεχρι τωρα) αν μπορειτε να με βοηθησετε κ σε αυτα τα 2 ερωτηματα που εχω σας ειμαι πραγματικα υποχρεος

#4   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 15/02/2010 - 23:30

μαλιστα ευχαριστω για αυτο. τωρα 1ον βρηκα καποια videos στο youtube που μου υποδεικνυουν να περασω μια URL σαν source για να βρισκω δωρεαν εφαρμογες. υπαρχει καποια συγκεκριμενη που θα ηταν προτιμοτερο να χρησιμοποιησω? κ 2ον εφοσον εχω κανει το jb κ ολα αυτα, σημαινει οτι δεν μπορω να ξανασυγχρονισω ποτε το iphone μου με το itunes για να περασω τα contacts κλπ? το itunes δηλαδη το ξεχναω δια παντως? (οταν το ανοιγω δεν αναγνωριζει το κινητο κ μου υποδεικνυει να κανω restore για να επιστρεψω στο ηδη υπαρχων account που ειχα μεχρι τωρα) αν μπορειτε να με βοηθησετε κ σε αυτα τα 2 ερωτηματα που εχω σας ειμαι πραγματικα υποχρεος


πηγαινε στην ενοτητα του φορουμ που αναφερει cydia store και θα βρεις αρκετα sources.οσο για το δευτερο δεν χρειαζεται να κανεις τιποτε αλλο απο το να τρεξεις το blackra1n(χωρις restore) και το κινητο σου θα ανοιξει κανονικα.αυτο το κανει γιατι τα καινουργια iPhone εχουν καινουργια bootroom βαση του οποιου δεν κραταει μονιμο jb.δεν εχεις κανενα προβλημα με την συνδεση του iPhone στο iTunes.μπορεις να το συνδεσεις κανονικοτατα.μην κανεις ομως σε καμια περιπτωση update την 3.1.3 γιατι μετα παπαλα το jb.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες