Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Απορία για YouTube premium


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
925 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#901   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.889 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/02/2024 - 13:38

Πόσο πάει από Νιγηρία; Βγαίνει τόσο φθηνά που να αξίζει;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ότι έγραψε ο Νίκος, 4400 NGN. 7668c958242f6297d2867e14742499bd.png


Sent from my iPhone 15 Pro using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#902   skoupas

skoupas

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/02/2024 - 17:07

Το μεγάλο πακέτο είναι αυτό? Στην Κένυα που είδα έχει 6,2 το μεγάλο.



#903   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.889 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/02/2024 - 17:17

Το μεγάλο πακέτο είναι αυτό? Στην Κένυα που είδα έχει 6,2 το μεγάλο.

Ναι εννοείται, δεν κοιτάζω τίποτα μικρότερο του 4K HDR.


Sent from my iPhone 15 Pro using Tapatalk

#904   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 04/02/2024 - 18:18

Όσοι ψάχνεται φτηνή συνδρομή για τηλεοπτικό υλικό απορώ γιατί δεν βάζετε kodi να τα έχετε όλα με 2,5 ε που θα κάνετε συνδρομή στο real για υψηλής ανάλυση και αδιάλειπτη θέαση ?

#905   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/02/2024 - 19:10

Εννοείται φίλε. Εφόσον σε εξυπηρετεί εσενα και σου κάνει τη δουλειά σου.. μια χαρά! wink.png

Προσωπικά και να με πληρώσει η Apple (λέμε τώρα) δεν πρόκειται να επιστρέψω σε αυτό. 

Για τις δικές μου απαιτήσεις ήταν οτι πιο δυσκίνητο και περιοριστικό έχω δοκιμάσει τόσο σε τηλεοπτικό περιεχόμενο, όσο και σε σχέση σε συνδεισμότητα με άλλες συσκευές αλλά και σε εφαρμογές. 

Αυτό ακριβώς εννοούσα λέγοντας παραμελήμενο, για τους developers και για τις μη υποστηριζόμενες εφαρμογές.    

 

Δεν ξέρω τι λες, αλλά το Apple TV προσωπικά δεν το αλλάζω. Η ταχύτητα του δεν συγκρίνεται με τίποτα που έχω δοκιμάσει. Παραμελημένο δεν είναι από την Apple, αλλά από τους developers που δεν το υποστηρίζουν, κυρίως οι ελληνικοί πάροχοι όπου αρνούνται πεισματικά να μπούνε μέσα Cosmote TV και EON ενώ έχουν ήδη της εφαρμογές τους σε iPad.

Όπως είπα υπήρχε ένα θεματάκι και με το Netflix, αλλά ακόμα και αυτό υπέκυψε και πλέον ενημέρωσε την εφαρμογή της κανονικά

 

2,80 το 4Κ; Με ποιο VPN μπαίνεις Νιγηρία και τι τρόπο πληρωμής βάζεις εκεί στο Netflix?
 



#906   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 04/02/2024 - 19:46

Όσοι ψάχνεται φτηνή συνδρομή για τηλεοπτικό υλικό απορώ γιατί δεν βάζετε kodi να τα έχετε όλα με 2,5 ε που θα κάνετε συνδρομή στο real για υψηλής ανάλυση και αδιάλειπτη θέαση ?

Γιατι δεν μπαινει στο Apple TV ευκολα! Εχω και συνδρομη στο real-debrid αλλα ακομα δεν εχω ασχοληθει με το Kodi οσο θα ηθελα. 

 

Εννοείται φίλε. Εφόσον σε εξυπηρετεί εσενα και σου κάνει τη δουλειά σου.. μια χαρά! wink.png

Προσωπικά και να με πληρώσει η Apple (λέμε τώρα) δεν πρόκειται να επιστρέψω σε αυτό. 

Για τις δικές μου απαιτήσεις ήταν οτι πιο δυσκίνητο και περιοριστικό έχω δοκιμάσει τόσο σε τηλεοπτικό περιεχόμενο, όσο και σε σχέση σε συνδεισμότητα με άλλες συσκευές αλλά και σε εφαρμογές. 

Αυτό ακριβώς εννοούσα λέγοντας παραμελήμενο, για τους developers και για τις μη υποστηριζόμενες εφαρμογές.    

Η αληθεια ειναι οτι αν τα εχεις ολες τις πλατφορμες, σαν το Apple TV δεν εχει. Ειναι πιο γρηγορο απο ολες τις συσκευες. 

Εγω πχ εχω στο nas αποθηκευμενο υλικο, ειχα μαλλον, γιατι τωρα δεν εχω πλεον και απο εκει τις streamαρα στο Apple TV και ηταν πραγματικα απολαυση. 

Και το εχω και σε συνδιασμο με 2 homepod min και δεν ειχα ποτε θεμα με τον ηχο. 

Οταν δε βαζω και τα airpods, ο ηχος ειναι σε αλλα επιπεδα. 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#907   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 04/02/2024 - 22:39

Γιατι δεν μπαινει στο Apple TV ευκολα! Εχω και συνδρομη στο real-debrid αλλα ακομα δεν εχω ασχοληθει με το Kodi οσο θα ηθελα. 

 

 

οσο ειχα το appletv δεν υπηρχε δυνατοτητα για kodi ,δεν ξερω αν αλαξε κατι στα τελευταια 3 χρονια που δεν το εχω πια



#908   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/02/2024 - 13:41

Δεν έχει Kodi, αλλά έχει Plex και infuse και είναι απόλαυση στη χρήση, ταχύτατο και ποιοτικότατο.



#909   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 05/02/2024 - 22:42

Δεν έχει Kodi, αλλά έχει Plex και infuse και είναι απόλαυση στη χρήση, ταχύτατο και ποιοτικότατο.

τιποτα από αυτά δεν κατάλαβα εγώ στην μετάβαση μου από Apple TV σε nvindia shield ,τα αντίθετα μάλιστα +τις δυνατότητες που ούτε καν τις είχε το apelaki μου αλλά οκ ότι πιστεύει ο καθένας ,για την ποιότητα ούτε να μιλήσουμε γιατί απλά είναι αστειο

#910   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 06/02/2024 - 14:40

Προσωπικά Dolby Vision και Dolby Atmos που έχω συνδεδεμένες συσκευές που υποστηρίζουν τα πρότυπα αυτά , μόνο το Apple TV και το Nvidia shield το έχουν, και ανάμεσα στα δυο, εννοείται προτιμώ το Apple TV


Sent from my iPhone using Tapatalk

#911   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/02/2024 - 14:42

τιποτα από αυτά δεν κατάλαβα εγώ στην μετάβαση μου από Apple TV σε nvindia shield ,τα αντίθετα μάλιστα +τις δυνατότητες που ούτε καν τις είχε το apelaki μου αλλά οκ ότι πιστεύει ο καθένας ,για την ποιότητα ούτε να μιλήσουμε γιατί απλά είναι αστειο

Το δοκίμασα το shield, πολύ χειρότερο ως εμπειρία σε σχέση το apple TV. Ο καθένας φυσικά όπως βολεύεται.



#912   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/02/2024 - 19:50

Yπάρχουν και άλλες επιλογες για dolby vision / atmos.

Εχω δυο μήνες περίπου το Αmazon 4K Max (Gen2) και ειναι πολυ power σε όλα του. 

 

Για τα λεφτά που κάνει είναι top (39.99$ το πήρα από Αμερική το Δεκέμβριο). 

 

 

Προσωπικά Dolby Vision και Dolby Atmos που έχω συνδεδεμένες συσκευές που υποστηρίζουν τα πρότυπα αυτά , μόνο το Apple TV και το Nvidia shield το έχουν, και ανάμεσα στα δυο, εννοείται προτιμώ το Apple TV


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  1.png   114,27KB   65 λήψεις


#913   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 06/02/2024 - 20:38

Τα έχω συγκρίνει, πέρα του ότι είναι μονόδρομος για όσους είναι στο οικοσύστημα της Apple (και απαγορευτικό ειδικά για τα privacy της Amazon που πουλάει και τη μάνα της αν χρειαστεί) , το περιβάλλον χρήση τους είναι μέρα με τη νύχτα. Με τίποτα δε θα μπορούσα να πάω, μέχρι πρότινος ήταν και το HomeKit hub μου, πλέον βασικό είναι το HomePod mini.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#914   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/02/2024 - 22:11

Αυτό ακριβως με έχει ξενερώσει με την Apple όσο και αν την αγαπώ. 

Ο αναγκαστικός μονόδρομος που στο τέλος καταντάει και ψυχαναγκαστικός. 

Πλεον την χρησιμοποιώ μόνο για τα προϊόντα και τις υπηρεσίες που με βολευουν εμενα και με εξυπηρετουν πλήρως. 

Για να λεμε την αληθεια παντως πιο κλειστο και πιο περιοριστικο συστημα απο το Apple TV δεν υπαρχει (συνδεσιμοτητα με άλλα ηχεια, sideloading εφαρμογων, κτλ).

Και σε αλλους φιλους που το εχω δει, για τα δικα μου δεδομενα ο ηχος του μεσω homepod εξακολουθει να εχει delay, (μικροδευτερολεπτα μεν, αλλα το delay ειναι εκει). 

 

Τα έχω συγκρίνει, πέρα του ότι είναι μονόδρομος για όσους είναι στο οικοσύστημα της Apple (και απαγορευτικό ειδικά για τα privacy της Amazon που πουλάει και τη μάνα της αν χρειαστεί) , το περιβάλλον χρήση τους είναι μέρα με τη νύχτα. Με τίποτα δε θα μπορούσα να πάω, μέχρι πρότινος ήταν και το HomeKit hub μου, πλέον βασικό είναι το HomePod mini.


Sent from my iPhone using Tapatalk



#915   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 06/02/2024 - 22:25

Δεν μπορώ να πω ότι έχεις άδικο σε όλους τους περιορισμούς του. Προσωπικά κάνει αυτό που θέλω και το κάνει καλά, οποτε δεν έχω λόγο να κοιτάξω σε κάτι άλλο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες